česká pošta

Česká pošta doručí ochranné pomůcky těm nejpotřebnějším

ilustrační foto ČP

Česká pošta doručila téměř tři miliony zásilek, které lidem nad 60 let přinesly pět roušek a jeden respirátor. Podle rozhodnutí vlády Česká pošta v těchto dnech, kdy obdržela seznam adres, roznáší dalších 185 tisíc balení, která jsou určena pro občany se zdravotním postižením.

Doručování probíhá na konkrétní adresy konkrétním lidem. Občané nebudou muset na poštu, vše dostanou do svých domovních schránek. Nakládání s veškerými osobními údaji ze strany České pošty probíhá podle platné legislativy. Roušky a respirátor jsou baleny do ochranných obalů, roznášeny budou spolu s návodem na použití v obálce.

Pomoc se týká občanů České republiky, kteří jsou poživateli invalidního důchodu pro invaliditu třetího stupně, a osob mladších 18 let, kterým byl přiznán průkaz osoby se zdravotním postižením ZTP nebo ZTP/P. (red)

Česká pošta během slevové akce doručí desítky tisíc zásilek Aliexpressu

ilustrační foto značka

Česká pošta navázala přímou spolupráci s internetovou obchodní platformou Aliexpress. Během připravované slevové akce 11.11. doručí desítky tisíc zásilek e-shopu pro české zákazníky. Balíčky budou odeslány přes speciální celní překladiště v Belgii a dostanou se tak k zákazníkům rychleji, typicky do dvou týdnů od objednání.

„Při aktuální slevové akci jde o pilotní spolupráci, jejímž cílem je co nejrychlejší dodání zboží koncovým zákazníkům. Proto budou objednávky odesílány jako vnitrostátní zásilka v rámci ČR. Spolupráce s Českou poštou je pro tento globální e-shop logická, protože nabízíme nejširší logistickou síť v Česku,“ říká Martin Hurda, manažer mezinárodního obchodu České pošty.

Česká pošta ve spolupráci se Sazkou otevírá od listopadu 1500 nových Balíkoven

ilustrační foto

Česká pošta na vánoční špičku otevírá 1500 nových externích výdejen, které zákazníkům nově přinášejí možnost vyzvednout si balíkové zásilky i mimo klasické pobočky. Takový nárůst výdejních míst umožňuje nově spolupráce se společností Sazka.

Seznam všech Balíkoven je k dispozici na webu www.Balikovna.cz. Zároveň mají zákazníci možnost si při nákupu na e-shopech zvolit jako výdejní místo právě jednu z Balíkoven.

Síť Balíkoven nyní reprezentuje 2000 míst, které nabízejí vysoký standard obsluhy, možnost platby kartou a dostatečnou skladovou kapacitu pro zvládnutí vánočního provozu. (Zdroj balikovna.cz)

Česká pošta přijme 5 000 brigádníků. Kvůli Vánocům

ilustrační foto Česká pošta

Česká pošta očekává více než 450 tisíc balíků denně, a tak do svých řad přijme na 5 000 brigádníků.

Mluvčí České pošty Matyáš Vitík říká: „Jednak je to příprava na Vánoce, a také se domníváme, že lidé budou více než obvykle preferovat nákupy na internetu." Pro zaměstnance to bude velmi uspěchané období.

Podobně se připravují i další přepravní firmy. Například společnost DPD také přijímá brigádníky, a navíc zřídila 16 nových dep a modernizuje technologie třídění zásilek. (ber)

Česká pošta varuje před podvodnými e-maily. Snaží se z příjemců vylákat údaje ke kartě

ilustrační foto Česká pošta

Česká pošta varuje před dalšími podvodnými e-maily, které se snaží vylákat z příjemců údaje k platební kartě. E-mail se tváří jako oficiální zpráva České pošty. Ve skutečnosti je odesílán z adresy podvodníků.

Podvodný e-mail upozorňuje uživatele na nevyzvednutý balíček a vyzývá je k provedení platby na odkazující webové stránce. E-mail je stále aktivní. Jeho součástí je odkaz, který uživatele přesměruje na podvodný web, kde po nich požaduje ověření pomocí kreditní karty.

