Dobromilice

Mladá řidička se s tím nepárala. Po Dobromilicích uháněla stovkou

ilustrační foto Policie ČR

V sobotu dopoledne prováděla hlídka kontrolu vozidel, zda dodržují v obci Dobromilice stanovenou a zákonem danou rychlost v obci. Při této činnosti naměřil radar u vozidla Š Rapid projíždějící obcí rychlost 97 km/h.

„Hlídka vozidlo dojela a předepsaným způsobem zastavila. Přistoupila k vozidlu a zjistila, že nezodpovědným pirátem silnic je tentokrát mladá 24letá žena,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že podezřelá předložila všechny doklady ke kontrole a dechovou zkouškou se neprokázalo, že by řídila pod vlivem alkoholu. Vzhledem k tomu, že řidička překročila danou rychlost o více jak 40 km/h nemohla jí být v příkazním řízení uložena bloková pokuta, a proto bylo sepsáno oznámení, které bude řešit příslušný správní orgán. (red)

V Dobromilicích se utkali siláci. Velel jim legendární strongmen Staňa Pukl

Foto ber

V klání o nejsilnějšího muže Poměř svoji sílu, které se konalo v sobotu v za sokolovnou v Dobromilicích, zvítězil Marek Slouka z Prostějova. Sedmadvacetiletý borec tak obhájil loňské prvenství. Pomohlo mu k tomu i vítězství hned ve dvou disciplínách z šesti. Soutěž se tradičně odehrála pod taktovkou strongmena ve výslužbě – Staňu Pukla.

První se do soutěžního klání zapojilo sedm juniorů ve věku od 15 do 18 let. Čekaly je tři disciplíny – nošení 35kg vážícího kotouče v rukou, natažených před sebou, převracení 210kg vážící pneumatiky a házení 68kg vážícího pytle na rameno. Prvenství vybojoval Ondřej Molata, z Němčic n/H, druhý skončil Dominik Doležal z Prostějova a třetí Patrik Vybíhal z Valašského Meziříčí.

Tip na sobotu. Silácké klání v Dobromilicích

Foto plakát

 5. ročník siláckých závodů „Poměř svoji sílu“ pořádá TJ Sokol Dobromilice a Staňa Pukl. Akce se bude konat opět v Dobromilicích za sokolovnou v sobotu 27. května2022.  Začíná se ve 14 hodin.

Svou sílu mohou vyzkoušet i mladí siláci 14-18 let v části soutěži Junior silák. Pro závodníky jsou nachystány drobné finanční ceny, medaile, diplomy a nějaké laskominy. V rámci doprovodného programu vystoupí také závodníci bojového umění Bujinkan Nezamyslice a Judo Dobromilice. "A Vy, kteří je přijdete podpořit a fandit, budete mít připraveno občerstvení včetně pivka a grilu," přidal pozvání Staňa Pukl, moravský strongman. (red)

V Dobromilicích se zřítil kus rodinného domu

Foto HZS Olomouckého kraje

Tři jednotky hasičů v sobotu zasahovaly u destrukce štítové stěny rodinného domu v Dobromilicích.  K místu si vyžádali statika. Z preventivních důvodů se dostavili i hasičští kynologové. Událost se naštěstí obešla bez zranění, průzkum sutin byl negativní.

K místu, společně s profesionální jednotkou stanice Prostějov, dorazila také speciální technika pro stabilizace a destrukce z Olomouce, místní dobrovolní hasiči a cestou GŘ kynologové HZS.  „Po skončení vyhledávání jsme dle konzultace se statikem provedli zajištění a zabezpečení objektu,“ informovali hasiči na sociálních sítích. (ber)

Závodníci za volantem. Dva si to Dobromilicemi hnali stovkou

ilustrační foto Policie ČR

V obci Dobromilice policisté v pondělí kontrolovali, zda řidiči dodržují stanovenou rychlost při průjezdu obcí. Bylo odhaleno několik hříšníků, kteří byli za překročení rychlosti pokutováni. Dva z nich ale skončí ve správním řízení.

