Haná Prostějov

Hanáci jsou opět na koni. Sokol Velký Týnec - Haná Prostějov 0:2 (0:2)

Foto Petr Hanák

V předposledním kole 1. B tř. sk. B olomouckého KFS nastoupili Hanáci ve Velkém Týnci. Oba týmy hrají líbivý, útočný fotbal, a tak početná domácí návštěva viděla zápas plný gólových šancí.

Bohužel domácí měli tentokrát vychýlenou mušku a jejich střely končily vysoko nad brankou Maráka. Pokud se domácí trefili, tak byl hostující brankář na místě a vychytal tak svoji nulu. Už v 5. minutě po tlaku Hanáků se dostal k odraženému míči Krupička a střelou k tyči otevřel skóre zápasu - 0:1! Ve 24. minutě poslal dlouhý pas Mazouch na Hladkého a ten po sprintu s domácím zadákem přihrál do vápna Gáborovi. Útočník Hané udělal kličku bekovi i brankáři a do prázdné branky zvýšil - 0:2. Ve druhém poločase obě mužstva předváděla nátlakovou hru, ale žádnou šanci už nikdo nevyužil.

Hanáci měli štěstí v regionálním derby. Haná Prostějov – Sokol Mostkovice 2:1 (1:1)

Foto Oldřich Lošťák

Ve 24. kole 1. B tř. sk. B olomouckého KFS nastoupili Hanáci v důsledku velkého lijáku v regionálním derby s Mostkovicemi až na „umělce“ v Olympijské ulici, protože „umělka“ Za drahou byla nezpůsobilá. Zápas byl tedy kvůli přesunu o několik minut opožděn.

První poločas byl v režii hostů, kteří dobývali branku domácích, ale na kluzkém povrchu neměly všechny přihrávky svého adresáta. Ve 20. minutě vyslali domácí první střelu na gólmana Jurného, ale Mazouchova dělovka těsně minula roh hostující branky. Z následného protiútoku střílel Jan Karafiát, ale Marák jeho střelu vyrazil. V 31. minutě šli hosté do vedení, když Jančík z vápna prostřelil obránce i s gólmanem - 0:1. V zápase se od kopaček jiskřilo, ale hodnocení hlavního arbitra bylo 5:1 na žluté karty. O dvě minuty později vyrazil gólman Jurný dálkovou střelu Krupičky na roh.

V regionálním derby byli lepší Hanáci. Haná Prostějov – TJ Smržice 4:1

V 17. kole 1.B. třídy skupiny B olomouckého KFS nastoupili v regionálním derby na „umělce“ hráči Hané a Smržic.

Už v 10. minutě poslal Gábor do běhu Jakuba Nováka a ten střelou k tyči podél brankáře otevřel skóre zápasu – 1:0. V 18. minutě se vyznamenal gólman hostí Kintr, který robinzonádou kryl nebezpečnou střelu Gábora z hranice pokutového území. Ve dvacáté páté minutě už vedli Hanáci 2:0. Gábor vedl míč, ale jeho přihrávku domácí obránci srazili k Novákovi, jehož střelu pro změnu vyrazil brankář Kintr. Bohužel před volného Typnera, který zblízka dorazil.

Hanáci měli opět dobrý důvod bilancovat. Haná Prostějov – tenisté Moravy 4:5 (0:3)

Foto Zdeněk Kulíšek

Ukončení letošní podzimní kopané pojali fotbalisté Hané Prostějov v době „rouškové“ velmi přátelsky. Na umělce v Olympijské ulici si to rozdali s tenisty Moravy a tahali za kratší konec. Hrály se dva různé poločasy. V prvním se tenisté po kombinační hře dostali do tříbrankového vedení a ve druhém Hanáci postupně dotahovali a ani poločasová výhra 4:2 jim k vítězství nepomohla. Zápas vyhráli tenisté Moravy 5:4 a vrátili tak Hanákům porážku 4:9 z podzimu 2019.

Druhý díl závěrečné Hané Prostějov proběhl v družné zábavě a hodnocení podzimní sezóny v restauraci U Chmelů. A že bylo co hodnotit! Hanáci za vedoucími Slatinicemi obsadili 2. místo s 28 body a skóre 39:20. Nejlepším střelcem podzimu se stal Patrik Gábor s 18 brankami. V soutěži slušnosti Haná spolu s Mostkovicemi vévodí s pouhými 17 žlutými kartami za polovinou soutěže.

Hanáci i přes porážku ve Slatinicích obsadili po podzimu druhé místo. SK Slatinice – Haná Prostějov 2:1 (1:1)

ilustrační foto Haná Prostějov

V posledním odloženém zápase podzimu 1.B tř. sk. B Olomouckého KFS se utkali Hanáci na „horké půdě“ vedoucích Slatinic.

Od prvního písknutí hlavního arbitra se hrálo nahoru dolů a útoky se střídaly na obou stranách. Hanáci zahrozili ve 13. minutě, když po skvělé nahrávce se nadvakráte uvolnil od obránců Gábor a střelou podél brankáře otevřel skóre zápasu – 0:1! Domácí odpověděli o deset minut později, když Vychodil ostrou střelou vyzkoušel pozornost brankáře Maráka. Před odchodem do kabin se domácím podařilo Dostálem vyrovnat – 1:1. I ve druhé půli se snažili domácí strhnout vítězství na svou stranu. Obě mužstva měla několik šancí, ale nerozhodný výsledek vydržel pouze 10 minut.

