Protivanov

Mezi Protivanovem a Nivou padaly stromy. Jeden skončil na autě!

Foto FB Hasiči Protivanov

Silnice mezi Protivanovem a Nivou byla celou dnešní noc uzavřená. Důvodem bylo množství popadaných a nebezpečně nahnutých stromů, které se lámaly pod tíhou námrazy.  Jeden z nich dopadl na osobní auto.

„V neděli po devatenácté hodině řídil devětadvacetiletý muž Škodu Octavii od obce Niva k Protivanovu. Při průjezdu lesem mezi obcemi došlo vlivem povětrnostních podmínek k pádu vzrostlého stromu přes vozovku. Ke smůle řidiče však přímo na střechu jeho vozidla. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 55 tisíc korun," informoval o nehodě policejní mluvčí František Kořínek. 

Munici nalezenou u Protivanova odpálil pyrotechnik

foto Policie ČR

Ve středu se na obvodní oddělení Plumlov osobně dostavil osmapadesátiletý muž z Prostějova a policistům oznámil nález dvou kusů vojenské munice v lesním prostoru mezi obcemi Protivanov a Skelná Huť.

 

Na místo přivolaný pyrotechnik nález klasifikoval jako leteckou pumu SD15 a dělostřeleckou minu VGR 36. Nález si zajistil, ale vzhledem k jeho stavu rozhodl o jeho likvidaci řízeným odpálením na bezpečném místě v okolí Protivanova. "Při incidentu nebyla nutná evakuace osob a nedošlo k ohrožení životů ani majetku," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Našel granát. Při procházce na Skelné Huti u Protivanova

foto Policie ČR

V neděli po poledni si vyšel 52letý muž z Prostějova na procházku do lesa u obce Skelná Huť. V lesním porostu našel předmět připomínající munici, a proto raději vše ohlásil na linku 158 a místo označil.

Policejní hlídka po příjezdu místo nálezu zajistila a vyžádala si asistenci policejního pyrotechnika. Pyrotechnik při ohledání zjistil, že se jedná o značně zkorodovaný tříštivý dělostřelecký granát ráže 75 milimetrů pravděpodobně německé výroby pocházející z období 2. světové války. "Munici si převzal a odvezl k odborné likvidaci," doplnil a policejní mluvčí Marie Šafářová. (red)

Dělostřelecký granát ležel na poli u Protivanova

ilustrační foto Policie ČR

Ve čtvrtek po šestnácté hodině přijali policisté oznámení o nálezu vojenské munice na poli u obce Protivanov, směrem na Skelnou Huť. Munici dvaapadesátiletý oznamovatel nalezl při procházce volně ležet na poli, asi 100 metrů od nejbližšího objektu.

Na místo vyslaní policisté obvodního oddělení Plumlov potvrdili, že se jedná o vojenskou munici a na místo přivolali policejního pyrotechnika. Ten nález klasifikoval jako dělostřelecký granát ráže 105 milimetrů, tříštivo-trhavý, s náplní a odvezl si ho k odborné likvidaci.  "Vzhledem k místu nálezu nebyla nutná evakuace osob a nedošlo ani k ohrožení zdraví ani majetku," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

U Protivanova zemřel devatenáctiletý řidič. Po střetu s náklaďákem

ilustrační foto ZZS OLK

Bohužel tragický konec měla v pátek dopravní nehoda, ke které došlo před šestnáctou hodinou za obcí Protivanov směrem na obec Blansko. 

"Ve vozidle Škoda Octavia tudy projížděl devatenáctiletý mladík s o dva roky starším spolujezdcem. Na rovném úseku silnice s nejvyšší povolenou rychlostí 50 kilometrů za hodinu začal předjíždět kolonu vozidel. Poté, co se zařadil zpět do svého jízdního pruhu, vyjel z důvodu nepřiměřené rychlosti a nezvládnutí pravotočivé zatáčky do protisměru. Zde čelně narazil do boční strany protijedoucího nákladního vozidla. Jeho řidič na vzniklou situaci reagoval tím, že strhl řízení vpravo, sjel do příkopu, kde po nárazu do dopravní značky pokračoval do lesního porostu, kde narazil do stromů.

Přivolala hlídku. Ta nakonec řešila její opilost

ilustrační foto Policie ČR

V sobotu před dvacátou hodinou bylo na lince tísňového volání přijato oznámení o klientovi jednoho z protivanovských restauračních zařízení, který má vyhrožovat sebepoškozením. Po příjezdů policistů na místo se k nim přihlásila devětadvacetiletá oznamovatelka, která však byla zcela zjevně pod vlivem alkoholu. Provedeným šetřením policisté zjistili, že údajně ohrožený muž je v pořádku a žádné sebedestruktivní sklony nemá

"Pozornost policistů se při prováděném šetření postupně přikláněla k oznamovatelce, která se chovala dosti zmateně. Provedenými dechovými zkouškami u ní policisté změřili hodnotu přesahující tři promile alkoholu v dechu. Žena přiznala vypití 1,5 litru vína a také to, že bezprostředně po jeho vypití řídila automobil z nedaleké obce do Protivanova," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

S vrtačkou vybral v Protivanově telefonní budku

ilustrační foto

Zoufalství zlodějů nezná hranic. I pár drobných mincí jim stojí za technicky náročnou krádež. Příkladem je sobotní případ z Protivanova.

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 28' 57.0468" N, 16° 50' 7.2456" E