Haná Prostějov

Hanáci tentokrát tahali za kratší konec. Sigma Hodolany – Haná Prostějov 4:3 (3:1)

Foto Oldřich Lošťák

Ve 24. kole 1.B tř. sk. B Olomouckého KFS nastoupili Hanáci v olomouckých Hodolanech proti domácí Sigmě. Úvodních deset minut zápasu bylo vyrovnaných, ale ve 14. minutě šli domácí do vedení 1:0 Na centr domácího beka naskočil Wenzel a míč z jeho hlavy putoval za Marákova záda. Stejný hráč ve 27. minutě střelou k tyči zvýšil na 2:0.

Domácí hráči podnikali první půli jeden útok za druhým a Hanáci statečně vzdorovali. Až do 39. minuty kdy hlavní arbitr odpískal „velmi sporný“ pokutový kop. Ten následně Konvička proměnil – 3:0. Hanáci měli šanci ve 40. minutě, ale míč z kopačky Cibulce letěl nad bránu. Stejný hráč hostí střílel o minutu později se stejným účinkem. Ve 44. minutě unikl s míčem Typner, přihrál ve vápně Gáborovi, který se kličkou zbavil obránce a krásnou střelou vymetl šibenici Zbořilovy branky – 3:1.

Hanáci porazili Mostkovice o gól! Haná Prostějov – Sokol Mostkovice 1:0 (0:0)

Foto Oldřich Lošťák, Haná Prostějov

Ve 23. kole 1. B třídy skupiny B Olomouckého KFS přivítali Hanáci v regionálním derby fotbalisty Sokola Mostkovice. Obě mužstva ze středu tabulky produkují technický a útočný fotbal.

V 5. minutě zápasu unikl s míčem hostující Karafiát, ale gólman Marák skokem pod nohy mu sebral míč. Domácí kontrovali o dvě minuty později, ale Čermákova střela šla mimo tři tyče. První půlhodina utkání byla plná osobních soubojů, zbytečných faulů a bez gólových šancí. Ve 32. minutě byl v důsledku zranění střídán domácí Čermák Martinem Kolářem. V 39. minutě vyrazil brankář Šlambor centrovaný míč do pole a následná střela Nováka šla těsně vedle tyče. O dvě minuty později rozehrával domácí Gábor přímý kop a jeho centr jen těsně minul hlavu Kadlece.

Hanáci jedou opět na vítězné vlně. FK Šternberk „B“– Haná Prostějov 0:1 (0:1)

ilustrační foto

Ve 22. kole 1. B třídy skupiny B Olomouckého KFS nastoupili Hanáci na hřišti  „rezervy“ Šternberka. V 6. minutě podnikli domácí rychlý útok, ale gólman Marák skokem pod nohy Dittrichovu šanci zneškodnil. Z následujícího brejku, kde přihrál Typner Gáborovi, rychlonohý útočník hostí střelou podél brankáře otevřel skóre zápasu – 0:1!

První půlhodina zápasu byla z obou stran útočná, ale vyložené šance nepřicházely. V 31. minutě unikl s míčem hostující Typner, ale jeho střelu vyrazil Malina na roh. Ještě ve 44. minutě přihrál Cibulec Gáborovi, ale ten těsně minul domácí branku. Ve druhém poločase oba týmy pokračovaly v tvrdé agresívní hře za stále se stupňujícího deště. V 75. minutě přihrál Typner Gáborovi, avšak jeho sólo Malina zneškodnil. Stejný hráč o dvě minuty později napálil svou střelu po sóle do brankáře Maliny V 82.

Hanáci už 180 minut nedali gól. Haná Prostějov – SK Slatinice 0:2 (0:0)

Foto Oldřich Lošťák, Haná Prostějov

Ve 21. kole 1. B. třídy skupiny  B Olomouckého KFS nastoupili Hanáci na umělce proti hráčům z lázní Slatinice.

Od prvního hvizdu rozhodčího Knolla se útoky střídaly na obou stranách. Ve 28. minutě po tlaku Hanáků vypálil Cibulec z hranice vápna svou obávanou dělovku, ale brankář Kubíček ji vyrazil na roh. Stejný hráč o pět minut později těsně minul hostující branku. Ve 36. minutě se v pokutovém území domácích dostal k míči Garzina, ale gólman Marák mu včasným skokem pod nohy míč odebral. I ve druhém poločase se obě mužstva snažila strhnout vítězství na svou stranu a také přibývalo plno tvrdých zákroků. Úroveň hry oproti první půli v důsledku i množství faulů mírně poklesla.

První jarní porážka Hané v Hněvotíně. FC Hněvotín – Haná Prostějov 3:0 (0:0)

Foto Oldřich Lošťák

Ve 20. kole 1. B tř. sk. B Olomouckého KFS nastoupili Hanáci na hřišti FC Hněvotín. Už v 10. minutě hosté rozehráli míč Hladkým a Čermák zblízka ve skluzu přehodil Dardovu branku. Domácí zahrozili o čtyři minuty později, ale Křižanovu střelu vyrazil Ohlídal z branky hlavou. Po půlhodině hry vnikli domácí do vápna Hané, ale střela Marka skončila těsně vedle tyče.

V 32. minutě byl v pokutovém území Hněvotína faulován hostující Cibulec a nařízenou penaltu napálil Gábor trestuhodně do břevna! Stejný hráč o pět minut později hlavičkoval míč po centru Typnera mimo tyče. Za bezbrankového stavu šla obě mužstva v poločase do kabin. V 59. minutě srazil Marák ve vápně domácího útočníka a nařízenou penaltu proměnil Křižan – 1:0. V 74. minutě šel na domácího gólmana Novák, obstřelil ho, ale trefil pouze tyč! V 81. minutě unikl domácí Vyroubal a zvýšil na 2:0. Ještě v 83.

