automat

Automat na WC pro muže zloději neodolal, na "dámy" se nedostal

ilustrační foto

Mincovní automat WC na vlakovém nádraží si vzal do parády neznámý pachatel. Zásobník na mince u vstupu pro muže překonal a odnesl si dva tisíce korun. 

Včera navečer zatím neznámý pachatel v budově hlavního vlakového nádraží na ulici Janáčkova v Prostějově nezjištěným předmětem vypáčil přední kryt automatu pro vstup na veřejné WC, který je umístěn ve stěně budovy na levé straně od vstupních dveří na WC - muži. Zloděj odcizil zásobník na mince o rozměrech 8,5, x 8,5 x 7,5 cm s finanční hotovostí ve výši dva tisíce korun. Následně pachatel poškodil stejný automat pro vstup na WC - ženy, který se nachází naproti prvního automatu. Na pravé straně automatu způsobil v plechovém krytu prohlubeň, ale k pokladničce se nedostal.

Sériový vykradač nápojových automatů je ve vazbě

ilustrační foto

Neznámý pachatel se v neděli 5. února kolem šesté hodiny vpodvečer na ulici Mathonova v Prostějově pokusil neúspěšně vypáčit dveře nápojového automatu umístěném v objektu nemocnice. Na místo se pak vrátil, a to se mu stalo osudným.

Ve snaze dostat se dovnitř vyhnul krycí plech dvířek automatu a způsobil dosud přesně neustanovenou škodu. Po hodině a půl se vrátil zpět na místo činu, do objektu vnikl stejným způsobem, tedy přes vstupní dveře pro zaměstnance, a opět se pokusil stejným způsobem vniknout do nápojového automatu. Při tom byl ovšem vyrušen pracovníky ostrahy objektu nemocnice, a jedním z nich byl zadržen při útěku a předán policii. 

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 28' 32.052" N, 17° 5' 12.0876" E