kuriozita

Útočící trpaslík i krávy: Pobavte se perličkami z pojišťoven!

ilustrační foto ČPP

České pojišťovny se podělily o zábavné průpovídky svých klientů i operátorů zákaznických linek. Řešení běžných pojistných událostí jako třeba úrazy, autonehody aj. totiž nemusí být vždycky jenom nudný byrokratický proces, ale občas se neubráníte ani záchvatům smíchu.

Posuďte sami z kuriózních perliček, o které se podělily Pojišťovna České spořitelny, Česká podnikatelská pojišťovna i Česká pojišťovna. Někdy jde o barvité vylíčení neuvěřitelných příhod klienty, jindy o záznam z lékařské zprávy.

 

Nebezpečné zvířectvo útočí

Úraz vznikl při napadení zvířetem: Včera ho klovl kohout pod pravé koleno, při snaze nakopnout kohouta pacient trefil nohou králíkárnu. Výsledek: zlomenina palce pravé nohy, sádra.

Kuriózní zásahy hasičů v roce 2016

ilustrační foto HZS Ol. kraje

Každý rok hasiči v Olomouckém kraji zasahují u téměř šesti tisíc událostí, jako jsou požáry, dopravní nehody, technické zásahy a další. Vždy se mezi nimi najde i několik zásahů, které vykouzlí úsměv na rtech. V roce 2016 hasiče těmito událostmi zásobovala zvířata. Zachraňovali kočky, koně, psy, tele, ovci a kozu. Vyjížděli také k záchraně několika ptáků, káčátek a netopýrů, statistiky evidují i zachráněného paraglidistu a vyproštěnou ruku ze zábradlí.

Nejzajímavější kuriózní zásahy hasičů

Jezevci asi byla zima (13. ledna 2016 – Kolnovice)

Dvě jednotky hasičů vyjeli v polovině ledna na pomoc majiteli domu, který ve sklepě svého rodinného domu objevil jezevce. Tomu byla zřejmě zima, a proto se do teplého sklepa schoval. Hasiči ho pomocí speciálního vybavení, které se používá na odchyt menších zvířat (tyč se záchytným lankem), odchytili, vyvedli na zahradu domu a vypustili do volné přírody. Jezevec po vypuštění na nic nečekal a pelášil do nedalekého lesa.

Při hře na Cirkus Humberto zranil hodem nožem přítelkyni do zad!

ilustrační foto

Olomoucká Městská policie řešila během roku celou řadu kuriózních případů. Ať už to byl případ bílého králíka, blokujícího dopravu, ženy s nožem v zádech, která s přítelem hrála hru na Cirkus Humberto či případ huronského smíchu, měli strážníci často o zábavu postaráno.

  • POLONAHÁ ŽENA ZABALENÁ V PAPÍRU

Oznámení o polonahé naříkající ženě, která se snaží zabalit do stržených papírů z billboardů na ulici Okružní, přijalo ve středu 22.6.2016 kolem půl jedné ráno Operační středisko Městské policie Olomouc. Strážníci na místě od dvaatřicetileté ženy, která na sobě měla papír z billboardů zjistili, že se pouze pohádala s přítelem a utekla od něj. Vzhledem ke stavu ženy ji strážníci převezli na adresu, kde bydlí její matka. 

Ač jsem se snažila autům vyhnout, u dvou se mi to nepodařilo!

ilustrační foto HZS

 

Pojišťovny každoročně likvidují stovky tisíc pojistných událostí. Při jejich řešení je paradoxně někdy hodně veselo. Řidiči totiž hlásí operátorům na klientské lince tu a tam skutečně neobvyklé historky. 

Složitou dopravní situaci řešila řidička následující nehody. Operátorce ho ale podala stylem, který pobavil i Václava Bálka z Pojišťovny Allianz: „Po Praze jezdila bez větších problémů a nehod dáma narozená v roce 1921 a to do doby, než ve čtvrti, kudy pravidelně projížděla, udělali objížďku. Pak nabourala.

Za nehodu může pavouk

Škoda na autech činí šedesát tisíc korun. Foto Policie ČR
Škoda na autech činí šedesát tisíc korun. Foto Policie ČR

Arachnofobie, úzkost provázená strachem z pavouků, může za sobotní nehodu u Nezamyslic.

V sobotu 4. srpna před polednem jela dvacetiletá řidička s osobním vozidlem Renault Twingo mezi obcemi Nezamyslice a Mořice. "Po projetí zatáčky uviděla ve své blízkosti pavouka, ze kterých má fóbii a zpanikařila. Přestala se věnovat řízení a s renaultem částečně najela do protisměru, kde v té době jelo vozidlo Š Felicia a došlo ke střetu," uvedla k nehodě tisková mluvčí Policie ČR Miluše Zajícová. 

