Jel dodávkou Výšovicemi bez řidičáku, ale "zfetovaný"

Jel dodávkou Výšovicemi bez řidičáku, ale "zfetovaný"
ilustrační foto Policie ČR

Ve středu před desátou hodinou kontrolovali policisté dopravního inspektorátu v obci Výšovice dodávku značky Volkswagen a jejího sedmatřicetiletého řidiče.

Ten při kontrole policistům předložil pouze občanský průkaz a doklady od vozidla a rovnou přiznal, že má vysloven zákaz činnosti. Dalším šetřením policisté zjistili, že muž má okresními soudy ve Vyškově a v Kroměříži uloženy celkem tři zákazy řízení, a to postupně až do listopadu 2024.

Řidič se na výzvu policistů podrobil také testu na přítomnost jiných návykových látek. Ten ukázal přítomnost látek amphetamin/metamphetamin. Další jízdu policisté muži pochopitelně zakázali. "Pro řízení přes jeho soudní zákaz je muž nyní podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. Pro řízení pod vlivem zakázaných látek je navíc podezřelý z přestupku podle zákona o silničním provozu. Přesná kvalifikace tohoto skutku však bude stanovena až na základě odborného lékařského vyšetření, kterému se řidič na výzvu policistů podrobil v prostějovské nemocnici," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Poslat nový komentář