TJ Haná

Hanáci bojovali s raketami v ruce

Foto Oldřich Lošťák

V sobotu 10. července 2021 se uskutečnil na kurtech ve Sportovní ulic již 10 .ročník tenisového turnaje Haná cup. Osm dvojic bylo rozděleno do dvou čtyřčlenných skupin.

Skupinu "A" vyhrála dvojice Cibulec, Hanák s šesti body, druzí skončili Mašík a Kaprál, třetí místo získal Lošťák s Ohlídalem. Čtvrtou pozici vybojoval Macourek s Ondráčkem.

Skupinu "B" vyhrál pár Raška, Krupička s šesti body, před dvojicí Kratochvíl, Daniel Kolář. Třetí skončili Jančiar se Zbožínkem. Čtvrtí ve skupině "B" zůstali Rubeš a Synek. 

Prostějovská Haná slaví 90 let!

ilustrační foto plakát

Tradiční prostějovský amatérský fotbalový klub Haná Prostějov slaví 90 let od svého založení. Oslavy se budou konat tuto sobotu 26.6.2021 v městském fotbalovém areálu Za Místním nádražím.

Mimo pěti fotbalových zápasů si návštěvníci budou moci prohlédnout výstavu "90 let Hané", sami si zahrát fotbálek na vedlejším hřišti, zaskákat si na trampolíně pod vedením profesionálního trenéra a menší děti si zařádit na skákacím hradě.

Vedení klubu srdečně zve všechny své hráče, bývalé hráče a funkcionáře, příznivce a vůbec všechny, kteří chtějí prožít pohodový sportovní den! (red)

Fotbalistům Hané stále přeje štěstí. Slovan ČERNOVÍR – Haná Prostějov 0:1

Foto Oldřich Lošťák

V nedělním odpoledni se Hanáci utkali v 7. kole 1.B. tř. sk.B olomouckého KFS na hřišti Slovanu Černovír, který ještě vloni hrál župní přebor. Domácí hrozili celý zápas centrovanými balóny do vápna, ale vzadu měli okna, která se Hané dlouho nepodařilo potrestat.

Ve 2. poločase měl sám hostující Cibulec čtyři gólové šance. Domácí drželi více míč a měli optickou převahu. O vítězství Hanáků rozhodla šťastná devadesátá minuta. Po centru Cibulce hlavičkoval Jakub Novák nejdříve do tyče, ale odražený míč vstřelil za záda gólmana Blažka - 0:1!    

Hanáci doma bodovali s Jesencem

Foto Oldřich Lošťák

V regionálním derby 1.B třídy sk.B olomouckého KFS nastoupili Hanáci na umělce proti mužstvu Jesenec – Dzbel. Celý první poločas byl plný střetů a faulů a také v něm padly všechny góly.

V 18. minutě zahrával Typner trestný kop a míč z hlavy Vašuta skončil za zády překvapeného Hensla – 1:0. V 38. minutě utekl s míčem od půlící čáry domácí Zatloukal, jeho prudkou střelu brankář hostí vyrazil do míst, kde nabíhal Danis a ten pohodlně dorazil míč do sítě – 2:0. Hráčům Jesence se podařilo ve 44. minutě snížit z penalty kapitánem Čížkem. Celý druhý poločas hosté tlačili, ale Hanáci své vítězství uhájili.

Fotbalisté Hané bilancovali

Foto TJ Haná

Ukončení letošní podzimní sezóny pojali fotbalisté prostějovské Hané přátelsky. Nastoupili proti sobě v sobotu v 17.00 hodin na umělce a to mladí (roč. 1979 a mladší) a staří (roč. 1978 a starší). V utkání hraném 2x třicet minut za již zimního počasí odvedli všichni hráči svůj nejlepší výkon. 

Mladíci vyhráli první poločas 4:3, ale  „staří" v druhém poločase přidali, a když využili chyb v řadách mladíků, skončil zápas remízou 6:6.

Sestava mužstev: Mladí – Lošťák, Zlámal, Mlčoušek, Strouhal, Pavel Trnavský, Mašík, Zbožínek a Krupička. 

Staří  - Hlávka, Michal Trnavský, Hanák, Kaprál, Daniel Kolář, Cibulec, Ociepka, Jančiar.

Střelci branek: Mladí: Strouhal 3, Krupička 2, Pavel Trnavský 1 - Staří: Daniel Kolář, Michal Trnavský 2, Jančiar 1.    

Hanáci přivezli z "Vrchátek" tři body

Foto Jiří Gándhí Procházka

Ve 22. kole 1.B třídy KFS Olomouc nastoupili hráči Hané na trávě zachraňujících se Vrchoslavic a zápas pro ně začal výtečně. 

