Plumlovská

Řidič audiny nadýchal na Plumlovské 1,5 promile

ilustrační foto Policie ČR

V úterý krátce před půlnocí zastavila hlídka na ulici Plumlovská v Prostějově 29letého řidiče vozidla značky Audi. Při kontrole byla provedena dechová zkouška na alkohol, která vykázala pozitivní hodnotu 1,34 promile. 

Proto následovaly ještě další dvě zkoušky s hodnotami 1,67 a 1,47, které potvrdily, že řidič je ovlivněn alkoholem a nachází se ve stavu, kdy není způsobilý řídit vozidlo a ohrožuje svým nezodpovědným jednáním životy a zdraví ostatních účastníků v silničním provozu. V nemocnici se podrobil odběru bio materiálu. „S výše uvedeným byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Audinu, zaparkovanou v Plumlovské, rozpáral vandal

Foto Policie ČR

V noci na sobotu 3. února neznámý pachatel poškodil dvě zaparkovaná vozidla v Plumlovské ulici v Prostějově. Jejich majitelé odhadli škodu přes půl milionu korun.

„Vandal nejprve poškodil a vnikl do obytného vozidla Fiat Bürstner. Za sebou zanechal škodu 65 tisíc korun. Pachatel rozbil na vozidle plastovou výplň okna, poškodil zámek dveří, poničil lino na podlaze a potrhal roletu. Navíc odcizil tyč s klikou na markýzu a montážní klíč. Pachatel v řádění pokračoval a tentokrát si vybral vozidlo Audi A6. Na něm téměř rozpáral dveře u řidiče. Z venku celé auto poškodil, poničil dveře, zrcátka, skla, lak na karoserii i kliky na dveřích, které odlámal. Provozovatel vozidla odhadl škodu na půl milionu korun," informoval policejní mluvčí Libor Hejtman.

Ztracená peněženka se dostala zpět k majiteli

ilustrační foto Policie ČR

Minulé úterý v odpoledních hodinách vyjížděli strážníci převzít nález peněženky, kterou našla čtyřiaosmdesátiletá žena před obchodním domem na ulici Plumlovská.

Oznamovatelka se zachovala příkladně. Ani na chvíli nezaváhala a ihned po objevení peněženky vše nahlásila na linku 156. Strážníci z dokladů, které se nacházely uvnitř, zjistili majitele. Po telefonickém vyrozumění se devětasedmdesátiletý muž dostavil na místo, kde mu hlídka ztracenou peněženku i s doklady a finanční hotovostí vrátila. „Nálezkyni patří velké poděkování, ne každý by se ve stejné situaci zachoval tak jako ona," doplnila komisařka Tereza Grepová. (red)

Přišla o mobil a peníze. V baru

Ilustrační foto MP

Minulou sobotu krátce po čtvrté hodině ranní vyjížděla prostějovských strážníků do baru v Plumlovské ulici, kde mělo dojít mezi hosty k odcizení mobilního telefonu a peněz. Strážníci na místě zkontaktovali poškozenou ženu i podezřelého šestadvacetiletého muže.

„Dvaatřicetiletá žena uvedla, že jí byl odcizen telefon a finanční hotovost z kabelky. Následně objevila svůj mobilní telefon u muže, který hrál v provozovně na automatech. Podezřelý muž vinu popíral," informovala komisařka Tereza Greplová. Jelikož se jednalo o podezření z trestného činu, vyžádali si strážníci příjezd Policie ČR. Policisté si následně celý případ převzali k dalšímu šetření. (red)

Naboural pět vozidel, nadýchal přes čtyři promile!

Foto Policie ČR

Pět vozidel s celkovou škodou 95 tisíc korun ve středu 5. července odpoledne během pár minut způsobil 47letý řidič v Plumlovské ulici v Prostějově.

„Ve středu dopoledne jsme na lince 158 přijali oznámení o dopravní nehodě vozidla Opel v Plumlovské ulici v Prostějově, které poškodilo zaparkovaná vozidla a z místa nehody odjelo. Přestože policisté auto během chvíle vypátrali a zastavili, stačil řidič svou divokou jízdou poškodit pět vozidel,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Starý Prostějov. Plumlovská

Foto čtenář

Dnešní fotografií se vracíme do minulého století na křižovatku Plumlovské a Jiráskova náměstí.

Tipnete si rok? My bychom ro viděli tak kolem 1973. (ber)

Pamatujete? Interspar

ilustrační foto FB

Prodat své pobočky se před lety rozhodla rakouská společnost Spar, která na českém trhu dlouhodobě prodělávala.

V roce 2014 se tak ze supermarketů Interspar a Spar na našem území staly prodejny Albert, které vlastní řetězec Ahold.  V Prostějově jsme do Intersparu něj chodili a jezdili do Plumlovské ulice. (ber)

Mladá žena vběhla pod auto. Byla na mol

ilustrační foto Policie ČR

Ve čtvrtek brzy ráno nedbala příliš na svoji osobní bezpečnost 24letá mladá žena, která přecházela Plumlovskou ulici v Prostějově. Šla ve směru od OC Haná ve směru k Penny marketu.

„Při chůzi nebyla zrovna pozorná a nepřesvědčila se, zda může bezpečně přejít a vstoupila přímo do dráhy přijíždějícímu vozidlu Hyundai. Došlo ke kolizi a vozidlo přejelo nohu chodkyně zadním kolem. Po úrazu bylo zřejmé, že za její nepozorností z velké části stojí alkohol. Dechovou zkouškou jí bylo naměřeno 1, 97 promile," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Po nehodě skončila v prostějovské nemocnici na ošetření. Hmotná škoda nebyla způsobena. Nehoda je nadále v šetření. (red)

Billa v Plumlovské prodávala zkažené krůtí klobásy

ilustrační foto SZPI

Ve čtvrtek se do prodejny společnosti Billa v Plumlovské ulici v Prostějově vydali inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce. A nalezli v ní nebezpečné klobásy.

„Krůtí klobása se sýrem zapáchala po kažení a měla oslizlý a lepkavý povrch. Potravina se nepovažuje za bezpečnou, pokud jeví známky kažení,“ uvedli inspektoři na webu potravinynapranyri.cz s tím, že potravina měla prošlé datum použitelnosti – to končilo 2. září 2021. Při kontrole nebyly zjištěny nevyhovující teploty skladování tohoto výrobku. (Zdroj SZPI)

Inspekce uzavřela Bille sklad

Foto SZPI

Prodejnu BILLA v Plumlovské ulici v Prostějově navštívili 26. srpna pracovníci Státní zemědělské a potravinářské inspekce. A uzavřeli sklad.

„Důvodem jsou výrazně zanedbaný úklid, výrazné znečištění prostor, nečistoty na podlaze, poškození stěn, poškození podlah a nevhodně skladované potraviny,“ uvádí na webu potravinynapranyri.cz inspekce.

Uzavřena je v pátek 27.srpna v 8 hodin stále pouze část provozovny – příruční sklad nápojů. Provozovna jakožto celek uzavřena nebyla. (red)