sebevražda

Senior se bodl do hrudníku. V pendolinu na Ostravu

Foto TNnova.cz

Ve středu okolo půl 6 večer přijali policisté oznámení o muži, který měl v rychlovlaku mířícím z Prahy na Ostravu vyhrožovat za přítomnosti ostatních cestujících sebepoškozením, přičemž měl držet v ruce nůž. Krátce nato vlak zastavil v Zábřehu na Moravě.

Na místo přivolaným policistům se podařilo vejít do vlaku a převést cestující z vagónu do bezpečí. „Muž vyhrožující sebepoškozením tak zůstal ve vlakovém voze sám. Ještě před příjezdem policejního vyjednavače se bodnul nožem do oblasti hrudníku. Na místě zasahující zdravotníci si jej okamžitě převzali do péče a poté jej převezli k dalšímu ošetření do Fakultní nemocnice Olomouc. Nikdo z ostatních cestujících nebyl zraněn,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Sebevražednost v Olomouckém kraji setrvale klesá

ilustrační foto HZS

Od vzniku samostatné České republiky u nás počet sebevražd klesá, stále je ale nad průměrem EU. Na život si výrazně častěji sahají muži, nejčernějším dnem týdne je z pohledu statistik pondělí. Počet sebevražd na 100 tisíc obyvatel je tradičně nejnižší v kraji Vysočina. Na aktuálním druhém a třetím místě s nejnižší mírou se díky nejvýraznějšímu poklesu ve druhé polovině 2. desetiletí dostaly kraje Olomoucký a Ústecký, které předtím patřily naopak mezi kraje s jednou z nejvyšších sebevražedností.

V roce 2020 bylo spácháno 1 224 sebevražd, absolutně nejnižší hodnotu v tomto století zaznamenal rok 2019, kdy u nás vlastní rukou zemřelo 1 191 osob. Svůj život vědomě dobrovolně častěji ukončují muži než ženy. „Podíl mužů na sebevraždách začal výrazněji narůstat od devadesátých let dvacátého století. V roce 2020 muži spáchali 82 % všech sebevražd,“ říká Markéta Šafusová z oddělení demografické statistiky ČSÚ.

Případ červencové vraždy policisté odložili. Pachatel se zastřelil

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje v těchto dnech odložili případ vraždy čtyřiadvacetileté ženy, ke které došlo v červenci 2020 v Prostějově. Kriminalisté případ objasnili.

V sobotu 25. července po poledni na linku 158 rodinní příslušníci oznámili důvodnou obavu o život své dcery, která nepřišla do zaměstnání a byla nekontaktní. Policisté vyjeli prověřit místo bydliště ženy. Následně otevřeli byt, který žena měla pronajatý v Prostějově, a uvnitř našli dvě těla bez známek života. Okamžitě byli na místo přivoláni krajští kriminalisté, kteří si případ převzali.

Vraždu přítelkyně spáchal mladík legálně drženou pistolí. A pak se zastřelil

ilustrační foto PČR

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje dne 25. července 2020 zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy.

"V sobotu po poledni na linku 158 rodinní příslušníci oznámili důvodnou obavu o život své dcery, která nepřišla do zaměstnání a byla nekontaktní. Policisté vyjeli prověřit místo bydliště ženy. Následně otevřeli byt, který žena měla pronajatý v Prostějově, a uvnitř našli dvě těla bez známek života. Okamžitě byli na místo přivoláni krajští kriminalisté, kteří si případ převzali.

Skok z paneláku skončil smrtí

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

V úterý 17. dubna ráno se v Jeseníku odehrála tragická událost. Osmatřicetiletý muž se rozhodl spáchat sebevraždu skokem z panelového domu. Na místě zemřel.

Po dopadu muž utrpěl zranění neslučitelná se životem. Kriminalisté se případem začali ihned zabývat. "V tuto chvíli lze jak na základě důkazních materiálů, tak svědeckých výpovědí vyvrátit spekulace o účasti další osoby v tomto případě," dodala policejní mluvčí Tereza Neubauerová. (red)

Sebevražda na Sídlišti svobody. Ze střechy domu skočil muž

ilustrační foto čtenář

Do redakčního e-mailu přišla zpráva o sebevražedném skoku na Sídlišti svobody. Ihned jsme se obrátili se na Policii ČR o vyjádření.