Již ve čtvrté minutě vyrobili domácí zadáci hrubku v obraně a Marek Zatloukal nezaváhal a překonal brankáře Jurčíka – 0:1. V 17. minutě kopali domácí roh a míč dopravil za záda brankáře Maráka Michal Hradil - 1:1. O šest minut později poslal René Jurčík domácí do vedení – 2:1. Hanáci, i když jim zatím štěstí a hlavní arbitr nepřáli, bojovali a zápas se tak stal ve velkém vedru nelítostným bojem, který dost bolel. Přesto se šlo v poločase do kabin za stavu 2:1 pro Vrchoslavice.

Hanáci dostali lekci v produktivitě!

Foto Jiří Gándhí Procházka

Letos poprvé si Hanáci zahráli doma na trávě a asi to nebyla správná volba. Běhaví mladíci z Troubek je proháněli a samotný výsledek hovoří za vše. A hlavně ta produktivita!

Už v 9. minutě podnikli hosté postupný útok a Němčák podél vyběhnuvšího Maráka otevřel skóre zápasu - 0:1. Hanákům trvalo téměř dvacet minut, než se jim podařilo z penalty za nastřelenou ruku ve vápně Kaprálem vyrovnat – 1:1. Bohužel posléze se objevil "kojetínsko-kovalovický komplex" (dvě obdržené branky za tři minuty), který hosté ještě o jeden gól, zavánějící ofsajdem, rozmnožili. A tak šli Hanáci do šaten za velmi nepříznivého stavu 1:4!  

Hanáci dovezli z Kojetína bod

Foto Oldřich Lošťák

V příjemném prostředí stadionku v Kovalovicích odehráli Hanáci v neděli 20. kolo I.B třídy sk. A Olomouckého KFS. Celý první poločas se hrálo nahoru dolů a na obou stranách měli nejvíce práce gólmani. 

Ve 42. minutě vypálil Zatloukal na domácího gólmana, který míč vyrazil a dobíhající Jakub Novák jej „uklidil" do odkryté branky - 0:1. Bohužel druhý poločas jsme začali s bohorovným klidem a zaspali jej. Výsledkem byly dva  „slepené" góly domácího Kravara během dvou minut! Zaskočení hosté se snažili alespoň vyrovnat. Podařilo se jim to až v 86. minutě. Zdeněk Petržela dostal dlouhý pas, unikl obránci a  zblízka prostřelil brankáře Švece – 2:2.

Hanáci po penaltovém rozstřelu vezou dva body z Tovačova

Foto Jiří Gándhí Procházka

Ve třetím kole 1.B třídy skupiny A Olomouckého KFS zavítali Hanáci na trávu do Tovačova. Celý zápas ovlivňoval silný vítr, který každý poločas zvýhodňoval jedno mužstvo.

Po několika šancích domácích, kdy vynikl při jejich likvidaci brankář Honza Marák, se dostali do šance Hanáci. Ve 22. minutě přihrál Krupička volnému Zatloukalovi a ten krásnou technickou střelou z dvaceti metrů vymetl domácímu brankáři Rakovskému „šibenici„ – 0:1. Radost hráčů Hané však trvala pouhých šest minut. Domácí hráč Nemrava zpracoval odražený míč, střelou k tyči překvapil hostujícího brankáře Maráka a srovnal na 1:1. Celý zbytek zápasu se oba celky snažily strhnout vítězství na svou stranu, ale po devadesáti minutách svítil na ukazateli nerozhodný výsledek.

Haná Prostějov – TJ Smržice 1:0

Foto Jiří Gándhí Procházka, Oldřich Lošťák

V prvním jarním kole I.B třídy skupiny A Olomouckého KFS přivítali Hanáci v "derby" na umělce hráče Smržic. I když to byl pro Hanáky první ostrý start po zimní pauze, probíhal zápas ve svižném tempu. 

Hrálo se nahoru dolů a první poločas měli domácí navrch. Hosté sice v půli poločasu napálili břevno Marákovy branky, a to se ještě teď chvěje, ale ostatní šance obou mužstev zůstaly bez koncovky. Když už se zdálo, že obě mužstva odejdou po čtyřiceti pěti minutách do šaten za nerozhodného stavu, domácí hráči udeřili. I v deseti hráčích, neboť u lajny byl ošetřován Martin Kolář, přihrál Strouhal Zatloukalovi, který odcentroval do vápna a nabíhající Petržela hlavou poslal míč vedle překvapeného Volfa – 1:0.