fotopostřeh

Fotopostřeh: Napřed mráz, pak kroupy

Foto čtenář

Letošní jaro nám dává Matka Příroda najevo, že si může dělat, co se jí zlíbí.

Napřed nás navnadí letními teplotami, pak skočí do deště a pak na nás pošle holomráz. „Ale, aby mi v dubnu zakryla dvůr a zahradu souvislá vrstva krup, to nepamatuji," napsala k fotografii čtenářka Táňa. Tak uvidíme, jak to s letošní úrodou ovoce dopadne. (ber)

Fotopostřeh. Zářivý vánoční dárek prostějovského fotografa potěšil

Foto Zdenek Vystavěl

Procestoval za ním půlku Moravy, marně se ho snažil hledáčkem objektivu zachytit mimo jiné i v Lednicko – valtickém areálu.

Až v minulých dnech se na Zdenka Vystavěla usmálo štěstí jen kousek od domu. Při ranní foto procházce kolem Plumlovské přehrady ho konečně našel a vyfotil. Pokochejte se pohledem na ledňáčka říčního. Ne nadarmo se tomuhle nádherně zbarvenému ptáčkovi říká létající drahokam. (ber)

Fotopostřeh. Když se vánoční přání splní. Trochu jinak

Foto FB

Někdy jsou náhody vážně ironické.

Já si kdysi přála auto bez střechy. A co myslíte, mému vozítku ji urvala nákladní Tatra. Při couvání.... 

Poznámka redakce – Prosím, berte příspěvek jako legraci, nikomu nic zlého nepřejeme. (ber)

Fotopostřeh. Některé stromky by se na Vánoce zdobit neměly

Foto FB

Snad každý z nás, kdo milujeme Vánoce, si dává na výzdobě záležet. Když se ale podívám na některé výtvory, které majitelé zveřejnili na FB, říkám si, proč se s tím každý rok tak piplu....

Mimochodem, ve městech, kde na ulicích rostou palmy, by se na osvětlení měli radši vykašlat. (ber)

Fotopostřeh. Jedeme v tom spolu

Foto HZS Olomouckého kraje

Dnešní fotopostřeh je z dílny HZS Olomouckého kraje. Při pohledu na fotografii nás napadlo jediné – to jsme daleko nedojeli...

Fotografie byla pořízena 2. prosince na Rejvízu, kde autobus zapadl do příkopy. Jeden z tuctu cestujících skončil v nemocnici. 

Neberte to jako výsměch vážné situaci, jsme rádi, že vše dobře dopadlo. 

Jen nás prostě pobavil slogan. (ber)

Fotopostřeh: Kraví nevěsta hledá ženicha

Foto čtenář

„Občas bloumám po různých zvířecích serverech, a tak jsem narazila na inzerát, který mě nesmírně pobavil. Prodáme jalovici Moniku z eko chovu – do dobrých rukou, nejlépe k někomu, kdo má i býčka. Je jí už sedm let, ukázalo se však, že inseminátor nebo krátkodobý vztah se sousedovic masným býkem jí k otelení prostě nestačí, tak sháníme nového majitele, který má nejlépe i schopného býka pro trvalý romantický vztah," napsala nám paní Lenka k nabídce panenské krávy.

Redakce dodává, že majitelé mají neskonale dobré srdce a pro informaci, tahle roztomilá krasavice je příslušnicí plemene jersey. Pokud vám něco připomíná, vězte, že právě jerseyky byly předlohou ke kresleným postavičkám telátek z produkce studia Walta Disneye. (red)

Fotopostřeh: No ABS...

Foto ber

Kde jsou ty doby, kdy bývaly motory aut jen o něco složitější než kafemlýnek. 

Auta neměla žádné ABS, žádné vstřiky, žádný počítač a pramálo problémů. Naprosto pochopitelně to demonstroval při sobotní výstavě na prostějovském náměstí majitel toho trabantu. Njn, pokrok nezastavíš. (ber)

Fotopostřeh: Není bazén jako bazén

Foto ber

Zatímco většina lidí míří v horkých dnech na koupaliště, menšina si vybírá jiné bazény.

Možnosti bezplatné koupele využily v pátek odpoledne malé dívky. Co by bazén jim posloužila kašna na hlavním prostějovském náměstí. Za více než hodinu, co si užívaly vodu, se jim nedostalo napomenutí ani od rodičů, ani od mužů zákona. 

Nejde o nepřejícnost, ale o fakt, že voda v městských kašnách je chemicky ošetřována, což na citlivou dětskou pokožku může mít po zdravotní stránce negativní vliv. (ber)

Fotopostřeh: Stačí chvilka a z kola je šrot

Foto ber

Stojan u marketu v Janáčkově ulici začíná být hřbitovem bicyklů. Vlastně, jejich součástí.

Zatímco jeden dopravní prostředek kdosi odnesl pouze bez předního kola, které jistil silný lanový zámek, z druhého si zase kola odmontoval obě. Tam byla stejným způsobem zafixovaná kostra. Majitelé obou bicyklů museli mít po návratu ke svým ořům velkou radost. (ber)

Fotopostřeh: Vodník. A říká mi Pavle...

Foto ber

Malá obec Slatinky, o které je v posledních dnech hodně slyšet v souvislosti s třetím místem v soutěži Vesnice roku Olomouckého kraje, se může chlubit celou řadou zajímavostí. Jednou je i vodník Radovan. 

Zelený muž s bohatou hřívou při sobotním Pohádkovém lese dohlížel u jedné ze soutěží. Zatímco dítka při pohledu na autentickou podobu pohádkové bytosti neskrývala větší či menší obavy, dospělí tápali. Vodník je totiž zdravil a oslovoval křestními jmény. A nám se vybavila scéna z filmu Jak dostat tatínka do polepšovny  - "Vodník!!! A říká mi Pavle..." 

Tenhle vodní pán je samozřejmě místní, vodnickým i civilním jménem Radovan. (Text a foto ber)