Hrubčice

Za den policie zastavila na Prostějovsku 7 zdrogovaných řidičů. Šlo o kokain, pervitin i "trávu"

ilustrační foto Policie ČR

Hned sedm řidičů, zastavených během dopravních kontrol během čtvrtka na Prostějovsku, nemělo za volantem co dělat. Byli totiž pod vlivem drog.

Krátce před jedenáctou hodinou dopoledne policisté zastavili řidiče vozidla Fiat Stilo v obci Drahany. Pětačtyřicetiletý muž se při kontrole podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem. Dále se podrobil testu na přítomnost jiných návykových látek s pozitivním zjištěním na amfetaminy/metamfetaminy. Řidič s výsledkem testu nesouhlasil a požadoval lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu, které podstoupil v nemocnici v Prostějově.

Začátek adventu v Hrubčicích

Kulisy pohádky Jak Trautenberk topil Krakonošovým bukem

V Hrubčicích se o první adventní neděli slavnostně rozsvítil vánoční strom a současně se otevřela výstava ve Zvonici. 

 

Taková sváteční příležitost, jakou rozsvícení vánočního stromu je, bývá pro místní i přespolní  občany příležitostí k příjemnému setkání. Při adventním pozdním odpolední zazpívaly a zarecitovaly děti z mateřské školy vánoční písničky a básničky a poté následovalo malé divadelní vystoupení školáků v pohádce „Jak Trautenberk topil Krakonošovým bukem“. Pro dobrou náladu  pak hrála skupina Melody koledy a známé vánoční písničky a se soumrakem se poprvé rozsvítil vánoční strom na náměstíčku.