traktor

Střet traktoru s osobákem. Viníci jsou dva

Foto HZS Olomouckého kraje

Na konci loňského roku, přesně 30. prosince 2022 dopoledne, došlo u Dobromilic ke střetu traktoru s osobním vozem. Vůz začal předjíždět traktor s vlečkou, na které seděly téměř dvě desítky osob v okamžiku, kdy traktor začal odbočovat vlevo. Došlo ke střetu, při kterém bylo zraněno deset lidí, jeden z nich byl letecky transportován do nemocnice. Policisté nyní zveřejnili výsledky šetření.

„Šetření této nehody bylo koncem února ukončeno. Oba řidiči jsou podezřelí z přestupku. Řidič osobního vozidla je podezřelý ze způsobení dopravní nehody a řidič traktoru je podezřelý z protiprávního jednání, kterého se dopustil tím, že převážel na valníku za traktorem osoby, což zákon neumožňuje,“ informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že dechové zkoušky a orientační testy u řidičů byly negativní. Přestupky obou podezřelých byly oznámeny příslušnému správnímu orgánu, který bude dál ve věci rozhodovat dle svých kompetencí. (ber)

Chtěl koupit traktor. Stroj nemá a přišel o 50 tisíc

ilustrační foto pixabay.com

Ve středu dne zahájili policisté úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu.

 

„Na sklonku loňského prosince zaujala 59letého muže ze Šternberska nabídka prodeje traktoru, zveřejněná na inzertním portálu. V průběhu komunikace s inzerentem se dozvěděl, že se traktor nachází v Německu. Na základě domluvy měla převoz zajistit přepravní společnost, od které záhy obdržel email s platebními údaji. Dle instrukcí zaslal na požadovaný účet přes 50 000 korun s očekáváním, že do pár dnů obdrží nový traktor. Začátkem ledna přijal od přepravce email, ve kterém se dočetl, že zásilka byla zadržena na celnici a dokud nebude zaplacena daň, nemůže být doručena do cílové stanice.

Počet zraněných při srážce traktoru s autem stoupl na dvanáct. Řeší se viník

Foto ZZS Olomouckého kraje

Podle informací Zdravotnuické záchranné služby Olomouckého kraje bylo nakonec při včerejší nehodě traktoru a osobního auta na silnici mezi Výšovicemi a Němčicemi and Hanou zraněno dokonce 12 osob.

Podle záchranářů byla jedna osoba transportována pomocí Letecké záchranné služby do Fakultní němocnice Olomouc s úrazem hlavy. Zraněný byl ale při vědomí a komunikoval. Další pacienti byli směřování do Nemocnice Prostějov, kde byli přijati na centrálním akutním příjmu s lehčími zraněními, zejména oděrkami a pohmožděninami.

Na traktoru, který se srazil u Němčic s autem, jelo 18 lidí. Zasahoval vrtulník

Foto HZS Olomouckého kraje

Mezi Němčicemi nad Hanou a Výšovicemi se dopoledne srazilo osobní auto s traktorem. Došlo ke zranění deset lidí.

Počet zraněných způsobil fakt, že traktor za sebou na vlečce vezl 18 lidí. Zranění jednoho z nich bylo natolik vážné, že ho musel do nemocnice přepravit vrtulník záchranářů.

 

Z družstva zmizel přívěs a malotraktor

Ilustrační foto lorries.com

V dosud přesně nezjištěné době přes noc z úterý na středu se dosud nezjištěný pachatel vloupal do areálu zemědělského družstva v obci na Prostějovsku. 

"Po násilném vniknutí pachatel z objektu odcizil malotraktor typu MT8-150, dvounápravový přívěs Lorries TPM27 a autobaterii z nákladního automobilu. Celková výše uvedeným jednáním způsobených škod byla předběžně vyčíslena na více než 250 tisíc korun," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze zločinu krádež. Za ten pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let. (red)

Kdo vyhrál volňásky na zítřejší koncert kapely Traktor?!

ilustrační foto Traktor

Přední česká hardrocková kapela Traktor vydala nové album Šachoffnice a objela s ním úspěšné jarní turné. V turné kapela rozhodla pokračovat i na podzim. Dne 22. listopadu v 19:30 hodin zastaví ve Společenském domě v Prostějově. A vy jste s námi mohli soutěžit o vstupenky!

