Hrubčice

Vánoce bez uzeného. V Hrubčicích shořela udírna

Foto HZS Olomouckého kraje

Požár udírny, zahradního domku a uskladněného dřeva likvidovaly ve středu před polednem tři jednotky hasičů v Hrubčicích. Při požáru se zranil jeden člověk, který se nadýchal zplodin hoření.

„Muži jsme nasadili mu kyslíkovou terapii a předali jej ZZS. Oheň jsme rychle lokalizovali,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Hasiči vyskladnili dřevo, aby ho mohli dohasit, vše rovněž zkontrolovali termokamerou. „Vyšetřovatel odhadnul výši škody na 30 tisíc korun. Díky včasnému zásahu byl uchráněn další majetek v hodnotě zhruba 300 tisíc korun,“ doplnila mluvčí s tím, že příčina je v šetření. (ber)

Smrtelná dopravní nehoda. U Hrubčic zemřela cyklistka

Ilustrační foto Policie ČR

Ve středu 16. listopadu před sedmnáctou hodinou vyjížděli policisté k vážné dopravní nehodě osobního vozidla s cyklistkou na silnici č. II/434 mezi obcemi Tovačov a Hrubčice. Po střetu s vozem tam zemřela 74letá cyklistka.

„Podle dosavadního šetření 38letý řidič vozidla Škoda jel směrem na obec Tovačov a z dosud přesně nezjištěných příčin se srazil s protijedoucí 74letou cyklistkou. Seniorka i přes rychle poskytnutou první pomoc na místě zemřela," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.  Řidič nebyl pod vlivem alkoholu ani jiné návykové látky.

V Hrubčicích shořela dílna. I s traktorem

Foto HZS Olomouckého kraje

V úterý zasahovali hasiči v reálu zemědělského družstva v Hrubčicích u požáru garáží a dílen.

„Během zásahu, který jsme vedli několika útočnými proudy, jsme ochlazovali a vynesli několik tlakových lahví. Předběžná škoda dosahuje více jak 1 milion korun,“ uvedl mluvčí hasičů Radek Buryánek. Zasahovaly HZS Prostějov a JSDHO Hrubčice a Vrahovice. (ber)

Bum! Cyklisté do sebe napálili čelně

ilustrační foto Policie ČR

Ve středu okolo půl deváté večerní došlo ke karambolu na cyklostezce mezi obcemi Bedihošť a Hrubčice. Cyklisté ve věku 56 a 21 let jeli v daném úseku proti sobě, čelně do sebe narazili a střetli se hlavami, kterou ani jeden z nich neměl chráněnu cyklistickou přilbou.

„Oba se zranili a byli z místa nehody převezeni matkou cyklisty do nemocnice v Prostějově na ošetření. Odtud nám byla nehoda nahlášena. Ani jeden z nich nebyl pod vlivem alkoholu. Oba shodně uvedli, že jeli spíš středem úzké a neosvětlené cyklostezky. Mladší z nich ještě vypověděl, že byl chvíli před nárazem oslněn protijedoucím vozidlem, které jelo po souběžně vedoucí komunikaci," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Na kolech vznikla oběma celková škoda 4 000 Kč. Míra zavinění a okolnosti kolize jsou předmětem dalšího šetření. (red)

Za den policie zastavila na Prostějovsku 7 zdrogovaných řidičů. Šlo o kokain, pervitin i "trávu"

ilustrační foto Policie ČR

Hned sedm řidičů, zastavených během dopravních kontrol během čtvrtka na Prostějovsku, nemělo za volantem co dělat. Byli totiž pod vlivem drog.

Krátce před jedenáctou hodinou dopoledne policisté zastavili řidiče vozidla Fiat Stilo v obci Drahany. Pětačtyřicetiletý muž se při kontrole podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem. Dále se podrobil testu na přítomnost jiných návykových látek s pozitivním zjištěním na amfetaminy/metamfetaminy. Řidič s výsledkem testu nesouhlasil a požadoval lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu, které podstoupil v nemocnici v Prostějově.

Začátek adventu v Hrubčicích

Kulisy pohádky Jak Trautenberk topil Krakonošovým bukem

V Hrubčicích se o první adventní neděli slavnostně rozsvítil vánoční strom a současně se otevřela výstava ve Zvonici. 

 

Taková sváteční příležitost, jakou rozsvícení vánočního stromu je, bývá pro místní i přespolní  občany příležitostí k příjemnému setkání. Při adventním pozdním odpolední zazpívaly a zarecitovaly děti z mateřské školy vánoční písničky a básničky a poté následovalo malé divadelní vystoupení školáků v pohádce „Jak Trautenberk topil Krakonošovým bukem“. Pro dobrou náladu  pak hrála skupina Melody koledy a známé vánoční písničky a se soumrakem se poprvé rozsvítil vánoční strom na náměstíčku.