dálnice

Naboural svodidla a ujel. Policisté hledají viníka

foto Policie ČR

Policisté dálničního oddělení Kocourovec se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc vedoucí k objasnění dopravní nehody.

Minulý pátek neznámý řidič způsobil dopravní nehodu na dálnici D46 na 24 km ve směru z Olomouce na Prostějov, a to na dálničním sjezdu na EXIT 24 Prostějov – centrum. Řidič s vozidlem při opouštění dálnice z nezjištěných příčin vyjel vlevo z jízdního pruhu a narazil do ocelových svodidel, která poškodil. Následně z místa nehody ujel, aniž by ji ohlásil.

Dodávka napálila do kamionu. Na dálnici do Olomouce

Foto HZS Olomouckého kraje

Vážná dopravní nehoda omezila v úterý provoz na dálnici D46 ve směru z Prostějova na Olomouc. U sjezdu na úrovni obce Hněvotín se srazila dodávka s kamionem. Hasiči z dodávky vyprošťovali dva zraněné lidi.

Kolize zkomplikovala dopravu na frekventovaném tahu do Olomouce po půl desáté dopoledne. "Podle dosavadního šetření v pravém jízdním pruhu stálo nákladní vozidlo a zezadu do něj narazilo dodávkové vozidlo. Při nehodě řidič dodávky se spolujezdcem utrpěli zranění," informoval policejní mluvčí Libor Hejtman a dodal: "Dechové zkoušky u obou řidičů byly negativní. Příčina nehody je v šetření."

Lis na dálnici. A škoda přes půl milionu

Foto Policie ČR

Ve středu večer se stala dopravní nehoda na D46 ve směru od Prostějova na Brno. V katastru obce Brodek u Prostějova jel 21letý řidič s nákladním vozidlem Renault Master a při řízení přehlédl jiné nákladní vozidlo značky Iveco, které bylo řádně označené a odstavené u kraje z důvodu poruchy. Do tohoto vozidla narazil pravou přední částí.

„Při nárazu se mu uvolnil z korby přepravovaný náklad, konkrétně lis na palety a spadl do pravého jízdního pruhu, kde poškodil povrch dálnice. Podezřelý řidič byl lehce zraněn a na místě byl ošetřen záchranáři, kteří byli k nehodě přivoláni. Hospitalizace nebo převoz nebyl nutný. Ke zranění dalších osob nedošlo, řidič druhého vozidla se v době nárazu v autě nenacházel," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že požití alkoholu se ani u jednoho z řidičů neprokázalo. Hmotná škoda byla předběžně stanovena na 610 000 Kč.

Ranní tragédie na dálnici ochromila Prostějov

Foto HZS Olomouckého kraje

Dnes ráno před pátou hodinou se stala vážná dopravní nehoda na dálnici D46 na cca 23,5 km v úrovni prodejny Kaufland v Okružní ulici v Prostějově. Za doposud nezjištěných okolností došlo ke střetu kamionu s osobním vozidlem. Jeden člověk na místě zemřel, další tři jsou zranění.

„Dva z nich jsme vyprostili ze zdemolovaného vozu hydraulickými nástroji a předali je záchranářům," uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová. Podle policejní mluvčí Miluše Zajícové 27letý řidič osobního vozu, jedoucí ve směru na Olomouc, z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se čelně střetl s kamionem. "Na místě zemřel spolujezdec z osobního vozu. Další spolujezdec a řidič byli převezeni se zraněním do FN Olomouc," doplnila mluvčí s tím, že zraněn byl i řidič kamionu. Všichni účastníci nehody byli podle jejoch slov cizími státními příslušníky.   

Na dálnici D46 u Prostějova bude postaveno bezpečnější křížení

Foto ŘSD

Stávající mimoúrovňové křížení (MÚK) u Prostějova přestává plnit roli bezpečného místa sjezdu či nájezdu v rámci dálnice D46, proto byla schválena kompletní modernizace. Dotčený EXIT 26 Držovice, poblíž obchodní galerie Arkáda, proto čeká rekonstrukce zhruba za 195 milionů Kč.

