hlasování

O realizaci návrhů z projektu Rozvíjíme Prostějov rozhodne hlasování obyvatel

Foto rozvijime.prostejov.eu

O půlnoci 30. listopadu skončila možnost podávání návrhů od občanů našeho města na zkvalitnění veřejného prostoru. Tentokrát bylo podáno celkem 9 projektů, z toho nejvíce projektů (pět) je z oblasti Sportu a volného času a po jednom projektu z oblasti školství a vzdělávání, z oblasti kultury a zábavy, z životního prostředí, z dopravy. Dva náměty jsou z pera jednoho navrhovatele.

Nyní už je zřejmé, že do hlasování postoupilo 6 projektů – informace o prostějovských osobnostech na tabulky s označením názvů ulic (autor Bohdan Kousal – rozpočet 10 000 Kč), hrazda na koupaliště ve Vrahovicích (Pavel Dopita - 34 000 Kč), discgolfové hřiště v Kolářových sadech (David Kopecký - 254 196 Kč), oprava památníku manželů Vojáčkových (Jana Maršálková – 400 000 Kč), super zábava pro děti mezi stromy (Denisa Vitásková – 700 000 Kč) a příprava dopravního opatření ke zvýšení bezpečnosti chodců při přecházení silnice v Martinákově ulici v křižovatce s ulicí Pod Kosířem (

Odstartovalo hlasování participativního rozpočtu!

foto Magistrát města Prostějova

Po celý únor mohou občané Prostějova rozhodnout o tom, které projekty navržené přímo občany budou realizovány.

„Podpořte občanské návrhy a rozhodněte o realizaci těch, které se Vám líbí a jsou potřebné z Vašeho pohledu. Hlasovat můžete jen do konce února!“ uvedl magistrát k zahájení hlasování.

Každý registrovaný občan může přiřadit až 2 kladné hlasy a 1 záporný hlas. Projekty, které budou mít nejvíce kladných hlasů, budou realizovány až do částky 3 mil. Kč.

Podpořme v anketě Park roku Mládkovy sady!

Foto MMP

Nový park Okružní (dnes již Mládkovy sady) soutěží v celorepublikové soutěži Park roku 2021.

Malá parková realizace v duchu trendu modrozelené infrastruktury. Park byl zrealizován v roce 2020, netradičně před výstavbou bytových domů, pro které bude tvořit retenční a zasakovací území.

Zdařilý projekt, který myslí do budoucna, můžete podpořit hlasováním na odkazu https://www.parkroku.cz/cs/menu/soutezni-dila/park-okruzni-v-prostejove/ (red)

Program „Bertík pomáhá 2022“ otevřel příjem žádostí. Rozdělí 4 miliony korun

Foto Albert.cz

Tradiční charitativní program Nadačního fondu Albert na podporu volnočasových a vzdělávacích aktivit pro děti ze sociálně ohroženého prostředí rozdělí i letos čtyři miliony korun. Přijímání žádostí právě odstartovalo. Organizace se mohou hlásit do 10. června. V září pak zákazníci obchodů Albert vyberou úspěšné projekty ze svého okolí. Oblíbené hlasování bude již tradičně probíhat pomocí žetonků „Bertíků“.

Program „Bertík pomáhá“ už dvacátým druhým rokem podporuje charitativní projekty zaměřené na vzdělávání a rozvoj dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí. Za tuto dobu pomohl už stovkám tisíců dětí. „Organizace mají o program tradičně velký zájem. Loni se jich přihlásilo na 130. Na konkrétních příbězích dětí vidíme, kam se posouvají a co jim podpora Bertíků dává.

Lidé v karanténě budou ve volbách hlasovat z auta u koupaliště ve Vrahovicích

ilustrační foto

Voliči, kteří budou v době konání krajských a senátních voleb kvůli koronaviru v karanténě nebo izolaci, mohou hlasovat přímo z auta na určeném volebním stanovišti. V každém okrese Olomouckého kraje bude zřízeno jedno takové volební místo pro voliče s trvalým pobytem v daném okrese. Volební stanoviště bude pro okres Prostějov parkoviště u koupaliště ve Vrahovicích.

„Z vozidla budou moci voliči hlasovat ve středu 30. září 2020 v době od 7 do 15 hodin. V případě druhého kola senátních voleb pak ve středu 7. října 2020 ve stejné době,“ vysvětlil Peter Garláthy z krajského úřadu, oddělení správních činností.

Mořické biocentrum Mokroš bojuje v Adapterra Adwars. Hlasujte!

