střelnice

U střelnice ve Vrahovicích zasadili střelci stromy i keře

Foto Magistrát města Prostějova

V sobotu dopoledne přibylo v areálu střelnice ve Vrahovicích 10 habrů obecných, 62 keřů ptačího zobu vejčitolistého, 50 keřů cesmíny ostrolisté a 32 keřů kaliny tušalaje. V rámci prvního letošního komunitního sázení se o jejich nový start do života postarali městští a státní policisté, amatérští střelci z klubu a příslušníci 102. průzkumného praporu Prostějov.

Smyslem bylo zejména odhlučnění areálu střelnice. „Bohužel, můžeme sázet pouze na našich pozemcích, takže jsme zvolili tuto variantu. Musím říct, že práce šla všem velmi od ruky," sdělila PvNovinkám 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Další komunitní sázení se bude konat 25. května v Kolářových sadech na místě psí loučky. „Přibude tam devět stromů, sedm višní chloupkatých „Accolade“, jeden javor mléč a jeden javor klen. Všechny stromy jsou již obsazeny," doplnila náměstkyně. (ber)

Muž spáchal sebevraždu. Na střelnici

Ilustrační foto pohrebnictvi.cz

V pátek odpoledne přijali policisté oznámení o vážně zraněné osobě na střelnici v Olomouci. I přes okamžitě poskytnutou první pomoc muž středního věku zranění podlehl.

Podle dosavadního šetření se na úmrtí muže nepodílela jiná osoba. „Zjištěné okolnosti nasvědčují tomu, že se jedná o sebevraždu," informoval policejní mluvčí Libor Hejtman. Případem se zabývají olomoučtí kriminalisté. (red)

Štěpánská drulovka se střílí už přes tři desítky let

Foto Eva Frýbortová

Přes třicet střelců se na druhý svátek vánoční sešlo na střelnici ve Vrahovicích. Střelecký klub Prostějov zde pořádal tradiční Štěpánskou drulovku, střeleckou soutěž, ze které vzešel i král.

Střílí se na 25 metrů vzdálený terč z malorážních pistolí Drulov, které klub vlastní. Nikdo ze střelců tak nemá možnost trénovat s určitou zbraní. Prvenství v letošním ročníku si vystřílel Marek Smečka, druhý skončil Jan Koleňák a třetí Květoslav Frodl. Z žen byla nejlepší Eva Frýbortová.

Králem střelců se pro letošní rok stal Bohdan Bundil. Tomu se, při střelbě do malovaného terče na vzdálenost 50 metrů, povedl nejlepší zásah z velkorážní pistole. (EF)

Motoristé pozor! Silnice ze Žárovic do Drahan bude uzavřena!

Foto plakát

Ve dnech 25. července 2023 a 27. července 2023 bude úplně uzavřena silnice II/377 v jejím úseku od křižovatky se silnicí III/37744 v Žárovicích po křižovatku se silnicí III/37742 v Drahanech. Důvodem je výcviková činnost ve vojenském prostoru. Objížďka bude vedena z Plumlova po III/37349 směrem na Vícov, dále po II/150 směrem na Protivanov, před Protivanovem po III/37742 do Drahan a opačně.

Časy uzavírek budou po oba dny:

 8:00 – 9:00 závory uzavřeny, umožněn průjezd již projíždějících vozidel;

 9:00 – 15:00 uzavřeno pro všechna vozidla mimo vozidel dle níže uvedených výjimek.

Bude umožněn průjezd držitelům průkazky vydané přednostou Újezdního úřadu VÚ Březina, a to v době uvedené na průkazce.

Bude umožněn průjezd autobusům pravidelné autobusové dopravy na lince 780431, a to u všech spojů mimo spojů uvedených v bodě změny v dopravě (viz výše).

Na drahanské střelnici si to rozdali strážníci z celé republiky

Foto ber

Již více čtvrt století organizuje Městská policie Přerov střeleckou soutěž. V posledních letech se strážníci z celé republiky sjíždějí na střelnici do Drahan, která patří Miloši Jelínkovi. Nejinak tomu bylo ve středu 8. září, kdy se na start postavilo více než devět desítek střelců.

„Střelecká soutěž městských policií prověřuje připravenost strážníků zvládat nečekané situace za použití služební zbraně, manipulaci se zbraní, střelbu v zátěži nebo se zdoláváním různých překážek,“ říkají pořadatelé. Do soutěže se přihlásili strážníci mimo jiné z Mikulova, Českých Budějovic, Plzně, Moravských Budějovic. Prostějovskou Městskou policii zastupoval jediný účastník, Jan Svozil. Ten už v minulosti dokázal, že je zkušeným střelcem. Mimo jiné druhým místem v soutěži o nejrychlejšího pistolníka.

