graffiti

Čmáral se vyřádil na vlaku

foto Policie ČR

Neznámý pachatel v neděli 6. prosince mezi půl sedmou a půl devátou večer posprejoval železniční vůz v prostoru železniční stanice obce Nezamyslice.

Vandal na lokomotivu nastříkal nápis TFMS o velikosti 4 x 1,5 m. "Pachateli hrozí za přečin poškození cizí věci trest odnětí svobody až na jeden rok," uvedl policejní mluvčí Libo Hejtman. (red)

Fotopostřeh: Nelez tam

Foto ber

Čmáralové se v Prostějově poněkud rozmnožili. Jejich výtvory mne osobně silně iritují, protože to skutečně není umění, jen ničení cizího majetku. Výjimkou je zeď u dopravního hřiště, tam je to nejen pěkné, ale i se souhlasem majitele.

Nicméně při cestách republikou jsem natrefila na tuhle malovánku. Podotýkám, že za vraty se skrývá ruina starého domu. Cedulky se zákazem vstupu si moc nevšimnete, malůvka mluví za vše. Kdy by chtěl takhle vypadat?! (ber)

 

 

OBRAZEM: Vagony jako plátno

Foto ber

Před časem přinesly PvNovinky reportáž o lidech, kteří pomalovali plot u dětského hřiště v Prostějově. Samozřejmě se svolením majitelů a víc než pěkně. Jiní se vrhli na další plátna, tentokrát v podobě železničních vagonů.

Není malování jako malování. Pestrobarevné nápisy a obrazce na vagonech železničářům určitě radost nenadělaly. (ber)

 

O vzhled trafostanice se postarali studenti

Foto MMP

Trafostanice v Plumlovské ulici v Prostějově má nový kabát. O něj se postarali studenti Střední školy designu a módy. Nápad vznikl v rámci projektu E.ON Smart City, do kterého se Prostějov takto zapojil. 

Bílé stěny budovy, která nedávno prošla opravou, tak získaly opravdu netradiční podobu. Původně poměrně nezajímavý objekt nyní okamžitě zaujme kolemjdoucí. U slavnostního předání díla byli a studentům poděkovali nejen zástupci města - náměstkyně Ivana Hemerková a náměstek Pavel Smetana - ale také zástupci E-ONu. (red)

 

OBRAZEM: Graff jam dnes pomaloval betonovou zeď. Jak se vám to líbí?

Foto Pavla Koutná

Montovaný betonový plot u železniční trati v Tyršově ulici dnes změnil svou tvář. Šeď betonu nyní pokrývají graffity. Tentokrát ale chtěné.

Akci pořádal IGA ART a účastnila se jí zhruba desítka malířů. Pod jejich rukama vznikly obrazy více či méně náročné. Hotovo bylo před šestou večerní. Jak se vám líbí? (red)

Obrazem: Graff jam PV maluje po zdech

Foto ber, Pavla Koutná

Montovaný betonový plot u železniční trati v Tyršově ulici dnes mění svou tvář. Šeď betonu pokrývají graffity. Tentokrát ale chtěné.

Akci pořádá IGA ART a účastní se jí zhruba desítka malířů. Pod jejich rukama vznikají obrazy více či méně náročné. Hotovy ale jen tak nebudou, někteří aktéři předpokládají ukončení práce až za tmy. 

Pro ty, kdo odsuzují sprejerství, máme důležitou zprávu. Majitel plotu o akci ví a s jeho výzdobou souhlasí. (ber)

"Umělec" teď za svá díla ponese odpovědnost

ilustrační foto

Z přečinu poškození cizí věci podezírají policisté devětadvacetiletého muže z Kralic na Hané. Tohoto skutku se měl podezřelý dopustit tím, že v pátek 7. dubna 2017 po jednadvacáté hodině v ulici U spořitelny v Prostějově na fasády dvou domů černým sprejem nastříkal nečitelné nápisy. 

Podezřelého muže si ještě před činem všiml náhodný svědek. Ten to oznámil strážníkům městské policie, kteří nedaleko prováděli hlídkovou činnost. Strážníci muže poté přistihli a zadrželi přímo při činu. Muž se pod tíhou okolností ke svému jednání plně doznal. Na místo přivolaní policisté u něho provedenou dechovou zkouškou změřili hodnotu 1,72 ‰ alkoholu v dechu. Výše způsobené škody byla vyčíslena na bezmála 2 tisíce korun. "Protože však trestní zákoník u tzv.

Maloval po zdi a lapili ho!

ilustrační foto

Ve středu krátce po třiadvacáté hodině dopadli policisté v Boskovické ulici v Plumlově jednadvacetiletého muže bezprostředně po nastříkání přibližně padesáti centimetrů vysokého a třista třicet centimetrů dlouhého nápisu na zeď budovy bývalého kina nedaleko centra obce.

"Při zadržení několik desítek metrů od poškozené zdi nebyly použity donucovací prostředky. Přestože mladý muž zpočátku odmítal jakoukoli spojitost s nápisem, po zajištění několika sprejů u něho v batohu se během následujícího výslechu k činu doznal," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že výše způsobené hmotné škody Městskému úřadu v Plumlově nebyla dosud vyčíslena. Muž je pro své jednání podezřelý ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. (red)

Pomalovali fixou, co se dalo. Byli dopadeni

Foto MPP

Dva mládenci se 10. prosince bavili kreslením. Pomalovali fixou mimo jiné kryty lamp a před hlídkou strážníků se snažili ukrýt v Kolářových sadech. Teď se budou zpovídat policistům.

"K události došlo v podvečer a hlídka k ní vyjela na základě telefonického oznámení svědka. Strážníkům se podařilo zadržet dva mladíky (25), kteří pokreslili odpadkový koš, zábradlí, sloup a kryt veřejného osvětlení a jsou tak podezřelí z trestného činu," uvedla strážník Jana Adámková s tím, že  událost si k dalšímu šetření na místě převzali policisté. (red)

OBRAZEM: Lokálka Prostějov-Konice-Dzbel dostala nový kabát

Foto čtenář Zdeněk

Na FB Prostějovských novinek přišla zpráva plná fotografií s vyjádřením.

"Posílám vám obrázky lokálky Prostějov-Konice-Dzbel. Podle diskuse na nádraží se to stalo v noci z pátku na sobotu. Poškozené jsou tři vozy. Hodně lidí, co jelo dnes na chatu, bylo v šoku", uvedl k zaslaným fotografiím čtenář Zdeněk.

Fotografie obrazem zasíláme Policii ČR k vyjádření. S jejich reakcí vás samozřejmě co nejdříve seznámíme. "V současné době se provádí šetření v téhle události, bližší informace budou poskytnuty v nejbližších pracovních dnech", uvedla dnes redakci mluvčí policie Miluše Zajícová. (red)