"Seděla jsem ráno na balkoně, přibližně kolem 9:45 a viděla jsem, jak se po střeše domu prochází pán, myslela jsem, že opravuje výtah nebo anténu, ale díval se spíše, ze které strany skočí... Najednou rána a bylo po všem. Záchranná služba a policie tam byla okamžitě, bohužel pozdě. Jedná se o prostřední dům na Sídlišti svobody", napsala do redakčního e-mailu svědkyně události.

Další zbytečná smrt na kolejích. V Kostelecké ukončil muž svůj život

ilustrační foto HZS

Ve středu třináctého dubna došlo v Kostelecké ulici v Prostějově k tragedii. Pod vlak zde vběhl muž. Střet s motorákem se mu stal osudným.

„Mohu potvrdit, že prověřujeme nešťastnou událost, ke které došlo dne 13. dubna, krátce před dvaadvacátou hodinou na železniční trati v Kostelecké ulici v Prostějově. Při této události došlo k usmrcení osoby,“ potvrdil redakci informaci policejní mluvčí František Kořínek. Policisté žádné další informace vzhledem k probíhajícímu prověřování a z etických důvodů nechtějí sdělovat.

Podle zdroje PvNovinek se jednalo o zhruba pětačtyřicetiletého muže z Prostějova, který nešťastným činem zřejmě vyřešil své partnerské problémy.

Vlaky do Vrbátek zastavil muž. Vstoupil pod projíždějící vlak

ilustrační foto

 

České dráhy a.s. hlásí omezení provozu. Trať 301 Nezamyslice - Olomouc; úsek Olomouc hlavní nádraží – Vrbátky zastavil v 10,30 hodin střet s osobou. Sedmadvacetiletý muž srážku nepřežil.

„Mohu potvrdit, že dnešního dne v 10:30 hodin došlo na železniční trati ve směru Olomouc – Nové Sady ke střetu vlakové soupravy s osobou. Sedmadvacetiletý muž utrpěl vážná zranění neslučitelná se životem. Ve vlaku nikdo zraněn nebyl. Dechová zkouška u strojvedoucího byla negativní. Dle strojvedoucího měl muž vstoupit před projíždějící vlak," sdělil redakci mluvčí policie Josef Bednařík. Okolnosti střetu jsou předmětem šetření, trať je již průjezdná. (ber)

Vylezl na sloup vysokého napětí a vyhrožoval sebevraždou! Byl úplně namol

ilustrační foto internet

 

Dne 16. 4. 2015 před dvacátou hodinou požádala záchranná služba o asistenci při řešení situace, kdy 47letý muž z Prostějovska vyhrožoval sebevraždou. Byl opilý a skončil na záchytce.

„Hlídka zjistila, že muž odjel na kole za obec Konice, kde v poli vylezl na sloup vysokého napětí, ze kterého chtěl skočit. Policisté s mužem navázali hovor a po desítkách minut ho přesvědčili, aby slezl dolů,“popsal drama policejní mluvčí Josef Bednařík. Dechová zkouška prokázala 2, 67 promile alkoholu v dechu. Muž byl převezen na Protialkoholní záchytnou stanici v Olomouci. (red)

Včerejší pád z balkonu šetří policie jako sebevraždu

ilustrační foto PČR

 

Dne 14. 4. 2015 po třinácté hodině na ulici Okružní v Prostějově došlo k pádu 43leté ženy z balkónu ze čtvrtého poschodí. 

"Žena utrpěla vážné zranění a byla letecky transportována do Fakultní nemocnice v Olomouci, kde zemřela. Ohledáním místa události nebylo zjištěno cizí zavinění a případ je šetřen jako sebevražda", uvedl v tiskové zprávě Josef Bednařík z Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje. (red)