karta

Poctiví nálezci vrátili kartu i mobil

ilustrační foto Městská policie

Dobré znamení je, že čestní lidé se stále ještě najdou. Běhen víkendu se nejprve na služebnu Městské policie Prostějov dostavila žena, která strážníkům předala nalezenou platební kartu.

Hlídce se podařilo zjistit bydliště majitelky. Při pokusu o kontaktování otevřel manžel a ten uvedl, že jeho žena platební kartu opravdu hledá. Strážníci se telefonicky spojili s držitelkou, jelikož momentálně nebyla doma a po jejím souhlasu předali nalezenou kartu manželovi. "Ve druhém případě se dostavil na služebnu muž a strážníkům předal mobilní telefon značky Nokia. Ten našel na lavičce v parku na náměstí Spojenců. I zde vše dobře dopadlo a telefon si přišel vyzvednout jeho majitel na služebnu městské policie osobně," doplnil strážník Petr Zapletal. (red)

Česká pošta varuje před podvodnými e-maily. Snaží se z příjemců vylákat údaje ke kartě

ilustrační foto Česká pošta

Česká pošta varuje před dalšími podvodnými e-maily, které se snaží vylákat z příjemců údaje k platební kartě. E-mail se tváří jako oficiální zpráva České pošty. Ve skutečnosti je odesílán z adresy podvodníků.

Podvodný e-mail upozorňuje uživatele na nevyzvednutý balíček a vyzývá je k provedení platby na odkazující webové stránce. E-mail je stále aktivní. Jeho součástí je odkaz, který uživatele přesměruje na podvodný web, kde po nich požaduje ověření pomocí kreditní karty.

Seniorku podvedl po telefonu. Přišla o 40 tisíc

Ilustrační foto čs

Ve středu přijali policisté oznámení o podvodném jednání vůči seniorce, ke kterému mělo dojít během uplynulého víkendu. 

Neznámý pachatel kontaktoval telefonicky poškozenou a obelstil ji takovým způsobem, že od ní vylákal identifikační údaje k její platební kartě včetně PIN kódu. Podvodník získané informace využil pro své účely a z účtu poškozené převedl částku 40 000 Kč na jiný účet. "Případ šetříme pro trestný čin podvod s dvouletou trestní sazbou odnětí svobody," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Ze ženy přes internet vylákal údaje ke kartě. A pak s ní platil

Ilustrační foto pixabay.com

Z přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku podezírají lipničtí policisté dosud nezjištěného pachatele.

"Tohoto skutku se měl pachatel dopustit tím, že od čtyřiapadesátileté ženy při internetové komunikaci na sociální síti vylákal údaje k její platební kartě. Takhle neoprávněně získané údaje pak 8. července 2020 využil k provedení celkem pěti plateb v celkové výši 3 506 korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. V případě dopadení a prokázání viny pachateli tohoto skutku za uvedený přečin hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

Ukradl kartu a stačil z ní vybrat

ilustrační foto internet

 

Ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku je podezřelý zatím neznámý pachatel, který odcizil muži z Prostějova platební kartu. Stačil z ní vybrat tisícovku.

"Ke krádeži došlo někdy v čase od 15. do 17. června na přesně nezjištěném místě v Prostějově, přesně nezjištěným způsobem," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková s tím, že kartu postrádá 32letý muž. Z karty zloděj včera vybral  tisíc korun z jednoho z prostějovských bankomatů. (red)