sebevražda

Ve Vrahovicích našli mrtvolu staršího muže. Jde zřejmě o sebevraha

Ilustrační foto ber

V sobotu 23. března dopoledne byl na opuštěném místě, které se nachází za zástavbou nových rodinných domů v ulici Jiřího Šlitra ve Vrahovicích, mrtvý muž. Podle policistů jde pravděpodobně o sebevraha.

„Tělo staršího muže bez známek života bylo nalezeno kolem čtvrt na deset dopoledne. Osoba byla ztotožněna a nic nenasvědčuje tomu, že by tam byly nějaké podezřelé okolnosti. S největší pravděpodobností se jednalo o sebevraždu,“ informoval krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Jak dodal, přesné příčiny úmrtí zjistí nařízená soudní pitva, (ber)

Prostějovští policisté se podíleli na záchraně dvou lidských životů

Foto Policie ČR

Před vánočními svátky se prostějovští policisté podíleli na záchraně dvou lidských životů. Když kolegové z oddělení hlídkové služby nastupovali 15. prosince do služby, netušili, že se jim podaří zachránit život 76letého muže.

„V odpoledních hodinách nás prostřednictvím operačního střediska informovala záchranná služba o selhání životních funkcí staršího muže a požádala o součinnost. Na ulici Norská v Prostějově ihned vyrazila hlídka a jako první přišla do bytu, kde se zdravotně indisponovaný senior nacházel. Nereagoval na bolestivé podněty a neměl hmatný pulz. Muže proto policisté bezpečně přemístili z měkké postele na podlahu za pomoci fixace krční páteře. Dál zkontrolovali dýchací cesty a vyčistili mu dutinu ústní.

Sebevrah před smrtí zastřelil tři lidi, čtvrtou ženu postřelil

Foto Policie ČR

Kriminalisté odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda, kterého se měl dopustit padesátiletý muž.

V sobotu 15. dubna krátce před půl devátou večer přijali policisté oznámení o napadení osob v domě v obci Olšovec, část Boňkov. Do osmi minut od přijetí oznámení na místo dorazila policejní hlídka, která v rodinném domě objevila tři osoby bez známek života. „Podle dosavadního zjištění měl padesátiletý muž po hádce fyzicky napadnout svou sedmačtyřicetiletou přítelkyni, kterou bodl šroubovákem do ruky a krku. Žena utekla před útočníkem do prvního patra, kde se společně s ostatními členy rodiny schovala do pokoje.

AKTUALIZUJEME: Tragédie na Přerovsku: čtyři mrtví. Trojnásobná vražda?

ilustrační foto Policie ČR

Policie začala v noci vyšetřovat velmi tragickou událost v obci Olšovec na Přerovsku. Policisté zde při nočním výjezdu v místní části Boňkov nalezli čtyři osoby bez známek života. Nebezpečí veřejnosti ale podle vyjádření policistů nehrozí.

Na místě zřejmě došlo k trojnásobné vraždě a sebevraždě, kterou měl spáchat údajný pachatel všech tří vražd. Zdokumentování místa hrůzného činu trvalo kriminalistům několik hodin.

Policie ČR k případu na Twitteru uvedla: „Případ prověřujeme pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. Tragická událost si vyžádala čtyři lidské životy, včetně života podezřelého muže. Okolnosti, stejně jako motiv činu, jsou předmětem dalšího šetření.“

Smrt na kolejích. Sebevrah v Grygově

Ilustrační foto HZS

V sobotu 11. března po 11. hodině srazil ve stanici Grygov rychlík z Olomouce přes Přerov do Brna člověka. Podle svědků tragické události se měl muž rozběhnout přímo proti jedoucímu vlaku.

 „Rychlík, který mířil z Olomouce do Brna, srazil osobu, jež se pohybovala v kolejišti. Ke střetu došlo v 11 hodin 18 minut, “ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.  Podle mluvčí krajské záchranky Lucie Mikiskové utrpěl natolik devastující zranění, že lékař konstatoval smrt

Tragédii šetří policisté.

