motorka

Řidička přehlédla motorku. Motorkář skončil v nemocnici

Foto Policie ČR

V sobotu dopoledne jela 45letá žena ve vozidle Opel v Prostějově po ulici Foerstrova z centra města a chtěla odbočit vlevo na ulici Esperantská. Při odbočování ale přehlédla protijedoucí motocykl, který jel ve směru od Domamyslic do centra města.

„Následoval střet a pád 44letého motorkáře na vozovku, kterého z místa odvezl zdravotní personál záchranné služby do místní nemocnice. Dechová zkouška byla u obou negativní," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. Hmotná škoda byla předběžně stanovena na 200 000 Kč. Nehoda je nadále v šetření. (red)

Šestnáctiletý motorkář skončil v poli. I s Hondou

Foto Policie ČR

Ve středu odpoledne nezvládl 16letý mladík jízdu na motocyklu značky Honda mezi obcemi Měrovice nad Hanou ve směru na Dlouhou Ves.

„V táhlé pravotočivé zatáčce vyjel vlevo mimo silnici a havaroval na zoraném poli. Mladík se zranil a sanitním vozem byl převezen do kroměřížské nemocnice,“ informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová a dodala, že mladík neřídil pod vlivem alkoholu, což potvrdila dechová zkouška. Materiální škoda byla předběžně stanovena na 30 000 Kč. (red)

Mládenec nezvládl Hondu. A skončil ve stromě

Foto Policie ČR

Jízdu na motocyklu značky Honda nezvládl 16letý řidič, který jel od Přemyslovic na Hluchov. Skončil nemocnici.

„Po projetí mírné levotočivé zatáčky, zřejmě vlivem rychlosti, vyjel vpravo mimo komunikaci, kde vletěl do směrového sloupku, který vylomil a zastavil se až o vzrostlý strom. Zraněný mladík byl záchrannou službou převezen do FN Olomouc,“ doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. Dechová zkouška byla u řidiče negativní a hmotná škoda byla předběžně stanovena na 52 000 Kč. (red)

Neobydlený dům přilákal zloděje. Ukradl Stadion!

ilustrační foto FB

Neznámý pachatel vnikl ze středy na čtvrtek na pozemek neobydleného rodinného domu v obci Bedihošť a vydal se směrem ke garáži. Bez poškození se dostal do uzamčené garáže, odkud odcizil motocykl značky Stadion.

Překážkou pro něho nebyl ani uzamčený sklep, kde našel a odnesl z něho náhradní díly k motocyklu a sadu řeznických nožů. Na zahradě nenechal bez povšimnutí ani volně položený hliníkový žebřík, který majitel rovněž postrádá. Celková škoda, která poškozenému po nájezdu zloděje byla způsobena, se vyšplhala na částku 64 500 Kč. „Událost evidujeme a šetříme pro trestný čin krádež," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Krosil po dálnici. Na mašině bez technické a bez řidičáku

Foto Policie ČR

V pondělí odpoledne jel po dálnici D46 ve směru jízdy od obce Olomouc na Prostějov řidič na motocyklu Honda. V úseku 28 km této dálnice zřejmě nepřizpůsobil rychlost a v důsledku toho vyjel na nezpevněnou krajnici, kde poškodil sloupek dopravního značení.

„Při nehodě se řidič zranil a sanitkou byl převezen do Fakultní nemocnice Olomouc," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Dechová zkouška byla provedena s negativním výsledkem. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na motocyklu v odhadované výši 149 000Kč a na dopravním značení 1000Kč. "Hlídka na místě navíc zjistila, že motorka není technicky způsobilá k provozu na pozemních komunikacích, protože platnost technické kontroly vypršela v březnu letošního roku. Řidič taky neměl v době jízdy u sebe platný řidičský průkaz," doplnila mluvčí. (red)

S motorkou skončil v poli

foto Policie ČR

Ve čtvrtek před osmou hodinou večerní nezvládl jízdu na motocyklu značky Suzuki téměř padesátiletý muž.

