autobus

Pamatujete? Ikarus

Foto FB

Kloubové autobusy svého času brázdily i prostějovské ulice. Já s ním jezdívala do školy.

Dlouhým autobusům maďarské výroby se říkalo harmonika, housenka atp... My jsme si, co by děti, nejvíc užívaly jízdu na točně uprostřed autobusu. (ber)

Na Sokolské někdo vymlátil skla autobusu. Škoda 110 tisíc

Ilustrační foto brnenskamhd.net

V dosud přesně nezjištěné době minulý čtvrtek nebo pátek rozbil nezjištěný pachatel celkem 12 skleněných výplní oken autobusu Karosa, který byl zaparkován v Sokolské ulici v Prostějově.

Majiteli autobusu tím způsobil škodu předběžně vyčíslenou na 110 tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci. „Za ten pachateli v případě dopadení a prokázání viny kromě povinnosti škodu nahradit hrozí také trest odnětí svobody až na jeden rok," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

FTL zavádí posilový spoj na lince MHD číslo 7 do průmyslové zóny

ilustrační foto ber

Na základě připomínek cestujících do průmyslové zóny B a po dohodě s objednatelem statutárním městem Prostějovem bude od čtvrtka 18.2. 2021 zaveden posilový spoj na lince MHD 7 z Prostějova, aut.st. do průmyslové zóny B s odjezdem 5,25 hodin.

Tento spoj bude provozován po dobu zimního období do 31.3.2021. Stávající spoj MHD 7 s odjezdem 5,29 hod z Prostějova, aut.st. samozřejmě zůstává zachován. (red)

Osobák se v Rozstání srazil s autobusem

foto Policie ČR

V pátek po desáté hodině došlo u autobusové zastávky v Rozstání k dopravní nehodě linkového autobusu s osobním automobilem. K nehodě došlo při vyjíždění autobusu ze zastávky u krajnice.

 

„Devětačtyřicetiletý řidič autobusu ohrozil dvaašedesátiletého řidiče osobního automobilu Mazda, který však dle zákona o silničním provozu má autobusu vyjíždějícímu ze zastávky dát přednost v jízdě. Při nehodě došlo ke střetu levého předního nárazníku autobusu s pravým zadním nárazníkem osobního automobilu,“ popsal střet policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun. Alkohol u obou řidičů policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami.

Policisté odložili nehodu autobusu s prostějovskými fotbalisty

foto Policie ČR

Policie ukončila vyšetřování případu dopravní nehody autobusu s malými fotbalisty 1. SK Prostějov.

Nehoda se stala 11. června na 253. kilometru D35 nedaleko Litovle. V autobuse, který jel z Prostějova směrem na Mohelnici, cestovalo vedle řidiče dalších 27 cestujících, z toho dva dospělí a 25 dětí. Autobus převážel týmy fotbalového klubu 1. SK Prostějov k utkání přípravek.

V autobusech již bankovky či mince nepotřebujete!

ilustrační foto

Ať už cestujete do zaměstnání, za nákupem nebo jedete na výlet, můžete v autobusech Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (IDSOK) využít pohodlných bezkontaktních plateb.

„Běžné platební karty vydávané bankami je možné využívat jak k úhradě jízdného přímo ve vozidlech, tak i jako nosiče časových jízdenek. Ty lze zakoupit v e-shopu případně na předprodejních místech,“ upozornila ředitelka Koordinátora integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje Kateřina Suchánková.

Při vyhýbání sjel autobus do příkopu

Foto PČR

Ve čtvrtek 21. prosince 2017 v 15 hodin došlo na komunikaci mezi obcemi Horní Štěpánov a Skřípov k havárii linkového autobusu.

"Čtyřiadvacetiletá řidička, dle svých slov ve snaze vyhnout se protijedoucímu automobilu, najela s autobusem k pravé části vozovky. Tam najela na zasněženou krajnici a vozidlo sjelo do příkopu u komunikace. Ke zranění řidičky ani žádného ze tří cestujících při havárii nedošlo," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na pět tisíc korun. Alkohol u řidičky policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. (red)

 

Prostějovský autobus jezdí v Praze

Foto http://www.retrobus-prostejov.cz

Prostějovská společnost Retrobus vyslala svůj stroj do Čech. Autobus s logem Retrobus můžete potkat v Kladně a v Praze.

"V Kladně o prázdninách integrovali linky do systému pražské integrované dopravy (PID), jenže nějak nedomysleli, že na to nemají řidiče a vzhledem k jejich nedostatku ani mít nebudou. Takže tam od října jezdí dlouhodobě vybraní dopravci, mimo jiné i RETROBUS Prostějov," vysvětlil situaci Tomáš Studený. Prostějovský autobus můžete potkat na linkách 306 Praha-Zličín-Hostivice a 626 Jeneč-Kladno. "Jezdit asi budeme hodně dlouho, protože se nečeká, že se situace někdy zlepší.

Autobus od nehody ujel

Foto PČR

Ve středu krátce před polednem došlo v místní části obce Vrchoslavice – Dlouhé Vsi k dopravní nehodě autobusu a nákladního automobilu značky Liaz. V Liazce byl zraněn řidič, autobus z místa nehody ujel. 

"Při míjení se v protisměru z dosud přesně nezjištěných příčin došlo ke střetu obou vozidel levými zpětnými zrcátky. Po střetu řidič autobusu nezastavil a z místa nehody ujel. Při střetu došlo ke sklopení zpětného zrcátka nákladního automobilu a jeho následnému nárazu a rozbití bočního okna u řidiče. Ten byl střepy z rozbitého okna zraněn. Zranění si vyžádalo lékařské ošetření. Při nárazu byla zpětná zrcátka obou vozidel odlomena a upadla na komunikaci," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že alkohol byl u řidiče nákladního automobilu vyloučen provedenou dechovou zkouškou.

Arriva se ke kritice řidiče postavila čelem

ilustrační foto KIDSOK, p.o.

Před časem jsme zveřejnili nedobrou zkušenost paní Lenky s řidičem firmy Arriva Morava. Ji a jejího manžela odmítl přepravit z Olomouce do Prostějova s tím, že jízdenky na tuto trať nelze vystavit. Firma se nyní vyjádřila a uznala chybu.

„Nejednalo se o technickou závadu u odbavovacího zařízení. Řidič v danou chvíli zazmatkoval, nevěděl si rady a nedokázal vydat jízdenku. Provozní mistr provedl kontrolu celého systému a opětovně provedl školení řidiče. Přijměte tímto naši omluvu a omluvu samotného řidiče,“ odpověděl paní Lence vedoucí oblasti Olomouc Dalibor Petr.

Celý příběh si můžete přečíst na http://pvnovinky.cz/zpravy/39265-z-autobusu-nas-vyhodili-nemaji-listky. (ber)