výzdoba

OBRAZEM: Velikonoce na sídlišti

Foto ber

Keř plný kraslic, tlupa roztomilých ušáků a domečky z kraslic zdobí okolí vchodu jednoho z domů v sídlišti Svobody.

„Výzdobu tady mívají i na Vánoce. Moc krásný pohled," chválila zákoutí paní Zdenka. (ber)

Před radnicí se objeví hvězdy. Vánoční

Ilustrační foto pixabay.com

Vzhledem k blížícím se vánočním svátkům prostějovští radní také řešili dokoupení nové vánoční světelné výzdoby na sloupy veřejného osvětlení.

Půjde o světelnou LED výzdobu – motiv letící hvězdy – na tři sloupy veřejného osvětlení před budovou radnice, jako obměnu za stávající starší světelnou výzdobu. Náklady na pořízení jsou vyčísleny na 150 tisíc korun (včetně DPH).

Vánoční strom nové ozdoby zřejmě nedostane. „Stávající výzdoba vánočního stromu byla pořízena v roce 2016. Je tvořena světelnými LED řetězy (500 m), vánoční hvězdou, světelným LED závěsem (100 m), dekorací LED PUGÉT a denní výzdobou – baňkami.  (ber)

Vánoční strom se rozsvítí 28. listopadu, uvítá ho dětmi vyzdobené náměstí!

ilustrační foto internet

 

Líbilo se vám velikonočně vyzdobené prostějovské náměstí? Připravte se na další krásu. Okrašlovací spolek ve spolupráci se Zdravým městem Prostějov připravuje pro děti mateřských škol a žáky základních škol soutěž O nejhezčí vánoční strom života. Připravené stromky vyzdobí 28. listopadu dopoledne, aby večer  přivítaly "velkého" bratra.   

"Věříme, že se školy opět přihlásí a vyzdobí připravené „stromy“ na centrálních prostějovských náměstích vánočními ozdobami. Každý strom bude opatřen vizitkou školy, případně třídy, která stromek sama ozdobila," vysvětlila předsedkyně Okrašlovacího spolku Milada Sokolová. .

Báječný nápad! Tleskáme!

Foto Jana K.

 

Velikonočně vyzdobené náměstí? A proč ne? Fotografie z takto vyzdobeného Znojma zaslala Prostějovanka Jana K. radní Miladě Sokolové. Ta byla fotografiemi nadšena a s námětem na výzdobu hlavního náměstí se obrátila na náměstkyni primátora Alenu Raškovou, představitelku Zdravého města.

"Fotografiemi jsem byla nadšena. Je to skvělý nápad od kolegů ze Znojma. Budou-li tedy mít naše základní a mateřské školy zájem zapojit se do výzdoby náměstí, máme se určitě na co těšit", nadchla se okamžitě Sokolová.

Okrašlovací spolek ve spolupráci se Zdravým městem Prostějov se pokusí připravit pro děti mateřských škol a žáky základních škol soutěž O nejhezčí velikonoční strom života. Přihlášené školy vyzdobí připravené „stromy“ na centrálním prostějovském náměstí kraslicemi. Každý strom bude opatřen vizitkou školy, případně třídy, která strom vyrobila.

Nádherné vazby zkrášlily i sakrální památky!

Foto Jana K.

 

"Při návštěvě podzimní Flory jsem u pokladny byla upozorněna na další projekt, který je v rámci této podzimní výstavy květin", napsala nám do redakce naše dopisovatelka, paní Jana K. "Jmenuje se Rozkvetlé památky. Zasílám Vám krásná fota s krátkým povídáním a prosím o zveřejnění".

"Floristé vyzdobili Arcibiskupský palác (jen jeho část), kostel Panny Marie Sněžné, kostel sv. Mořice, kostel Zvěstování Páně a kostel sv. Michala. Tak jsem si po čtyřhodinovém užívání Flory ještě vyšlápla na památky. Stihla jsem jen ty první dvě: kostel P.M. Sněžné a Arcibiskupský palác. Snad se najdou čtenáři, kteří byli v dalších památkách a fotografovali. Řekla bych, že spojení historie a kvalitně vybraných květin dává člověku větší zážitek".  Zajisté má pravdu. Co říkáte, milí čtenáři? (red)

Originálně vyzdobené popelnice? I v Prostějově!

Foto ber

 

Nové nádoby na bioodpad, které v Prostějově přibudou, jsou prima. V ulicích města ale najdete hezkých pár popelnic, které majitelé originálně vyzdobili.

 

Namátkou jen dvě z nich - jednu zdobí slovácké motivy, z druhé se směje indián. Uznejte, že je na ně docela hezký pohled. Pokud máte i vy nějakou speciálně vyzdobenou, pochlubte se. V tomto případě nikomu malování, na rozdíl od toho, které se vyskytuje na nových fasádách, vadit nebude. (ber)