Pošta opět změnila úřední hodiny. Kvůli koronaviru

ilustrační foto znak ČP

Týkat se to bude celkem 1253 pošt po celé republice. Pobočky v některých městech budou otevírat později a zavírat dříve. Týká se to téměř všech pošt v Prostějově a řady dalších v okrese, například v Protivanově, Dobromilicích, Kostelci na Hané, Kralicích na Hané.

Lidé budou moci některé dny v týdnu navštívit poštu od osmi hodin, jinde až od deseti hodin. V obcích nad dvacet tisíc obyvatel bude fungovat vždy jedna hlavní pošta, na které stávající rozsah otevíracích hodin pro veřejnost zůstane zachován. V Prostějově to je hlavní pošta v Poděbradově náměstí. Otevírací doba pošt v obchodních centrech a u pošt s nepřetržitým provozem se také nemění. 

Česká pošta mění otevírací dobu. I v Prostějově

Foto ČP

Česká pošta v několika vlnách upravuje návštěvní dobu u svých poboček. Od září se bude změna týkat 265 poboček, další pak budou v říjnu následovat.

V Prostějově se změna dotkne pouze pošty Prostějov 4 v Plumlovské ulici.

Ta bude mít nově otevřeno dva dny v týdnu od 10 do 18 hodin a tři dny od 8 do 16 hodin. V sobotu pak od 8 do 12 hodin.

Seznam všech pošt, kde se pracovní doba mění, najdete na https://www.ceskaposta.cz/oteviraci-doby-provozoven-2020. (ber)

Česká pošta zavádí nový systém otevíracích hodin pro veřejnost na pobočkách. Od září

ilustrační foto Česká pošta

Jde o zásadní krok, který zachová kvalitu poštovních služeb a zároveň dojde ke zvýšení zákaznické spokojenosti, a to i v případě, pokud by nastala další vlna koronavirové infekce. Úprava otevírací doby se osvědčila už na jaře letošního roku během první vlny onemocnění COVID-19.

"Snažili jsme se udržet otevřenou pobočkovou síť v maximální možné míře, a abychom toho docílili, došlo k plošné úpravě otevírací doby. Na pracovišti byla pouze jedna skupina zaměstnanců, čímž se snížilo riziko jak pro zaměstnance, tak pro zákazníky, včetně nejzranitelnějších skupin – jako jsou senioři, osoby s vážným onemocněním a podobně. V případě karantény jedné směny se zástup na danou poštu řešil provozně lépe, než by tomu bylo při zachování dosavadní praxe, kdy se na poště během dne střídalo najednou více pracovníků, ale počet otevřených přepážek byl stále stejný.

Česká pošta vydá rouškové známky. Jako poděkování

Foto česká pošta

Česká pošta vydá známky s poděkováním záchranářům a hasičům za boj proti novému typu koronaviru. Motivem známek budou roušky se symboly záchranných sborů. Známky vyjdou ve středu 24. června.

Známky označené písmenem B v nominální hodnotě 19 korun pro posílání obyčejných ekonomických psaní do 50 gramů vyjdou v nákladu dvakrát 375 tisíc kusů na tiskových listech s 25 známkami. Autorem známek je Filip Heyduk.

Jedna varianta známky má formu poděkování záchranářům a obsahuje zjednodušené symboly zdravotnictví, pošty a armády. Druhá varianta děkuje hasičům prostřednictvím zjednodušených symbolů hasičů, policistů a armády.

Česká pošta mění provozní dobu. U dvou poboček

ilustrační foto

Česká pošta informuje o dočasné změně hodin pro veřejnost provozovny Prostějov 4, Plumlovská 4126, Prostějov. Rozsah hodin pro veřejnost bude upraven na nezbytně nutnou dobu dne 10.6.2020 z provozních důvodů. Pobočka v tento den uzavře v 15:15 hodin.

Česká pošta informuje o dočasné změně hodin pro veřejnost i u provozovny Prostějov 8, Dolní 3660/6, Prostějov. Rozsah hodin pro veřejnost bude upraven na nezbytně nutnou dobu dne 8.6.2020 z provozních důvodů. Pobočka v tento den uzavře ve 13:00 hodin. (Zdroj ČP)