Žarovice

Vojáci uzavřou les. Neprůjezdný bude i Repešský žleb

Foto plakát

Vojenský lesní úřad vydal, podle ustanovení § 19 odst. 4 lesního zákona, na části lesního hospodářského celku Žárovice, zákaz vstupu do lesů v období od 15. července 2024 do 15. září 2024, a to z důvodu těžby po větrné a bouřkové kalamitě.

V zájmu zajištění ochrany života, zdraví a majetku je nutné tento zákaz bezvýhradně respektovat. Zákaz platí také pro cyklostezku Repešský žleb a všechny dotčené dočasně zpřístupněné plochy. (red)

Soud pátrá po datu úmrtí muže z Žárovic

Ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelého Josefa Jelínka, narozeného 1948, posledně trvale bytem Žárovice 12, 798 03 Plumlov, okres Prostějov, nebo které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu Okresnímu soudu v Prostějově. Lhůta končí 8. dubna 2024.

Josef Jelínek byl nalezen mrtvý v pátek 6. října 2023 přibližně ve 13 hodin na chodbě v rodinném domě na adrese Plumlov-Žárovice č.p. 12 svou dcerou. Na místo přivolaný lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, p. o., konstatoval smrt a datum i stanovil odhadem na 5. října 2023. Lékař dále nařídil provedení zdravotní pitvy, která se nezabývá stanovením data smrti.

Karneval v Žárovicích přilákal i Červenou Karkulku

Foto ber

Kulturní dům v Žárovicích zaplnily v sobotu odpoledne masky. Tradiční dětský karneval nabídl tanec, soutěže, tombolu a příběh Červené Karkulky, jehož zhudebnělou verzi předvedly děti z dramatického kroužku ZUŠ Plumlov.

O hudební doprovod se staral DJ Pája, moderátorkou odpoledne byla starostka Plumlova Gabriela Jančíková. Všechny potěšila bohatá tombola, malování na obličej i soutěž o nejoriginálnější masku. „Jezdíme sem pravidelně, děti se neskutečně těší. Už teď je mi jasné, že celý týden budu poslouchat jen o tom, jak to bylo parádní," smála se jedna z maminek. (ber)

Myslivci plesali v Žárovicích. Přitáhla je tombola i vyhlášená kuchyně

Foto čtenář

Sobotní večer oděl kulturní dům do zelené. Tradiční ples zde totiž uspořádal Myslivecký spolek Hubert Plumlov. A jako obvykle nabídl největší lákadlo – speciality ze zvěřiny.

Pořadatelé z Mysliveckého sdružení Hubert Plumlov mohli být navýsost spokojeni. Sál byl nabitý k prasknutí, bohatá tombola lákala k zakoupení losů. „V tombole byla řada krásných cen, těmi hlavními byly divočáci a televize,“ pochlubil se starosta mysliveckého sdružení Václav Chytráček s tím, že vstupenky na zdejší ples jsou vždy dávno dopředu vyprodány.

Největší nával byl u kuchyně. „Pro hosty jsme připravili zvěřinovou svíčkovou, guláš a pikantní mysliveckou topinku. Nezbylo nic,“ dodal Chytráček.

Motoristé pozor! Silnice ze Žárovic do Drahan bude uzavřena!

Foto plakát

Ve dnech 25. července 2023 a 27. července 2023 bude úplně uzavřena silnice II/377 v jejím úseku od křižovatky se silnicí III/37744 v Žárovicích po křižovatku se silnicí III/37742 v Drahanech. Důvodem je výcviková činnost ve vojenském prostoru. Objížďka bude vedena z Plumlova po III/37349 směrem na Vícov, dále po II/150 směrem na Protivanov, před Protivanovem po III/37742 do Drahan a opačně.

Časy uzavírek budou po oba dny:

 8:00 – 9:00 závory uzavřeny, umožněn průjezd již projíždějících vozidel;

 9:00 – 15:00 uzavřeno pro všechna vozidla mimo vozidel dle níže uvedených výjimek.

Bude umožněn průjezd držitelům průkazky vydané přednostou Újezdního úřadu VÚ Březina, a to v době uvedené na průkazce.

Bude umožněn průjezd autobusům pravidelné autobusové dopravy na lince 780431, a to u všech spojů mimo spojů uvedených v bodě změny v dopravě (viz výše).

S motorkou si „ustlal“ v příkopu

foto Policie ČR

Ve středu v podvečer jel 25letý motorkář na svém stroji značky Kawasaki ve směru od Žárovic na Drahany. Při projíždění pravotočivé zatáčky se pravděpodobně z důvodu nepřiměřené rychlosti dostal do smyku, najel do protisměru a skončil v příkopu, kde motorka ukončila svoji spanilou jízdu a jezdec se poroučel k zemi.

Zraněného mladého muže převezla sanitka do prostějovské nemocnice, kde byl jednorázově ošetřen a propuštěn do domácího léčení. Provedená dechová zkouška i orientační test na návykové látky měly negativní výsledky. "Nehoda byla vyřešena uložením pokuty v příkazním řízení," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)