Hněvotín

Hanáci jedou opět na vítězné vlně. Haná Prostějov – FC Hněvotín 4:2 (2:1)

Foto Oldřich Lošťák, Haná Prostějov

V 17. kole 1. B třídy skupiny B Olomouckého KFS nastoupili hráči Hané na hřišti ve Vrahovicích proti týmu FC Hněvotín. Prvních deset minut zápasu se oba týmy oťukávaly, ale do větších šancí se nedostávaly. Ve 12. minutě zahrávali domácí rohový kop a míč z hlavy Čermáka orazítkoval břevno Dardovy branky.

V následujícím „závaru“ hostující obránci společně s Dardou úspěšně odráželi spršku střel domácích útočníků. Hosté se dostali poprvé do velké šance v 17. minutě. ale gólman Lošťák střelu hněvotínského útočníka zneškodnil. Ve 20. minutě „faulovali“ Hanáci ve vápně a nařízenou penaltu Křižan proměnil – 0:1. Ve 32. minutě zahrávali domácí přímý kop a Gáborovu střelu Darda bravurně vyrazil na roh. Tento roh vzápětí rozehrál Typner a míč z hlavy nejvýše skákajícího Čermáka skončil za Dardovými zády – 1:1. Ve 41.

Policisté hledají svědky tragické nehody u Hněvotína. Zemřel při ní řidič Citroënu

Foto Policie ČR

Kriminalisté územního odboru Olomouc se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc vedoucí k objasnění tragické dopravní nehody, která se stala ve čtvrtek 2. června 2022 kolem 04:50 hod.  na silnici č. 570 u dálničního sjezdu na 37. km dálnice D46.

Pětačtyřicetiletý řidič vozidla Citroen Berlingo jedoucí po dálnici D46 ve směru od Olomouce na Hněvotín pravděpodobně při sjezdu z dálnice z dosud nezjištěných příčin rovně projel čtyřramennou křižovatkou a narazil do protější betonové zdi. Potom došlo k vzplanutí vozidla. Řidič při nehodě zahynul.

TJ FC Hněvotín – Haná Prostějov 2:4 (1:1)

ilustrační foto Zdeněk Kulíšek

Po téměř desetiměsíční fotbalové přestávce zaviněné koronavirem se opět rozjely soutěže KFS Olomouc. Hráči Hané Prostějov zavítali do Hněvotína. I když nastoupili v neúplné sestavě a bez několika opor, od začátku utkání byli domácím vyrovnaným soupeřem.

Obě mužstva se dostala do několika šancí, ale šťastnější byli Hanáci. Už v 9.minutě unikl po křídle s míčem Hladký, nacentroval jej na zadní tyč a tam to „uklidil“ do branky Jakub Novák – 0:1. Domácí se otřepali a hned v následující minutě vyrovnali, když střela Vyroubala skončila v brance Maráka - 1:1. Celý poločas byla hra vyrovnaná a obě mužstva neproměnila několik šancí.