Haná Prostějov

Fotbalisté Hané opět bodovali. Tentokrát v Moravském Berouně

Foto Oldřich Lošťák

TJ Granitol Moravský Beroun – Haná Prostějov 2:3 (2:2).

Ve čtvrtém kole 1.B třídy skupiny B olomouckého KFS se utkali Hanáci na „horké půdě“ v Moravském Berouně. Domácí sehráli s Hanáky vyrovnaný zápas a poprvé zahrozili v 11. minutě. Brankář Marák byl ale pozorný a sérii střel zneškodnil. V 15. minutě byl na polovině domácích faulován Jakub Novák a nařízený trestný kop krásně přes zeď zatočil za záda gólmana Venery Danis - 0:1. Hanáci se však dlouho neradovali, protože hráči Berouna využili přečíslení v hostující obraně a Mužatkem vyrovnali – 1:1. Domácí hráči se nabažili a ve 26. minutě šli do vedení.

Další „hanácký“ turnaj mladých fotbalistů se opět vydařil

V neděli uspořádal fotbalový klub Haná Prostějov turnaj mladších žáků v malé kopané pro ročník 2007, na nímž opět převzala záštitu náměstkyně primátora Milada Sokolová. A sešla se opravdu skvělá konkurence.

„Je jasné, že na výběrové týmy naši kluci a Natálka zatím herně nemají. Bojovnost, nasazení a chytrost a hlavně zkušenosti, se jim ale do jejich fotbalových dovedností určitě hodí. Za nás hrálo několik kluků ročníku 2009, Natálka a kluci ročníku 2010. Zkušenějších kluků jsme oproti konkurenci měli méně. Přesto, díky bojovnosti v obranné činnosti naši kluci zabránili výraznějším prohrám a největší porážku jim uštědřili pozdější vítězové, kluci Sigmy Olomouc U12 – modří (0:6).