cirkus

Do Prostějova dorazil Cirkus Šimek

Foto cirkus

Své šapitó rozložil u hypermarketu Albert v Prostějově. Představení se budou konat do neděle 15. května. V pondělí 9. a v úterý 10. května cirkus nehraje!  

"V nové show nechybí drezúra zvířat, vzdušná a přízemní akrobacie, klauni a mnoho dalšího," zve k návštěvě cirkus.

Hrát se bude 11., 12. a 13.5. v sedmnáct hodin, v sobotu 14.5. v 15 hodin a v neděli 15.5. v jedenáct hodin. (ber)

Cirkus Humberto opět v Prostějově. Nabídne i kolo smrti

ilustrační foto ber

Od 10. do 20. června rozloží Cirkus Humberto své šapitó v Plumlovské ulici v Prostějově. Nabídne skvělý program nazvaný Legenda, oslavující 70. výročí vzniku cirkusu. 

"Těšit se můžete na zcela nový program a na artisty z Maďarska, Chile, Portugalska, Česka, Rumunska, Německa či Itálie, kteří předvedou, mimo jiné, kolo smrti a vzdušnou akrobacii na vertikálním laně. A také na nádherná zvířata, která jsou právem naší pýchou. Kromě indických slonic Sharon a Baby, smečky somálských lvů, trojice hnědých medvědů, stáda zeber, karavany velbloudů, dromedárů a lam a koní,“ vzkazuje ředitel Hynek Navrátil mladší, sám skvělý artista a drezér.

Do města přijel cirkus Rudolf Berousek

Foto ber

Na louce u nové nemocnice složil stůj stan Cirkus Rudolf Berousek. Varietní umělci přijeli lidem z Prostějova a širokého okolí představit nový program. Jejich dvouhodinové vystoupení mohou milovníci zábavy navštívit od čtvrtka 24. září do neděle 27. září.

„Novinkou letošního programu je laserman," nastínila jedno z lákadel majitelka cirkusu Jana Berousková.

V programu samozřejmě vystoupí i artisté, žongléři či klauni, bez kterých se žádný cirkus neobejde. Nebude chybět ani představení zvířat.

Představení na louce na ulici J. Lady začínají každý den v 17 hodin. Stan je vytápěný. (ber)

Zvířata jsou pro nás členy rodiny, říká Hynek Navrátil mladší

ilustrační foto

Má culík, krásný úsměv a charisma. Je trenérem zvířat a artistou. Před měsícem mu bylo jednatřicet let a je pátou generací cirkusáckého rodu Navrátilů. Jmenuje se Hynek a zve vás na návštěvu největšího českého cirkusu, který nese proslavené jméno Humberto.

U vchodu do šapita mne čeká blonďatý mládenec v mikině s nápisem Humberto. Procházíme stanem, vonícím pilinami, kolem krásné dívky, která trénuje pružnost svého těla a míříme do zvěřince. Do místa, v posledních letech velmi často probíraného. A chlouby cirkusu.

Kdo vyhrál volňásky do cirkusu?

ilustrační foto

Jak PvNovinky informovaly, až do 8. března v Plumlovské ulici v Prostějově hostuje Cirkus Humberto. A my jsme pro vás měli bleskovou soutěž o vstupenky!

Soutěžících byla skutečně pěkná řada, ale štěstí se mohlo usmát pouze na jedinou osobu. Výhercem se stává Vojtěch Kárný. Gratulujeme! (red)

Blesková soutěž o vstupenky do cirkusu!

ilustrační foto

Jak PvNovinky informovaly, až do 8. března v Plumlovské ulici v Prostějově hostuje Cirkus Humberto. A my pro vás máme bleskovou soutěž o vstupenky! 

Chcete-li se na představení podívat zadarmo, postačí, když do čtvrtečních patnácti hodin a třiceti minut zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, kdo je ředitelem Cirkusu Humberto? Odpověď označte v předmětu CIRKUS. Pro jednoho vylosovaného máme vstupenky po dvě osoby. 

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red)

Do Prostějova dorazil Cirkus Šimek

foto ber

Své šapitó rozloží u hypermarketu Albert v Prostějově. Představení se budou konat od pátku 22. března do neděle 24. března. 

V nové show nechybí vzdušná a přízemní akrobacie, klauni a mnoho dalšího," zve k návštěvě cirkus. Hrát se bude v pátek v 17,30 hodin, v sobotu ve 14 a 17,30 hodin a v neděli v 11 hodin. (ber)

Do Prostějova přijede Ohana. Hororový cirkus!

ilustrační foto FB Ohana

Máloco vyvolá husí kůži rychleji než strašidelný klaun. A co teprve, když je strašidelný celý cirkus? Vítejte v Cirkusu Ohana, který pro vás přichystal první hororovou cirkusovou show v ČR. V Prostějově bude hostovat Za Velodromem, a to v době od 15. do 17. listopadu.

Cirkus Ohana je jediným cirkusem v České republice, který nabízí dvě žánrově odlišné show, a to rodinnou show na motivy filmu Jumanji, kde lze vidět i vystoupení se slonicí i cvičenými lachtany. Show, kterou uvidíte vy, vznikla na motivy úspěšného hororu To. (ber)

Organizace na ochranu zvířat vyzvaly ministra zemědělství k zákazu cirkusů se zvířaty

ilustrační foto plakát

Organizace na ochranu zvířat Svoboda zvířat, Hlas zvířat, Platforma pro udržitelný rozvoj a etiku a Advokátní kancelář Roberta Plicky předaly v pondělí 8.10.2018 “Výzvu ministrovi zemědělství”. Reagují tak na připravovanou novelu Zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání.

Autoři výzvy na ministra Tomana apelují, aby připravovanou novelu rozšířil o zákaz využívání všech volně žijících (divokých) zvířat v cirkusech v ČR. Aktuální znění Zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, totiž zakazuje pouze drezúru u nově narozených primátů, ploutvonožců, kytovců, vyjma delfinovitých, nosorožců, hrochů a žiraf. Novela zákona, která je v současnosti v připomínkovém řízení, ruší výjimku pro deflínovité. To ale autorům výzvy přijde málo. Výzvu převzali náměstek Petr Jílek a ministerský rada Jiří Pondělíček.

Do Prostějova přijíždí další cirkus

ilustrační foto plakát

Ve dnech 16. až 18. srpna rozloží své šapitó v Plumlovské ulici vedle hypermarketu Albert. 

Rodinný cirkus nabídne mimo jiné drezuru lvů a dikobrazů. (red)