Hanáci opět propadli v produktivitě. Haná Prostějov – Moravský Beroun 2:5

ilustrační foto

V předehrávaném utkání jara nastoupili Hanáci na umělce v Olympijské ulici proti mužstvu z Moravského Berouna a od začátku zápasu „zahazovali „ své šance. Už v 9. minutě využili hosté špatné přihrávky a Lacman otevřel skóre zápasu – 0:1.

V 17. minutě kopal domácí Krupička trestný kop a hlavičku Světlíka zázračně na čáře vyrazil gólman Venera. Hosté nacentrovali ve 22. minutě míč do vápna a Jan Mužátko pohodlně hlavou zvýšil – 0:2. Třetí svoji šanci hosté využili v 39. minutě, kdy podnikli brejk a střelou Malinovského k tyči určili poločasový stav – 0:3. Tři šance hostí a tři branky. Využití šancí na 100%.

Hanáci konečně vydřeli vítězství. Haná Prostějov – Sokol Velký Týnec 4:3 (3:2)

Foto Oldřich Lošťák

V posledním podzimním kole 1 .B tř. sk. B olomouckého KFS přivítali Hanáci na „umělce“ tým z konce tabulky Sokol Velký Týnec. Zápas se od prvního hvizdu arbitra hrál stylem nahoru dolů.

V 18. minutě podnikli hosté postupný útok a Juřík vsítil první gól zápasu – 0:1. Hráči Týnce se však dlouho neradovali neboť ve 21. minutě zahrával Typner přímý kop a míč z hlavy Martina Koláře skončil v Janákově brance – 1:1. Hanáci zahrozili o dvě minuty později, ale střela Typnera jen těsně minula hostující branku. Ve 25. minutě už domácí vedli 2:1! Po rychlém útoku po křídle se k míči dostal Typner a střelou k tyči překonal gólmana hostí. Po půlhodině hry to bylo už 3:1! Typner zahrával přímý kop a Čermák zblízka lehce zasunul míč za Janákova záda.

Hanákům se lepí smůla na paty. SK Haňovice – Haná Prostějov 3:2 (1:2)

Foto Oldřich Lošťák

V 12. kole 1. B tř. sk. B olomouckého KFS nastoupili Hanáci na hřišti SK Haňovice. Už v 10. minutě hostující Cibulec uvolnil po křídle Hladkého a ten přihrávkou přes celé vápno našel rozběhnuvšího Jakuba Nováka, který po zpracování míče jej poslal za Gálova záda – 0:1.

Ve 13. minutě přihrál Hladký před domácí branku Typnerovi, ale jeho prudkou střelu gólman vyrazil. V 19. minutě si Hanáci špatně nahráli na své půlce a Vilímec toho využil ke vstřelení branky – 1:1. Ve 23. minutě unikl s míčem z půlky hřiště Cibulec, přihrál před vápnem Typnerovi a ten obstřelil obránce i gólmana a zvýšil na 2:1 pro Hanáky. Tímto výsledkem skončil první poločas. Ve druhém poločase domácí přidali a v 50. minutě Lukáš Přikryl zblízka vyrovnal – 2:2. Bohužel v 63.

Hodolany si udělaly na Hané střelnici. Haná Prostějov – FC Sigma Hodolany 1:8 (1:2)

Foto Oldřich Lošťák

V 11. kole 1. B tř. sk. B olomouckého KFS přivítali Hanáci na trávě velmi početnou „grupu“ fotbalistů a fanoušků z olomouckých Hodolan. A byli to hosté, kteří už ve 4. minutě šli do vedení brankou Dočkala. Hosté podnikali nebezpečné útoky a hra se vyrovnala až po čtvrt hodině hry.

Ve 21. minutě byl faulován v pokutovém území hostí Cibulec a nařízenou penaltu Typner bezpečně proměnil – 1:1. Ve 30. minutě šli hosté do vedení Alkovou střelou k tyči – 1:2. Ještě začátkem druhého poločasu byli Hanáci rovnocenným soupeřem, ale v 53. minutě Košta zvýšil na 1:3 a o deset minut později Nestrojil do volné obrany navýšil na 1:4. Mezi 72. a 79. minutou se děly věci. Konvička využil rozhozené obrany a přidal pátou branku. V 74. minutě byl za faul ve vápně přísně vyloučen Trnavský a Šrom z nařízené penalty navýšil na 1:6. V 79.

Hané se stále nedaří. Sokol Mostkovice – Haná Prostějov 2:0 (0:0)

Foto Oldřich Lošťák

V 10. kole 1.B.tř. sk. B olomouckého KFS nastoupili Hanáci v okresním derby v Mostkovicích. Do první šance zápasu se dostali hosté ve 3. minutě, ale střelu Cibulce gólman Zapletal zneškodnil. O minutu později běžel Dospiva bráněný bekem na brankáře domácích, ale mířil vedle branky. Domácí zahrozili v 6. minutě, ale Šlézarovu střelu vyrazil Marák na roh.

Ve 14. minutě mířil domácí Šlambor vedle Marákovy branky. Ve druhém poločase se hra obou týmů značně přiostřila a přibylo několik žlutých karet. V 68. minutě zahrávali domácí rohový kop a míč z hlavy Drábka skončil v brance – 1:0. O dvě minuty později prodloužil Foret zblízka centr za záda Maráka – 2:0. V 76. minutě po centru Hladkého hlavičkoval hostující Novák, ale gólman Zapletal jeho šanci zmařil. Ve zbývající čtvrthodince oba týmy už své šance nedotáhly do zdárného zakončení a tak tři body zůstaly v derby v Mostkovicích. Pro hosty z Hané je to již čtvrtá porážka v řadě.