Foto https://www.adapterraawards.cz/

Soutěž Adapterra Awards 2020 hledá inspirativní projekty, které pomáhají přizpůsobit města, domy a krajinu klimatické změně. Vytváří unikátní databázi nejlepších příkladů adaptačních opatření, ve které najde inspiraci domácí kutil i odborník. V letošní soutěži projektů bojuje i biocentrum Mokroš v Mořicích.

Na dříve holém poli vznikla na okraji obce Mořice doslova zelená oáza. Ačkoliv ji obec vytvořila už v roce 2004, i v současné době ukazuje svůj pozitivní vliv na okolní krajinu. Dnes již vzrostlé stromy obklopují mokřad, louky i protékající potok. Biotop pomáhá zadržovat vodu v lokalitě, meze a remízky zabraňují erozi a poskytují úkryt pro zvířata. Poblíž biocentra vznikl v roce 2009 sad starých ovocných odrůd. Biotop je veřejně přístupný jako naučná plocha.

Podpořte Kláru Hrubou v Dívce roku 2020!

Foto FB Dívka roku 2020

Do finále soutěže Dívka roku 2020 se probojovala i patnáctiletá Klára Hrubá z Prostějova. Klárku můžete podpořit v hlasování do 30. srpna!

Sportovně založená Klárka by se ráda stala záchranářkou. Proto po prázdninách nastupuje na Střední zdravotnickou školu Prostějov. Její medailonek můžete shlédnout na https://www.facebook.com/divkarokuofficial/videos/336268460886951/.

Finále soutěže, určené pro dívky ve věku 13 až 14 let, se uskuteční 31. srpna v pražském Divadle pod Palmovkou od 17 hodin. Tak hlasujte a držte Klárce pěsti! (ber)

Začalo hlasování o ceně za výjimečný kulturní počin. Rozhodnutí je na nás

Ilustrační foto street art festival Olomouc

Komu bude udělena Cena veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury rozhodnou i letos obyvatelé regionu. Hlasovat mohou na webové adrese www.olkraj.cz.

„Na výběr je celkem jedenáct osobností nebo projektů, které v minulém roce významně ovlivnily kulturní dění v Olomouckém kraji. O tom, který z nich byl ten nejlepší, mohou lidé rozhodovat do konce března,“ doplnil informace náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast kultury Petr Vrána.

Cena veřejnosti je součástí už tradičního udílení krajských cen za přínos v oblasti kultury. Také tentokrát budou oceněny osobnosti v kategoriích výjimečný počin v oblasti umění, tradiční lidové kultury a ochrany i popularizace kulturních hodnot. Chybět nebude ani prestižní dvorana slávy.

Hledá se nejkrásnější vánoční strom v kraji! Hlasujme pro naši Charlotte Sněhulku I.

Foto ber

Olomoucký deník opět vyhlásil anketu o nejkrásnější vánoční strom Olomouckého kraje. Mezi dvaadvaceti přihlášenými je i prostějovská Charlotte Sněhulka I.

Hlasovat můžete buď v anketě na stránce Olomouckého deníku https://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/anketa-vyberte-nejkrasnejsi-strom-olomouckeho-kraje-20181212.html do středy 19. prosince do dvanácti hodin. Prostějovský strom je v této chvíli na druhém místě za Mohelnicí.

Vítězný strom bude i se svým příběhem na titulní straně Deníků v Olomouckém kraji ve čtvrtek 20. prosince. (ber)

Nezapomněli jste? Hlasujte pro Rákosníčkovo hřiště v Prostějově!

ilustrační foto

 

Přispějete k tomu, aby si Vaše děti i děti z celého okolí mohly bezpečně hrát a aktivně trávit svůj volný čas.  Zapojte proto do hlasování své sousedy, přátele, známé, zájmové organizace, školky a školy, celé město. Hlasování zabere jen chvilku času, nic to nestojí a může přinést dětem radost z pohádkového hřiště a dokonce výhru za Vaše hlasování. Pro získání hřiště je potřeba dostatek hlasů pro danou prodejnu.

Za Prostějov hlasujte raději jen pro jednu prodejnu (větší pravděpodobnost vítězství, hlasy za obě prodejny se nesčítají). Pro možnost umístění Rákosníčkova hřiště se jeví vhodnější hlasovat pro prodejnu Lidl, Újezd (z hlediska počtu hřišť pro malé děti v okolí prodejen Lidl a existenci vhodných volných ploch). Hlasujte každý den prostřednictvím webových stránek www.lidl.cz i na facebooku do 8. 3.