peněženka

Ztratil peněženku. A přišel o peníze, karty i náušnice

ilustrační foto ber

Ve středu odpoledne přijali policisté oznámení o ztrátě peněženky, o kterou poškozený přišel někdy v době od 13. do 15. března na ulici Pod Kosířem v Prostějově.

Poškozený uvedl, že v ní měl náušnice z bílého zlata, Apple AirTag, dvě platební a dvě kreditní karty, osobní doklady a finanční hotovost 1 200 Kč a 160 euro. Celkovou škodu si poškozený vyčíslil na 8 500 Kč. „Případ ztracené peněženky, kterou nálezce nevrátil a ponechal si ji, šetříme pro trestný čin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," doplnila policejní mluvčí Miluš Zajícová. (red)

Díky nepozornosti přišla stařenka o peněženku

ilustrační foto městská policie

V pátek v podvečer šla do prodejny na ulici Dukelská Brána v Prostějově 73letá seniorka a bohužel se nákup neobešel bez komplikací.

Starší žena nevěnovala moc velkou pozornost své tašce, kterou měla zavěšenou na nákupním vozíku. Během nestřeženého okamžiku jí neznámý lapka vytáhl z kabelky peněženku a zmizel. „Starší žena teď bude muset obcházet úřady a vyřizovat si nové doklady, které jí byly odcizeny spolu s peněženkou. Bude se také muset obejít bez hotovosti 1 200 Kč, platební karty a dalších drobností, které tam měla uložené. Případ šetříme pro trestný čin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Zapomněl tašku na střeše auta. A přišel o 120 tisíc

ilustrační foto Policie ČR

Neopatrnost a zapomnětlivost stála včera seniora 123 200 korun, které měl v pánské kožené příruční tašce. V obci Němčice nad Hanou na přesně nezjištěném místě tašku ztratil, protože si ji předtím položil na střechu vozidla, nasedl do něho a odjel.

Při jízdě po obci mu sklouzla ze střechy a zůstala zřejmě někde ležet." I přesto, že uvnitř byly mimo hotovosti i doklady poškozeného, tak nalezenou tašku nikdo nevrátil ani na policii a ani se přímo neobrátil na jejího majitele. Poškozený přišel na služebnu ohlásit, co se mu stalo," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. Policisté, kteří byli ve službě, vše sepsali a zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin zatajení věci s jednoletou trestní sazbou odnětí svobody. (red)

Poctivé nálezkyni patří dík

ilustrační foto MP

Čtvrtého listopadu v odpoledních hodinách oznámila žena, prostřednictvím linky 156, nález peněženky v centru města Prostějova.

Strážníci od oznamovatelky peněženku s doklady i finanční hotovostí přes jeden tisíc korun převzali. "Podařilo se zkontaktovat i třicetiletou majitelku, které byl následně nález předán," doplnila strážník Tereza Greplová. (red)

Nezamkl auto, přišel o všechno

ilustrační foto Policie ČR

V dosud přesně nezjištěné době přes noc z neděle na pondělí využil dosud nezjištěný pachatel trestuhodné neopatrnosti třiatřicetiletého muže z Prostějova. Ten ve svém Volkswagenu, zaparkovaném večer v Plumlovské ulici ponechal peněženku a automobil navíc neuzamkl.

"Když se ráno k vozidlu vrátil, zjistil, že mu tam chybí peněženka, dva nabíjecí kabely k telefonu a dioptrické sluneční brýle. S peněženkou přišel i o osobní doklady, platební kartu a finanční hotovost bezmála 3 tisíce korun. Celkem způsobenou škodu pak vyčíslil na bezmála 10 tisíc korun," uvedl k prvnímu případu policejní mluvčí František Kořínek s tím, že policisté věc šetří pro podezření z přečinu krádež a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za ty pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Poctivé nálezkyni patří díky

ilustrační foto Policie ČR

V úterý v dopoledních hodinách oznámila žena prostřednictvím linky 156 prostějovských strážníků nález peněženky na parkovišti v centru města. Vyslaná hlídka na místě nález převzala.

Peněženka obsahovala i doklady a větší obnos peněz. Strážníkům se podařilo zkontaktovat majitele. Ten se následně dostavil na služebnu, kde mu byla ztracená peněženka předána. „Oznamovatelce patří obrovské poděkování. Ne každý by se při nálezu většího množství peněz zachoval čestně tak jako ona,“ dodal strážník Petr Zapletal. (red)

Ráno místo peněženky v autě nalezl kámen

foto Policie ČR

V dosud přesně nezjištěné době přes noc ze středy na čtvrtek se dosud nezjištěný pachatel vloupal do automobilu Škoda Fabia, zaparkovaného na vjezdu do garáže u rodinného domu v obci Výšovice. Pohnutkou k tomu mu zřejmě byla peněženka, která byla ponechána ve voze, v přihrádce dveří řidiče.

Ráno tak řidič vozidlo nalezl s rozbitým okénkem a místo peněženky byl ve voze kámen. S peněženkou čtyřiadvacetiletý muž přišel i o osobní doklady, platební kartu, dvě tankovací karty a finanční hotovost 46 tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. "Za ty pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

V herně nechal peněženku s hotovostí, kartou i doklady

ilustrační foto

O svou peněženku přišel devětatřicetiletý muž z Prostějova. 

V pátek 3. února navštívil hernu v Prostějově, ve které zapomněl peněženku s finanční hotovostí 8.500 Kč, osobními doklady a platební kartou. "Neznámý pachatel se přisvojením peněženky dopustil přečinu zatajení věci", sdělila Tereza Neubauerová, mluvčí PČR Olomouckého kraje. (red)  

Při nakupování přišla o peněženku

ilustrační foto policie.cz

O peněženku s celým obsahem přišla včera v pozdních odpoledních hodinách v jednom z prostějovských supermarketů šestadvacetiletá žena. Tu ji zatím někdo neznámý v nestřeženém okamžiku odcizil z kabelky.

"Měla v ní nejen osobní doklady, ale také 850 korun a platební kartu. Neznámý pachatel jí způsobil škodu za téměř 1 400 korun," upřesnila policejní mluvčí Irena Urbánková. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za které pachateli, v případě jeho zjištění, hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Rady policie, jak se vyhnout okradení:

Pozor! V obchoďáku na Anenské ukradli peněženku z košíku!

ilustrační foto PČR

 

Dne 14. července mezi jednou a půl druhou hodinou po poledni odcizil neznámý pachatel v obchodním domě v Anenské ulici v Prostějově, z igelitové tašky pověšené na nákupním vozíku, peněženku. 

"Odcizil pánskou koženou peněženku s hotovostí 400 korun, platební kartou a osobními doklady čtyřiasedmdesátiletého muže z Prostějova," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek.

 

Protože se v poslední době nejedná o první podobný případ, musíme připomenout některé základní rady, jak se takové situaci vyhnout:

* noste tašku vždy u sebe, nespouštějte ji z očí

* vyhýbejte se skupinám většího počtu lidí, pokud se někdo pohybuje ve Vašem bezprostředním okolí, věnujte mu pozornost

* cennosti nenechávejte navrchu tašek či kabelek