Provoz mezi stanicemi Grygov a Brodek u Přerova byl znovu obnoven ve 12.10 hodin,“ informovaly České dráhy. (ber)

Senior se bodl do hrudníku. V pendolinu na Ostravu

Foto TNnova.cz

Ve středu okolo půl 6 večer přijali policisté oznámení o muži, který měl v rychlovlaku mířícím z Prahy na Ostravu vyhrožovat za přítomnosti ostatních cestujících sebepoškozením, přičemž měl držet v ruce nůž. Krátce nato vlak zastavil v Zábřehu na Moravě.

Na místo přivolaným policistům se podařilo vejít do vlaku a převést cestující z vagónu do bezpečí. „Muž vyhrožující sebepoškozením tak zůstal ve vlakovém voze sám. Ještě před příjezdem policejního vyjednavače se bodnul nožem do oblasti hrudníku. Na místě zasahující zdravotníci si jej okamžitě převzali do péče a poté jej převezli k dalšímu ošetření do Fakultní nemocnice Olomouc. Nikdo z ostatních cestujících nebyl zraněn,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Sebevražednost v Olomouckém kraji setrvale klesá

ilustrační foto HZS

Od vzniku samostatné České republiky u nás počet sebevražd klesá, stále je ale nad průměrem EU. Na život si výrazně častěji sahají muži, nejčernějším dnem týdne je z pohledu statistik pondělí. Počet sebevražd na 100 tisíc obyvatel je tradičně nejnižší v kraji Vysočina. Na aktuálním druhém a třetím místě s nejnižší mírou se díky nejvýraznějšímu poklesu ve druhé polovině 2. desetiletí dostaly kraje Olomoucký a Ústecký, které předtím patřily naopak mezi kraje s jednou z nejvyšších sebevražedností.

V roce 2020 bylo spácháno 1 224 sebevražd, absolutně nejnižší hodnotu v tomto století zaznamenal rok 2019, kdy u nás vlastní rukou zemřelo 1 191 osob. Svůj život vědomě dobrovolně častěji ukončují muži než ženy. „Podíl mužů na sebevraždách začal výrazněji narůstat od devadesátých let dvacátého století. V roce 2020 muži spáchali 82 % všech sebevražd,“ říká Markéta Šafusová z oddělení demografické statistiky ČSÚ.

Případ červencové vraždy policisté odložili. Pachatel se zastřelil

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje v těchto dnech odložili případ vraždy čtyřiadvacetileté ženy, ke které došlo v červenci 2020 v Prostějově. Kriminalisté případ objasnili.

V sobotu 25. července po poledni na linku 158 rodinní příslušníci oznámili důvodnou obavu o život své dcery, která nepřišla do zaměstnání a byla nekontaktní. Policisté vyjeli prověřit místo bydliště ženy. Následně otevřeli byt, který žena měla pronajatý v Prostějově, a uvnitř našli dvě těla bez známek života. Okamžitě byli na místo přivoláni krajští kriminalisté, kteří si případ převzali.

Vraždu přítelkyně spáchal mladík legálně drženou pistolí. A pak se zastřelil

ilustrační foto PČR

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje dne 25. července 2020 zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy.

"V sobotu po poledni na linku 158 rodinní příslušníci oznámili důvodnou obavu o život své dcery, která nepřišla do zaměstnání a byla nekontaktní. Policisté vyjeli prověřit místo bydliště ženy. Následně otevřeli byt, který žena měla pronajatý v Prostějově, a uvnitř našli dvě těla bez známek života. Okamžitě byli na místo přivoláni krajští kriminalisté, kteří si případ převzali.

Skok z paneláku skončil smrtí

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

V úterý 17. dubna ráno se v Jeseníku odehrála tragická událost. Osmatřicetiletý muž se rozhodl spáchat sebevraždu skokem z panelového domu. Na místě zemřel.

Po dopadu muž utrpěl zranění neslučitelná se životem. Kriminalisté se případem začali ihned zabývat. "V tuto chvíli lze jak na základě důkazních materiálů, tak svědeckých výpovědí vyvrátit spekulace o účasti další osoby v tomto případě," dodala policejní mluvčí Tereza Neubauerová. (red)