útok

Napřed ženu zbil. Pak vytáhl nůž

ilustrační foto Policie ČR

V úterý 9. května večer se 29letá žena nepohodla s o rok mladším přítelem v bytě na ulici Šafaříkova v Prostějově. Muž měl ženu uhodit do obličeje. Žena pak telefonem zavolala kamarádovi, kterému se svěřila, že ji přítel napadl.

„Kamarád potom společně s dalším mužem přišel známou zkontrolovat, jestli je v pořádku. V bytě ale narazili na partnera ženy, který jakmile je spatřil, vzal do ruky nůž. Oba příchozí proto z bytu raději vycouvali před dům. Ven vyšel i přítel ženy. Na místo mezitím dorazili policisté, kteří vyzvali 28letého muže k odložení nože. Ten jej ihned upustil a policisté muže zajistili," informoval policejní mluvčí Libor Hejtman s tím, že po provedených úkonech jej propustili. Incidentem se zabývají prostějovští policisté.

Seniorka si nezabezpečila psa. Ten zaútočil na cyklistu

Ilustrační foto pixabay.com

4. června ve večerních hodinách řešili strážníci na jednom z prostějovských sídlišť konflikt mezi sousedy, který vznikl kvůli psovi.

„Sedmašedesátiletá žena šla vyvenčit svého psa, ale neměla ho připnutého na vodítku. Na ulici před domem se její čtyřnohý kamarád rozběhl směrem k sousedovi jedoucím na jízdním kole, na kterého začal štěkat a dorážet. Šestašedesátiletý muž psa odehnal, a navíc z plných plic vulgárními výrazy urazil sousedku, které dále vyčetl, že nemá svého psa na vodítku,“ infomoval komisař Petr Zapletal.  Celý incident se obešel bez zranění a nebyla způsobena žádná škoda na majetku zúčastněné dvojice.

Napadl partnerku. A škrtil ji

Ilustrační foto pixabay.com

S žádostí o pomoc před svým přítelem se obrátila v pátek na městskou policii sedmadvacetiletá žena. Problémy začaly po večerní návštěvě restaurace a následném příchodu v ranních hodinách domů.

„Nejprve šel přítel ženy vyvenčit psa a po návratu z procházky došlo na slovní výměnu názorů. Agresivní chování sedmadvacetiletého muže se stupňovalo a svou zlost si vybil na dveřích od koupelny. Ranou pěstí udělal do dveří díru, a navíc ulomil ještě kliku. Další nával vzteku obrátil na partnerku, kterou začal rukama škrtit," uvedl strážník Petr Zapletal s tím, že hlídka vyhrocenou situaci mezi partnery uklidnila a celou událost oznámila Policii ČR, která si případ převzala k dalším úkonům. (red)

Po hádce bodl recidivista mladíka do zad. Ten skončil v nemocnici

foto Policie ČR

V neděli 23. ledna krátce před 23. hodinou přijali policisté na linku 158 oznámení o tom, že ve Fakultní nemocnici Olomouc hospitalizovali pacienta s bodným zraněním v oblasti zad. Muže do nemocnice přepravila zdravotnická záchranná služba po tom, co zkolaboval v jednom z autobusů olomoucké městské hromadné dopravy.

Jedny z prvních kroků olomouckých kriminalistů směřovaly do nemocnice za zraněným dvacetiletým mužem. Ten jim, bohužel, ke vzniku svého zranění neuvedl žádné relevantní skutečnosti.

Zaútočila nožem na přítele. Je obviněna z pokusu vraždy

ilustrační foto PČR

Kriminalisté odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zahájili trestní stíhání dvaačtyřicetileté ženy pro zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu.

V sobotu 13. listopadu 2021 večer žena popíjela alkoholické nápoje spolu s dvaačtyřicetiletým přítelem ve svém bytě panelového domu v Šumperku. Společná zábava ale vzápětí přerostla v agresi. Podle dosavadního šetření žena měla nožem zaútočit na přítele, kterému způsobila bodnořezná poranění. Muž si po útoku přivolal pomoc a s život ohrožujícím zraněním skončil v péči lékařů nemocnice v Šumperku. Jakmile se šumperští policisté a kriminalisté o případu dozvěděli, okamžitě vyrazili událost prověřit.

Agresorovu zlost odnesly dveře

ilustrační foto Městská policie

V neděli po osmnácté hodině večer bylo na linku 156 prostějovských strážníků oznámeno poškození vchodových dveří neznámým mužem. Vyslaná hlídka na místě nalezla skupinku pěti osob a také rozbitou skleněnou výplň u vchodových dveří do bytového domu.

