Foto ber
Třídenní Svatovavřinecké hody slavili o víkendu Výšovice. A začaly hned v pátek, hodovou zábavou s kapelou Merkur.
V sobotu odpoledne pak nabídly Véšovské gulášfest, kterého se letos zúčastnilo 13 týmů. "Vaříme kančí guláš, a určitě vyhrajeme" smála se Barbora Buchláková, členka soutěžního týmu Habibi. Ona sama ovšem konzumovala párek v rohlíku, protože divočinu nejí. V nabídce byly letos povětšinou právě výtvory ze zvěřiny, nechyběl ovšem ani guláš vepřový či chalupářský. Zájemci si odpoledne mohli prohlédnout místní zámek,
V neděli místní čekal budíček, který zajistila dechová hudba Vřesovanka. Slavilo se i v kostele hodovou mší a také odpoledním fotbalovým utkáním.