svědci

Policisté hledají svědky nehody na D46

Foto Policie ČR

Ve středu 20. září 2023 kolem osmé hodiny ráno měl neznámý řidič způsobit dopravní nehodu na dálnici D46 na 28. km (u Prostějova) ve směru jízdy od Olomouce na Prostějov.

Doposud neustanovený řidič (pravděpodobně dodávkového vozidla) měl předjíždět nákladní soupravu. V daném místě zřejmě neodhadl vzdálenost před nadcházejícím se zúžením do jednoho jízdního pruhu, prudce snížil rychlost a zařadil se vpravo před nákladní vozidlo. Přitom na tahači poškodil zpětné zrcátko. Nezjištěný řidič z místa dopravní nehody ujel.

Policisté pátrají po svědcích smrtelné dopravní nehody. Zemřel při ní cyklista

Foto Policie ČR

Policisté dopravního inspektorátu Olomouc se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc vedoucí k objasnění tragické dopravní nehody.

V úterý 4. dubna 2023 krátce před devátou hodinou dopoledne byl nalezen cyklista bez známek života na chodníku na ulici Brněnská v Olomouci, nedaleko autobusové zastávky Fakultní nemocnice.

Osmašedesátiletý cyklista pravděpodobně jel po rovném úseku chodníku od ulice Wolkerova směrem k ulici Hraniční a z dosud nezjištěných příčin upadl z jízdního kola na betonovou zídku a na následky zranění na místě zemřel.

Policisté hledají svědky nehody na D46 u Prostějova

Foto Policie ČR

Policisté dálničního oddělení Kocourovec se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc vedoucí k objasnění dopravní nehody.

Ve středu 29. března 2023 krátce před 12:30 hod. neznámý řidič poškodil středová ocelová svodidla na dálnici D46 na 29 km (u Prostějova) ve směru jízdy od Prostějova na Olomouc. V dané době se na místě mělo nacházet dodávkové vozidlo s vlekem, na kterém byla naložena vlečka. Neznámý řidič nezjištěného vozidla po poškození svodidel z místa nehody ujel, aniž by nehodu oznámil.

Policisté hledají svědky nehody na D46 u Olšan

Foto Policie ČR

Policisté dálničního oddělení Kocourovec se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc vedoucí k objasnění dopravní nehody. Ve středu 14. prosince deset minut po půlnoci došlo k dopravní nehodě nákladního vozidla Man na 31. km dálnice D46 ve směru z Olomouce na Prostějov.

„Řidič uvedl, že u nezjištěného nákladního vozidla s návěsem bílé barvy jedoucí v pravém jízdním pruhu došlo k defektu pneumatiky. Ta měla odletět do středových svodidel, od kterých se odrazila do pravého jízdního pruhu, a to bezprostředně před nákladní vozidlo oznamovatele. Při následném střetu vozidla s pneumatikou došlo k poškození vyrovnávací palivové hadice a úniku cca 30l nafty. Řidič nezjištěného nákladního vozidla nezastavil a z místa nehody ujel,“ popsal policejní mluvčí Libor Hejtman.

Policisté hledají svědky nehody na D46 u Prostějova

Foto Policie ČR

Policisté dálničního oddělení Kocourovec se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc vedoucí k objasnění dopravní nehody, ke které došlo ve čtvrtek 1. prosince.

Stalo se tak o čtvrt na deset dopoledne na 34. km dálnice D46 ve směru z Olomouce na Prostějov. „Řidičku osobního vozidla Porsche Cayenne měl vytlačit nezjištěný řidič nákladního vozidla s návěsem. Aby řidička zabránila střetu, strhla řízení vlevo a narazila do ocelových svodidel. Ke srážce vozidel nedošlo. Řidič nákladního vozidla nezastavil a z místa nehody ujel,“ popsal nehodu policejní mluvčí Libor Hejtman.

Policisté hledají svědky tragické nehody u Hněvotína. Zemřel při ní řidič Citroënu

Foto Policie ČR

Kriminalisté územního odboru Olomouc se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc vedoucí k objasnění tragické dopravní nehody, která se stala ve čtvrtek 2. června 2022 kolem 04:50 hod.  na silnici č. 570 u dálničního sjezdu na 37. km dálnice D46.

