Haná Prostějov – TJ Smržice 1:0

Foto Jiří Gándhí Procházka, Oldřich Lošťák

V prvním jarním kole I.B třídy skupiny A Olomouckého KFS přivítali Hanáci v "derby" na umělce hráče Smržic. I když to byl pro Hanáky první ostrý start po zimní pauze, probíhal zápas ve svižném tempu.

Hrálo se nahoru dolů a první poločas měli domácí navrch. Hosté sice v půli poločasu napálili břevno Marákovy branky, a to se ještě teď chvěje, ale ostatní šance obou mužstev zůstaly bez koncovky. Když už se zdálo, že obě mužstva odejdou po čtyřiceti pěti minutách do šaten za nerozhodného stavu, domácí hráči udeřili. I v deseti hráčích, neboť u lajny byl ošetřován Martin Kolář, přihrál Strouhal Zatloukalovi, který odcentroval do vápna a nabíhající Petržela hlavou poslal míč vedle překvapeného Volfa – 1:0.

Ve druhém poločase měli Smržičtí mírně navrch, ale obrana Hané na čele s bezchybným Marákem jejich tlaku odolala. A tak první tři jarní body zůstaly na Hané. Ať žije Haná! Haná je věčná!

Oldřich Lošťák

Branky: 45. Petržela. Rozhodčí: Spurný – Majer, Bašný. Diváků: 50. ŽK: Trnavský, Kaprál (oba Haná).

Sestava Hané Prostějov: Marák – Trnavský, Ohlídal, Čermák, Martin Kolář (42. Vyskočil), Strouhal (72. Jančiar), Kaprál, Krupička, Jakub Novák – Zatloukal (81. Jiří Novák), Petržela (46. Světlík). Trenér: Daniel Kolář