„Prověřováním byl zjištěn jednačtyřicetiletý muž, který se strážníkům k poškození dveří přiznal. Jako motiv svého činu uvedl, že byl velice naštvaný, jakým způsobem se choval k jeho dceři její známý, a právě v tomto domě bydlí,“ uvedl strážník Petr Zapletal. O celé události byl informován předseda bytového družstva a požádán o vyčíslení škody. Ta byla z dřívějších zkušeností odhadnuta na částku přesahující tři tisíce korun. Agresivního chování výtržník litoval a přislíbil uhradit opravu.

Z bombového útoku obvinili policisté 38letého recidivistu

Ilustrační foto HZS Jmk

Firemní dodávka WV Transporter explodovala v pondělí večer v přerovské Sušilově ulici poblíž centra u sídla firmy Jankusport, která se zabývá prodejem sportovního vybavení.  Z bombového útoku policie obvinila osmatřicetiletého recidivistu.

„Jde o muže ve věku 38 let, není to cizinec, který byl v minulosti soudně trestán. Motiv je předmětem vyšetřování a nemůžeme se k němu blíže vyjadřovat. V minulosti byl trestán za majetkovou a násilnou trestnou činnost. Je velmi pravděpodobné, že mezi poškozeným a podezřelým nebyl nějaký úzký vztah," řekl náměstek ředitele krajské policie Radovan Vojta.

Police muže obvinila z několika trestných činů včetně obecného ohrožení a hrozí mu až osm let vězení a podala návrh na uvalení vazby.

Nožem zaútočila na manžela. Hrozí jí až 18 let za katrem

ilustrační foto ZZS

Kriminalisté odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zahájili trestní stíhání osmačtyřicetileté ženy pro zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu.

Ve čtvrtek 7. ledna 2021 odpoledne jsme přijali oznámení od ženy, která ohlásila, že bodla manžela nožem do srdce. Policisté a záchranná zdravotnická služba okamžitě vyrazili na místo, do malé obce na Olomoucku. Zatímco padesátiletý muž byl okamžitě převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci, policisté přivolali na místo činu krajské kriminalisty, kteří si případ vzápětí převzali. Podle prvotních informací manželé doma popíjeli alkoholické nápoje, přičemž se pohádali. Žena následně vzala nůž a zaútočila na manžela, který utrpěl vážná bodnořezná poranění.

Muž vytáhl na policistu mačetu a vyhrožoval zabitím. Zastavila ho až namířená zbraň

foto Policie ČR

Třicetiletý muž z Šumperska si minulý týden vyslechl obvinění ze spáchání zločinu proti úřední osobě. Proti policistovi vyrazil 20. září dopoledne s mačetou v ruce. Hrozí mu až šestiletý trest.

Vše začalo tím, že začal vyhrožovat sebepoškozováním a nikoho z rodiny nechtěl pustit do bytu. Jeho bratr tak zavolal záchrannou službu. „Kvůli obavě o jeho život a zdraví byli na místo vedle zdravotníků povoláni také policisté. Z jejich přítomnosti mladý muž ale zřejmě radost neměl,“ sdělila policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Muž poté nečekaně vyšel zpoza rohu domu, zamířil k jednomu z policistů a vyhrožoval zabitím.

Vzteklý stopař rozbil kamenem okno auta. Byl opilý

ilustrační foto Policie ČR

Dne 23. srpna letošního roku po čtvrté hodině ráno šel dvacetiletý muž ze soukromé oslavy v obci Výšovice pěšky do Prostějova. Notně zmožen alkoholem se pokusil zastavit projíždějící automobil Mitsubishi ASX. Čtyřiadvacetiletá řidička zcela pochopitelně neměla zájem si takového pasažéra do vozidla pustit, ale aby nedošlo k dopravní nehodě, raději při průjezdu kolem něho výrazně zpomalila. 

"Mladík si dle svých slov zpomalení vyložil jako zastavování a pokusil se otevřít dveře u spolujezdce. Žena však z obavy přidala a z místa odjela. To mladíka mělo rozčílit tak, že ze země vzal kámen a po vozidle ho vší silou mrštil. Trefil okno pátých dveří, které se tím rozbilo a vysypalo. Když viděl, co způsobil, z místa utekl směrem k obci Dobromilice," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.