Haná

Hanáci jedou opět na vítězné vlně. Haná Prostějov – FC Hněvotín 4:2 (2:1)

Foto Oldřich Lošťák, Haná Prostějov

V 17. kole 1. B třídy skupiny B Olomouckého KFS nastoupili hráči Hané na hřišti ve Vrahovicích proti týmu FC Hněvotín. Prvních deset minut zápasu se oba týmy oťukávaly, ale do větších šancí se nedostávaly. Ve 12. minutě zahrávali domácí rohový kop a míč z hlavy Čermáka orazítkoval břevno Dardovy branky.

V následujícím „závaru“ hostující obránci společně s Dardou úspěšně odráželi spršku střel domácích útočníků. Hosté se dostali poprvé do velké šance v 17. minutě. ale gólman Lošťák střelu hněvotínského útočníka zneškodnil. Ve 20. minutě „faulovali“ Hanáci ve vápně a nařízenou penaltu Křižan proměnil – 0:1. Ve 32. minutě zahrávali domácí přímý kop a Gáborovu střelu Darda bravurně vyrazil na roh. Tento roh vzápětí rozehrál Typner a míč z hlavy nejvýše skákajícího Čermáka skončil za Dardovými zády – 1:1. Ve 41.

Hanáci klopýtli až ve třetím kole. FC Lužice – Haná Prostějov 3:1 (0:1)

Foto Oldřich Lošťák

Ve třetím jarním kole 1. B třídy skupiny B Olomouckého KFS nastoupili Hanáci na hřišti FC Lužice. V 9. minutě střílel hostující Dospiva z křídla, ale mířil nad branku. V 18. minutě také střela domácího Niessnera minula Marákovu branku. O tři minuty později prošel středem hřiště hostující Kaprál, ideálně přihrál Novákovi a ten nekompromisně zakončil k pravé tyči – 0:1.

Z následujícího protiútoku hlavičkoval domácí Fencl mimo Marákovu branku. Ve 26. minutě prošel stejný domácí hráč až do vápna Hané, ale opět měl nepřesnou mušku. Stejně dopadl o minutu později domácí Stach. Ve druhé půli se domácí snažili vyrovnat a v 65. minutě se jim to po dalekonosné střele Klabačky podařilo - 1:1. V 77. minutě byl vyloučen za hrubý faul domácí Stach. Hanáci mohli změnit skóre, ale střelu Kaprála z 30 metrů domácí gólman Puškár vyrazil před Nováka a ten zblízka trefil pouze brankáře domácích. V 88.

Po heroickém boji porazili Hanáci Doloplazy. Haná Prostějov – Sokol Doloplazy 4:3 (1:2)

Foto Oldřich Lošták

V 15. kole 1. B třídy skupiny B Olomouckého KFS přivítali Hanáci na umělce v Olympijské ulici tým Sokola Doloplazy. Už ve 4. minutě po rohovém kopu otevřeli hosté Stachem skóre zápasu - 0:1. Domácí zahrozili ve 13. minutě, ale po nahrávce Krupičky střílel Novák z hranice vápna mimo Šiškovu branku. Ve 24. minutě unikl po křídle domácí Hladký, ale jeho přihrávku poslal Novák pro změnu nad branku.

Ve 28. minutě však přihrál Typner volnému Gáborovi, který obešel i gólmana Šišku a vyrovnal na 1:1. Ve 30. minutě zahrávali hosté přímý kop, míč se odrazil od zdi a k překvapení všech přítomných odpískal rozhodčí za nastřelenou ruku pokutový kop. Hostující Dočkal jej bezpečně proměnil.

Hanáci zachránili bod s Chomoutovem. Haná Prostějov vs. Sokol Olomouc – Chomoutov 3:3 (2:2)

Foto red

V prvním odloženém podzimním kole přivítali Hanáci na umělce za Olympijskou ulicí hráče Sokola Olomouc – Chomoutov. Už v 16. minutě šli domácí do vedení, když Ošlejšek z přímého kopu našel ve vápně Čermáka a ten z první rozvlnil síť za gólmanem Rigem – 1:0. Hosté zahrozili ve 22. minutě, když střelu Stavarčíka srazil Trnavský na roh. O šest minut později však stejný hráč vyrovnal na 1:1.