V obci překročili stanovenou rychlost o více jak 40 km/h. „Prvnímu 36letému řidiči jsme naměřili rychlost 95 km/h a druhému 48letému řidiči 94 km/h. Ani u jednoho se nepotvrdilo, že by řídili pod vlivem alkoholu. U mladšího řidiče byl proveden také orientační test na návykové látky se stejným výsledkem," konstatovala policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že za uvedený přestupek jim hrozí pokuta v rozmezí od 5 000 do 10 000 Kč. (red)

Střet traktoru s osobákem. Viníci jsou dva

Foto HZS Olomouckého kraje

Na konci loňského roku, přesně 30. prosince 2022 dopoledne, došlo u Dobromilic ke střetu traktoru s osobním vozem. Vůz začal předjíždět traktor s vlečkou, na které seděly téměř dvě desítky osob v okamžiku, kdy traktor začal odbočovat vlevo. Došlo ke střetu, při kterém bylo zraněno deset lidí, jeden z nich byl letecky transportován do nemocnice. Policisté nyní zveřejnili výsledky šetření.

„Šetření této nehody bylo koncem února ukončeno. Oba řidiči jsou podezřelí z přestupku. Řidič osobního vozidla je podezřelý ze způsobení dopravní nehody a řidič traktoru je podezřelý z protiprávního jednání, kterého se dopustil tím, že převážel na valníku za traktorem osoby, což zákon neumožňuje,“ informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že dechové zkoušky a orientační testy u řidičů byly negativní. Přestupky obou podezřelých byly oznámeny příslušnému správnímu orgánu, který bude dál ve věci rozhodovat dle svých kompetencí. (ber)

Poštu v Dobromilicích přepadl lupič. Pošťačku ohrožoval střelnou zbraní!

Ilustrační foto pixabay.com

Dnes před devátou hodinou ranní došlo k přepadení pracovnice pošty v obci Dobromilice. Neznámý pachatel měl dle prvotních informací vytáhnout na obsluhu střelnou zbraň a vyhrožovat jí újmou na životě. Poškozená mu vydala 1 000 Kč a stírací losy, pachatel poté z místa utekl.

Při útěku ukradl další poškozené ženě jízdní kolo, na kterém odjel. Ke zranění pracovnice pošty nedošlo. „V současné době po pachateli intenzivně pátráme za pomocí všech dostupných sil a prostředků, do pátrání byl nasazen také policejní vrtulník a psovod. K popisu lze uvést, že se jednalo o muže ve věku cca 25–27 let, vysoký cca 175–185 cm, který byl oblečen do tmavé bundy a kalhot, na hlavě měl čepici, mluvil česky a v ruce měl papírovou tašku.

Minu nalezenou ve výkopu pyrotechnik u Dobromilic odstřelil

ilustrační foto

Ve čtvrtek dopoledne policisté na lince tísňového volání přijali oznámení o nálezu předmětu připomínajícího vojenskou munici při kopání základů rodinného domu v Dobromilicích.

Na místo přivolaný policejní pyrotechnik předmět o délce asi 300 a průměru 82 mm klasifikoval jako dělostřeleckou minu. Vzhledem ke stavu nálezu munici na bezpečném místě nedaleko místa nálezu odpálil. „Při zákroku nebyla nutná evakuace osob a nedošlo ke škodám na majetku," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Minu nalezenou ve výkopu pyrotechnik u Dobromilic odstřelil

ilustrační foto

Ve čtvrtek dopoledne policisté na lince tísňového volání přijali oznámení o nálezu předmětu připomínajícího vojenskou munici při kopání základů rodinného domu v Dobromilicích.

Na místo přivolaný policejní pyrotechnik předmět o délce asi 300 a průměru 82 mm klasifikoval jako dělostřeleckou minu. Vzhledem ke stavu nálezu munici na bezpečném místě nedaleko místa nálezu odpálil. „Při zákroku nebyla nutná evakuace osob a nedošlo ke škodám na majetku," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Vzteklý stopař rozbil kamenem okno auta. Byl opilý

ilustrační foto Policie ČR

Dne 23. srpna letošního roku po čtvrté hodině ráno šel dvacetiletý muž ze soukromé oslavy v obci Výšovice pěšky do Prostějova. Notně zmožen alkoholem se pokusil zastavit projíždějící automobil Mitsubishi ASX. Čtyřiadvacetiletá řidička zcela pochopitelně neměla zájem si takového pasažéra do vozidla pustit, ale aby nedošlo k dopravní nehodě, raději při průjezdu kolem něho výrazně zpomalila. 

"Mladík si dle svých slov zpomalení vyložil jako zastavování a pokusil se otevřít dveře u spolujezdce. Žena však z obavy přidala a z místa odjela. To mladíka mělo rozčílit tak, že ze země vzal kámen a po vozidle ho vší silou mrštil. Trefil okno pátých dveří, které se tím rozbilo a vysypalo. Když viděl, co způsobil, z místa utekl směrem k obci Dobromilice," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.