Střelnice ve Vrahovicích. Některým lidem vadí

Foto kvh-prostejov.cz

Lidem ve Vrahovicích vadí hluk ze střelnice, kterou využívají policisté, vojáci, myslivci i členové střeleckého klubu. Místní si stěžují na neúměrný hluk ze střelby, obzvláště během víkendů, kdy má být podle vyhlášky města dbáno na klid. Stížnosti se řeší už od roku 1990, teprve nyní radnice podniká konkrétní kroky.

„Od rady města jsem dostal úkol, abych se při řešení obrátil na instituce, které se touto problematikou zabývají. Na základě požadavků města i občanů Vrahovic jsem tedy zajistil zpracování hlukové studie, která nám ukáže, zda stížnosti lidí bydlících zejména v blízkosti střelnice jsou oprávněné či nikoliv. Jakmile budeme znát výsledky studie, jednak je okamžitě zveřejníme a jednak samozřejmě rovněž učiníme příslušná opatření,“ sdělil po posledním jednání Rady statutárního města Prostějova její uvolněný člen Jaroslav Šlambor. 

Střelnice ve Vrahovicích otevře dveře veřejnosti!

ilustrační foto plakát

Klub vojenské historie Prostějov a Quins s.r.o. pořádá 24. června v době od 9 do 15 hodin Den otevřených dveří s prezentací zbraní Grand Power. Akce se koná na klubové střelnici ve Vrahovicích v ulici Karoliny Světlé. 

„Zveme širokou veřejnost k návštěvě střelnice, kde si budete moci prohlédnout zbraně, které používáme ke své sportovní činnosti. Rovněž si budete moci pod odborným dohledem členů klubu vyzkoušet střelbu z ostrých střelných zbraní,“ zve klub.

Zapůjčení zbraní je zdarma, střelci hradí pouze střelivo. (red)

 

Ve Vrahovicích se střílelo! Na VI. ročníku Memoriálu plk. Františka Mansfelda

Foto Jaroslav Kolář

Střelecká soutěž Klubu vojenských veteránů Prostějov, VI. ročník Memoriálu plk. Františka Mansfelda, se uskutečnila v pátek 19. května na střelnici ve Vrahovicích.

KVV ve spolupráci s 601. skss zorganizoval střeleckou soutěž ve střelbě z Pi Glock na střelnici Policie ČR v Prostějově – Vrahovicích. Soutěže se zúčastnilo celkem 136 střílejících, z toho 70 mužů v I. kategorii z klubů výsadkových veteránů; 22 žen, z nichž 11 soutěžilo za KVV. Za kategorii I. bylo vytvořeno 27 družstev po třech střelcích a 15 družstev soutěžících v kategorii II. - ostatní. Z KVV ČR byly mimo prostějovského klubu zastoupeny KVV: Liberec, Praha, Luštěnice, Chrudim, Olomouc, Holešov, Zlín, J. Hradec, Hradec Králové a Brno.

Uvažujete o adrenalinovém dárku? Nabízí ho Střelnice Drahany!

ilustrační foto ber

Vánoce se blíží a s nimi přichází starosti, co pod stromeček naložit našim blízkým. Jednou z možností je Střelnice Drahany, která mimo jiné nabízí i dárkové poukazy.

Zbraně si můžete vybrat sami, od odstřelovačských pušek přes kulomety a samopaly po škorpiona a nejrůznější typy pistolí a revolverů. A pozor, ze zbraní zde mohou pod dohledem zkušených instruktorů střílet i děti už od 10 let věku.

„Můžete si zakoupit dárkové poukazy v hodnotě od 500 do 5000 korun nejen k Vánocům, ale i k narozeninám a nebo jen tak pro potěšení svých blízkých nebo kamarádů. Dárkové poukazy je možno zaslat i na dobírku,“ říká provozovatel Miloš Jelínek.

Ráže 12,7 mm. Kanón, co zastaví obrněnce

Foto ber

Odstřelovačská puška OP 96 Falcon má ráži 12,7 mm. Jen pro zajímavost, náboj do ní je víc než 10 centimetrů dlouhý a také řádně těžký. Na střelnici v Drahanech si tuto velmi kvalitní českou zbraň, sloužící výsadkovým a speciálním jednotkám, vyzkoušela, díky majiteli Miloši Jelínkovi, Eva Frýbortová.

"Je určená k ničení nepřátelské techniky jako jsou prostředky velení či řízení palby raketového vojska a dělostřelectva, lehká obrněná vozidla, spojovací technika, radary, letadel či vrtulníků na letištích, skladů paliva a munice aj. na velkou vzdálenost," vysvětlil Jelínek. Zároveň dodal, že prostřelit s touhle zbraní třeba osobní auto není vůbec problém.