Olšany

Někdo vyměnil dopravní značky. Na „staré" do Olšan

Foto Policie ČR

Od neděle prověřují policisté případ, který byl kvalifikován jako trestný čin poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, za který dle trestního zákoníku hrozí peněžitý trest případně trest odnětí svobody na jeden rok až šest let.

„Pracovník správy silnic nás v neděli po poledni informoval, že neznámý pachatel provedl protiprávní výměnu dopravních značení na křižovatce Držovice x Smržice x Dubany x Olšany u Prostějova, ke kterému mělo dojít někdy v průběhu od sobotního podvečera do nedělního poledne. Neznámý pachatel vyměnil na zmíněné křižovatce čtyři značky upravující přednost, a to konkrétně dvě značky označené P1 – křižovatka s vedlejší pozemní komunikací se dvěma značkami P6 – Stůj, dej přednost v jízdě, kdy vedlejší komunikace označil jako hlavní a naopak," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Hanáci v derby podlehli Olšanům. Haná Prostějov – Sokol Olšany 1:4 (0:3)

Foto Oldřich Lošťák, Haná Prostějov

Už v 1. minutě podnikli hosté útok a Samek zblízka podél gólmana otevřel skóre zápasu. V 5. minutě kopal domácí Typner trestný kop a Bokůvka jeho střelu vyrazil na roh. Ve 21. minutě opět hosté zaútočili a Samek po sólu zvýšil na 2:0. Hanáci kazili množství přihrávek a zadarmo přenechávali míč hostům.

Ve 27. minutě poslal Gábor Typnera do brejku, ale jeho sólo skončilo těsně vedle Bokůvkovy branky. Ve 32. minutě šel opět sám na gólmana Samek a čistým hatrickem potřetí překonal Maráka. Domácí zahrozili ve 39. minutě, ale střelu Ošlejška vyrazil Bokůvka na roh. V 55. minutě domácí Gábor orazítkoval břevno olšanské branky. Konečně v 58. minutě se Hanáci dočkali branky. Trestný kop Ošlejška a hlavička Cibulce skončila za Bokůvkovými zády 1:3. V 65. minutě dostal přihrávku hostující Marek, ale sám proti Marákovi střílel vedle.

Devítiletá cyklistka vrazila do autobusu

Foto Policie ČR

V pátek odpoledne jela hlídka dopravních policistů do Olšan u Prostějova, kde se stala dopravní nehoda. Na místě zjistila, že devítiletá cyklistka jela na kole po chodníku vedoucím podél komunikace směrem do centra. U jednoho z místních domů náhle sjela na silnici na přechod pro chodce, aniž by se rozhlédla.

V tu dobu tudy projížděly dva autobusy, které jely za sebou a do druhého z nich narazila. „Řidička autobusu, který byl v době nehody bez cestujících, chtěla zabránit střetu, ale to se již nepodařilo. Dívka narazila do zadní části autobusu za výstupními dveřmi, upadla na komunikaci a autobus jí zadním kolem najel na dolní končetinu. Při jízdě neměla na hlavě nasazenou cyklistickou přilbu a telefonovala. Mladá cyklistka byla z místa nehody převezena záchrannou službou do Fakultní nemocnice v Olomouci," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

O titul Dobrovolných hasičů roku bojují i Olšany a Protivanov. Hlasujte pro ně!

Foto plakát

Desetičlenná odborná porota udělila ocenění 23 jednotkám sborů dobrovolných hasičů za profesionálně provedené zásahy a 25 sborům dobrovolných hasičů a hasičským sborům za preventivní a výchovnou činnost. Ocenění jejich práce proběhlo v rámci 13. ročníku Ankety Dobrovolní Hasiči Roku. Na řadu nyní přichází veřejnost, která svým hlasování rozhodne o výsledném pořadí oceněných. Finalisté na prvních třech místech díky partnerům Ankety obdrží finanční a věcné dary v celkové hodnotě přesahující 2,4 miliony korun. Hlasy je možné posílat formu SMS nebo prostřednictvím webového hlasovacího formuláře do 15. října 2023.

JSDH Olšany

U Olšan zemřel řidič Octavie. Po nárazu do stromů

ilustrační foto HZS Olomouckého kraje

Dnes krátce před třetí hodinou ranní přijali policisté oznámení o osobním motorovém vozidle Škoda Octavia nacházejícím se mezi obcemi Olšany u Prostějova a Studenec mimo pozemní komunikaci. Uvnitř se nacházel muž bez známek života.

