Poměř svoji sílu

V Dobromilicích se utkali siláci. Velel jim legendární strongmen Staňa Pukl

Foto ber

V klání o nejsilnějšího muže Poměř svoji sílu, které se konalo v sobotu v za sokolovnou v Dobromilicích, zvítězil Marek Slouka z Prostějova. Sedmadvacetiletý borec tak obhájil loňské prvenství. Pomohlo mu k tomu i vítězství hned ve dvou disciplínách z šesti. Soutěž se tradičně odehrála pod taktovkou strongmena ve výslužbě – Staňu Pukla.

První se do soutěžního klání zapojilo sedm juniorů ve věku od 15 do 18 let. Čekaly je tři disciplíny – nošení 35kg vážícího kotouče v rukou, natažených před sebou, převracení 210kg vážící pneumatiky a házení 68kg vážícího pytle na rameno. Prvenství vybojoval Ondřej Molata, z Němčic n/H, druhý skončil Dominik Doležal z Prostějova a třetí Patrik Vybíhal z Valašského Meziříčí.

Tip na sobotu. Silácké klání v Dobromilicích

Foto plakát

 5. ročník siláckých závodů „Poměř svoji sílu“ pořádá TJ Sokol Dobromilice a Staňa Pukl. Akce se bude konat opět v Dobromilicích za sokolovnou v sobotu 27. května2022.  Začíná se ve 14 hodin.

Svou sílu mohou vyzkoušet i mladí siláci 14-18 let v části soutěži Junior silák. Pro závodníky jsou nachystány drobné finanční ceny, medaile, diplomy a nějaké laskominy. V rámci doprovodného programu vystoupí také závodníci bojového umění Bujinkan Nezamyslice a Judo Dobromilice. "A Vy, kteří je přijdete podpořit a fandit, budete mít připraveno občerstvení včetně pivka a grilu," přidal pozvání Staňa Pukl, moravský strongman. (red)