Plumlovská

Starý Prostějov. Znovu Plumlovské ulice

Foto Nemocnice Prostějov

Tuto fotografii Plumlovské ulice v Prostějově najdete na stránkách Nemocnice Prostějov. A vy asi tušíte, proč je umístěna právě tam.

Ano, v dvoupatrové budově po pravé straně spatřilo světlo světa mnoho z nás, protože v ní dlouhé roky sídlila porodnice. Tipnete si, z kterého roku je původní snímek? (ber)

Starý Prostějov. Plumlovská

Foto SOkA

Tahle ulice patří v Prostějově k nejdelším. Výpadovka nese svůj název od roku 1951. 

Také ještě pamatujete potraviny u Zbořilů, které v jednom z domů sídlily. (ber)

Za den policie zastavila na Prostějovsku 7 zdrogovaných řidičů. Šlo o kokain, pervitin i "trávu"

ilustrační foto Policie ČR

Hned sedm řidičů, zastavených během dopravních kontrol během čtvrtka na Prostějovsku, nemělo za volantem co dělat. Byli totiž pod vlivem drog.

Krátce před jedenáctou hodinou dopoledne policisté zastavili řidiče vozidla Fiat Stilo v obci Drahany. Pětačtyřicetiletý muž se při kontrole podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem. Dále se podrobil testu na přítomnost jiných návykových látek s pozitivním zjištěním na amfetaminy/metamfetaminy. Řidič s výsledkem testu nesouhlasil a požadoval lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu, které podstoupil v nemocnici v Prostějově.

Nezamkl auto, přišel o všechno

ilustrační foto Policie ČR

V dosud přesně nezjištěné době přes noc z neděle na pondělí využil dosud nezjištěný pachatel trestuhodné neopatrnosti třiatřicetiletého muže z Prostějova. Ten ve svém Volkswagenu, zaparkovaném večer v Plumlovské ulici ponechal peněženku a automobil navíc neuzamkl.

"Když se ráno k vozidlu vrátil, zjistil, že mu tam chybí peněženka, dva nabíjecí kabely k telefonu a dioptrické sluneční brýle. S peněženkou přišel i o osobní doklady, platební kartu a finanční hotovost bezmála 3 tisíce korun. Celkem způsobenou škodu pak vyčíslil na bezmála 10 tisíc korun," uvedl k prvnímu případu policejní mluvčí František Kořínek s tím, že policisté věc šetří pro podezření z přečinu krádež a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za ty pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Pozor na dopravní omezení v Plumlovské a J. Lady

foto Magistrát města Prostějova

V období od pondělí 24. srpna do 30. listopadu 2020 bude probíhat úplná a částečná uzavírka na ulici J. Lady a ulici Plumlovská v Prostějově. Důvodem je provádění stavby „Cyklistická stezka v ulici Josefa Lady v Prostějově“.

Částečná uzavírka bude v ulici Josefa Lady v místě přechodu pro chodce u restaurace ŠNYT. Úplná uzavírka chodníků pak na ulici J. Lady v úseku mezi okružními křižovatkami Plumlovská a K. Svolinského, ulici J. Lady v prostoru okružní křižovatky K. Svolinského a úplná uzavírka chodníků v ulici Plumlovská v prostoru okružní křižovatky Plumlovská x Josefa Lady. (red)

Zmrzlinový fantom řádí, i když jeden už byl dopaden

Ilustrační foto pixabay.com

V dosud přesně nezjištěné době přes noc ze soboty na neděli se dosud nezjištěný pachatel vloupal do prodejny zmrzliny v Plumlovské ulici v Prostějově. A není to letošní první vloupání. 

Po násilném vniknutí pachatel z prodejny odcizil finanční hotovost přesahující 10 tisíc korun. "V případě dopadení a prokázání viny pachateli tohoto skutku za přečin krádež hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Zmožen alkoholem usnul. A byl okraden

ilustrační foto Městská policie

Ve středu asi hodinu po půlnoci si poblíž křižovatky ulic Plumlovské s Jungmanovou v Prostějově potřeboval odpočinout čtyřiatřicetiletý muž znavený alkoholem. 

Když se asi po hodině a půl osvěžen spánkem probral, zjistil, že neznámý pachatel využil jeho stavu a z kapes kalhot mu odcizil mobilní telefon a peněženku. S peněženkou navíc přišel i o osobní doklady, platební kartu a hotovost tisíc korun. Celkem způsobenou škodu vyčíslil na 5 400 korun.

Město uvažuje o propojení Plumlovské s Kosteleckou

ilustrační foto ber

Po Tiché z Domamyslic k biokoridoru Hloučela míří denně mimo stovek vozidel i chodci, běžci a cyklisté. Pro tyto skupiny účastníků silničního provozu patří mezi nejohroženější. Nejinak je tomu i v tomto úseku, kde citelně chybí stezka. Město uvažuje o jejím vybudování.

„V souvislosti s probíhající výstavbou Severního obchvatu se zpracovává studie proveditelnosti (do konce roku 2020) pro tzv. Severozápadní kvadrant – uvažované propojení mezi kruhovým objezdem Plumlovská, Domamyslice a Kosteleckou ul. směr Severní obchvat.

Bavorák vylétl na Jiráskově náměstí ze silnice. Skončil v zábradlí

Foto FB

V neděli odpoledne jel 37letý řidič vozidla BMW po ulici Plumlovská v Prostějově a u Jiráskova náměstí se chtěl otočit. Manévr ale nezvládl a vyjel vpravo mimo komunikaci, kde nejprve narazil do sloupu veřejného osvětlení a poté i do zábradlí, kde jeho jízda skončila. 

"Provedenou dechovou zkouškou a orientačním testem na návykové látky se nepotvrdilo, že by byl řidič pod vlivem jakýchkoli látek. Ke zranění nedošlo a škoda byla předběžně vyčíslena na 75 000 Kč na vozidle, 20 000 Kč na sloupu veřejného osvětlení a 5 000 Kč na zábradlí," sdělila PvNovinkám policejní mluvčí Miluše Zajícová. (ber)

OBRAZEM. Rekonstrukce Plumlovské je v plném proudu

Foto ber

18. března 2019 byly zahájeny práce na akci: „Rekonstrukce ulice Plumlovská, Prostějov“. Stavební úpravy budou obsahovat práce na komunikacích, chodnících, veřejném osvětlení, parkovacích stáních, zavlažovacím systému a přeložkách inženýrských sítí (plyn, telefon, elektřina). Stavba bude realizována od března do srpna 2019.

Úsek 1 v termínu 18.3.2019 do 19.4.2019:

Jedná se o pokračování od autobusových zastávek Plumlovská sídliště po ulice Polská, Jungmannova. Ulice Polská a Jungmanova budou uzavřeny bez možnosti vjezdu na ulici Plumlovskou. (ber)