Za den policie zastavila na Prostějovsku 7 zdrogovaných řidičů. Šlo o kokain, pervitin i "trávu"

Za den policie zastavila na Prostějovsku 7 zdrogovaných řidičů. Šlo o kokain, pervitin i "trávu"
ilustrační foto Policie ČR

Hned sedm řidičů, zastavených během dopravních kontrol během čtvrtka na Prostějovsku, nemělo za volantem co dělat. Byli totiž pod vlivem drog.

Krátce před jedenáctou hodinou dopoledne policisté zastavili řidiče vozidla Fiat Stilo v obci Drahany. Pětačtyřicetiletý muž se při kontrole podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem. Dále se podrobil testu na přítomnost jiných návykových látek s pozitivním zjištěním na amfetaminy/metamfetaminy. Řidič s výsledkem testu nesouhlasil a požadoval lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu, které podstoupil v nemocnici v Prostějově. Řidič je podezřelý z přestupku proti bezpečnosti silničního provozu za jízdu pod vlivem jiné návykové látky, za který mu hrozí pokuta od 2 500 do 20 000 korun a zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku.

Před čtrnáctou hodinou policisté zastavili vozidlo Citroen Xsara v obci Hrubčice. Jednatřicetiletý řidič se při kontrole podrobil testu na přítomnost jiných návykových látek s pozitivním výsledkem na amfetaminy/metamfetaminy. Řidič se odmítl na výzvu policistů podrobit lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu. Policisté řidiči na místě zadrželi řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali. Řidič je podezřelý z přestupku proti bezpečnosti silničního provozu. Za odmítnutí podrobení se vyšetření, zda při řízení vozidla nebyl ovlivněn jinou návykovou látkou, mu hrozí správním orgánem pokuta od 25 000 do 50 000 korun a zákaz činnosti od jednoho roku do dvou let.

Po sedmnácté hodině policisté kontrolovali řidiče vozidla Peugeot 307 v Prostějově v Barákově ulici. Jednačtyřicetiletý řidič se při kontrole podrobil testu na přítomnost jiných návykových látek. Test byl pozitivní na amfetaminy/metamfetaminy a kanabis. Policisté řidiče vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu, které řidič odmítl. Dalším šetřením zjistili, že řidič nemůže předložit řidičský průkaz, neboť mu jej kolegové odebrali 1. října ze stejného důvodu. Muž je podezřelý z několika přestupků proti bezpečnosti silničního provozu, za které mu hrozí pokuta od 25 000 do 50 000 korun a zákaz činnosti od jednoho roku do dvou let.

O půl deváté večer policisté zastavili vozidlo Toyota RAV4 v Prostějově v Plumlovské ulici. Šestatřicetiletý řidič se podrobil testu na přítomnost jiných návykových látek s pozitivním výsledkem na amfetaminy/metamfetaminy a kokain. Policisté řidiče vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil. Řidič je podezřelý z přestupku proti bezpečnosti silničního provozu za jízdu pod vlivem jiné návykové látky, za který mu hrozí pokuta od 2 500 do 20 000 korun a zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku. Na základě rozboru hodnot návykových látek v těle může dojít ke změně právní kvalifikace na přečin ohrožení pod vlivem návykové látky.

O půl jedenácté večer policisté kontrolovali řidiče vozidla Renault v obci Vícov. Čtyřiatřicetiletý řidič při kontrole policistům sdělil, že není držitelem řidičského oprávnění, neboť mu byl v minulosti vysloven zákaz řízení motorových vozidel a po jeho uplynutí si již řidičské oprávnění neobnovil. Muž se následně podrobil testu na přítomnost jiných návykových látek s pozitivním výsledkem na amfetaminy/metamfetaminy. Řidič uvedl, že asi půl hodiny před dopravní kontrolou vdechl 1 gram pervitinu. Policisté řidiče vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu, které muž odmítl s odůvodněním, že je pro něj dostačující, že se k užití pervitinu před jízdou doznal. Řidiči hrozí pokuta od 25 000 do 50 000 korun a zákaz činnosti od jednoho roku do dvou let.

O čtvrt na dvanáct v noci policisté zastavili vozidlo Micro Compact v obci Hrubčice. Dvacetiletý řidič se při kontrole podrobil testu na přítomnost jiných návykových látek s pozitivním výsledkem na kanabis. Řidič uvedl, že návykovou látku neužil, ale dlouhodobě užívá mast s marihuanou na kožní nemoc. Policisté řidiče vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil. Řidič je podezřelý proti bezpečnosti silničního provozu za jízdu pod vlivem jiné návykové látky, za který mu hrozí pokuta od 2 500 do 20 000 korun a zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku.

„Krátce před půlnocí policisté kontrolovali řidiče vozidla Škoda Octavia v Prostějově v Žeranovské ulici. Jednadvacetiletý řidič se při ní podrobil testu na přítomnost jiných návykových látek s pozitivním výsledkem na amfetaminy/metamfetaminy a THC. Policisté řidiče vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil. Řidič je podezřelý proti bezpečnosti silničního provozu za jízdu pod vlivem jiné návykové látky, za který mu hrozí pokuta od 2 500 do 20 000 korun a zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku,“ doplnil polední případ policejní mluvčí Libor Hejtman. (red)

Komentáře

Co to jsou za tresty?To si dělá tahle společnost kozy?

Poslat nový komentář