„Podle prvotních informací 32letý řidič patrně nezvládl průjezd zatáčkou a s automobilem vjel mimo komunikaci, kde narazil do dvou stromů. Přesné příčiny a okolnosti této tragické dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření," uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová. (red)

Policie uzavřela výbuch domu v Olšanech. Pachatel při něm zemřel

Foto PČR

Kriminalisté odložili případ výbuchu rodinného domu v obci Olšany u Prostějova, ve kterém zahynul jeho majitel. A to pro nepřípustnost trestního stíhání, neboť osoba, proti které bylo vedeno řízení, při výbuchu zemřela. K výbuchu došlo 18. července 2022 krátce po 11. hodině.

„Kriminalisté prověřováním zjistili, že sedmapadesátiletý majitel domu úmyslně odmontoval přívodní plynovou hadici od sporáku a unikající zemní plyn zapálil. Následný výbuch muže usmrtil a lehce zranil dvě osoby v okolí. Detonace poškodila nejen samotnou budovu, ale i sedmnáct okolních domů a dvě motorová vozidla. Celková škoda přesáhla 12,5 milionů korun,“ informoval policejní mluvčí Libor Hejtman.

Za tragédií v Olšanech je výbuch plynu

Foto Policie ČR

Čtyři jednotky hasičů se speciální technikou pokračovaly v úterý a ve středu v Olšanech s odklízením sutin, které zůstaly po výbuchu rodinného domu. Zemřel při něm majitel domu. Na místě probíhaly vyšetřovací a dokumentační práce. Na konzultaci byl znovu povolán statik, se kterým se doladil postup při stabilizaci obou poškozených sousedních budov.  Příčinou tragédie byl výbuch plynu.

Hasičští vyšetřovatelé ve spolupráci s kriminalisty PČR zjišťovali příčiny a okolnosti události. Muže nalezeného pod troskami zničeného domu se podařilo ztotožnit. Jedná se o sedmapadesátiletého obyvatele domu. Vyšetřovatelé hasičů ve spolupráci s kriminalisty odebrali při ohledání na místě zásahu elementy plynového potrubí a spotřebičů, které nyní podrobí další expertíze. „Nyní můžeme potvrdit, že se jednalo o výbuch zemního plynu. Přesnou příčinu a okolnosti události stále šetříme," uvedli na twitteru hasiči.

AKTUALIZUJEME: Škoda po výbuchu v Olšanech je minimálně 10 milionů

Foto Policie ČR

O pondělním výbuchu rodinného domu v Olšanech PvNovinky informovaly. Skončil tragédií, v troskách bylo nalezeno mužské tělo. Škodu na nemovitostech odhadují hasiči prozatím na 10 milionů korun.

„Výbuch zcela zničil jeden dům, další dva výrazně poškodil. Celkově tlaková vlna zasáhla zhruba dvacítku budov a dva automobily. Při výbuchu byly zraněny 3 osoby, které se nacházely v bezprostředním okolí. Během záchranných a likvidačních prací bylo po 19. hodině po osmi hodinách pátrání nalezeno v troskách budovy tělo bez známek života,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Aktualizujeme: V Olšanech vybuchl dům. V troskách byl nalezen mrtvý muž

foto Policie ČR

Jeden z domů v Olšanech u Prostějova dnes dopoledne rozmetal výbuch. Podle posledních informací utrpěli zranění tři lidé, sutiny prohledávání kynologové se speciálně vycvičenými psy. V troskách nalezli mrtvého muže. Dvacet budov má podle informací HZS Olomouckého kraje vybitá okna, dva domy jsou poškozeny vážně. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti.

Podle policistů šlo o dům v exekuci, který měl jít v nejbližší době do dražby. V troskách záchranáři nalezli mrtvého muže, zda jde o majitele domu zatím neoznámili. Záchranka ošetřila tři lidi:  obyvatelku sousedního domu a řidiče a spolujezdce z auta, které místem projíždělo v době exploze.

Policie místo obehnala páskou a ulici uzavřela, stejně jako blízké okolí i sjezd z dálnice.

V Olšanech vybuchl dům

Foto POlicie ČR

Jeden z domů v Olšanech u Prostějova dnes dopoledne rozmetal výbuch. Poškozené jsou ale i okolní domy. Dvacet budov má podle informáci HZS Olomouckcého kraje vybitá okna.

Na místě zasahují hasiči, kteří zjišťují, zda se pod troskami rodinného domu někdo nenachází. Policie kvůli záchranným pracem uzavřela dokonce i sjezd z dálnice. Co bylo příčinou výbuchu, je zatím předmětem vyšetřování. (red)