Hanáci doma bodovali s Jesencem

Foto Oldřich Lošťák

V regionálním derby 1.B třídy sk.B olomouckého KFS nastoupili Hanáci na umělce proti mužstvu Jesenec – Dzbel. Celý první poločas byl plný střetů a faulů a také v něm padly všechny góly.

V 18. minutě zahrával Typner trestný kop a míč z hlavy Vašuta skončil za zády překvapeného Hensla – 1:0. V 38. minutě utekl s míčem od půlící čáry domácí Zatloukal, jeho prudkou střelu brankář hostí vyrazil do míst, kde nabíhal Danis a ten pohodlně dorazil míč do sítě – 2:0. Hráčům Jesence se podařilo ve 44. minutě snížit z penalty kapitánem Čížkem. Celý druhý poločas hosté tlačili, ale Hanáci své vítězství uhájili.

Hodnocení trenéra Hané Prostějov Daniela Koláře: „Těžký zápas, vzhledem ke kvalitě týmu. Nám tentokrát nevyhovoval menší rozměr hřiště. Bojovností se nám nakonec podařilo získat tři body“.

Sestava Hané Prostějov: Marák – Světlík, Trnavský, Čermák, Martin Kolář – Krupička, Makowski (46. Jakub Novák), Vašut, Typner, Danis (79. Jančiar), Zatloukal (46. Cibulec)

Trenér: Daniel Kolář

Branky: 18. Vašut, 38. Danis – 44. Čížek (pen.)

Rozhodčí: Perutka – Hubený, Hausnerová

ŽK: Vašut – Dominik Liška

Diváků: 61

V sobotu 29. srpna v :hodin sehrají Hanáci další zápas v Moravském Berouně. (Text a foto Oldřich Lošťák)