řidička

Vypila dvě piva a půllitr vodky. A vyjela na cesty bez řidičáku

ilustrační foto Policie ČR

V pondělí před dvacátou hodinou kontrolovali policisté obvodního oddělení Konice na komunikaci mezi obcemi Ochoz a Rakůvka osobní automobil Peugeot a jeho šestatřicetiletou řidičku. Provedenými dechovými zkouškami policisté u ženy změřili hodnoty 3,01 a 3,16 ‰ alkoholu v dechu. 

Se změřenými hodnotami řidička souhlasila a přiznala vypití dvou jedenáctistupňových piv a půllitru vodky během odpoledne před jízdou.

Dalším prohřeškem ženy bylo, že není vůbec držitelkou příslušného řidičského oprávnění. "Pro své jednání je tak žena podezřelá z přestupku podle zákona o silničním provozu a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za ten jí v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Další jízdu policisté ženě pochopitelně zakázali," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Za nehodu může pavouk

Škoda na autech činí šedesát tisíc korun. Foto Policie ČR
Škoda na autech činí šedesát tisíc korun. Foto Policie ČR

Arachnofobie, úzkost provázená strachem z pavouků, může za sobotní nehodu u Nezamyslic.

V sobotu 4. srpna před polednem jela dvacetiletá řidička s osobním vozidlem Renault Twingo mezi obcemi Nezamyslice a Mořice. "Po projetí zatáčky uviděla ve své blízkosti pavouka, ze kterých má fóbii a zpanikařila. Přestala se věnovat řízení a s renaultem částečně najela do protisměru, kde v té době jelo vozidlo Š Felicia a došlo ke střetu," uvedla k nehodě tisková mluvčí Policie ČR Miluše Zajícová. 

Řidičky z obou aut byly naštěstí jen lehce zraněny, na vozidlech vznikla škoda 60 tisíc korun.

(red)

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 19' 25.2372" N, 17° 11' 4.218" E

Řídila auto zpitá pod obraz. Dojezdila a hrozí ji vězení

ilustrační foto

Alkoholtester při silniční kontrole u padesátileté řidičky ukázal hodnotu 2,76 promile. 

V pondělí 28. května večer byla za obcí Ivaň u hřbitova kontrolována řidička (ročník narození 1962) osobního vozidla Škoda Favorit. Řidička byla vyzvána k dechové zkoušce na zjištění alkoholu. Byla jí naměřena hodnota 2,76 promile alkoholu v dechu. "Řidičce byl odebrán řidičský průkaz a na místě zakázána další jízda. Žena se dopustila přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a hrozí jí nyní až roční pobyt za mřížemi," sdělila k případu Eva Čeplová, tisková mluvší Policie ČR Prostějov.

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 25' 24.33" N, 17° 14' 43.602" E

Prostějovští řidiči jsou alkoholici

ilustrační foto

Nadsázku z titulku nabízejí výsledky namátkových policejních kontrol na silnicích Prostějovska. Vypadá to, že závislost na alkoholu je u některých tak velká, že se bez skleničky prostě neobejdou ani před řízením auta.

Pouze za jediný den - neděli 20. května - přistihli policisté při běžných kontrolách na Prostějovsku šest řidičů, kteří byli pod vlivem alkoholu. Jak informoval policejní tiskový mluvčí Josef Bednařík, všechny tyto případy jsou řešeny v přestupkovém řízení.

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 35' 58.1064" N, 16° 52' 41.124" E

Po smyku šla Felicia na střechu

Foto Policie ČR Prostějov

Pětatřicetiletá řidička jela včera ráno moc rychle, s vozidlem se dostala do smyku a skončila na střeše.

K dopravní nehodě došlo včera, 17. ledna v ranních hodinách na komunikaci mezi obcemi Doloplazy a Želeč. "Řidička Škody Felicia nepřizpůsobila rychlost vozidla stavu a povaze vozovky, dostala se s vozidlem do smyku a sjela mimo komunikaci, kde se s vozidlem přetočila na střechu. Došlo k lehkému zranění řidičky. Dechová zkouška byla u řidičky provedena s negativním výsledkem měření. Technická závada, jako příčina dopravní nehody nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna," popsal nehodu Petr Weisgärber, komisař preventivně informační skupiny Policie ČR v Prostějově.

Řidička dostala smyk a vrazila do sloupu

Foto Policie ČR Prostějov

Rychlá jízda na náledí stála za havárií jednačtyřicetileté řidičky v Hrubčicích. Po smyku vyjela mimo silnici a vrazila do sloupu elektrického vedení.

Amfetamin opět za volantem

ilustrační foto

 

Tak tahle dívka 17. listopad - Den boje za svobodu a demokracii asi neslavila. Hlavou jí létaly jiné myšlenky, kdo ví, co jí v mozku dokázal "vykouzlit" amfetamin. Za volantem však rozhodně neměla co dělat! 

 

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 26' 53.3436" N, 17° 3' 53.4852" E

Mikrospánek: Řidička vrazila čelně do stromu

Foto PČR

Mikrospánek byl viníkem včerejší večerní nehody na silničním tahu z Přerova do Prostějova. Za Hrdibořicemi vyjela řidička přes levý pruh do příkopu a čelně vrazila do stromu.
Nehoda se stala 14. listopadu ve 20:15 hodin. "Řidička (1980) vozidla Opel Corsa jela po silnici II/150 ve směru jízdy Přerov - Prostějov, mezi obcemi Hrdibořice a Kralice na Hané vlivem mikrospánku sjela s vozidlem vlevo do protisměru mimo komunikaci do příkopu. Čelně narazila do listnatého stromu a zůstala stát na pravém boku vozidla na poli," popsala nehodu Eva čeplová, tisková mluvčí prostějovské Policie ČR.

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 28' 38.1756" N, 17° 11' 30.174" E

Řidička se před jízdou posilnila slivovicí a pivem

Ve středu 2. listopadu byla na silnici mezi Kostelcem na Hané a Smržicemi kontrolována řidička osobního motorového vozidla. Dvaapadesátiletá žena byla policisty vyzvána k dechové zkoušce. Měřící přístroj prozradil hodnotu 1,88 promile alkoholu v krvi. Řidička se i přes výzvu policistů odmítla podrobit lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve či moči. Uvedla, že během dopoledních hodin požila půl decilitru dvaapadesátiprocentní slivovice a dále dvě deci desetistupňového piva.

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 30' 36.5868" N, 17° 4' 24.3876" E