Střelecké hody na Hané. Haná Prostějov – S. Velký Týnec 5:2

V 11. kole 1. B třídy sk. B olomouckého KFS nastoupili Hanáci na trávě proti Sokolu Velký Týnec a hned od začátku se hrálo nahoru dolů. Útočnější byli zkraje hosté, kteří už ve 4. minutě těsně minuli Marákovu branku. Hanáci odpověděli o minutu později, když Typnerův centr napálil z voleje Gábor těsně vedle tyče hostující branky.

Stejný hráč vzápětí svojí pumelicí orazítkoval břevno Janákovy branky. Hráči Velkého Týnce využili v 10. minutě zaváhání v obraně Hané a Hrudník zblízka poslal hosty do vedení – 0:1. Ti se však radovali z vedení pouze pár vteřin, protože z protiútoku domácí vyrovnali ještě v téže minutě! Gábor obešel několik obránců soupeře, přihrál Typnerovi a ten vyrovnal na 1:1. Ve 13. minutě „oblafnul“ několik týneckých zadáků Gábor a střelou k tyči poslal Hanáky do vedení - 2:1! V 19.

Hanáci porazili v derby Mostkovice 0:4!

V 10. kole 1. B tř. sk. B olomouckého KFS zavítali Hanáci na regionální derby do nedalekých Mostkovic. Velkým soupeřem všech hráčů byl silný vítr a „betonový“ trávník. Přesto to byli hosté, kteří se v 41. minutě ujali vedení, když trestný kop Typnera zaletěl i s pomocí větru ke vzdálenější tyči Zapletalovy branky - 0:1.

Ve druhém poločase hosté vyčkávali, co domácí tým vymyslí. Ti se dostávali pouze k pokutovému území. V 52. minutě nacentroval hostující Hladký do vápna, Typner obešel obránce a podél váhajícího gólmana střelou k tyči zvýšil na 0:2. Domácí se snažili o změnu skóre, ale Hanáci byli proti. V 75. minutě se probil po křídle hostující Gábor, jeho střelu gólman Zapletal vyrazil před Krupičku, který pohotově zvýšil na 0:3. Deset minut před koncem zápasu zahrozili Hanáci opět.

Fotbalisté Hané zvítězili i v Moravském Berouně

Moravský Beroun – Haná Prostějov 1:3 (0:0)

V 8. kole 1.B třídy skupiny B olomouckého KFS zavítali Hanáci do Moravského Berouna. V utkání mužstev okupujících špičku tabulky začali domácí náporem. Hanáci zahrozili až v 7. minutě po rohovém kopu Krupičky hlavičkoval Martin Kolář do břevna.

V 19. minutě centroval Cibulec a sprintující Gábor byl u míče později než domácí gólman Venera. O tři minuty později centrovaný míč do vápna Hané hlavičkoval Mužátko těsně nad „vinkl“ Lošťákovy branky. Ve 28. minutě unikl po křídle hostující Hladký, poslal centr před domácí branku, ale Gábor zblízka ještě zbrkle přestřelil. Po půlhodině hry si Typner nahrál s Gáborem a ten prověřil pozornost brankáře Venery. Ještě před koncem poločasu zneškodnil Venera Mazouchovu střelu z přímého kopu.

V regionálním derby v Jesenci byli spokojenější Hanáci. SK Jesenec - Dzbel - Haná Prostějov 0:3 (0:1)

V 8. kole 1. B. tř. sk. B olomouckého KFS nastoupili Hanáci proti Jesenci ve Dzbelu. V úvodu zápasu měl dvě velké šance hostující Gábor. První střelu odrazila tyč a druhou vyrazil gólman Burget na roh.

Následovala dlouhá série rohů, ale Hanákům nepřinesla kýžený gól. V 17. minutě nacentroval do vápna Gábor, ale hlavička Hladkého šla těsně vedle domácí branky. Hráči Jesence zahrozili ve 24.minutě, ale jejich tvrdou střelu vyrazil Marák na roh. Ve 33. minutě domácí faulovali ve vápně, ale nařízenou penaltu Burget Typnerovi chytil! O tři minuty později faulovali pro změnu ve vápně hosté, ale penaltu, kterou střílel Janů, brankář Marák také chytil. V 39.minutě zahrával Krupička rohový kop, míč se odrážel ve vápně a Gábor jej dokopl do branky - 0:1. V 53.

Závěr zápasu s Černovírem patřil Hanákům. 4:1

V 5. kole 1.B tř. skupiny B olomouckého KFS přivítali Hanáci hráče Slovanu Černovír. Prvních deset minut se oba týmy na mokrém terénu vyrovnávaly s velikostí domácího hřiště.

Ve 13. minutě faulovali domácí ve vápně a nařízenou penaltu Havelka proměnil – 0:1! Po vstřelené brance převzali hosté iniciativu a byli vícekrát u míče. Přesto ve 30. minutě unikl po křídle domácí Hladký a poslal míč do vápna hostí, kde jej brankář Kučera nedostatečně pokryl a Gábor vyrovnal na 1:1. Ve 42. minutě se dostal k míči Cibulec, ale jeho sólo gólman hostí zneškodnil.