náledí

Zdravotničtí záchranáři zasahovali kvůli náledí

ilustrační foto ZZS

Druhé únorové pondělí bylo ve znamení "ledovky" snad v celém Česku. Mezitím, co v jiných krajích řešili spoustu událostí spojených právě s náledím a sněhovými závějemi, občané v Olomouckém kraji zvládli zimní nadílku bravurně. Zdravotnická záchranná služba řešila pouze pár případů, které byly s touto problematikou spojené.

V ranních hodinách zasahovala RZP posádka v Přerově na ulici U Tenisu u prvního pacienta, který uklouznul na ledě a způsobil si tak úraz hlavy se zmateností. Následně se během dne v celém kraji vyjíždělo k dalším třem chodcům, kteří si přivodili lehká zranění dolních končetin v rámci upadnutí na zmrzlém chodníku.

S námrazou si neporadil ani sypač. V Určicích trefil auta a dům

foto Policie ČR

V neděli po osmé hodině ošetřoval pracovník správy silnic s nákladním automobilem Iveco komunikaci mezi obcemi Alojzov a Určice. Při vjezdu do Určic dostal s vozidlem smyk a vyjel vpravo mimo komunikaci.

„Pak se mu podařilo se vrátit zpět, neovladatelné vozidlo však přejelo tentokrát za levou krajnici, kde poškodilo dva zaparkované osobní automobily. Poté opět přejelo komunikaci a vyjelo vpravo, kde poškodilo obrubník chodníku, sloup veřejného osvětlení a rodinný dům," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 345 tisíc korun.

Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo.  Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Jeho přestupek vyřešili policisté uložením pokuty. (red)

Mezi Protivanovem a Nivou padaly stromy. Jeden skončil na autě!

Foto FB Hasiči Protivanov

Silnice mezi Protivanovem a Nivou byla celou dnešní noc uzavřená. Důvodem bylo množství popadaných a nebezpečně nahnutých stromů, které se lámaly pod tíhou námrazy.  Jeden z nich dopadl na osobní auto.

„V neděli po devatenácté hodině řídil devětadvacetiletý muž Škodu Octavii od obce Niva k Protivanovu. Při průjezdu lesem mezi obcemi došlo vlivem povětrnostních podmínek k pádu vzrostlého stromu přes vozovku. Ke smůle řidiče však přímo na střechu jeho vozidla. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 55 tisíc korun," informoval o nehodě policejní mluvčí František Kořínek. 

Meteorologové varují před ledovkou!

ilustrační foto

Během noci na pátek 17. února a během pátku 18. února meteorologové varují před výskytem ledovky.

Studená fronta má přinést mrznoucí déšť - během noci na pátek 17. února bude od severozápadu postupovat do Čech občasný déšť, který bude ojediněle namrzat. K ránu se srážky mají rozšířit na Českomoravskou vrchovinu a ráno dále na Moravu a do Slezska. Situaci můžete sledovat na     http://www.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/om/zpravy/index. (red)

 

Náledí poslalo auto do stromu, řidičku letecky do fakultní nemocnice

Foto PČR

V pátek krátce po osmé hodině ráno došlo mezi Stařechovicemi a Služínem k vážné dopravní nehodě. Po nárazu do stromu musela být 33letá řidička letecky transportována do FN Olomouc.

"Řidička nepřizpůsobila rychlost jízdy stavu vozovky – na silnici bylo náledí po nočním dešti a s vozidlem narazila do stromu", uvedl policejní mluvčí Josef Bednařík. Utrpěla těžké zranění – mnohočetné zlomeniny a byla letecky transportována do FN Olomouc. Celková škoda byla předběžně odhadnuta na částku 51000 korun.

Dnes bylo v okrese Prostějov hlášeno 8 dopravních nehod, 4 šetří policie, 4 si účastníci sepsali sami bez účasti policie formou Euroformulářů. (red)

 

R46 u Olomouce je již průjezdná, dopravu komplikuje náledí!

ilustrační foto HZS Ol. kraje

 

Jak PvNovinky informovaly, v ranních hodinách uzavřela komunikaci R46 u Olomouce hromadná dopravní nehoda. Od 9 hodin je již úsek plně průjezdný, nehody v důsledku náledí jsou ale hlášeny z celého Olomouckého kraje.

"Do 9 hodin ráno nám bylo ohlášeno celkem 18 dopravních nehod na území Olomouckého kraje. V převážné většině z nich  řidiči nepřizpůsobili rychlost klimatickým podmínkám a stavu komunikace. V současné chvíli nejsou hlášeny žádné dopravní komplikace na silnicích Olomouckého kraje," sdělil mluvčí Policie Olomouckého kraje Josef Bednařík.