Nezamyslice

Nedal přednost. A srazil cyklistku

ilustrační foto Policie ČR

V pátek v 8 hodin řídil 49letý řidič osobní motorové vozidlo Opel Zafira v obci Nezamyslice. Při jízdě směrem od koupaliště ulice Mlýnská zastavil na hranici křižovatky a uposlechl dopravní značení, stůj dej přesnost v jízdě, kdy se rozhlédl a rozjel se.

„Z levé strany po hlavní komunikaci ulice Sportovní jela cyklistka, kterou řidič přehlédl a narazil osobním vozidlem do zadní části jízdního kola. Při střetu došlo k upadnutí 75leté cyklistky na zem a k jejímu zranění s nezjištěnou dobou léčení," sdělila PvNovinkám policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že žna byla transportována do nemocnice.  Dechová zkouška byla na místě s řidiči provedena s negativním výsledkem. (ber)

AKTUALIZUJEME: Srážka vlaků v Němčicích si vyžádala zraněné

ilustrační foto ber

O půl druhé došlo k železniční nehodě ve stanici Němčice nad Hanou. Srážka dvou vlaků si bohužel vyžádala i tři zraněné.

Podle informací serveru zdopravy.cz je provoz na trati mezi Nezamyslicemi a Přerovem zastaven kvůli srážce osobního a lokomotivního vlaku. Nehoda si podle prvních informací nevyžádala žádné oběti na životech, tři lidé jsou zraněni. 

Událost potvrdil generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera, ke srážce došlo ve 13:26. Šlo o osobní vlak Českých drah Os 3821 z Olomouce do Nezamyslic a Lokomotivní  vlak společnosti Retrack Czech z Havlíčkova Brodu do Ostravy. 

Při jízdě z návštěvy opilec havaroval. Hostitel pak napadl svědka

foto Policie ČR

Ve čtvrtek před třiadvacátou hodinou došlo ve Vyškovské ulici v Nezamyslicích k havárii Fiatu Punto do sloupu elektrického vedení. Rána do sloupu přilákala pozornost obyvatel okolních domů, tedy i čtyřicetiletého muže, který ve snaze pomoci řidiči věc oznámil na tísňovou linku.

Samotný průběh nehody měl od svého domu vidět také pětatřicetiletý muž, od kterého řidič Fiatu odjížděl z návštěvy. Když hostitel viděl, že svědek k nehodě telefonicky volá pomoc, rozzuřil se, zahrnul ho vulgárními nadávkami a fyzicky ho napadl. Další eskalaci konfliktu zabránili policisté, kteří na místo přijeli již několik minut po nehodě. Protože však agresivní muž verbálního napadání svědka nezanechal ani po opakovaných výzvách, byl na místě policisty s využitím donucovacích prostředků omezen na osobní svobodě a eskortován na místně příslušné obvodní oddělení.

Čmáral se vyřádil na vlaku

foto Policie ČR

Neznámý pachatel v neděli 6. prosince mezi půl sedmou a půl devátou večer posprejoval železniční vůz v prostoru železniční stanice obce Nezamyslice.

Vandal na lokomotivu nastříkal nápis TFMS o velikosti 4 x 1,5 m. "Pachateli hrozí za přečin poškození cizí věci trest odnětí svobody až na jeden rok," uvedl policejní mluvčí Libo Hejtman. (red)

Podnapilí cyklisté policistům neunikli. Nejopilejší měl v dechu 2 promile

foto Policie ČR

Hned několik cyklistů, kteří usedli na kolo pod vlivem alkoholu, přistihli od pátečního odpoledne prostějovští policisté.

Prvním je osmačtyřicetiletý cyklista, kterého kontrolovali policisté obvodního oddělení Němčice nad Hanou v pátek krátce po půl jedné odpoledne, na komunikaci mezi obcemi Mořice a Nezamyslice. Provedli u něj orientační dechovou zkoušku a naměřili mu 1,46 promile alkoholu v dechu, opakovanými dechovými zkouškami pak znovu 1,30 a 1,31 promile alkoholu v dechu. Cyklista s naměřenými hodnotami souhlasil a k požití alkoholu se přiznal. Policisté mu další jízdu zakázali.

Zraněný cyklista obětí dopravní nehody nebyl. Upadl už při nastupování

ilustrační foto Městská policie

V sobotu po sedmé hodině ranní přijali policisté oznámení o nálezu zraněného muže s jízdním kolem v ulici 1. máje v Nezamyslicích.

Protože bylo podezření, že muž je obětí dopravní nehody, byli na místo se zdravotníky vysláni i policisté skupiny dopravních nehod. Policisté u zjevně opilého osmapadesátiletého muže provedenými dechovými zkouškami změřili hodnoty 2,26 a 2,18 promile alkoholu v dechu. Muž s výsledky zkoušek souhlasil a přiznal vypití dvou piv a dvou panáků rumu asi hodinu před zraněním. "Dalším šetřením policisté zjistili, že se o dopravní nehodu nejedná, protože muž upadl již při nastupování na jízdní kolo a k jízdě se tak vůbec nedostal.

Koupaliště v Nezamyslicích bude otevřeno do neděle

ilustrační foto nezamyslice.cz

Prvního července bylo otevřeno koupaliště v Nezamyslicích. Zaplavat si tam můžete ještě do 4. září.

Otevřeno bude za příznivého a teplého počasí v pracovní dny od 14 do 19 hodin a v sobotu a v neděli od 12 do 19 hodin. (red)

 

Kam na koupaliště? Do Nezamyslic!

Foto nezamyslice.cz

Od 1. července je v prostějovském okrese otevřeno další koupaliště, a to v Nezamyslicích.

Otevřeno je od pondělí do neděle od 10 do 19 hodin, celodenní vstupné pro dospělé je 50 korun, děti do 15 let zaplatí 20 korun. (red)

Písařík je nejlepší. Časopis školáků z Nezamyslic opět zvítězil

Foto J. Krupičková

V celostátním kole soutěže Školní časopis roku uspěl časopis Písařík. Vydávají jej děti z Masarykovy ZŠ a MŠ v Nezamyslicích.

Letošní celorepublikové vyhlášení proběhlo 30. 11. 2015 na Střední Polytechnické škole Brno. Zástupci Písaříka si odvezli hned několik ocenění -

• 1. místo mezi webovými časopisy,

• 2. místo za tištěný časopis roku,

• 3. místo za titulku.

V loňském roce obdržel Písařík první místo za „Webový časopis“ a „Titulku“, v kategorii „Obsah“ získal místo třetí. Navíc získal absolutní vítězství mezi časopisy základních škol v České republice a s tím darování peněžního šeku a poukazu na víkendový žurnalistický kemp. (ber)