Po půlhodině hry šli hosté brankou Hrabálka do vedení – 1:2. Ještě před koncem první půle zahrával Ošlejšek přímý kop a hlavičkou ze 13 metrů vyrovnal domácí Kadlec – 2:2. V 50. minutě unikl s míčem domácí Gábor, ale jeho střelu Rigo tělem vyrazil. V 68. minutě přehlavičkoval hostující Rochovanský gólmana Maráka a poslal chomoutovské hosty opět do vedení 2:3! V 88. minutě měli domácí další šanci, ale Rigo Gáborovu střelu efektní robinzonádou vyrazil. V nastaveném čase domácí z posledního náporu vyrovnali Hladkého dorážkou na 3:3!

Hanáci odjeli z Kožušan s prázdnou. TJ Kožušany – Haná Prostějov 2:1 (2:0)

Ve 13. kole 1. B. třídy skupiny B Olomouckého KFS nastoupili Hanáci na hřišti v Kožušanech proti vedoucímu týmu tabulky. Už v 6. minutě vyslal krásnou střelu na Blahu hostující Ošlejšek, ale „exolomoucký“ gólman jeho dělovku robinzonádou vyrazil na roh. Domácí zahrozili o dvě minuty později, ale střelu Stráského vyrazil gólman Marák na roh. Stejně tak poslal Marák nad břevno následnou střelu kapitána Rozehnala.

Ve 13. minutě dostal hostující Novák od Gábora míč do brejku, ale vyběhnuvší Blaha vyrazil míč tělem do autu. Ve 20. minutě využili domácí propadeného míče a Zlámal otevřel skóre zápasu – 1:0. O šest minut později to bylo už 2:0. Thomas převzal míč na hranici ofsajdu a poslal jej za Marákova záda. Ve druhém poločase pokračovaly oba týmy v nátlakové hře. V 57. minutě přihrál Gábor Novákovi a ten podél gólmana snížil na 2:1 ! Po této brance se Hanáci snažili aspoň o vyrovnání. Ještě v 90. minutě zneškodnil Blaha prudkou střelu Gábora.

Hanáci tentokrát uhráli s Černovírem bod. Haná Prostějov – Slovan Černovír 2:2 (1:1)

V 11. kole 1. B třídy skupiny B Olomouckého KFS přivítali Hanáci na hřišti ve Vrahovicích tým Slovanu Černovír. Mladý, ambiciózní tým, hrávající i Krajský přebor, proháněl Hanáky už od počátečního hvizdu.

A hned v 6. minutě hosté dorážkou Vyroubala vedli – 0:1. Domácím hráčům trvalo dvacet minut, než s hosty vyrovnali hru. Ve 22. minutě zahrávali Hanáci rohový kop a míč z hlavy Kadlece jen těsně minul Rábelovu branku. Po této akci se začalo hrát stylem nahoru dolů, i když černovírští byli u míče častěji. V 37. minutě se před pokutovým územím hostí dostal k odraženému míči domácí Ošlejšek a nekompromisní ranou prostřelil hostující obranu i s Rábelem – 1:1. Ve druhém poločase to byli opět hráči Černovíra, kteří šli do vedení. Využili v 53.

Haná vyhrála ve Velkém Týnci. Sokol Velký Týnec – Haná Prostějov 3:6 (1:3)

V 10. kole 1. B třídy skupiny B Olomouckého KFS nastoupili Hanáci ve Velkém Týnci. Domácí jsou v tabulce na 2. místě, a tak se očekával těžký zápas. Ve 3. minutě centrovali domácí hráči do vápna Hané, ale míč z hlavy Švédy skončil v Marákově náručí. Prvních patnáct minut zápasu se hrálo stylem nahoru dolů.

