telefon

Zmizely dva iPhony. Z nezamčeného auta

Ilustrační foto pixabay.com

Chvilka nepozornosti stála řidiče vozidla Opel několik tisíc korun. V neděli odpoledne mu neznámý pachatel na bezkontaktní myčce v Prostějově na ulici Plumlovská z neuzamčeného vozidla z palubní přihrádky odcizil dva mobilní telefony.

„Poškozený si nového telefonu iPhone 13 moc dlouho neužil, protože ho koupil teprve před čtyřmi dny za necelých 29 000 Kč a takto o něho záhy přišel. Škodu na druhém telefonu iPhone X prozatím okradený muž nevyčíslil. Případ šetříme pro trestný čin krádež," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Pamatujete? Telefon s kulatým číselníkem

Foto FB

Dnešní mladá generace si už těžko dokáže představit život bez mobilního telefonu. Přesto to není tak dávno, kdy byla i pevná linka velkou vymožeností.

Já se o její zavedení snažila spoustu let. Nepomohly ani argumenty o těžce nemocném člověku, kterého jsem měla v péči….

Dnes už na to s nostalgií vzpomínám, stejně, jako na telefon s kulatým číselníkem, který měli moji prarodiče.  Připomněly mi jej děti jedné mé kamarádky, které marně zkoumaly, jak se z toho bazmeku vlastně volá. (ber)

Telefony ukradl zloděj. Z neuzamčeného bytu

Ilustrační foto pixabay.com

Z přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádež podezírají policisté dosud nezjištěného pachatele, který měl v dosud přesně nezjištěné době od pondělí do úterý vejít do nezajištěného bytu v bytovém domě v obci Bedihošť.

"Byt prohledal a z parapetu okna v obývacím pokoji odcizil dva mobilní telefony. Čtyřiadvacetiletému majiteli tím měl způsobit škodu předběžně vyčíslenou na 9 200 korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. V případě dopadení a prokázání viny pachateli za uvedené jednání hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

Telefon s nakousnutým jablkem. Jako vějička podvodníka

Ilustrační foto pixabay.com

Z přečinu podvod podezírají prostějovští policisté dosud nezjištěného pachatele, který na internetovém inzertním portálu k prodeji nabídl mobilní telefon typu iPhone SE 2020.

Nabídka se zalíbila devětadvacetiletému muži z Prostějova, který po emailové komunikaci s prodejcem bezhotovostně převodem z účtu zaplatil dohodnutou částku 8 500 korun. Když se ani po třinácti dnech od zaplacení telefonu nedočkal, věc pro podezření z podvodu oznámil na policii. "Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu podvod. Za ten pachateli v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Nemá telefon ani peníze

ilustrační foto Policie ČR

Podvodné jednání oznámila na policii 45letá žena z Prostějovska. Na konci května si žena na internetu vyhlédla mobilní telefon značky Apple iPhone X 64 Gb. 

Neznámý pachatel nabízel telefon k odprodeji za částku 7.000 Kč. "Žena s částkou souhlasila a také souhlasila s tím, že peníze odešle předem na určený bankovní účet. Od té doby, co peníze odeslala, s ní pachatel nekomunikoval a ani jí žádný telefon nedoručil," doplnila policejní mluvčí Tereza Neubauerová. (red)

Chlapec na hřišti půjčil mobil. Druhý mu jej nevrátil a utekl

ilustrační foto

Devátého října v podvečerních hodinách si dva čtrnáctiletí chlapci na dětském hřišti kopali s míčem. Na místo přišla dvojice hochů, která s nimi navázala kontakt, a po chvíli jeden z nich požádal o zapůjčení mobilního telefonu. S telefonem následně kluci majiteli utekli.

"Jakmile měl hoch přístroj v ruce, dal se i s kamarádem na úprk. Strážníkům se nepodařilo tyto podezřelé nalézt," uvedla strážník Jana Adámková. Okradený hoch byl společně se zákonným zástupcem převezen na služebnu Policie ČR k podání oznámení. Policisté si případ převzali k vlastnímu šetření. (red)

Máte zájem o VIP telefonní číslo? Zlaté či stříbrné?

ilustrační foto internet

 

Pokud máte problém si zapamatovat svoje číslo mobilního telefonu, můžete si vymyslet svoje vlastní. Není to ale zadarmo. Čísla na přání nabízí v Česku většina operátorů. A nejsou jediní, podobnou službu nabízejí i některé banky, kdy si můžete zvolit dobře zapamatovatelné číslo bankovního účtu.

„Za zlaté číslo, které třeba vypadá třeba jako 604 222 222, nebo je to číselná řada, která jde po sobě, nebo za číslo, které si vymyslí zákazník sám, zaplatí 6 050 korun s DPH. A potom za stříbrné číslo, které je méně atraktivní, ale stejně tak zajímavé nebo rytmické, zaplatí 3630 korun,“ říká mluvčí společnosti T-Mobile, Martina Kemrová.  Ročně si zlaté číslo u této společnosti zaplatí skoro dvě stovky klientů. Podle mluvčí společnosti T-Mobile je hlavním důvodem vlastní kombinace čísel spíš snadné zapamatování pro okolí.

Našla mobil, chtěla si jej ponechat. Zablokovaný jej poté vrátila

ilustrační foto

Neobvyklý případ zaznamenali městští strážníci. Na služebnu se dostavila devětatřicetiletá žena odevzdat nalezený mobilní telefon. Ukázalo se ale, že ho našla už před měsícem a používala ho do chvíle, kdy se zablokoval.

Ženino chování bylo značně podezřelé. "Následně vyšlo najevo, že nálezkyně mobilní telefon objevila již před měsícem na provizorním parkovišti určeném pro návštěvníky Truck Festivalu v Mohelnici. Přístroj bez SIM karty a SD karty nalezla na zemi v trávě. Rozhodla se, že si ho ponechá pro vlastní potřebu. Později do něj vložila vlastní SIM kartu a užívala jej. Nyní při pokusu o volání zjistila, že telefon byl zablokován a nelze z něj volat do žádné sítě, tudíž je pro ni již nepotřebný.

Objednal si Apple, přišla stará Nokia

ilustrační foto internet

 

Dne 28. května oznámil devatenáctiletý muž policistům na obvodním oddělení v Konici, že si na internetovém portálu objednal mobilní telefon Apple iPhone 6 Plus za částku 10 000 korun.

"Po zaplacení této částky obdržel balíček, ale vytoužený mobil v něm však nebyl. Místo něho tam našel starý model telefonu značky Nokia. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání přečinu podvod, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dvě léta", uvedl František Kořínek z Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje. (red)

 

Kamarádovi půjčil mobil. Ten mu ho nevrátil a navíc fyzicky jej napadl!

ilustrační foto internet

 

Šestnáctiletý hoch zkontaktoval hlídku, která v té době prováděla kontrolu parkoviště u obchodního domu na ulici Okružní s tím, že kamarádovi ke konci loňského roku půjčil mobilní telefon k napsání SMS zprávy. Ten si mobil nechal a vrátit ho odmítl.

S tímto se mladistvý nemínil smířit, a proto dnešního dne mladíka navštívil. "Setkání nedopadlo nejlépe. Bývalý kamarád ho fyzicky napadl," uvedla strážník Jana Adámková. Strážníci chlapce převezli na služebnu Policie ČR k podání oznámení. Hodnota mobilního telefonu byla odhadnuta na 2200 Kč. (red)