Jel po silnici od obce Nezamyslice směrem na Těšice a nezvládl projet táhlou levotočivou zatáčku. Prudce zabrzdil přední brzdou, což mělo za následek podklouznutí předního kola a pád motorkáře na silnici, kde setrvačností pokračoval i s motorkou do silničního příkopu a přilehlého zemědělského pole. Při pádu se řidič zranil a sanitkou byl převezen do nemocnice na ošetření. Ještě před odjezdem do nemocnice byla u něho provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Hmotná škoda vznikla na motorce, helmě a oblečení ve výši cca 90 000 Kč.

Řidič Ducata nedal přednost motocyklu. Dva lidé se zranili

ilustrační foto Policie ČR

V neděli v 14:45 jel řidič s dodávkovým nákladním motorovým vozidlem Fiat Ducato obcí Výšovice po silnici III. třídy ve směru jízdy od obce Určice. Na křižovatce na Prostějov, Němčice nad Hanou a Bedihošť chtěl jet rovno, směrem na obec Bedihošť.

„V křižovatce zastavil oproti dopravní značce "Stůj, dej přednost v jízdě", kde umožnil průjezd dvěma osobním vozidlům jedoucím po hlavní komunikaci. Po jejich projetí se rozjel ve chvíli, kdy po hlavní komunikaci ve směru jízdy od obce Němčice nad Hanou na obec Prostějov jel motocykl Yamaha, který řídil 44letý muž s o deset let mladší spolujezdkyní. Řidič vozidla nedal motocyklu přednost a přední částí vozidla narazil do levého boku motocyklu. Následkem střetu se motocykl převrátil na pravý bok a cestující upadli na vozovku.

V Kapli havaroval motorkář

foto Policie ČR

Nehoda, která se stala v úterý v podvečer v Kapli je stále v šetření policistů z dopravního inspektorátu. Zranil se při ní 50letý motocyklista.

„Muž jel ve směru k obci Čelechovice na Hané. Při jízdě na motocyklu Suzuki nepřizpůsobil rychlost a nepřiměřeně zareagoval na protijedoucí vozidlo, dostal smyk, narazil do obrubníku a skončil i se strojem na silnici. Při pádu si způsobil zranění a skončil ve Fakultní nemocnici Olomouc, kam byl převezen sanitkou. Na místě nehody nebyl schopen provést dechovou zkoušku, která by vyloučila požití alkoholu před jízdou, proto byl nařízen odběr krve v nemocnici," uvedl policejní mluvčí Miluše Zajícová. Škoda na motorce byla předběžně stanovena na 30 000 Kč. (red)

Zajícem v pytli byla motorka. Kradený stroj startoval spínačem

foto Policie ČR

V pondělí kolem 10. hodiny dopoledne zaujal policejní hlídku v centru Olomouce motocykl zn. Yamaha, jehož registrační značka se v policejních evidencích jevila jako odcizená.

„Policisté provedenou kontrolou zjistili, že motorka je nejen osazena kradenou registrační značkou, ale i její výrobní číslo je vybroušeno a místo spínací skříňky je opatřena dvoupolohovým spínačem, tzn. nastartování lze provést bez klíče. Z důvodu podezření, že motorka pochází z trestné činnosti, policisté zadrželi 26letého motorkáře a eskortovali ho na obvodní oddělení k provedení dalších úkonů. Podle dosavadních informací si měl mladík podle svých slov motorku opatřit v březnu letošního roku od svého známého. Motocykl převzal po zaplacení zálohy 1 000 korun, bez dokladů a klíčů.

Mladá řidička smetla skútr. Řidič skončil v nemocnici

Foto PČR

V pondělí 12. dubna 2021 v 10:30 hodin došlo v křižovatce ulic Tovární a Prostějovské v Bedihošti k dopravní nehodě Škody Fabie s motocyklem Honda. 

"Jednadvacetiletá řidička Fabie do křižovatky z Tovární ulice proti dopravní značce „Stůj, dej přednost v jízdě!“ vjela v době, kdy po hlavní komunikaci od Prostějova jel čtyřiadvacetiletý muž na skútru. Dle vlastních slov řidička motocyklistu přehlédla. Muž se snažil střetu zabránit, ale přes vybočení ke středu vozovky se mu to nepodařilo a automobil do motocyklu přední částí narazil. Motocyklista při nehodě utrpěl zranění, se kterým byl převezen do prostějovské nemocnice," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.