Plumlovská

Pamatujete? Interspar

ilustrační foto FB

Prodat své pobočky se před lety rozhodla rakouská společnost Spar, která na českém trhu dlouhodobě prodělávala.

V roce 2014 se tak ze supermarketů Interspar a Spar na našem území staly prodejny Albert, které vlastní řetězec Ahold.  V Prostějově jsme do Intersparu něj chodili a jezdili do Plumlovské ulice. (ber)

Mladá žena vběhla pod auto. Byla na mol

ilustrační foto Policie ČR

Ve čtvrtek brzy ráno nedbala příliš na svoji osobní bezpečnost 24letá mladá žena, která přecházela Plumlovskou ulici v Prostějově. Šla ve směru od OC Haná ve směru k Penny marketu.

„Při chůzi nebyla zrovna pozorná a nepřesvědčila se, zda může bezpečně přejít a vstoupila přímo do dráhy přijíždějícímu vozidlu Hyundai. Došlo ke kolizi a vozidlo přejelo nohu chodkyně zadním kolem. Po úrazu bylo zřejmé, že za její nepozorností z velké části stojí alkohol. Dechovou zkouškou jí bylo naměřeno 1, 97 promile," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Po nehodě skončila v prostějovské nemocnici na ošetření. Hmotná škoda nebyla způsobena. Nehoda je nadále v šetření. (red)

Billa v Plumlovské prodávala zkažené krůtí klobásy

ilustrační foto SZPI

Ve čtvrtek se do prodejny společnosti Billa v Plumlovské ulici v Prostějově vydali inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce. A nalezli v ní nebezpečné klobásy.

„Krůtí klobása se sýrem zapáchala po kažení a měla oslizlý a lepkavý povrch. Potravina se nepovažuje za bezpečnou, pokud jeví známky kažení,“ uvedli inspektoři na webu potravinynapranyri.cz s tím, že potravina měla prošlé datum použitelnosti – to končilo 2. září 2021. Při kontrole nebyly zjištěny nevyhovující teploty skladování tohoto výrobku. (Zdroj SZPI)

Inspekce uzavřela Bille sklad

Foto SZPI

Prodejnu BILLA v Plumlovské ulici v Prostějově navštívili 26. srpna pracovníci Státní zemědělské a potravinářské inspekce. A uzavřeli sklad.

„Důvodem jsou výrazně zanedbaný úklid, výrazné znečištění prostor, nečistoty na podlaze, poškození stěn, poškození podlah a nevhodně skladované potraviny,“ uvádí na webu potravinynapranyri.cz inspekce.

Uzavřena je v pátek 27.srpna v 8 hodin stále pouze část provozovny – příruční sklad nápojů. Provozovna jakožto celek uzavřena nebyla. (red)

OBRAZEM: Albert v Plumlovské znovu otevřen!

Foto ber

Po několika týdnech trvající rekonstrukci se dnes zákazníkům znovu otevřela prodejna Albert v Plumlovské ulici v Prostějově.

Zákazníci oceňují širší nabídku v Tržnici u Alberta. Novinkou jsou uzavřené chladící boxy, které udrží potraviny déle čerstvé a šetří energií. V několika úsecích jsou elektronické cenovky, které přináší aktuální informace o daném produktu. Novinkou jsou i samoobslužné pokladny. „Oceňuji, že u vstupu rozdávají mapu. Uspořádání je hodně jiné než ve starém obchodě," svěřil se jeden ze zákazníků PvNovinkám. Neodpustil si ale i nespokojenou poznámku. „Výkup lahví je nyní na druhém konci prodejny.

Strážník pomohl zachránit život

foto Magistrát města Prostějova

Znalosti získané na kurzu první pomoci, který strážníci absolvovali, jsou připraveni využít k záchraně člověka nacházejícího se v ohrožení života. Strážníka v úterý na nám. T.G. Masaryka oslovila žena, která uvedla, že na ulici Plumlovská leží na chodníku jí neznámá osoba.

