řidička

Mladá řidička se s tím nepárala. Po Dobromilicích uháněla stovkou

ilustrační foto Policie ČR

V sobotu dopoledne prováděla hlídka kontrolu vozidel, zda dodržují v obci Dobromilice stanovenou a zákonem danou rychlost v obci. Při této činnosti naměřil radar u vozidla Š Rapid projíždějící obcí rychlost 97 km/h.

„Hlídka vozidlo dojela a předepsaným způsobem zastavila. Přistoupila k vozidlu a zjistila, že nezodpovědným pirátem silnic je tentokrát mladá 24letá žena,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že podezřelá předložila všechny doklady ke kontrole a dechovou zkouškou se neprokázalo, že by řídila pod vlivem alkoholu. Vzhledem k tomu, že řidička překročila danou rychlost o více jak 40 km/h nemohla jí být v příkazním řízení uložena bloková pokuta, a proto bylo sepsáno oznámení, které bude řešit příslušný správní orgán. (red)

Sedla za volant opilá. V autě měla děti

Ilustrační foto PČR

V pondělí ráno zastavila policejní hlídka v Plumlově osobní vozidlo BMW, které řídila třicátnice a při jízdě měla ve vozidle, na zadních sedačkách, své dvě nezletilé děti.

Ke kontrole předložila všechny potřebné doklady mimo řidičský průkaz, protože o ten přišla při kontrole, kterou prováděli policisté začátkem tohoto měsíce. Dechovou zkouškou jí tehdy bylo naměřeno 1,55 a 1,70 promile alkoholu v dechu a hlídka jí průkaz zadržela.  

Po třech panácích sedla za volant. A chytili ji

ilustrační foto Policie ČR

V neděli odpoledne byla u hřiště v obci Suchdol – Jednov zastavena 64letá řidička jedoucí ve vozidle Honda. Byly u ní provedeny dechové zkoušky s poněkud jinými výsledky, než by se u řidiče očekávalo.

„První vykázala hodnotu 1,39 promile a druhá se zastavila na hodnotě 1,30 promile. Vyšetření s odběrem bio materiálu se na výzvu policistů odmítla podrobit. Na dotaz, zdali požila nějaký alkohol, uvedla, že si dopoledne dopřála tři velké panáky slivovice. Dál pokračovat v jízdě samozřejmě nemohla a taky jí policisté zadrželi řidičský průkaz," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajíová. Žena je v současnosti podezřelá z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který jí dle trestního zákoníku hrozí zákaz činnosti, peněžitý trest případně trest odnětí svobody až na jeden rok.

Vypila dvě piva a půllitr vodky. A vyjela na cesty bez řidičáku

ilustrační foto Policie ČR

V pondělí před dvacátou hodinou kontrolovali policisté obvodního oddělení Konice na komunikaci mezi obcemi Ochoz a Rakůvka osobní automobil Peugeot a jeho šestatřicetiletou řidičku. Provedenými dechovými zkouškami policisté u ženy změřili hodnoty 3,01 a 3,16 ‰ alkoholu v dechu. 

Se změřenými hodnotami řidička souhlasila a přiznala vypití dvou jedenáctistupňových piv a půllitru vodky během odpoledne před jízdou.

Dalším prohřeškem ženy bylo, že není vůbec držitelkou příslušného řidičského oprávnění. "Pro své jednání je tak žena podezřelá z přestupku podle zákona o silničním provozu a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za ten jí v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Další jízdu policisté ženě pochopitelně zakázali," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Za nehodu může pavouk

Škoda na autech činí šedesát tisíc korun. Foto Policie ČR
Škoda na autech činí šedesát tisíc korun. Foto Policie ČR

Arachnofobie, úzkost provázená strachem z pavouků, může za sobotní nehodu u Nezamyslic.

V sobotu 4. srpna před polednem jela dvacetiletá řidička s osobním vozidlem Renault Twingo mezi obcemi Nezamyslice a Mořice. "Po projetí zatáčky uviděla ve své blízkosti pavouka, ze kterých má fóbii a zpanikařila. Přestala se věnovat řízení a s renaultem částečně najela do protisměru, kde v té době jelo vozidlo Š Felicia a došlo ke střetu," uvedla k nehodě tisková mluvčí Policie ČR Miluše Zajícová. 

Řidičky z obou aut byly naštěstí jen lehce zraněny, na vozidlech vznikla škoda 60 tisíc korun.

(red)

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 19' 25.2372" N, 17° 11' 4.218" E

Řídila auto zpitá pod obraz. Dojezdila a hrozí ji vězení

ilustrační foto

Alkoholtester při silniční kontrole u padesátileté řidičky ukázal hodnotu 2,76 promile. 

V pondělí 28. května večer byla za obcí Ivaň u hřbitova kontrolována řidička (ročník narození 1962) osobního vozidla Škoda Favorit. Řidička byla vyzvána k dechové zkoušce na zjištění alkoholu. Byla jí naměřena hodnota 2,76 promile alkoholu v dechu. "Řidičce byl odebrán řidičský průkaz a na místě zakázána další jízda. Žena se dopustila přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a hrozí jí nyní až roční pobyt za mřížemi," sdělila k případu Eva Čeplová, tisková mluvší Policie ČR Prostějov.

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 25' 24.33" N, 17° 14' 43.602" E

Prostějovští řidiči jsou alkoholici

ilustrační foto

Nadsázku z titulku nabízejí výsledky namátkových policejních kontrol na silnicích Prostějovska. Vypadá to, že závislost na alkoholu je u některých tak velká, že se bez skleničky prostě neobejdou ani před řízením auta.

Pouze za jediný den - neděli 20. května - přistihli policisté při běžných kontrolách na Prostějovsku šest řidičů, kteří byli pod vlivem alkoholu. Jak informoval policejní tiskový mluvčí Josef Bednařík, všechny tyto případy jsou řešeny v přestupkovém řízení.

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 35' 58.1064" N, 16° 52' 41.124" E

Po smyku šla Felicia na střechu

Foto Policie ČR Prostějov

Pětatřicetiletá řidička jela včera ráno moc rychle, s vozidlem se dostala do smyku a skončila na střeše.

K dopravní nehodě došlo včera, 17. ledna v ranních hodinách na komunikaci mezi obcemi Doloplazy a Želeč. "Řidička Škody Felicia nepřizpůsobila rychlost vozidla stavu a povaze vozovky, dostala se s vozidlem do smyku a sjela mimo komunikaci, kde se s vozidlem přetočila na střechu. Došlo k lehkému zranění řidičky. Dechová zkouška byla u řidičky provedena s negativním výsledkem měření. Technická závada, jako příčina dopravní nehody nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna," popsal nehodu Petr Weisgärber, komisař preventivně informační skupiny Policie ČR v Prostějově.

Řidička dostala smyk a vrazila do sloupu

Foto Policie ČR Prostějov

Rychlá jízda na náledí stála za havárií jednačtyřicetileté řidičky v Hrubčicích. Po smyku vyjela mimo silnici a vrazila do sloupu elektrického vedení.

Amfetamin opět za volantem

ilustrační foto

 

Tak tahle dívka 17. listopad - Den boje za svobodu a demokracii asi neslavila. Hlavou jí létaly jiné myšlenky, kdo ví, co jí v mozku dokázal "vykouzlit" amfetamin. Za volantem však rozhodně neměla co dělat! 

 

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 26' 53.3436" N, 17° 3' 53.4852" E