Řidičky z obou aut byly naštěstí jen lehce zraněny, na vozidlech vznikla škoda 60 tisíc korun.

(red)

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 19' 25.2372" N, 17° 11' 4.218" E

To chce trénink: zloděj měl pomalé nohy, černý šerif ho doběhl

Rath nosí v krabici miliony, zlodějíček z Prostějova do ní schoval prázdnou šraj
Rath nosí v krabici miliony, zlodějíček z Prostějova do ní schoval prázdnou šrajtofli

Jako ve scéně z filmu Jedna ruka netleská došlo v pátek 20. července k podobné události v Prostějově.

 

Pracovník bezpečnostní agentury ve filmu Davida Ondříčka honí zloděje, dopadnout mu ho pomůže smolař Standa, kterého ztvárňuje Jiří Macháček. Hláška černého šerifa směrem je Standovi: "Za prvý jste ho nechytil vy, a za druhý, to, že ho přivedete, je dostatečný důkaz, že jste ho vlastně chytil" se stala legendární.

Usnul za volantem v Mostkovicích, kosil auta jak domino

Opel Astra Caravan. Ilustrační foto
Opel Astra Caravan. Ilustrační foto

K dopravní nehodě, kterou zavinil mikrospánek, došlo 9. července kolem 22:45 hodin na ulici Prostějovská v Mostkovicích. 

"Z dosavadního šetření vyplývá, že pětapadesátiletého řidiče vozidla Opel Astra Caravan během jízdy přemohl mikrospánek. Následkem toho vyjel vlevo mimo vozovku, kde na vjezdu u jednoho z rodinných domů narazil do zaparkovaného osobního vozidla Citroen," popsala první okamžiky nehody Irena Urbánková, tisková mluvčí Policie ČR. Citroen se po střetu posunul na další To se vlivem střetu posunulo na vedle stojící Škodu Fabia. Škodovka pak po dominovém efektu poskočila na zděný sloupek vjezdové brány u rodinného domu.

Horko rozpaluje hlavy: bitka o parking v aquaparku

ilustrační foto
ilustrační foto

Boj o parkovací místo u prostějovského aquaparku vyústil v několik kopanců do automobilu. Důchodce neunesl, že mu jeho flek vyfoukla žena.

K nedorozumění vyústěném do konfliktu došlo v neděli 1. července před čtrnáctou hodinou. Devětašedesátiletý řidič předtím, než zajel na parkovací místo, nechal vystoupit ze zadních sedadel děti. Mezitím mu na jeho vyhlédnuté místečko vjelo jiné auto. Když jeho řidička vystupovala z vozidla, stařík k ní přiběhl a začal jí nadávat. Hádka vyústila v několik kopanců do ženina auta. Senior se tak značně rozčílil, že řidička zavolala o pomoc na městskou policii. Po příjezdu strážníků došlo k uklidnění situace.

Zlodějky s kočárky vyrušilo zatroubení projíždějícího auta

ilustrační foto

Pohotový řidič si všiml zlodějky, která z otevřeného náklaďáku ukradla pracovní blůzu. Zatroubil, žena se lekla a blůzu odhodila.

K pokusu o krádež došlo v úterý 26. června podvečer ve Wolkerově ulici. Dvě ženy s kočárky procházely kolem nákladního vozu. Všimly si otevřené kabiny a zatímco jedna hlídala kočárky, druhá skočila dovnitř a ukradla montérkovou blůzu. Kolem projíždělo auto, jehož řidič na ženu zatroubil, ona se lekla a asi po deseti metrech lup odhodila na zem. Všímavý řidič povedené maminy sledoval směrem k Petrskému náměstí  a po telefonu předával operačnímu středisku Městské policie směr jejich pohybu. Strážníci dotyčné zadrželi na Husově náměstí.

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 28' 10.4664" N, 17° 6' 54.864" E

Loupežník v podmínce neodolal lákání fialové kravičky

ilustrační foto

Za loupež byl odsouzen do vězení, z něhož byl podmínečně propuštěn. Za dvě ukradené čokolády mu nyní hrozí až tříletý žalář.

Z přečinu krádeže je podezřelý třiadvacetiletý muž z Prostějova. V supermarketu Albert ve Vrahovické ulici odcizil dvě čokolády Milka, strčil si je pod mikinu a prošel přes pokladnu bez placení. "Za pokladnou byl zastaven pracovníkem bezpečnostní služby, kterého neuposlechl na výzvu o vydání tohoto zboží a za užití fyzického násilí proti němu se pokusil s čokoládami utéct, což se mu však nepodařilo," popsala dramatické okamžiky Eva Čeplová, tisková mluvčí Policie ČR Prostějov.

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 28' 24.8232" N, 17° 7' 39.126" E