karneval

Tip na sobotu: Indiánský karneval!

ilustrační foto plakát

Klubové zařízení Plumlov a Kulturní komise města Plumlova pořádají sobotu 10. února od 15 hodin v Kulturním domě Žárovice Indiánský karneval pro děti.

"Zváni jsou indiáni, kovbojové i pistolníci," zvou pořadatelé s tím, že všechny čeká, mimo dobré zábavy, i řada soutěží, písniček, her a také bohatá tombola.

Vstupné je dobrovolné. (red)

 

 

Tip na neděli pro děti: Karneval na Běláku

ilustrační foto Bělecký mlýn

Chcete-li se s dětmi vypravit na výlet a přitom si užít zábavy, dětský maškarní karneval pořádá v neděli 28. ledna hotel Bělecký mlýn.

Karneval začíná v odpoledních hodinách, ve 14,30 hodin. (red)

 

OBRAZEM: Dětský karneval v Seloutkách

Foto Lubomír Kaprál

V neděli 21. února od 14.30 hodin se na sále OÚ v Seloutkách konal Dětský karneval, který byl hojně navštíven nejen dětmi, ale i dospělými.

Na sále déle než dvě hodiny skotačilo několik desítek masek, například různá zvířátka, princezny, čarodějnice, vojáci, pohádkové bytosti a další. Děti si přišly hlavně zatančit, ale také se soutěžilo a zpívalo. O program se postarali manželé Procházkovi. Většina dětí odcházela domů s jednou nebo i několika výhrami z bohaté tomboly.

Lubomír Kaprál

Kam v sobotu? Na karneval!

ilustrační foto DDM karneval

V dospěláckém světě se mnohým příčí, když jiní chodí s maskou. Ještě je horší, když někomu nasadí psí hlavu. A mít dvě tváře? To také není společensky přijatelné. A tak pokud máte světa dospělých plné zuby, můžete vzít své ratolesti a v sobotu s nimi navštívit karneval na pracovišti Vápenice 9 Sportcentra – DDM.

Od 15 hodin v tělocvičně domu dětí a mládeže zahájí dva veselí klauni promenádu masek. Tento program bude doplněn předtančením dětského souboru Malý Mánes. Vše pak bude završeno společným tancem všech dětí s rodiči.

Na to od 16 hodin naváže „módní přehlídka“, kdy se na molu mohou děti ve svých maskách předvést svým kamarádům. A pokud by bylo pro některé přemaskováno, můžete se těšit na vystoupení malých mažoretek z Krokodýlka Prostějov.

OBRAZEM: Dětský karneval se vyvedl!

Foto L. Kaprál

 

V neděli 1. března od 14.30 hodin se na sále OÚ v Seloutkách konal Dětský karneval, který byl hojně navštíven nejen dětmi, ale i dospělými.

"Na sále déle než dvě hodiny skotačilo několik desítek masek, například různá zvířátka, princezny, čarodějnice, vojáci, pohádkové bytosti a další. Děti si přišly hlavně zatančit, ale také se soutěžilo a zpívalo. O program se postarali manželé Procházkovi. V průběhu karnevalu vystoupila taneční skupina Šárky Miklíkové. Většina dětí odcházela domů s jednou nebo i několika výhrami z bohaté tomboly", zaslal fotografie i povídání Lubomír Kaprál.

Dětský karneval v Seloutkách!

Foto Lubomír Kaprál

 

V sobotu 1. března se od 14.30 hodin na sále obecního úřadu v Seloutkách konal Dětský karneval, který byl hojně navštíven nejen dětmi, ale i dospělými.

"Na sále tak téměř tři hodiny skotačilo několik desítek masek, například piráti, princezny, čarodějnice, kostlivec, různá zvířátka, kovbojové, indián, ragbisté a dokonce hrozen vína", uvedl Prostějovským novinkám Lubomír Kaprál. 

O program se postaral Štěpán Gajdoš. Díky obecnímu úřadu a sponzorům se podařilo zajistit do tomboly více než šedesát cen. (red)

 

Držovické děti zmalovaly rodiče

Rej masek

V sobotu odpoledne se sešly více jak tři desítky dětí z Držovic v Domě služeb na Olomoucké ulici, aby se předvedly v přestrojení za pohádkové a filmové bytosti na dětském karnevale. 

Tuto akci pořádají již popáté maminky dětí z Držovic za podpory a výrazné pomoci obce a starostky Blanky Kolečkářové. „Mívali jsme karneval vždy v restauraci Romže, ale z technických důvodů jsme to museli letos přesunout do jiných prostor. U pana Šindlera je to příjemné. Je zde zázemí, dobrá akustika a myslím si, že se toto místo všem líbilo,“ poznamenala starostka. Program pro děti byl bohatě vymyšlen a dobře připraven. Dokonce měly děti možnost namalovat obličej i svým rodičům, aby karnevalově zapadli do prostředí.

Lyžaři v maskách měli rej

ilustrační foto

V neděli od druhé odpolední se po kladecké sjezdovce proháněli čerti, ježibaby a různé méně či více známé masky. Místní sokolové zde uspořádali maškarní rej. 

Všechny řádné přihlášené masky měly přitom jízdu na vleku zdarma. Více než padesát masek bylo rozděleno do dvou kategorií – dospělí a děti. Zřetel byl brán především na originalitu, kreativitu a podmínkou nebylo ani lyžařské umění. Kladecká sjezdovka má pro lyžaře vhodné podmínky a provozovatelé nabízí i večerní lyžování.

(pel)

Kloboukový karneval v Němčicích nad Hanou

ilustrační koláž

V neděli 22. ledna 2012 proběhl v Němčicích nad Hanou tradiční dětský karneval, tentokrát s podnázvem „kloboukový“. Akci pořádal Dům dětí a mládeže ORION ve spolupráci s Městem Němčice nad Hanou a Sborem dobrovolných hasičů. 

Akci zahájila dvojice Pan Tau a Klobouková víla, která pak provázeli celým programem. Všechny soutěže, které si mohly děti vyzkoušet, se točily právě kolem klobouků a různých čepic. Tak si děti mohly vyzkoušet třeba házení kloboukem na věšák, sbírání penízků do klobouku, předávání klobouků z hlavy na hlavu a další soutěže. Kdo zrovna nesoutěžil, mohl si krásně vymalovat papírový klobouk. Všechny vymalované klobouky pak budou vystaveny na DDM ORION.