Z důvodu stavby nových připojovacích a odbočovacích pruhů včetně kruhového objezdu proběhnou úpravy stávajícího mostu dálnice D46, zároveň bude zcela přeorganizována doprava na mimoúrovňovém křížení. Projekt je rozdělen do čtyř navazujících etap stanovených v rámci potřeby zachovat plynulý dálniční provoz. Jednotlivě dokončené části mimoúrovňové křížení budou ihned uváděny do provozu nebo předčasného užívání s co nejmenším zdržením motoristů.

Prostějovští záchranáři přivedli na svět miminko. Mia se narodila na dálnici!

Foto ZZS Olomouckého kraje

Pondělní vydatnou noční směnu zakončila posádka RZP Prostějov velmi pozitivně. David a Petr přivedli na svět malou Miu.

„S miminky se tento rok “roztrhl pytel”. Překotných porodů máme na svém kontě již několik desítek. Nicméně jsou to události, které s vámi rádi sdílíme, protože dobrých zpráv není nikdy dost,“ uvedla mluvčí záchranky Lucie Urbanová.

Porod v terénu proběhl v ranních hodinách na dálnici D1. „Naše ostřílená posádka – David a Petr tak během pár minut pomohli malé dívence na svět. Vše proběhlo naprosto fyziologicky, bez jakýchkoliv komplikací. Tímto přejeme hodně štěstí a zdraví jak mamince, tak miminku,“ doplnila mluvčí.

Náklaďáku upadlo kolo. Na dálnici

foto Policie ČR

Nehodou ve středu skončila jízda nákladního vozidla s návěsem, které jelo po dálnici ve směru od Vyškova na Prostějov a osobního vozidla VW Passat, které jelo v protisměru.

„Řidič nákladního vozidla si pořádně nezkontroloval upevnění levého zadního kola, které se zhruba na 15 km dálnice uvolnilo a čelně narazilo do VW, které jelo v protisměru," uvedla policejní mluvčí Miluš Zajícová s tím, že v těchto místech je vozovka zúžena do jednoho jízdního pruhu. Ke zranění osob naštěstí nedošlo a požití alkoholu u obou řidičů cizí státní příslušnosti bylo vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. Řidiči nákladního vozidla byla uložena bloková pokuta ve výši 2 000 Kč. Na vozidlech byla hmotná škoda vyčíslena na 210 000 Kč. (red)

Za řetězovou nehodu na D35 nemůže popraskaná vozovka, ale nepozorná řidička

Foto PČR

O řetězové nehodě na D35 PvNovinky minulý týden informovaly. Policisté nyní zveřejnili zprávu, týkající se konkrétní situace na dálnicí. Za nehodu podle nich může nepozornost řidičky.

„V sobotu 19. června před patnáctou hodinou 44letá řidička řídila vozidlo Seat Leon na dálnici D35 z Olomouce na Ostravu. Na 286 km nepřizpůsobila rychlost stavu a povrchu vozovky a dostatečně se nevěnovala řízení a provozu před sebou. Vlivem vysokých teplot došlo k poškození dálničního povrchu, na což vozidla reagovala zpomalením až zastavením.

Dálnice u Daskabátu by mohla být v provozu ve čtvrtek

Foto ŘSD

Olomoucký kraj maximálně spolupracuje s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD), pod jehož správu spadá dálnice D35. Ta se v sobotu 19. června vlivem vysokých teplot u obce Daskabát rozlomila. Havarovalo přitom několik aut.

„Jde o velmi nepříjemnou situaci. Olomoucký kraj se přesto, že mu vozovka nepatří, snaží o součinnost se všemi, kteří urychlenou opravu dálnice zajišťují. Nadměrnou dopravou, která se teď přesunula na krajské a místní komunikace, netrpí jen samotné vozovky, ale především lidé v obcích a městech nejen v okolí dálnice – těm nyní pod okny denně projíždí desetitisíce aut. Jsme proto ve spojení s policií a na základě komunikace s ŘSD se snažíme průběžně podávat informace,“ uvedl Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro dopravu.

Po střetu se Superbem na dálničním nájezdu se srna vzpamatovala a utekla

foto Policie ČR

Ve středu ve 21:30 hodin došlo na nájezdu na dálnici D46 ve směru od Držovic na Olomouc ke střetu osobního automobilu se srnou.

Ta řidiči do cesty z pravé strany vyběhla náhle a tomu se již střetu nepodařilo zabránit. Ke zranění osob při nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na vozidle byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. "Otřesená srna po střetu s vozidlem chvíli zůstala na místě, pak ale utekla," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)