vandalismus

Vandal rozmlátil Toyotu

ilustrační foto PČR

Od středečního rána se policisté zabývají případem poškozeného vozidla, které jim oznámila poškozená majitelka vozidla Toyota Yaris. 

Auto měla zaparkované na ulici E. Beneše v Prostějově. "Neznámý vandal jí poškodil obě zpětná zrcátka, přední a zadní stěrače a zadní sklo. Škoda nebyla doposud upřesněna, případ v současnosti šetříme jako přestupek proti majetku," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

V případě, že bude škoda vyšší než 10 000 Kč, bude případ zřejmě překvalifikován na trestný čin. (red)

Audinu, zaparkovanou v Plumlovské, rozpáral vandal

Foto Policie ČR

V noci na sobotu 3. února neznámý pachatel poškodil dvě zaparkovaná vozidla v Plumlovské ulici v Prostějově. Jejich majitelé odhadli škodu přes půl milionu korun.

„Vandal nejprve poškodil a vnikl do obytného vozidla Fiat Bürstner. Za sebou zanechal škodu 65 tisíc korun. Pachatel rozbil na vozidle plastovou výplň okna, poškodil zámek dveří, poničil lino na podlaze a potrhal roletu. Navíc odcizil tyč s klikou na markýzu a montážní klíč. Pachatel v řádění pokračoval a tentokrát si vybral vozidlo Audi A6. Na něm téměř rozpáral dveře u řidiče. Z venku celé auto poškodil, poničil dveře, zrcátka, skla, lak na karoserii i kliky na dveřích, které odlámal. Provozovatel vozidla odhadl škodu na půl milionu korun," informoval policejní mluvčí Libor Hejtman.

Vandal poškodil auto. Fiat byl zaparkován na Boženy Němcové

Foto Policie ČR

V průběhu nedělního odpoledne poškodil neznámý pachatel vozidlo Fiat Stilo, které nechal jeho majitel zaparkované na parkovišti na ulici Boženy Němcové v Prostějově.

Neznámým předmětem na různých částech auta udělal vrypy o délkách od 14 cm do 79 cm. Navíc poškodil i všechny čtyři pneumatiky tím, že na každé udělal hluboký řez o délce cca 2,5 cm. Škoda byla předběžně vyčíslena do 10 000 Kč. "Případ šetříme a po pachateli výše popsané události pátráme," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Naštvanost řešil mládenec svérázně. Rozkopal bezbranný koš

Foto Magistrát města Prostějova

Minulou středu v nočních hodinách si strážníci při kontrolní činnosti a dohledu na dodržování veřejného pořádku v centru města povšimli mladíka, který kopnul do odpadkového koše na náměstí Sv. Čecha. Koš upadl na zem a jeho obsah se vysypal na zem.

„Strážníci se ihned vydali za mladíkem, který při pronásledování zaběhl do nedalekého baru, kde se chtěl schovat. Na otázku, co ho k takovému jednání přimělo, uvedl, že byl naštvaný, a proto koš rozkopl," uvedla komisařka Tereza Greplová. Svým počínáním je osmnáctiletý mladík důvodně podezřelý z přestupku proti majetku, které bude vysvětlovat u příslušného správního orgánu. (red)

Vánoční světelná koule láká k focení i neplechám

Ilustrační foto Turistické informační centrum Prostějov

Ve středu půl hodiny po půlnoci si strážník obsluhující kamerový systém MKDS povšiml skupinky mladíků, kteří se fotili u světelné vánoční koule na náměstí T. G. Masaryka. V tom se jeden z nich začal opírat o konstrukci a převracet ji.

Na místo byla ihned vyslána hlídka. Strážníci fotek chtivou čtveřici zkontaktovali. Ke škodě na majetku naštěstí nedošlo. „I tak byl pětadvacetiletý muž, který se pokoušel vánoční světelnou kouli převrátit, důrazně upozorněn na nevhodnost svého chování," doplnila komisařka Tereza Greplová s tím, že skupinka poté místo v klidu opustila. (red)

Vandal se bavil. Ukopával autozrcátka

ilustrační foto ber

Ve čtvrtek odpoledne se majitelé několika vozidel, zaparkovaných v Sokolské ulici v Prostějově, nestačili divit. Projíždějící cyklista si totiž za terč vybral zrcátka jejich aut. A ukopl jich hned několik.

„Slyšel jsem ránu, pak druhou. Když jsem se podíval z okna, viděl jsem jen záda nějakého cyklisty, jinak byla ulice prázdná. A pak jsem si všiml, že zrcátko na předních dveřích u řidiče je na maděru," popsal PvNovinkám jeden z poškozených. Rozzlobení motoristé vzápětí přivolali policii. 

Veřejné toalety v Kolářových sadech poničil vandal!

Foto Magistrát města Prostějova

V neděli došlo v odpoledních hodinách k poničení veřejného WC v Kolářových sadech.

„Prosíme veřejnost, pokud v případě, že viděla pachatele při této trestné činnosti, kontaktovala městskou policii na lince 156,“ vzkazuje Magistrát. (red)

Pohádal se s přítelkyní. A rozmlátil jí byt

ilustrační foto městská policie

Minulou neděli ve dvě hodiny po půlnoci se na linku 156 obrátila jednapadesátiletá žena s tím, že její přítel úmyslně demoluje vybavení bytu.

„Strážníci na místě zjistili, že se dvojice nejprve pohádala a poté pětatřicetiletý muž rozbil ve vzteku dveře do koupelny, televizor a koš na prádlo. Ke svému jednání se doznal,“ uvedl inspektor Petr Zapletal s tím, že za přítomnosti hlídky muž z bytu dobrovolně odešel. Způsobená škoda, která nepřesáhla hranici 10. 000 Kč bude vymáhána u příslušného správního orgánu. Za přestupek proti majetku pětatřicetiletému muži hrozí pokuta do výše 50.000 Kč.  (red)

Kiu dorýpal a ještě popsal. Vandala hledá policie

ilustrační foto Policie ČR

S největší pravděpodobností v noci z pondělí na úterý neznámý pachatel poškodil zaparkované vozidlo značky Kia Ceed na ulici Česká v Prostějově.

Na pravých zadních dveřích a blatníku u spolujezdce vytvořil dva vrypy, jeden o délce 25 cm a druhý o délce 5 cm. Na levém zpětném zrcátku udělal ještě černým fixem 8 cm čáru. Společnosti, která vozidlo vlastní způsobil škodu v předběžné výši 25 000 Kč. „Případ šetříme pro trestný čin poškození cizí věci," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Vrahovické arboretum zůstane bez strážce. Vodníka poničil vandal

Foto FB Spolek za staré Vrahovice

Neznámý vandal zničil sochu Vodníka, která byla po několik let symbolem Arboretum Vrahovice. Autorem sochy je již zesnulý vrahovický sochař Josef Dostál. Vytvořil ji speciálně pro arboretum, kterému ji krátce před svou smrtí věnoval.

„Nedovedeme pochopit, proč měl někdo potřebu Vodníka zničit,“ říká o soše, kterou někdo doslova přepůlil, za Spolek za staré Vrahovice Martin Hájek.