Hněvotín

Policisté hledají svědky tragické nehody u Hněvotína. Zemřel při ní řidič Citroënu

Foto Policie ČR

Kriminalisté územního odboru Olomouc se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc vedoucí k objasnění tragické dopravní nehody, která se stala ve čtvrtek 2. června 2022 kolem 04:50 hod.  na silnici č. 570 u dálničního sjezdu na 37. km dálnice D46.

Pětačtyřicetiletý řidič vozidla Citroen Berlingo jedoucí po dálnici D46 ve směru od Olomouce na Hněvotín pravděpodobně při sjezdu z dálnice z dosud nezjištěných příčin rovně projel čtyřramennou křižovatkou a narazil do protější betonové zdi. Potom došlo k vzplanutí vozidla. Řidič při nehodě zahynul.

TJ FC Hněvotín – Haná Prostějov 2:4 (1:1)

ilustrační foto Zdeněk Kulíšek

Po téměř desetiměsíční fotbalové přestávce zaviněné koronavirem se opět rozjely soutěže KFS Olomouc. Hráči Hané Prostějov zavítali do Hněvotína. I když nastoupili v neúplné sestavě a bez několika opor, od začátku utkání byli domácím vyrovnaným soupeřem.

Obě mužstva se dostala do několika šancí, ale šťastnější byli Hanáci. Už v 9.minutě unikl po křídle s míčem Hladký, nacentroval jej na zadní tyč a tam to „uklidil“ do branky Jakub Novák – 0:1. Domácí se otřepali a hned v následující minutě vyrovnali, když střela Vyroubala skončila v brance Maráka - 1:1. Celý poločas byla hra vyrovnaná a obě mužstva neproměnila několik šancí.