karta

Česká pošta varuje před podvodnými e-maily. Snaží se z příjemců vylákat údaje ke kartě

ilustrační foto Česká pošta

Česká pošta varuje před dalšími podvodnými e-maily, které se snaží vylákat z příjemců údaje k platební kartě. E-mail se tváří jako oficiální zpráva České pošty. Ve skutečnosti je odesílán z adresy podvodníků.

Podvodný e-mail upozorňuje uživatele na nevyzvednutý balíček a vyzývá je k provedení platby na odkazující webové stránce. E-mail je stále aktivní. Jeho součástí je odkaz, který uživatele přesměruje na podvodný web, kde po nich požaduje ověření pomocí kreditní karty.

Seniorku podvedl po telefonu. Přišla o 40 tisíc

Ilustrační foto čs

Ve středu přijali policisté oznámení o podvodném jednání vůči seniorce, ke kterému mělo dojít během uplynulého víkendu. 

Neznámý pachatel kontaktoval telefonicky poškozenou a obelstil ji takovým způsobem, že od ní vylákal identifikační údaje k její platební kartě včetně PIN kódu. Podvodník získané informace využil pro své účely a z účtu poškozené převedl částku 40 000 Kč na jiný účet. "Případ šetříme pro trestný čin podvod s dvouletou trestní sazbou odnětí svobody," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Ze ženy přes internet vylákal údaje ke kartě. A pak s ní platil

Ilustrační foto pixabay.com

Z přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku podezírají lipničtí policisté dosud nezjištěného pachatele.

"Tohoto skutku se měl pachatel dopustit tím, že od čtyřiapadesátileté ženy při internetové komunikaci na sociální síti vylákal údaje k její platební kartě. Takhle neoprávněně získané údaje pak 8. července 2020 využil k provedení celkem pěti plateb v celkové výši 3 506 korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. V případě dopadení a prokázání viny pachateli tohoto skutku za uvedený přečin hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

Ukradl kartu a stačil z ní vybrat

ilustrační foto internet

 

Ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku je podezřelý zatím neznámý pachatel, který odcizil muži z Prostějova platební kartu. Stačil z ní vybrat tisícovku.

"Ke krádeži došlo někdy v čase od 15. do 17. června na přesně nezjištěném místě v Prostějově, přesně nezjištěným způsobem," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková s tím, že kartu postrádá 32letý muž. Z karty zloděj včera vybral  tisíc korun z jednoho z prostějovských bankomatů. (red)