střelnice

Střelnice ve Vrahovicích. Některým lidem vadí

Foto kvh-prostejov.cz

Lidem ve Vrahovicích vadí hluk ze střelnice, kterou využívají policisté, vojáci, myslivci i členové střeleckého klubu. Místní si stěžují na neúměrný hluk ze střelby, obzvláště během víkendů, kdy má být podle vyhlášky města dbáno na klid. Stížnosti se řeší už od roku 1990, teprve nyní radnice podniká konkrétní kroky.

„Od rady města jsem dostal úkol, abych se při řešení obrátil na instituce, které se touto problematikou zabývají. Na základě požadavků města i občanů Vrahovic jsem tedy zajistil zpracování hlukové studie, která nám ukáže, zda stížnosti lidí bydlících zejména v blízkosti střelnice jsou oprávněné či nikoliv. Jakmile budeme znát výsledky studie, jednak je okamžitě zveřejníme a jednak samozřejmě rovněž učiníme příslušná opatření,“ sdělil po posledním jednání Rady statutárního města Prostějova její uvolněný člen Jaroslav Šlambor. 

Střelnice ve Vrahovicích otevře dveře veřejnosti!

ilustrační foto plakát

Klub vojenské historie Prostějov a Quins s.r.o. pořádá 24. června v době od 9 do 15 hodin Den otevřených dveří s prezentací zbraní Grand Power. Akce se koná na klubové střelnici ve Vrahovicích v ulici Karoliny Světlé. 

„Zveme širokou veřejnost k návštěvě střelnice, kde si budete moci prohlédnout zbraně, které používáme ke své sportovní činnosti. Rovněž si budete moci pod odborným dohledem členů klubu vyzkoušet střelbu z ostrých střelných zbraní,“ zve klub.

Zapůjčení zbraní je zdarma, střelci hradí pouze střelivo. (red)

 

Ve Vrahovicích se střílelo! Na VI. ročníku Memoriálu plk. Františka Mansfelda

Foto Jaroslav Kolář

Střelecká soutěž Klubu vojenských veteránů Prostějov, VI. ročník Memoriálu plk. Františka Mansfelda, se uskutečnila v pátek 19. května na střelnici ve Vrahovicích.

KVV ve spolupráci s 601. skss zorganizoval střeleckou soutěž ve střelbě z Pi Glock na střelnici Policie ČR v Prostějově – Vrahovicích. Soutěže se zúčastnilo celkem 136 střílejících, z toho 70 mužů v I. kategorii z klubů výsadkových veteránů; 22 žen, z nichž 11 soutěžilo za KVV. Za kategorii I. bylo vytvořeno 27 družstev po třech střelcích a 15 družstev soutěžících v kategorii II. - ostatní. Z KVV ČR byly mimo prostějovského klubu zastoupeny KVV: Liberec, Praha, Luštěnice, Chrudim, Olomouc, Holešov, Zlín, J. Hradec, Hradec Králové a Brno.

Uvažujete o adrenalinovém dárku? Nabízí ho Střelnice Drahany!

ilustrační foto ber

Vánoce se blíží a s nimi přichází starosti, co pod stromeček naložit našim blízkým. Jednou z možností je Střelnice Drahany, která mimo jiné nabízí i dárkové poukazy.

Zbraně si můžete vybrat sami, od odstřelovačských pušek přes kulomety a samopaly po škorpiona a nejrůznější typy pistolí a revolverů. A pozor, ze zbraní zde mohou pod dohledem zkušených instruktorů střílet i děti už od 10 let věku.

„Můžete si zakoupit dárkové poukazy v hodnotě od 500 do 5000 korun nejen k Vánocům, ale i k narozeninám a nebo jen tak pro potěšení svých blízkých nebo kamarádů. Dárkové poukazy je možno zaslat i na dobírku,“ říká provozovatel Miloš Jelínek.

Ráže 12,7 mm. Kanón, co zastaví obrněnce

Foto ber

Odstřelovačská puška OP 96 Falcon má ráži 12,7 mm. Jen pro zajímavost, náboj do ní je víc než 10 centimetrů dlouhý a také řádně těžký. Na střelnici v Drahanech si tuto velmi kvalitní českou zbraň, sloužící výsadkovým a speciálním jednotkám, vyzkoušela, díky majiteli Miloši Jelínkovi, Eva Frýbortová.

"Je určená k ničení nepřátelské techniky jako jsou prostředky velení či řízení palby raketového vojska a dělostřelectva, lehká obrněná vozidla, spojovací technika, radary, letadel či vrtulníků na letištích, skladů paliva a munice aj. na velkou vzdálenost," vysvětlil Jelínek. Zároveň dodal, že prostřelit s touhle zbraní třeba osobní auto není vůbec problém. 

Lidé si stěžují na mysliveckou střelnici. Vše je v pořádku, tvrdí magistrát

ilustrační foto ČMMJ

Na pravidelné úterní střelby, které se konají na myslivecké střelnici za Hloučelou, si stěžuje jeden z obyvatel města. Poukazuje na hlučnost i na zbytky terčů, které se povalují po okolí. Podle prostějovského magistrátu je vše v pořádku.

„Chápu, že střelnice byla zcela určitě zřízena ke střelbě, ale domnívám se, že být pravidelně obtěžován hlukem, který doznívá až na sídliště Hloučela, se mi zdá opravdu nevhodné. Nehledě k tomu, že tímto hlukem trpí i mnoho zvířat, která jsou stresována. Město Prostějov pro nás, občany zřídilo krásnou cyklostezku v této lokalitě, ale bohužel je pro mě velmi nepříjemné, že v době manévrů na střelnici nemohu tuto cyklostezku využít ani k procházce, ani k cyklovýletu,“ uvádí mimo jiné Zdeněk.

V Prostějově vznikne nová střelnice!

ilustrační foto archiv Roman Nezhyba

V březnu letošního roku PvNovinky přinesly poněkud záhadnou informaci o projektu, který vzniká v jedné z hal na okraji Prostějova. Tehdy jsme byli zavázáni mlčením, dnes už můžeme prozradit, že jde o novou střelnici. Bude otevřena v létě letošního roku. 

"Chystáme na léto otevření kryté střelnice v Prostějově přibližně deset minut chůze od centra města. Bude tam celkem osm palpostů a to šest na 25 metrů a dva na 40 metrů, s elektrickými pojezdy a veškerým vybavením. Také tam bude posezení a přípravna na zkoušky zbrojních průkazů," prozradil redakci Roman Nezhyba. Říci více odmítl s tím, že na projektu se stále pracuje. "Už teď se ale těšíme, až uvítáme první střelecké nadšence," dodal Nezhyba. (ber)