svědek

Policisté hledají svědky nehody na D46

Foto Policie ČR

Policisté dálničního oddělení Kocourkovec se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc vedoucí k objasnění dopravní nehody.

V pátek 15. července 2022 v 11:50 hod. měl doposud neustanovený řidič bílého dodávkového vozidla při jízdě na 36,3. km dálnice D46 (u Hněvotína) ve směru od Olomouce na Prostějov zapříčinit poškození osobního vozidla VW Passat. Řidiči dodávky došlo během jízdy v připojovacím pruhu k defektu pneumatiky na levé straně vozidla. Přitom odlétly kusy pneumatik do sousedního jízdního pruhu těsně před vozidlo VW Passat. Jeho řidič nedokázal střetu s částmi pneumatik zabránit a došlo k poškození přední části osobního vozidla.

Policie hledá svědky nehody na D1

Foto Policie ČR

Policisté dálničního oddělení Kocourovec se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc vedoucí k objasnění dopravní nehody.

Ve čtvrtek 18. listopadu 2021 před půl devátou večer způsobil dosud nezjištěný řidič vozidlem BMW 530 XD dopravní nehodu na 310 km dálnice D1 (u Hranic) ve směru jízdy od Ostravy na Olomouc. Podle prvotního šetření řidič dostal smyk, narazil do středových ocelových svodidel a zůstal kolmě stát v levém jízdním pruhu. Po pár minutách do havarovaného vozidla narazilo vozidlo VW Sharan, v němž byly lehce zraněny dvě osoby (řidič a spolujezdkyně).

Policisté poblíž havarovaných vozidel našli nezraněného 38letého muže, který jim tvrdil, že cestoval ve vozidle BMW, patřící jeho manželce, jako spolujezdec, vůz neřídil a řidiče blíže nezná. Policisté u něj provedli test na alkohol s negativním výsledkem. Testu na přítomnost jiných návykových látek se odmítl podrobit. Při dopravních nehodách došlo k hmotné škodě na vozidle BMW v odhadované výši 140 000 korun, na svodidlech 60 000 korun a na vozidle VW Sharan 500 000 korun.

Policisté hledají svědky střetu cyklistky s osobním autem

foto Policie ČR

V pátek pět minut před 11:00 hodinou se stala na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově dopravní nehoda. Řidič zastavil s vozidlem VW Passat při pravém okraji komunikace v blízkosti lékárny. Otevřel dveře a chtěl vystoupit, vzápětí si ale uvědomil, že nemá respirátor a otočil se pro něho.

V ten okamžik narazila do otevřených dveří cyklistka v seniorském věku a upadla na silnici, kde se zranila. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 1 000 Kč. Ani u jednoho se nepotvrdilo, že by řídili pod vlivem alkoholu. 

„V souvislosti s touto nehodou se obracíme na případné svědky nehody, aby nás z důvodu řádného objasnění kontaktovali na lince 974 781 251 nebo 735 788 541, případně na lince 158 a poskytli bližší okolnosti a informace k popsané události. Děkujeme za spolupráci," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

V brzdícím autobusu se zranila cestující. Policisté hledají svědky!

ilustrační foto ZZS

Ve čtvrtek 18. října 2008 v 13:15 hodin jel linkový autobus Plumlovskou ulicí v Prostějově. Devětadvacetiletá cestující se nahnula na kočárkem se svým dítětem v době, kdy řidič zastavoval před přechodem pro chodce u křižovatky s ulicemi Březinova a Rostislavova. Při náhlé změně rychlosti jízdy žena z dosud přesně nezjištěných příčin ztratila rovnováhu a upadla na podlahu. 

Při tom se udeřila do hlavy a dle svých slov na chvíli ztratila vědomí. Ke zranění dalších osob ani ke škodě na majetku nedošlo. Zraněná žena byla převezena do prostějovské nemocnice. Alkohol u řidiče i zraněné ženy policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Věc jako dopravní nehodu šetří policisté skupiny dopravních nehod. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění jsou předmětem dalšího policejního šetření.

Policisté hledají svědky deset let staré vraždy

ilustrační foto PČR

Kriminalisté se obracejí na veřejnost s výzvou o pomoc při objasnění přes deset let starého případu vraždy, která se stala ve videopůjčovně ve Šternberku.

Dne 29. 7. 2005 přibližně hodinu po poledni neznámý pachatel vstoupil do videopůjčovny na Hlavním náměstí ve Šternberku a zavraždil jednatřicetiletou zaměstnankyni, která se nacházela v provozovně. Oběť byla zavražděna zvlášť surovým způsobem.

Policie hledá svědky dopravní nehody před Lidlem

Foto Policie ČR Prostějov

K dopravní nehodě došlo v době od 1. prosince 2011 20:00 hod. do 2. prosince 2011 13:00 hodin v obci Prostějov, před OD LIDL (ul. Újezd), kdy dosud nezjištěný řidič s nezjištěným vozidlem a z nezjištěných příčin poškodil zaparkované osobní vozidlo Škoda, r.z. 1M4 6256. 

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 28' 15.0852" N, 17° 7' 6.9924" E

Pohotovému svědkovi zloděj zmizel v domě u Dolní ulice

Ilustrační foto

Svědek viděl zloděje, jak krade z auta dvě tašky, pronásledoval jej, ale pachatel se mu ztratil v domě v blízkosti ulice Dolní. Policie po zloději pátrá.