Výšovice

Řidič Ducata nedal přednost motocyklu. Dva lidé se zranili

ilustrační foto Policie ČR

V neděli v 14:45 jel řidič s dodávkovým nákladním motorovým vozidlem Fiat Ducato obcí Výšovice po silnici III. třídy ve směru jízdy od obce Určice. Na křižovatce na Prostějov, Němčice nad Hanou a Bedihošť chtěl jet rovno, směrem na obec Bedihošť.

„V křižovatce zastavil oproti dopravní značce "Stůj, dej přednost v jízdě", kde umožnil průjezd dvěma osobním vozidlům jedoucím po hlavní komunikaci. Po jejich projetí se rozjel ve chvíli, kdy po hlavní komunikaci ve směru jízdy od obce Němčice nad Hanou na obec Prostějov jel motocykl Yamaha, který řídil 44letý muž s o deset let mladší spolujezdkyní. Řidič vozidla nedal motocyklu přednost a přední částí vozidla narazil do levého boku motocyklu. Následkem střetu se motocykl převrátil na pravý bok a cestující upadli na vozovku.

Letěla přes střechu. A pak vrtulníkem

foto Policie ČR

Naštěstí jen z lehkých zranění se bude zotavovat 60letá žena, která včera havarovala mezi obcemi Němčice nad Hanou a Výšovice ve vozidle Renault.

„Při projíždění mírné levotočivé zatáčky najela s vozidlem vpravo na kraj komunikace, strhla řízení a auto se dostalo do smyku, po kterém nakonec vyjela mimo komunikaci, kde zadní částí vozidla narazila do stromu. Po střetu se auto překulilo přes střechu, vrátilo se zpátky na kola a zůstalo stát v poli. Z místa události byla zraněná letecky transportována do fakultní nemocnice," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že dechová zkouška byla negativní. Škoda byla předběžně stanovena na 50 000 Kč. Nehoda je nadále v šetření. (red)

Za volantem se vystřídali tři lidé. Policisté všechny „odlovili“ během jedné hodiny

ilustrační foto

Ve čtvrtek ve třiadvacet hodin viděli policisté obvodního oddělení Němčice nad Hanou v obci Výšovice osobní automobil Saab 9-3, který jel zjevně nepřiměřenou rychlostí. Vozidlo se čtyřčlennou posádkou se policisté pokynem daným z vozu zapnutím majáku a rozsvícením červeného nápisu „STOP“ pokusili zastavit. Řidič výzvu neuposlechl a policistům začal ujíždět.

Ti ho pronásledovali přes několik obcí, až se oklikou vrátili zpět do Výšovic, kde už na ujíždějící čekala druhá policejní hlídka. V bezvýchodné situaci tak řidič musel zastavit a podrobit se kontrole. Při té policisté zjistili, že třicetiletý muž z Břeclavi má rozhodnutím Městského úřadu v Židlochovicích uložen zákaz řízení, a to až do července příštího roku. Provedeným testem u něho navíc zjistili přítomnost látek THC a amphetamin/metamphetamin. Pro své jednání je muž nyní podezřelý z několika dopravních přestupků a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Nezvládl řízení. A poslal dodávku u Němčic do příkopu

foto Policie ČR

Dopravní nehodou skončila v pátek 4. prosince večer jízda devětatřicetiletého muže z Prostějovska.

"Řidič jel s dodávkou po komunikaci č. 433 z obce Němčice nad Hanou směrem na obec Výšovice. Při projíždění táhlé levotočivé zatáčky nezvládl řízení, dostal smyk a vyjel s vozidlem mimo komunikaci do příkopu, kde se převrátil. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. 

Řidič nebyl pod vlivem alkoholu a policisté mu za dopravní přestupek na místě příkazem udělili tisícikorunovou pokutu. Řidič odhadl škodu na vozidle na 200 000 korun. (red)

Jel dodávkou Výšovicemi bez řidičáku, ale "zfetovaný"

ilustrační foto Policie ČR

Ve středu před desátou hodinou kontrolovali policisté dopravního inspektorátu v obci Výšovice dodávku značky Volkswagen a jejího sedmatřicetiletého řidiče.

Ten při kontrole policistům předložil pouze občanský průkaz a doklady od vozidla a rovnou přiznal, že má vysloven zákaz činnosti. Dalším šetřením policisté zjistili, že muž má okresními soudy ve Vyškově a v Kroměříži uloženy celkem tři zákazy řízení, a to postupně až do listopadu 2024.

Vzteklý stopař rozbil kamenem okno auta. Byl opilý

ilustrační foto Policie ČR

Dne 23. srpna letošního roku po čtvrté hodině ráno šel dvacetiletý muž ze soukromé oslavy v obci Výšovice pěšky do Prostějova. Notně zmožen alkoholem se pokusil zastavit projíždějící automobil Mitsubishi ASX. Čtyřiadvacetiletá řidička zcela pochopitelně neměla zájem si takového pasažéra do vozidla pustit, ale aby nedošlo k dopravní nehodě, raději při průjezdu kolem něho výrazně zpomalila. 

"Mladík si dle svých slov zpomalení vyložil jako zastavování a pokusil se otevřít dveře u spolujezdce. Žena však z obavy přidala a z místa odjela. To mladíka mělo rozčílit tak, že ze země vzal kámen a po vozidle ho vší silou mrštil. Trefil okno pátých dveří, které se tím rozbilo a vysypalo. Když viděl, co způsobil, z místa utekl směrem k obci Dobromilice," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Ráno místo peněženky v autě nalezl kámen

foto Policie ČR

V dosud přesně nezjištěné době přes noc ze středy na čtvrtek se dosud nezjištěný pachatel vloupal do automobilu Škoda Fabia, zaparkovaného na vjezdu do garáže u rodinného domu v obci Výšovice. Pohnutkou k tomu mu zřejmě byla peněženka, která byla ponechána ve voze, v přihrádce dveří řidiče.

Ráno tak řidič vozidlo nalezl s rozbitým okénkem a místo peněženky byl ve voze kámen. S peněženkou čtyřiadvacetiletý muž přišel i o osobní doklady, platební kartu, dvě tankovací karty a finanční hotovost 46 tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. "Za ty pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)