Olšany

V Olšanech prodávali nebezpečnou sekanou

Foto SZPI

Adam velkoobchod s.r.o. v Olšanech u Prostějova navštívili inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce. A našli zde zkaženou sekanou.

Sekanou zařadili mezi nebezpečné potraviny, protože silně zapáchala po kažení. „Povrch potraviny byl oslizlý a lepkavý. Potravina se nepovažuje za bezpečnou, pokud jeví známky kažení,“ uvedli inspektoři s tím, že potravina měla neznámé datum použitelnosti. (Zdroj SZPI)

Sobotní nálezy. Granát v lomu a pistole v kurníku

Foto Policie ČR

Hned dva nebezpečné nálezy řešili prostějovští policisté v sobotu 24. dubna.

První přijali oznámení o nálezu vojenské munice v bývalém lomu Vápenice v katastru obce Slatinky. Na místo vyslaný policejní pyrotechnik nález klasifikoval jako dělostřelecký granát ráže 75 milimetrů z období druhé světové války a převzal si ho k odborné likvidaci.

Ze silnice sestřelila řidiče Stila, který čekal na vyproštění

foto Policie ČR

Ve čtvrtek před devátou hodinou jel šestadvacetiletý muž s Fiatem Stilo od obce Olšany u Prostějova k Prostějovu. Z důvodu nepřizpůsobení rychlosti jízdy stavu a povaze vozovky muž nezvládl řízení a vyjel vpravo mimo komunikaci. Ke zranění osob při havárii nedošlo, ale vozidlo uvízlo v křoví u silnice. Muž si proto nasadil reflexní vestu a k vyproštění přivolal pomoc.

„Krátce po deváté hodině místem v opačném směru jela jednapadesátiletá žena s Renaultem Laguna. Také ona podcenila stav komunikace a téměř ve stejném místě nezvládla řízení. Neovladatelný Renault přejel do protisměru, kde srazil čekajícího muže a odhodil ho mimo vozovku. Renault pak pokračoval dál, těsně minul Fiat a vyjel vlevo mimo komunikaci. Tam proletěl křovím a v poloze na pravém boku se zastavil na poli. Muž i žena při dopravní nehodě utrpěli lehká zranění.

Z místa nehody "pod parou" ujel, ale svědci ho vypátrali

foto Policie ČR

V neděli v 17:00 hodin došlo v Olšanech u Prostějova k havárii osobního automobilu Audi. Jeho řidič z dosud přesně nezjištěných příčin při jízdě z centra obce směrem k obci Hablov po odbočení vpravo nezvládl řízení, s vozidlem přejel do protisměru a poté vlevo mimo komunikaci. Tam bočně narazil do stěny rodinného domu. Na místě nezastavil, ale ujel.

Svědci nehody na místo přivolali policisty a zaparkované Audi vypátrali nedaleko. Zjevně opilý jednapadesátiletý majitel poškozeného vozidla navzdory tvrzení svědků popřel, že by uvedenou nehodu způsobil a odmítl se také podrobit dechové zkoušce.

Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun. "Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Kontrole se chtěl vyhnout. Dobře věděl proč

ilustrační foto PČR

Ve středu po jedenácté hodině hlídkovali policisté prostějovského dopravního inspektorátu v obci Olšany u Prostějova. Když hlídkující policisty zahlédl třiačtyřicetiletý muž jedoucí vozidlem Hyundai od obce Držovice, rozhodl se neriskovat setkání, otočit se a vrátit se zpět. Jeho podezřelé chování však policistům samozřejmě neuniklo a vydali se ho pronásledovat. 

"Když ho dostihli a zastavili, bylo jim hned jasné, proč se chtěl kontrole vyhnout. Jejich podezření se potvrdilo po provedení dechových zkoušek, kterými u muže změřili hodnoty 1,26 a 1,15 ‰ alkoholu v dechu. Se změřenými hodnotami muž souhlasil a požití alkoholu před jízdou přiznal. Na místě tedy přišel o řidičský průkaz a byla mu zakázána další jízda," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Smrtelná nehoda u Olšan nemá viníka. Policie případ uzavřela

Foto PČR

Osmnáctého září časně ráno zemřel při nehodě u Olšan u Prostějova 70letý řidič osobního auta. Policie případ uzavřela, stejně jako údajnou krádež osobních věcí zemřelého.

"Sedmdesátiletý řidič osobního vozidla značky Hyundai v pravotočivé zatáčce vyjel, z dosud neznámých příčin, vlevo mimo komunikaci. Při nehodě došlo ke smrtelnému zranění řidiče. Havarované vozidlo s řidičem bylo nalezeno v 6:30 hodin. Přivolaným zdravotníkům rychlé záchranné služby se po příjezdu na místo muže již nepodařilo oživit," sdělil tehdy policejní mluvčí František Kořínek s tím, že byla nařízena soudní pitva.

Nebezpečná křižovatka na R46 u Olšan zmizí

Foto PČR

Problematická křižovatka v zatáčce u Olšan u Prostějova má být bezpečnější. Ředitelství silnic a dálnic už požádalo o stavební povolení a brzy se chystá na kompletní proměnu křižovatky. Opravy začnou příští rok v červnu a skončí v listopadu 2017.

O stavbě informoval mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl, podle kterého budou doplněny připojovací a odbočovací pruhy, osmičkový tvar křižovatky zůstane zachován. „Pro vybudování připojovacího a odbočovacího pruhu ve směru na Olomouc bude potřeba podstatně rozšířit most přes potok Blata. Zároveň bude nutné vybudovat nový nadjezd nad silnicí třetí třídy 5707. Zde bude zároveň přemostění přes rychlostní silnici R46,“ dodal mluvčí. Přímé větve křižovatky budou upraveny na rychlost 50 km v hodině. V blízkosti domů navíc vyroste nová protihluková stěna.