Strážník se ihned vydal na uvedené místo, kam právě dorazila také Zdravotnická záchranná služba. Muž se nacházel v bezvědomí, měl slabě hmatatelný puls, proto okamžitě záchranář přistoupil k resuscitaci. „Při této fyzicky náročné činnosti se strážník střídal s přítomným záchranářem v masáži srdce. Po několika minutách poskytování první pomoci, muž nabyl vědomí a začal dýchat. Následně byl uveden do stabilizovaného stavu a převezen do prostějovské nemocnice," doplnil strážník Petr Zapletal. (red)

Chystali oslavu s Tatratea a Jackem. A zadarmo

ilustrační foto Městská policie

Ve středu vyjížděli strážníci během pár hodin třikrát do jednoho supermarketu na Plumlovské ulici řešit případy krádeže. Velice žádaným sortimentem byl tentokrát ve všech případech tvrdý alkohol. Lapkové se řídili pořekadlem, když je teplo, musí se dodržovat pitný režim. A tak obchod vzali útokem. 

Jako první se provinila proti zákonu pětadvacetiletá žena. Ta si na prodejní ploše přímo z regálu vložila lahve s alkoholem v hodnotě 1547 Kč rovnou do tašky a chtěla odejít přes pokladny bez zaplacení. Druhým hříšníkem v pořadí byl třicetiletý muž. Ten úplně stejným způsobem kradl vybraný alkohol, rozdíl byl pouze ve finanční částce. Vzal si zboží za 1198 Kč. Třetím v pořadí byla devětadvacetiletá žena, která na rozdíl od svých předchůdců projevila určitou vynalézavost. Nejprve si vložila pět lahví do nákupního vozíku, rozhlédla se a přejela do místa, kde bude méně viditelná.

Z cizinců bez povolení k pobytu řídil ten středně opilý. Vyhoštěni byli všichni

ilustrační foto Policie ČR

V pondělí dvě hodiny po půlnoci kontrolovali policisté oddělení hlídkové služby v Plumlovské ulici v Prostějově osobní automobil Fiat Punto a jeho posádku. Ihned po zastavení vozidla policisté poznali, že všichni tři muži jsou pod vlivem alkoholu. Jejich podezření se u řidiče potvrdilo provedenými dechovými zkouškami, kterými změřili hodnoty 1,48 a 1,53 ‰ alkoholu v dechu. S výsledkem zkoušek padesátiletý Ukrajinec souhlasil a přiznal vypití piva, jehož množství ani čas konzumace nebyl schopen blíže specifikovat.

„Protože se jednalo o cizince ze země mimo EU, byla součástí silniční kontroly i kontrola jejich dokladů. Při té policisté zjistili, že všem třem povolení k pobytu již vypršelo. Na místo byli proto přivoláni pracovníci odboru cizinecké policie, kteří si spolujezdce taktéž ukrajinské národnosti ve věku 27 a 33 let převzali. Provedenými dechovými zkouškami změřili hodnoty 2,3 ‰ alkoholu v dechu u mladšího a 1,28 ‰ alkoholu v dechu u staršího z nich.

Starý Prostějov. Znovu Plumlovské ulice

Foto Nemocnice Prostějov

Tuto fotografii Plumlovské ulice v Prostějově najdete na stránkách Nemocnice Prostějov. A vy asi tušíte, proč je umístěna právě tam.

Ano, v dvoupatrové budově po pravé straně spatřilo světlo světa mnoho z nás, protože v ní dlouhé roky sídlila porodnice. Tipnete si, z kterého roku je původní snímek? (ber)

Starý Prostějov. Plumlovská

Foto SOkA

Tahle ulice patří v Prostějově k nejdelším. Výpadovka nese svůj název od roku 1951. 

Také ještě pamatujete potraviny u Zbořilů, které v jednom z domů sídlily. (ber)