Pro šest z vás máme po jedné vstupence. A na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Simona Dominiková, Alena Strouhalová, Stanislav Facek, Emma Nováková, všichni z Prostějova, dále Eva Babiánková z Čelechovic na Hané a Pavel Pospíšil z Brodku u Prostějova. Gratulujeme! (red)

Prostějovské traktorky slaví úspěch v Ghaně

Foto Knights

Prostějovská firma Šálek s.r.o. navázala před léty na výrobu bývalého Agrostroje. A navázala úspěšně. Její malotraktory využívají zákazníci nejen z Česka. Už šest  let je vyváží i do Ghany.

Obchodní společnost, která dlouhodobě do Afriky vyváží české zemědělské stroje, prodala v Ghaně první desítky traktorů od prostějovského výrobce Šálek před šesti lety. „Tamní rolníci je překvapivě začali používat na rýžových polích. Jsou totiž lehčí než běžné traktory a oni zjistili, že se na bahnitém poli neboří,“ vysvětlil ředitel Knights Karl Laryea. 

Český stroj si v lednu 2016 vyzkoušel i ghanský prezident a označil ho za jeden z prostředků, který má zemi pomoci dosáhnout soběstačnosti v pěstování rýže.

Traktor dostal smyk. Náklad zranil muže

Foto PČR

V pondělí krátce po třinácté hodině došlo na komunikaci II. třídy, v katastru obce Bílá Lhota-Měník, k havárii traktoru zn. Deutz, převážejícího balíky sena. Při havárii byl zraněn další muž.

"Podle prvotních informací měl traktor, jedoucí ve směru od obce Mladeč na Červenou Lhotu, při projíždění levotočivé zatáčky dostat z prozatím přesně nezjištěných příčin smyk. Vyjel mimo komunikaci, kde poškodil svodidla a dopravní značení. Následně došlo k převrácení přívěsu a k vyklopení nákladu mimo vozovku ze srázu. Jeden z balíků o hmotnosti zhruba 300 kg spadl na u komunikace uložené dřevo, které zde chystal 58 letý muž na pořezání. Dřevo pádem balíku popadalo na muže. Ten utrpěl zranění," popsala nehodu policejní mluvčí Irena Urbánková .

Nehoda dvou osobáků a traktoru se neobešla bez zranění

ilustrační foto

V úterý 26. července 2016 byla v 10:43 oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje dopravní nehoda dvou osobních automobilů a traktoru s vlečkou v obci Smržice (okres Prostějov). 

"Na místo dopravní nehody vyjeli profesionální hasiči ze stanice Prostějov posílení o rychlý zásahový automobil. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění kolemjdoucí osoby od střepů vozidel a k poškození pouličního osvětlení. Jednotky po příjezdu na místo události provedly zajištění místa nehody a protipožární opatření. Při dopravní nehodě došlo k úniku provozních kapalin, který jednotky pomocí sorbentu zlikvidovaly a následně na žádost oprávněné osoby odstranily poškozené pouliční osvětlení", uvedl Jan Ondruch z HZS Olomouckého kraje. (red)

Traktor v kotoulu, traktorista v šoku

Foto PČR

Ve čtvrtek 1. října 2015 kolem čtrnácté hodiny byli šumperští policisté povoláni ke kuriozní dopravní nehodě na pastvinu v katastru obce Velké Losiny, část Maršíkov. Převrátil se zde traktor.

"Traktor s vlekem naloženým balíky trávy pomalu sjížděl ze svahu. Plně naložený vlek na travnatém povrchu sklouzl a traktor „předjel“. Při tomto se traktor nejprve převrátil na bok a poté na střechu. Traktorista naštěstí při havárii neutrpěl žádné zranění, byl pouze otřesen," informovala policejní mluvčí Marie Šafářová. Škodu na traktoru poškozená zemědělská společnost předběžně vyčíslila na 200 tisíc korun. (red)