Motorkář bez řidičáku u sebe měl drogy a pistoli. Hrozí mu až 10 let vězení

Motorkář bez řidičáku u sebe měl drogy a pistoli. Hrozí mu až 10 let vězení
ilustrační foto Policie ČR

Ve středu večer policisté kontrolovali motocyklistu na ulici Velkomoravská v Olomouci a nestačili se divit. Motocykl značky Kawasaki řídil 44letý muž se zákazem řízení, nedovoleně ozbrojen a s drogami u sebe.

„Muž policejní hlídku zaujal na první pohled. Měl totiž na motorce registrační značku vyrobenou z kusu kartonu. Policisté záhy podle VIN kódu zjistili, že stroj nemá sjednané povinné pojištění a technická kontrola mu uplynula v červenci loňského roku. Řidič se při kontrole odmítl podrobit testu na jiné návykové látky i lékařskému vyšetření. Policisté dále zjistili, že muž má do října 2024 Okresním soudem v Olomouci uložen zákaz řízení všech motorových vozidel. Policisté u řidiče našli i krátkou střelnou zbraň s náboji ráže 9 mm vč. průkazu zbraně, ale na jméno jiné osoby. Muž není vlastníkem zbrojního průkazu. Při prohlídce osoby u něj policisté našli dva igelitové sáčky a skleněnou ampuli s bílou krystalickou látkou, kterou test identifikoval jako amfetamin / metamfetamin. Muž byl zadržen a skončil v policejní cele,“ konstatoval policejní mluvčí Libor Hejtman.

Na základě příkazu soudce Okresního soudu v Olomouci kriminalisté provedli domovní prohlídku v místě bydliště zadrženého muže. Při ní zajistili věci související s nelegální výrobou a distribucí drog. Dále několik desítek gramů sušené rostlinné hmoty obsahující látku THC, tři zbraně s náboji, několik osobních dokladů a kreditních karet na různá jména.

„Kriminalisté územního odboru Olomouc muže obvinili ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, dále z přečinů výroba a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu, nedovolené ozbrojování a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za které muži hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let. Podali rovněž státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí muže do vazby,“ dodal mluvčí. (red)

Poslat nový komentář