Haná

Fotbalisté Hané zvítězili i v Moravském Berouně

Foto Oldřich Lošťák

Moravský Beroun – Haná Prostějov 1:3 (0:0)

V 8. kole 1.B třídy skupiny B olomouckého KFS zavítali Hanáci do Moravského Berouna. V utkání mužstev okupujících špičku tabulky začali domácí náporem. Hanáci zahrozili až v 7. minutě po rohovém kopu Krupičky hlavičkoval Martin Kolář do břevna.

V 19. minutě centroval Cibulec a sprintující Gábor byl u míče později než domácí gólman Venera. O tři minuty později centrovaný míč do vápna Hané hlavičkoval Mužátko těsně nad „vinkl“ Lošťákovy branky. Ve 28. minutě unikl po křídle hostující Hladký, poslal centr před domácí branku, ale Gábor zblízka ještě zbrkle přestřelil. Po půlhodině hry si Typner nahrál s Gáborem a ten prověřil pozornost brankáře Venery. Ještě před koncem poločasu zneškodnil Venera Mazouchovu střelu z přímého kopu.

Závěr zápasu s Černovírem patřil Hanákům. 4:1

Foto Zdeněk Kulíšek

V 5. kole 1.B tř. skupiny B olomouckého KFS přivítali Hanáci hráče Slovanu Černovír. Prvních deset minut se oba týmy na mokrém terénu vyrovnávaly s velikostí domácího hřiště.

Ve 13. minutě faulovali domácí ve vápně a nařízenou penaltu Havelka proměnil – 0:1! Po vstřelené brance převzali hosté iniciativu a byli vícekrát u míče. Přesto ve 30. minutě unikl po křídle domácí Hladký a poslal míč do vápna hostí, kde jej brankář Kučera nedostatečně pokryl a Gábor vyrovnal na 1:1. Ve 42. minutě se dostal k míči Cibulec, ale jeho sólo gólman hostí zneškodnil.

TJ FC Hněvotín – Haná Prostějov 2:4 (1:1)

ilustrační foto Zdeněk Kulíšek

Po téměř desetiměsíční fotbalové přestávce zaviněné koronavirem se opět rozjely soutěže KFS Olomouc. Hráči Hané Prostějov zavítali do Hněvotína. I když nastoupili v neúplné sestavě a bez několika opor, od začátku utkání byli domácím vyrovnaným soupeřem.

Obě mužstva se dostala do několika šancí, ale šťastnější byli Hanáci. Už v 9.minutě unikl po křídle s míčem Hladký, nacentroval jej na zadní tyč a tam to „uklidil“ do branky Jakub Novák – 0:1. Domácí se otřepali a hned v následující minutě vyrovnali, když střela Vyroubala skončila v brance Maráka - 1:1. Celý poločas byla hra vyrovnaná a obě mužstva neproměnila několik šancí.

Zlepšený výkon Hané odnesly Kožušany

Foto Oldřich Lošťák

Haná Prostějov – TJ Sokol Kožušany 2:0 (0:0)

V 10. kole 1. B třídy skupiny B olomouckého KFS nastoupili Hanáci na „umělce“ proti týmu Kožušan, který dirigoval ze zadních řad „ex-reprezentant“ David Rozehnal. Útoky obou mužstev se střídaly v rychlém sledu, ale první půle přesto skončila 0:0.  Zápas byl rychlý, kombinační, plný tvrdých střetů a faulů.

Až v devátém kole Hanáci bez bodů

Foto Oldřich Lošťák

Sokol Doloplazy – Haná Prostějov 3:1 (1:1)

V 9. kole 1. B třídy skupiny B olomouckého KFS nastoupili Hanáci na těžkém, blátivém terénu proti mužstvu Doloplaz. Domácím toto „blátíčko“ vyhovovalo a lépe se na něm pohybovali.

Už v 6. minutě přečíslili obranu Hané a střelou Dočkala zblízka šli do vedení. Hanákům chvíli trvalo, než se s terénem seznámili, ale v 16. minutě se obranou domácích probil Cibulec a prudkou střelou vyrovnal na 1:1. V prvním poločase měla obě mužstva několik šancí, ale brankáři a terén byli proti. V 58. minutě faulovali hosté v pokutovém území a nařízenou penaltu Zábranský proměnil – 2:1.  V posledních dvaceti minutách vrhli Hanáci všechno do útoku, ale žádná šance neskončila vyrovnáním. Naopak domácí využili v 90.

Hanáci opět brali tři body

Foto Alena Lošťáková

Haná Prostějov – SK Zvole 2:0 (0:0)

I po osmém kole 1. B. třídy skupiny B olomouckého KFS Hanáci stále neprohráli po 90 minutách hry. Tentokrát na „umělce“ vyzvali nováčka ze Zvole, která se nachází asi pět kilometrů od Zábřehu. Utkání bylo plné tvrdých střetů, faulů a rozhodčí rozdal půltucet žlutých karet.

Hanáci měli v zápase s Velkým Týncem štěstí

Foto Zdeněk Kulíšek

Haná Prostějov – TJ Sokol Velký Týnec 2:1 (1:0)

Tentokrát nastoupili Hanáci v 6. kole 1.B třídy skupiny B olomouckého KFS na „umělce“. V prvním poločase se do více šancí dostávali Hanáci, ale ujala se pouze jedna. Ve 14. minutě zahrával Krupička rohový kop a míč z hlavy Světlíka brnkl o tyč a skončil v brance hostí – 1:0. Za tohoto stavu se šlo po 45 minutách do šaten. 

Haná jede! Odnesl to Hněvotín

Foto Zdeněk Kulíš

Haná Prostějov – FC Hněvotín: 5:2 (1:1)

V 5. kole 1.B třídy skupiny B olomouckého KFS se Hanáci utkali v sobotu na hřišti v Olympijské ulici s fotbalisty FC Hněvotín. Celou první půlhodinu zápasu se obě mužstva oťukávala a do větších šancí se nedostávala. Velké vedro všem odebíralo síly a také to bylo znát na přesnosti přihrávek. Ve 32. minutě se dostal hostující hráč Matěj Holub k odraženému míči a střelou k tyči poslal Hněvotín do vedení - 0:1. O tři minuty později mohlo být vyrovnáno, ale hlavička Koláře trefila pouze tyč. Ve 41.

Mezinárodní turnaj mladších žáků se Hanákům opravdu povedl!

ilustrační foto

V sobotu 25.1. 2020 se v Prostějově uskutečnil turnaj mladších žáků v kopané pod záštitou náměstkyně primátora Prostějova Milady Sokolové. Jednoznačně se líbil.

Skvělé počasí, výborně připravení rozhodčí, dobré občerstvení, které nachystal pan Kaláb ve VIPU městského stadionu a i účast týmů neměla chybu.

Nejlepší výkony předvedli kluci ze Žiliny, ale i další účastníci, třeba kluci z Ústí nad Orlicí, ukázali, že fotbal mají rádi, chtějí hrát a ani zimní počasí je od kopané nedokáže odradit.

Obchodní Centrum HANÁ hledá majitele dárku

ilustrační foto

Na službě balení dárků Obchodního Centra Haná Olomouc zůstal jeden zapomenutý “Ježíšek”. A tak se hledá majitel.

"Nechybí někomu? Najdete ho u nás v OC HANÁ na správě centra. Vydáme ho tomu, kdo nám řekne, co je uvnitř," vzkazuje centru, na FB stránce. (ber)