cyklistka

Přehlédla cyklistku. Ta skončila na zemi a poté v nemocnici

Foto Policie ČR

V pátek odpoledne vyjížděla hlídka dopravních policistů k nehodě, která se stala na ulici Průmyslová v Prostějově. Žena vyjížděla z areálu firmy na hlavní komunikaci, a přitom byla oslněna sluncem. Srazila cyklistku.

Vlivem toho přehlédla cyklistku, která jela od ulice Kralická směrem k ulici Vrahovická. Cyklistka po nárazu spadla na kapotu a poté se sesunula na zem. „Při nárazu došlo k jejímu zranění a starší žena byla převezena do nemocnice. Požití alkoholu se nepotvrdilo ani u jedné z účastnic," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že hmotná škoda byla vyčíslena na 10 000 Kč. (red)

Cyklistka skončila v nemocnici. Dodávka ji srazila na cyklostezce

Foto Policie ČR

Ve čtvrtek dopoledne vyjížděl z areálu firmy na ulici Olomoucká v Prostějově dodávkovým vozidlem VW mladý muž, a přitom přehlédl starší ženu jedoucí na kole po značené cyklostezce ve směru od centra směrem k čerpací stanici.

„Vlivem toho došlo ke střetu, po kterém cyklista spadla na komunikaci, kde zůstala ležet. Řidič ihned zastavil, poskytl ženě první pomoc a přivolal záchranku, která poškozenou zraněnou ženu převezla do nemocnice," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že alkohol byl u obou vyloučen provedenou dechovou zkouškou. Hmotná škoda nevznikla. Nehoda je nadále v šetření policistů z dopravního inspektorátu. (red)

Devítiletá cyklistka vrazila do autobusu

Foto Policie ČR

V pátek odpoledne jela hlídka dopravních policistů do Olšan u Prostějova, kde se stala dopravní nehoda. Na místě zjistila, že devítiletá cyklistka jela na kole po chodníku vedoucím podél komunikace směrem do centra. U jednoho z místních domů náhle sjela na silnici na přechod pro chodce, aniž by se rozhlédla.

V tu dobu tudy projížděly dva autobusy, které jely za sebou a do druhého z nich narazila. „Řidička autobusu, který byl v době nehody bez cestujících, chtěla zabránit střetu, ale to se již nepodařilo. Dívka narazila do zadní části autobusu za výstupními dveřmi, upadla na komunikaci a autobus jí zadním kolem najel na dolní končetinu. Při jízdě neměla na hlavě nasazenou cyklistickou přilbu a telefonovala. Mladá cyklistka byla z místa nehody převezena záchrannou službou do Fakultní nemocnice v Olomouci," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Smrtelná dopravní nehoda. U Hrubčic zemřela cyklistka

Ilustrační foto Policie ČR

Ve středu 16. listopadu před sedmnáctou hodinou vyjížděli policisté k vážné dopravní nehodě osobního vozidla s cyklistkou na silnici č. II/434 mezi obcemi Tovačov a Hrubčice. Po střetu s vozem tam zemřela 74letá cyklistka.

„Podle dosavadního šetření 38letý řidič vozidla Škoda jel směrem na obec Tovačov a z dosud přesně nezjištěných příčin se srazil s protijedoucí 74letou cyklistkou. Seniorka i přes rychle poskytnutou první pomoc na místě zemřela," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.  Řidič nebyl pod vlivem alkoholu ani jiné návykové látky.

Policisté hledají svědky střetu cyklistky s osobním autem

foto Policie ČR

V pátek pět minut před 11:00 hodinou se stala na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově dopravní nehoda. Řidič zastavil s vozidlem VW Passat při pravém okraji komunikace v blízkosti lékárny. Otevřel dveře a chtěl vystoupit, vzápětí si ale uvědomil, že nemá respirátor a otočil se pro něho.

V ten okamžik narazila do otevřených dveří cyklistka v seniorském věku a upadla na silnici, kde se zranila. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 1 000 Kč. Ani u jednoho se nepotvrdilo, že by řídili pod vlivem alkoholu. 

„V souvislosti s touto nehodou se obracíme na případné svědky nehody, aby nás z důvodu řádného objasnění kontaktovali na lince 974 781 251 nebo 735 788 541, případně na lince 158 a poskytli bližší okolnosti a informace k popsané události. Děkujeme za spolupráci," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Opilá cyklistka odmítala s policisty spolupracovat

ilustrační foto Městská policie

Ve středu po třiadvacáté hodině kontrolovali policisté v ulici V Loučkách v Prostějově neosvětlenou cyklistku. Zjevně opilá žena s policisty odmítala spolupracovat, nechtěla jim sdělit totožnost, a naopak se pokoušela z místa odejít.

Když nepomohla žádost ani výzva, byla žena policisty na místě zajištěna a k dalším úkonům eskortována na policejní služebnu. Tam policisté zjistili, že se jedná o čtyřiačtyřicetiletou ženu z Prostějova a dechovými zkouškami u ní změřili hodnoty 1,17 a 1,13 ‰ alkoholu v dechu. S výsledky zkoušek žena souhlasila a požití alkoholu před jízdou přiznala. Ze zajištění byla propuštěna necelou hodinu po půlnoci.

Cyklistka nedala přednost. V křižovatce smrti ji trefila Fabia

foto Policie ČR

V úterý odpoledne cestovala na svém jízdním kole 54letá žena ve směru od Prostějova městské části Čechůvky na Kralice na Hané.

„Při průjezdu křižovatkou se silnicí II/150 nerespektovala dopravní značku „Stůj, dej přednost v jízdě“ a nedala přednost vozidlu Š Fabia, které přijíždělo po hlavní silnici z její pravé strany. Řidič škodovky se snažil kolizi zabránit a strhl řízení doprava, jeho úsilí ale nepřineslo kýžené ovoce, protože nakonec ke střetu přece jen došlo. Žena na kole po nárazu spadla a z preventivních důvodů byla převezena do nemocnice na vyšetření," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Jízda pod vlivem alkoholu se neprokázala ani u jednoho z řidičů.