Aplaus

13. ročník Aplausu se neuskuteční

ilustrační foto mestskadivadlaprazska.cz

Kvůli koronavirové situaci se třináctý Aplaus původně přeložil z podzimu 2020 na březen 2021. Ale ani v březnu 2021 se nebude moci divadelní přehlídka uskutečnit.

„Pořádající společnost TK PLUS věří, že se některé vybrané divadelní tituly podaří zrealizovat na podzim roku 2021 již jako čtrnáctý ročník. O to bude chystaný ročník více hvězdnější,“ doplnila ředitelka Městského divadla Prostějov Jana Maršálková. (red)

Vstupenky na Aplaus jsou ještě k mání

ilustrační foto vecernikpv.cz

Letošní desátý ročník divadelní přehlídky Aplaus je ve své druhé třetině. Vstupenky na představení Hamleti jsou ještě k dispozici.

"Vstupenky na první představení Poprask na laguně pražského Studia DVA byly velmi rychle vyprodány. Není divu, excelovaly zde hvězdy jako Bob Klepl, Eva Holubová či Jana Krausová," vysvětlila ředitelka Městského divadla Prostějov Jana Maršálková. 

Druhé představení s názvem Hamleti odehraje Divadlo Na zábradlí Praha ve středu 11. října 2017. "Na toto představení jsou vstupenky ještě stále v prodeji. Neváhejte, i tato inscenace nabídne skvělé herce, mimo jiné Petra Čtvrtníčka," dodala Maršálková.

Hostem posledního představení Aplausu bude Karel Gott!

Foto FB Karel Gott

Letošním desátým ročníkem končí divadelní přehlídka Aplaus, která na prkna prostějovského městského divadla přivedla desítky českých hereckých hvězd. Host úplně posledního představení byl tajný. Až do středečního večera. 25. října Prostějov navštíví Karel Gott! 

Podle pořadatelů bude vystupovat spolu s Marií Rottrovou a skupinou Neřež, Karlem Šípem a Josefem Náhlovským v pořadu Superparty zaslouží aplaus. (ber)

 

Čtvrtníček, Rottrová, Holubová či Klepl. To je desátý Aplaus!

ilustrační foto vecernikpv.cz

Evě Holubové, