Haná Prostějov

Hanáci opět propadli v produktivitě. Haná Prostějov – Moravský Beroun 2:5

ilustrační foto

V předehrávaném utkání jara nastoupili Hanáci na umělce v Olympijské ulici proti mužstvu z Moravského Berouna a od začátku zápasu „zahazovali „ své šance. Už v 9. minutě využili hosté špatné přihrávky a Lacman otevřel skóre zápasu – 0:1.

V 17. minutě kopal domácí Krupička trestný kop a hlavičku Světlíka zázračně na čáře vyrazil gólman Venera. Hosté nacentrovali ve 22. minutě míč do vápna a Jan Mužátko pohodlně hlavou zvýšil – 0:2. Třetí svoji šanci hosté využili v 39. minutě, kdy podnikli brejk a střelou Malinovského k tyči určili poločasový stav – 0:3. Tři šance hostí a tři branky. Využití šancí na 100%.

Hanáci konečně vydřeli vítězství. Haná Prostějov – Sokol Velký Týnec 4:3 (3:2)

Foto Oldřich Lošťák

V posledním podzimním kole 1 .B tř. sk. B olomouckého KFS přivítali Hanáci na „umělce“ tým z konce tabulky Sokol Velký Týnec. Zápas se od prvního hvizdu arbitra hrál stylem nahoru dolů.

V 18. minutě podnikli hosté postupný útok a Juřík vsítil první gól zápasu – 0:1. Hráči Týnce se však dlouho neradovali neboť ve 21. minutě zahrával Typner přímý kop a míč z hlavy Martina Koláře skončil v Janákově brance – 1:1. Hanáci zahrozili o dvě minuty později, ale střela Typnera jen těsně minula hostující branku. Ve 25. minutě už domácí vedli 2:1! Po rychlém útoku po křídle se k míči dostal Typner a střelou k tyči překonal gólmana hostí. Po půlhodině hry to bylo už 3:1! Typner zahrával přímý kop a Čermák zblízka lehce zasunul míč za Janákova záda.

Hanákům se lepí smůla na paty. SK Haňovice – Haná Prostějov 3:2 (1:2)

Foto Oldřich Lošťák

V 12. kole 1. B tř. sk. B olomouckého KFS nastoupili Hanáci na hřišti SK Haňovice. Už v 10. minutě hostující Cibulec uvolnil po křídle Hladkého a ten přihrávkou přes celé vápno našel rozběhnuvšího Jakuba Nováka, který po zpracování míče jej poslal za Gálova záda – 0:1.

Ve 13. minutě přihrál Hladký před domácí branku Typnerovi, ale jeho prudkou střelu gólman vyrazil. V 19. minutě si Hanáci špatně nahráli na své půlce a Vilímec toho využil ke vstřelení branky – 1:1. Ve 23. minutě unikl s míčem z půlky hřiště Cibulec, přihrál před vápnem Typnerovi a ten obstřelil obránce i gólmana a zvýšil na 2:1 pro Hanáky. Tímto výsledkem skončil první poločas. Ve druhém poločase domácí přidali a v 50. minutě Lukáš Přikryl zblízka vyrovnal – 2:2. Bohužel v 63.

Hodolany si udělaly na Hané střelnici. Haná Prostějov – FC Sigma Hodolany 1:8 (1:2)

Foto Oldřich Lošťák

V 11. kole 1. B tř. sk. B olomouckého KFS přivítali Hanáci na trávě velmi početnou „grupu“ fotbalistů a fanoušků z olomouckých Hodolan. A byli to hosté, kteří už ve 4. minutě šli do vedení brankou Dočkala. Hosté podnikali nebezpečné útoky a hra se vyrovnala až po čtvrt hodině hry.

Ve 21. minutě byl faulován v pokutovém území hostí Cibulec a nařízenou penaltu Typner bezpečně proměnil – 1:1. Ve 30. minutě šli hosté do vedení Alkovou střelou k tyči – 1:2. Ještě začátkem druhého poločasu byli Hanáci rovnocenným soupeřem, ale v 53. minutě Košta zvýšil na 1:3 a o deset minut později Nestrojil do volné obrany navýšil na 1:4. Mezi 72. a 79. minutou se děly věci. Konvička využil rozhozené obrany a přidal pátou branku. V 74. minutě byl za faul ve vápně přísně vyloučen Trnavský a Šrom z nařízené penalty navýšil na 1:6. V 79.

Hané se stále nedaří. Sokol Mostkovice – Haná Prostějov 2:0 (0:0)

Foto Oldřich Lošťák

V 10. kole 1.B.tř. sk. B olomouckého KFS nastoupili Hanáci v okresním derby v Mostkovicích. Do první šance zápasu se dostali hosté ve 3. minutě, ale střelu Cibulce gólman Zapletal zneškodnil. O minutu později běžel Dospiva bráněný bekem na brankáře domácích, ale mířil vedle branky. Domácí zahrozili v 6. minutě, ale Šlézarovu střelu vyrazil Marák na roh.

Ve 14. minutě mířil domácí Šlambor vedle Marákovy branky. Ve druhém poločase se hra obou týmů značně přiostřila a přibylo několik žlutých karet. V 68. minutě zahrávali domácí rohový kop a míč z hlavy Drábka skončil v brance – 1:0. O dvě minuty později prodloužil Foret zblízka centr za záda Maráka – 2:0. V 76. minutě po centru Hladkého hlavičkoval hostující Novák, ale gólman Zapletal jeho šanci zmařil. Ve zbývající čtvrthodince oba týmy už své šance nedotáhly do zdárného zakončení a tak tři body zůstaly v derby v Mostkovicích. Pro hosty z Hané je to již čtvrtá porážka v řadě.

