divadlo

Představení jsou zajištěna v náhradních termínech, vzkazuje Agentura Mamut

ilustrační foto plakát akce

Dvě představení chtěla do Prostějova už v jarních měsících přivézt Agentura Mamut Konice. Covidová opatření je ale odsunula na nové termíny.

„Náhradní termín za představení Vztahy na úrovni, které se mělo konat 11.října 2020 je 4. října 2021. U představení Dva nahatý chlapi ze 14. října 2020 se nám náhradní termín podařilo zajistit na 26. ledna 2021," sdělil PvNovinkám produkční Kamil Růžička. Vstupenky zůstávají v platnosti i pro výherce našich soutěží! (ber)

Těšte se na Veselé velikonoce!

ilustrační foto plakát

Řekne-li se kultovní francouzská komedie, nemůže ve výčtu chybět titul Veselé velikonoce. Slavná divadelní hra, která získala svou proslulost i díky filmovému zpracování, ve kterém exceluje Jean-Paul Belmondo. V Prostějově představení uvidíte 29. září v 19 hodin v KaSCentru.

Věčný příběh nenapravitelného zmatkaře Stéphana, který se odhodlá podvést svou manželku Sophii. Ta ho jednou přistihne ve společnosti půvabné dívky a Stéphane ji bez váhání představí jako svou dceru. V té chvíli začne zamotávání se do vlastních lží, skrývání a nečekaných překvapení. Veselé Velikonoce jsou skvostnou situační komedií, která vychází z nejlepších tradic tohoto žánru.

Jedná se o českou divadelní premiéru, v níž hrají Martin Hofmann, Michaela Badinková, Eliška Hanušová, Monika Zoubková, Jelena Juklová, Jiří Wohanka  a Filip Cíl.

Starý Prostějov. Divadlo

Foto archiv ber

Dnes nabízíme pohled na Městské divadlo v Prostějově. Moc se nezměnilo, viďte.

Jeden ze secesních skvostů města je dílem vynikajícího architekta Jana Kotěry. V roce 1905 ho oslovili prostějovští radní, v květnu téhož roku předložil Kotěra první plány. Stavba byla schválena a započata v květnu 1906. V listopadu 1907 byl Národní dům slavnostně otevřený veřejnosti. (ber)

Soutěžte o druhé vstupenky na komedii Ženy a sluhové

Foto Plumlov

Zámek Plumlov se od 13. do 19. srpna promění v divadelní otevřenou scénu, kde se na nádvoří uskuteční exkluzivní česká premiéra ztracené a znovu nalezené komedie Lopeho de Vega s názvem Ženy a sluhové.

O festivalu jsme již několikrát informovali. Dnes máte možnost zúčastnit se druhé soutěže o vstupenky. Stačí, když do 16. srpna zašlete na redakční e-mail odpověď na otázku, kdo hru Ženy a sluhové přivezl na Plumlov.  Odpověď označte v předmětu ŽENY. Pro jednoho vylosovaného máme dvě vstupenky na představení, které se koná 19. srpna.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (ber)

Tip na sobotu. Popelka na prostějovském zámku

ilustrační foto plakát

Nádvoří prostějovského zámku ožije už tuto sobotu od 15 hodin až do tmy. Děti čekají hry a soutěže, balonková show, loutkové divadlo, malování na obličej, dočasné tetování a další.

V 19 hodin začne hudebně zábavný večer s Evou Hruškovou a hosty s názvem Popelka na zámku. Vstupné je dobrovolné. (red)

Kdo vyhrál volňásky na komedii Ženy a sluhové na zámku Plumlov?

Foto Ženy a sluhové

Zámek Plumlov se od 13. do 19. srpna promění v divadelní otevřenou scénu, kde se na nádvoří uskuteční exkluzivní česká premiéra ztracené a znovu nalezené komedie Lopeho de Vega s názvem Ženy a sluhové.

Nadčasová hra byla po staletí ztracená v madridské knihovně, než opět spatřila světlo světa. Pro španělské publikum ji objevil v roce 2013 Alejadro García-Reidy a do češtiny pro DILIA přeložil Cyril Navrátil.

Příběh komedie jedná o lásce a jejích intrikách, milostných trojúhelnících a zápletkách, které láska přináší. Sestrám Luciana a Violante se dvoří urození nápadníci, ale ony našly zalíbení v jejich sluzích.

Agentura Mamut přiveze Vztahy na úrovni

Foto Agentura Mamut

Vztahy na úrovni je velmi svižná moderní komedie ze zákulisí vysoké politiky, která nevynechává ani milostný život mužů sedících na vlivných křeslech v Evropské obchodní komisi. V Prostějově ji 11. října 2020 představí Divadelní společnost Háta.

V KaSCentru tak budete mít možnost shlédnout Lukáše Vaculíka, Olgu Želenskou, Kateřinu Hrachovcovou, Zbyška Pantůčka či Mahulenu Bočanovou. Čtěte pozorně, na PVnovinkách budeme soutěžit o vstupenky. (red)

Kdo vyhrál volňásky na Milence v Jesenci?

ilustrační foto plakát

Divadlo Artur Praha uvede v Jesenci hru Hledám milence Zn: Spěchá. Představení se koná 29. listopadu 2019 v 19 hodin, předprodej vstupenek zajišťuje Infomační centrum Konice, Kostelní 46, tel.: 582 334 987.

Jaroslav je neúspěšný malíř po padesátce. Po dvaceti letech manželství s podnikatelkou Miladou však na něj přišla druhá míza, a tak se schází s mladou milenkou Anetkou. Se svou manželkou, která ho již ničím kromě peněz nepřitahuje, by se nejraději rozvedl, ale pak by ztratil dobré finanční zázemí. A mladé milenky, Anetka vůbec není výjimkou, jsou v tomto směru přece dosti náročné a vynalézavé…

Tip na úterý: Loutkové divadlo u Abrahámka

ilustrační foto

Loutkové divadlo Pronitka při TJ Sokol I Prostějov zve na loutkové představení pro děti. Odpoledne s pohádkou se tentokrát odehraje v příjemném prostředí nově přebudovaného bistra U Abrahámků na Hloučele v úterý 26.6.2018 v 16 hodin. 

Loutkové divadlo Pronitka má repertoár určený hlavně předškolákům. "Rádi přivítáme diváky každého věku, kteří na chvíli zapomenou na svoje všední starosti a přenesou se s námi do Kašpárkova světa princezen, draků, vodníků, ježibab a čarodějů, čertů, do světa pohádkového snění, do světa, kdy každé zlo je nakonec potrestáno a zůstane jen dobro, láska, krásný úsměv a hřejivý pocit na duš," uvedla Lucie Hlačíková, vedoucí loutkařského odboru Sokol I Prostějov.

OBRAZEM: Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila pobavilo děti

Foto Jana Zaorálková

V úterý dopoledne patřilo pódium prostějovského kina Metro70 Divadlu Evy Hruškové a Jana Přeučila. Hned dvě představení za sebou byla určena dětem.

Na moravské šňůře, v rámci které v našem městě vystoupili, nabídli herci dětem hned několik pohádek. Třeba o Šípkové Růžence či o Čertovi a Káče. "Bylo to moc pěkné, děti si to užívaly," zaslala do redakce fotografie Jana Zaorálková.

Děkujeme! (red)