Pětačtyřicetiletý řidič vozidla Citroen Berlingo jedoucí po dálnici D46 ve směru od Olomouce na Hněvotín pravděpodobně při sjezdu z dálnice z dosud nezjištěných příčin rovně projel čtyřramennou křižovatkou a narazil do protější betonové zdi. Potom došlo k vzplanutí vozidla. Řidič při nehodě zahynul.

Policisté hledají svědky nehody na D46

foto Policie ČR

Policisté dálničního oddělení Kocourovec se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc vedoucí k objasnění dopravní nehody.

Ve středu 13. října 2021 v 17:20 hod. neznámý řidič způsobil dopravní nehodu na 35 km dálnice D46 ve směru jízdy od Prostějova na Olomouc.

„Neznámý řidič nákladní soupravy měl z pravého jízdního pruhu přejíždět do levého. Přitom měl zadní částí návěsu narazit a vytlačit na středová pásová svodidla řidičku osobního vozidla Citroen C4, která jela v levém jízdním pruhu. Po střetu řidič nákladního vozidla nezastavil a z místa nehody ujel. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman s tím, že na vozidle vznikla škoda ve výši 80 000 korun a na svodidlech 40 000 korun.

Policisté hledají svědky nehody

ilustrační foto Foto PČR

V pátek 19. března v 8:45 hod. se stala dopravní nehoda na konci obce Tovačov, po které zůstalo zdemolované auto bez přední části s motorem odhozeným o několik metrů dál v poli. I přes hrozivě vypadající nehodu utrpěl řidič naštěstí jen lehčí zranění, se kterým byl převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci.

„Podle výpovědi svědků jel dosud nezjištěný řidič, v pravděpodobně tmavém osobním vozidle, ve směru od Tovačova směrem na Olomouc. Na konci obce v blízkosti nepřehledné pravotočivé zatáčky začal předjíždět vozidlo Ford Transit, které jelo stejným směrem a dál pokračoval i v předjíždění nákladního auta s přívěsem. Po předjetí soupravy se okamžitě zařadil před náklaďák, protože v protisměru jelo osobní vozidlo Peugeot 206 a dál pokračoval v jízdě. Řidič peugeotu chtěl zabránit střetu a zareagoval tak, že strhl řízení doprava.

Policisté hledají svědky nehody ve Foerstrově ulici

foto Policie ČR

V pondělí 3. listopadu 2020 v 16:25 hodin došlo ve Foerstrově ulici v Prostějově, u křižovatky s ulicí Hyacintovou, k čelnímu střetu osobních automobilů značek Ford a Renault. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 60 tisíc korun. Alkohol u zúčastněných řidičů policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami.

"Policisté skupiny dopravních nehod se v zájmu řádného objasnění příčin a okolností dopravní nehody obrací na její případné svědky. Zejména na řidičku tmavého vozidla karoserie SUV, která v době nehody místem projížděla z ulice Hyacintové do ulice Foerstrovy.

Se svými poznatky se svědci mohou na policisty obrátit osobně na dopravním inspektorátu na adrese Havlíčkova 16b, nebo telefonicky na čísla 974 781 251, 974 781 580 či na bezplatnou telefonní linku 158," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Policisté hledají svědky nehody ve Vrahovicích

foto Policie ČR

V úterý 8. září 2020 v 16:30 hodin došlo u kostela svatého Bartoloměje v Majakovského ulici v Prostějově-Vrahovicích k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Protijedoucí vozidla značek Škoda a Peugeot se střetla při míjení a došlo tak k poškození jejich levých předních částí. Ke zranění osob nedošlo a výše škody byla vyčíslena na 25 tisíc korun. Alkohol u obou řidičů policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami.

Řidič Škody s přívěsným vozíkem se s řidičkou Peugeotu na zavinění dopravní nehody neshodli a policisté by tak přivítali pomoc případných svědků. Zejména řidiče tmavého automobilu ve věku asi 35 až 40 let, který v místě nehody zastavil a s řidičkou Peugeotu chvíli komunikoval.