Fotbalisté Hané si výhrou s Olšanami upevnili vedení v tabulce

Foto Jiří Gándhí Procházka

Zápas mužstev z protilehlých pólů tabulky měl kupodivu vyrovnaný průběh. Branky však stříleli pouze domácí.

V 15. minutě centroval domácí Krupička ze značky rohového kopu, Světlík si na míč vyskočil a s pomocí tyče otevřel skóre zápasu – 1:0. Druhý gól padl před koncem poločasu. Mladý Gábor utekl s míčem obráncům Olšan, jeho první střelu gólman Kvapil vyrazil, ale na dorážku už byl krátký – 2:0. Ve 47. minutě po závaru v obraně hostí střílel Zatloukal a zvyšoval na 3:0. Čvrtou branku vypracoval Gábor, který opět unikl obráncům soupeře a nezištně přihrál sprintujícímu Jiřímu Novákovi. Extenista Novák technickou střelou podél vyběhnuvšího Kvapila nezaváhal - 4:0!

V příštím kole hrají Hanáci v neděli 30. října ve 14.30 hodin na hřišti nováčka ve Výšovicích. Ať žije Haná! Haná je věčná!

Oldřich Lošťák

TJ Haná Prostějov – Sokol Olšany 4:0 (2:0)

Branky: 15. Světlík, 42. Gábor, 51. Zatloukal, 76. Jiří Novák. Rozhodčí: Mlčoch – Bašný, Sklenář. ŽK: Hodulák – Hloušek. Diváků: 40

Sestava TJ Haná Prostějov: Lošťák -  Martin Kolář, Ohlídal, Černý (60. Jančiar), Michal Trnavský  - Strouhal (68. Jiří Novák), Krupička (63. Jakub Novák), Hodulák, Světlík (57. Dominik Holomek) – Zatloukal ( 73. Křížek), Gábor. Trenér: Daniel Kolář