V 15. minutě nahrál Ošlejšek Hladkému, který našel volného Gábora a ten střelou vedle gólmana Hložka otevřel skóre zápasu – 0:1. Ve 26. minutě se míč odrážel od domácích obránců, až střela Hladkého zblízka skončila ve „vinklu“ - 0:2. Hned z protiútoku zahrozili domácí a Doležel snížil na 1:2. Ve 30. minutě vypálil Gábor, ale minul domácí branku. Ve 34. minutě zahrával Krupička rohový kop a míč dopravil za záda Hložka Gábor – 1:3. Ve druhém poločase začali domácí velkým tlakem a v 50. minutě opět Doležel snížil na 2:3. Hráči Hané se postupně otřepali a v 56.

Hanáci v derby podlehli Olšanům. Haná Prostějov – Sokol Olšany 1:4 (0:3)

Už v 1. minutě podnikli hosté útok a Samek zblízka podél gólmana otevřel skóre zápasu. V 5. minutě kopal domácí Typner trestný kop a Bokůvka jeho střelu vyrazil na roh. Ve 21. minutě opět hosté zaútočili a Samek po sólu zvýšil na 2:0. Hanáci kazili množství přihrávek a zadarmo přenechávali míč hostům.

Ve 27. minutě poslal Gábor Typnera do brejku, ale jeho sólo skončilo těsně vedle Bokůvkovy branky. Ve 32. minutě šel opět sám na gólmana Samek a čistým hatrickem potřetí překonal Maráka. Domácí zahrozili ve 39. minutě, ale střelu Ošlejška vyrazil Bokůvka na roh. V 55. minutě domácí Gábor orazítkoval břevno olšanské branky. Konečně v 58. minutě se Hanáci dočkali branky. Trestný kop Ošlejška a hlavička Cibulce skončila za Bokůvkovými zády 1:3. V 65. minutě dostal přihrávku hostující Marek, ale sám proti Marákovi střílel vedle.

Hanáci jsou bez bodů a bez Čermáka. SK Haňovice – Haná Prostějov 4:3 (2:0)

V 8. kole 1. B třídy skupiny B Olomouckého KFS zamířili Hanáci do Haňovic. Už v 6. minutě vyrobili hosté chybu v obraně a Dostál otevřel skóre zápasu – 1:0. Ve 14. minutě zahrával hostující Typner trestný kop a míč z hlavy Krupičky šel těsně vedle domácí branky. O pět minut později se dostal do gólové šance hostující Gábor, ale také jeho střela těsně minula Prachařovu branku.

V 31. minutě podnikli domácí po dlouhém nákopu brejk a Otava zvýšil na 2:0. Ještě v 37. minutě vyrazil hostující Lošťák míč po opakované střele domácích útočníků. V 55. minutě navýšili domácí Navrátilem na 3:0. Po této obdržené brance dostali Hanáci křídla a během 11. minut vyrovnali. Nejprve nahrál Krupička v 56. minutě Novákovi a ten křížnou střelou ke vzdálenější tyči snížil na 3:1. O tři minuty později Gábor přihrál Novákovi a ten zblízka prostřelil Prachaře – 3:2. V 67. minutě za tlaku hostí skončila střela Typnera za zády Prachaře – 3:3!

Hanáci se do konce zápasu strachovali o vítězství. Haná PV – M.Beroun 3:2 (2:0)

Foto Patrik Gábor

V 7. kole 1. B. třídy skupiny B Olomouckého KFS přivítali Hanáci tým z Moravského Berouna. Obě mužstva začala od prvního hvizdu arbitra stylem nahoru dolů, a tak obě obrany byly pod stálým tlakem. V brance Hanáků zaskočil za zraněného Maráka „Kolja“ Lošťák a musel se činit. Až ve 25. minutě se poprvé měnilo skóre.

Domácí Typner zahrál do vápna hostí trestný kop, Gábor vypíchl míč obraně a po několika povedených kličkách vypálil na gólmana Veneru. Ten jeho prudkou střelu neudržel před brankovou čarou – 1:0. Stejný hráč vyzkoušel i opět minut později ostrou ránou pozornost Venery. Ve 40. minutě povodil Gábor obránce hostí a zblízka přes gólmana zvýšil na 2:0. Ve 43. minutě vyrazil domácí Lošťák prudkou střelu Lacmana na roh. V 53. minutě zahrával Typner přímý kop a míč z hlavičky Čermáka doputoval před volného Kadlece a ten zblízka navýšil na 3:0!