vyšetřování

Střet traktoru s osobákem. Viníci jsou dva

Foto HZS Olomouckého kraje

Na konci loňského roku, přesně 30. prosince 2022 dopoledne, došlo u Dobromilic ke střetu traktoru s osobním vozem. Vůz začal předjíždět traktor s vlečkou, na které seděly téměř dvě desítky osob v okamžiku, kdy traktor začal odbočovat vlevo. Došlo ke střetu, při kterém bylo zraněno deset lidí, jeden z nich byl letecky transportován do nemocnice. Policisté nyní zveřejnili výsledky šetření.

„Šetření této nehody bylo koncem února ukončeno. Oba řidiči jsou podezřelí z přestupku. Řidič osobního vozidla je podezřelý ze způsobení dopravní nehody a řidič traktoru je podezřelý z protiprávního jednání, kterého se dopustil tím, že převážel na valníku za traktorem osoby, což zákon neumožňuje,“ informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že dechové zkoušky a orientační testy u řidičů byly negativní. Přestupky obou podezřelých byly oznámeny příslušnému správnímu orgánu, který bude dál ve věci rozhodovat dle svých kompetencí. (ber)

Policie uzavřela výbuch domu v Olšanech. Pachatel při něm zemřel

Foto PČR

Kriminalisté odložili případ výbuchu rodinného domu v obci Olšany u Prostějova, ve kterém zahynul jeho majitel. A to pro nepřípustnost trestního stíhání, neboť osoba, proti které bylo vedeno řízení, při výbuchu zemřela. K výbuchu došlo 18. července 2022 krátce po 11. hodině.

„Kriminalisté prověřováním zjistili, že sedmapadesátiletý majitel domu úmyslně odmontoval přívodní plynovou hadici od sporáku a unikající zemní plyn zapálil. Následný výbuch muže usmrtil a lehce zranil dvě osoby v okolí. Detonace poškodila nejen samotnou budovu, ale i sedmnáct okolních domů a dvě motorová vozidla. Celková škoda přesáhla 12,5 milionů korun,“ informoval policejní mluvčí Libor Hejtman.

Chlapeček prohrál šedesát tisíc! Na otcově mobilu

Ilustrační foto pixabay.com

Na šumperské policisty se v těchto dnech obrátil pětatřicetiletý muž s tím, že na svém bankovním účtu zaznamenal neoprávněně provedené platby. Mělo se jednat o bezmála tři desítky plateb, jejichž prostřednictvím měl někdo neznámý během několika málo dnů převést z účtu poškozeného ve prospěch jiného účtu postupně přes šedesát tisíc korun.

Celou záhadu se však během krátké chvíle podařilo vysvětlit. "Muž totiž neměl řádně zabezpečený přístup k on-line platbám a jeho malý syn, kterému oznamovatel půjčoval svůj mobilní telefon, aby na něm mohl hrát hry, si v zápalu boje ke hře bezděky pořizoval další komponenty," uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. (red)

U panelového domu na V. Špály nalezena žena. Bez známek života

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

V pondělí odpoledne byla u panelového domu v ulici V. Špály v Prostějově nalezena mrtvola ženy. Podle Policie ČR nešlo s největší pravděpodobností o cizí zavinění.

"Prověřujeme příčiny události. V současné chvíli cizímu zavinění nic nenasvědčuje," sdělil PvNovinkám policejní mluvčí František Kořínek. Bližší informace s ohledem na rodinu policisté zveřejňovat nebudou. (ber)