autobus

Autobusová linka č. 61 bude přetrasovaná

Ilustrační foto ber

Rada města Prostějova doporučuje zastupitelům schválit dodatek ke smlouvě s firmou FTL, která ve městě zajišťuje městskou hromadnou dopravu. Důvodem je změna trasy jedné z linek.

„Na základě požadavků občanů města Prostějova navrhujeme zastupitelům schválit dodatek smlouvy s FTL, který zohlední přetrasování linky 61. Zejména lidé z domů v ulici Krasická tuto změnu požadovali, protože aktuální stávající trasy linek č. 4, č. 7, č. 41 v této lokalitě nezajišťují dopravní obslužnost k nemocnici, což nově trasa linky 61 napraví. Trasa linky č. 61 by po přetrasování byla odkloněna ve směru od nemocnice na kruhovém objezdu na ulici Plumlovská rovně na ulici Anglická, dále ulicí Anenská a ulicí Krasická na zastávku Prostějov – koupelky a Prostějov Krasice.

Po hádce bodl recidivista mladíka do zad. Ten skončil v nemocnici

foto Policie ČR

V neděli 23. ledna krátce před 23. hodinou přijali policisté na linku 158 oznámení o tom, že ve Fakultní nemocnici Olomouc hospitalizovali pacienta s bodným zraněním v oblasti zad. Muže do nemocnice přepravila zdravotnická záchranná služba po tom, co zkolaboval v jednom z autobusů olomoucké městské hromadné dopravy.

Jedny z prvních kroků olomouckých kriminalistů směřovaly do nemocnice za zraněným dvacetiletým mužem. Ten jim, bohužel, ke vzniku svého zranění neuvedl žádné relevantní skutečnosti.

Autobus se střetl s nákladním autem. Škoda je bezmála 200 tisíc

foto Policie ČR

Následkem pondělní dopravní nehody bylo jedno zranění, naštěstí lehčího charakteru a hmotná škoda na majetku předběžně vyčíslená na 180 000 Kč. K dopravní nehodě došlo mezi obcemi Hrochov a Seč.

Řidič autobusu při průjezdu pravotočivou zatáčkou zřejmě nepřizpůsobil rychlost a při vyhýbání se s nákladním vozidlem s návěsem přibrzdil a dostal smyk. Přejel do protisměru a levou přední částí narazil do levé části tahače, který již v době nehody stál. V té době cestovalo v autobuse mimo řidiče pět osob a jedna žena se zranila tak, že se narazila do sedačky před ní a sanitkou byla převezena do nemocnice. "Nehoda je nadále v šetření," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Pamatujete. Kloubový autobus neboli harmonika

Foto busportal.cz

Jezdilo jich i v Prostějově docela dost. Já se harmonikou v podobě maďarského Ikarusu vozila každý den do školy.

Dnešní snímek je ale daleko staršího data. Zachycuje unikátní kloubový autobus Škoda 706 RTO-K, který   byl jediný svého druhu. Vyroben byl v Karose Vysoké Mýto v roce 1960. Od roku 2010 byla v areálu Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice stavěna pro soukromého sběratele replika tohoto autobusu. Veřejnosti byla premiérově představena v roce 2013. (ber)

Řidič autobusu nedobrzdil. A poslal osobák do kukuřice

foto Policie ČR

V pátek v podvečer se stala dopravní nehoda ve směru od Vranovic na Prostějov. Řidič linkového autobusu nedodržel bezpečnou a dostatečnou vzdálenost za osobním vozidlem Citroen.

„Řidič osobního vozidla začal brzdit, protože měl v úmyslu odbočit vpravo. Vzhledem k vzdálenosti šofér autobusu již nebyl schopen bezpečně zastavit a naboural do zadní části citroenu. Po střetu vyjel autobus vlevo mimo komunikaci, kde zastavil v travnatém břehu a osobní vůz skončil v kukuřičném poli. V autobuse cestovali 4 cestující, kterým se naštěstí nic nestalo a z místa byli přepraveni náhradním vozidlem. 46letého řidiče citroenu odvezla z místa sanitka do prostějovské nemocnice, kde byl ošetřen.

Pamatujete? Ikarus

Foto FB

Kloubové autobusy svého času brázdily i prostějovské ulice. Já s ním jezdívala do školy.

Dlouhým autobusům maďarské výroby se říkalo harmonika, housenka atp... My jsme si, co by děti, nejvíc užívaly jízdu na točně uprostřed autobusu. (ber)

Na Sokolské někdo vymlátil skla autobusu. Škoda 110 tisíc

Ilustrační foto brnenskamhd.net

V dosud přesně nezjištěné době minulý čtvrtek nebo pátek rozbil nezjištěný pachatel celkem 12 skleněných výplní oken autobusu Karosa, který byl zaparkován v Sokolské ulici v Prostějově.

Majiteli autobusu tím způsobil škodu předběžně vyčíslenou na 110 tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci. „Za ten pachateli v případě dopadení a prokázání viny kromě povinnosti škodu nahradit hrozí také trest odnětí svobody až na jeden rok," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

FTL zavádí posilový spoj na lince MHD číslo 7 do průmyslové zóny

ilustrační foto ber

Na základě připomínek cestujících do průmyslové zóny B a po dohodě s objednatelem statutárním městem Prostějovem bude od čtvrtka 18.2. 2021 zaveden posilový spoj na lince MHD 7 z Prostějova, aut.st. do průmyslové zóny B s odjezdem 5,25 hodin.

Tento spoj bude provozován po dobu zimního období do 31.3.2021. Stávající spoj MHD 7 s odjezdem 5,29 hod z Prostějova, aut.st. samozřejmě zůstává zachován. (red)

Osobák se v Rozstání srazil s autobusem

foto Policie ČR

V pátek po desáté hodině došlo u autobusové zastávky v Rozstání k dopravní nehodě linkového autobusu s osobním automobilem. K nehodě došlo při vyjíždění autobusu ze zastávky u krajnice.

 

„Devětačtyřicetiletý řidič autobusu ohrozil dvaašedesátiletého řidiče osobního automobilu Mazda, který však dle zákona o silničním provozu má autobusu vyjíždějícímu ze zastávky dát přednost v jízdě. Při nehodě došlo ke střetu levého předního nárazníku autobusu s pravým zadním nárazníkem osobního automobilu,“ popsal střet policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun. Alkohol u obou řidičů policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami.

Policisté odložili nehodu autobusu s prostějovskými fotbalisty

foto Policie ČR

Policie ukončila vyšetřování případu dopravní nehody autobusu s malými fotbalisty 1. SK Prostějov.

Nehoda se stala 11. června na 253. kilometru D35 nedaleko Litovle. V autobuse, který jel z Prostějova směrem na Mohelnici, cestovalo vedle řidiče dalších 27 cestujících, z toho dva dospělí a 25 dětí. Autobus převážel týmy fotbalového klubu 1. SK Prostějov k utkání přípravek.