Výborný začátek, ale smolný konec. Haná Prostějov – FK Šternberk „B“ 3:4 (3:3)

Foto Oldřich Lošťák

V 9. kole 1. B. tř. sk. B. olomouckého KFS přivítali hráči Hané na umělce rezervu Šternberka a už ve 12. minutě šli do vedení. Typner zahrával rohový kop a míč z hlavy Čermáka se zatřepetal ve šternberské brance. Hosté zahrozili z protiútoku, ale střela Koreného šla vedle branky.

V 16. minutě vystihl domácí Cibulec špatné postavevení hostujícího gólmana Maliny a lobem á la Schick ho ze čtyřiceti metrů překonal – 2:0. O minutu později stejný hráč si to zopakoval a opět překonal Malinu lobem z 35 metrů - 3:0. Taková nádherná střelecká pětiminutovka potěšila oko diváka. Bohužel hostující mladíci ze Šternberka už o dvě minuty snížili tečovanou střelou Smrčka na 3:1. Ve 25. minutě podnikli hosté protiútok a centr na zadní tyč poslal Hlaváč do Marákovy branky – 3:2. Ještě do poločasu v 36. minutě střelou na přední tyč vyrovnal Dittrich na 3:3.

Hráči Slatinic uštědřili Hanákům pořádnou lekci. SK Slatinice – Haná Prostějov 8:1 (4:0)

Foto Oldřich Lošťák

V 8. kole 1. B tř. sk. B olomouckého KFS nastoupili Hanáci na hřišti lídra SK Slatinice. Domácí od začátku přehrávali silně kombinovaný tým hostí a v 17. minutě po odpískané penaltě šli Kostorkem do vedení – 1:0.

Ve 26. minutě podnikli domácí jeden ze svých nespočetných brejků a Garzina zvýšil na 2:0. O šest minut později domácí přečíslili Hanáky a Kurfürst lobem zvýšil na 3:0. Do konce poločasu to byl opět Kostorek, který nádhernou střelou vymetl šibenici Marákovy branky – 4 : 0! V druhém poločase se Hanáci snažili, ale jejich střely nenacházely adresáta. V 68. minutě opět po brejku lobem přes gólmana Kostorek navýšil na hrozivých 5:0. Na Hanáky se konečně usmálo trochu štěstí a v 77. minutě snížili na 5:1.

Po hodech bývá obyčejně půst. Haná Prostějov – FC Hněvotín 2:4 (1:3)

Foto Haná Prostějov

V 7. kole 1.B třídy skupiny B olomouckého KFS přivítali Hanáci hráče Hněvotína. Hanáci nastoupili v silně kombinované obranné čtveřici a přesto v 7. minutě šli do vedení.

Míč se dostal k volnému Dospivovi a ten i přes gólmana otevřel skóre zápasu – 1:0. Hosté zahrozili v 18. minutě, když jejich první střelu brankář Marák vyrazil a druhá trefila břevno. Ve 23. minutě však střela Matěje Holuba skončila u tyče domácí branky – 1:1. Po půlhodině hry přihrál Krupička Typnerovi, který našel volného Dospivu, jehož střelu gólman Darda vyrazil a obránce hostí „uklidil“ míč na roh. Ve 39. minutě si hosté po rychlém útoku přihráli ve vápně domácích a Jiří Šulc střelou k tyči otočil skóre zápasu – 1:2!

Hanáci vezou body ze Smržic. TJ Smržice – Haná Prostějov 1:4 (0:1)

Foto Oldřich Lošťák

V regionálním derby nastoupili Hanáci na hřišti ve Smržicích proti soupeři ze dna tabulky. Už v 6. minutě kopal hostující Dospiva nepřímý kop, který gólman Tomiga vyrazil a dorážka Cibulce skončila na tyčce. Z následného rohu, zahrávaném Krupičkou, skončil míč po hlavičce Světlíka v brance Tomigy – 0:1.

V 25. minutě trefil z přímého kopu z třiceti metrů Typner tyčku a stejně na tyči skončila dorážka Dospivy. Z protiútoku se domácím podařilo trefit pouze tyč Marákovy branky. Ve 32. minutě byl vyloučen hostující Čermák za strkání se se soupeřem. Ve druhém poločase v 55. minutě centroval hostující Dospiva a hlavička Krupičky, kterou vyrazil brankář Tomiga na tyč, skončila v jeho brance - 0:2. O sedm minut později centroval Typner na hlásícího se Jakuba Nováka a ten krásnou hlavičkou zvýšil na 0:3. Domácí zahrozili v 66. minutě, ale jejich střelu vyrazil pozorný Marák na roh. V 71.

Hanáci jedou na vítězné vlně. Slovan Černovír – Haná Prostějov 1:3 (0:2)

Foto Oldřich Lošťák

V nedělním dopoledni se utkali v zápase 1. B. tř. sk. B olomouckého KFS Hanáci na hřišti Slovanu Černovír. Do první šance se hosté dostali v 6. minutě, ale střelu Gábora gólman Psotka chytil. Také domácí zahrozili ve 13. minutě, ale střelu Máčaly vyrazil Marák na roh.

O pět minut později vystrašil Gábor domácího brankáře, když ho špatně stojícího před brankou zdálky přehodil, ale jeho kulišácká střela á la Schick pouze orazítkovala břevno. Ve 22. minutě byl gólman Psotka na místě, když Novákovu střelu vyrazil. Konečně ve 23. minutě „povodil“ domácí obranu Gábor a střelou k tyči otevřel skóre zápasu – 0:1. Ve 32. minutě byl v pokutovém území faulován Gábor a nařízenou penaltu napotřetí proměnil Typner – 0:2. /Hráči obou mužstev se dvakrát pohnuli před exekucí/.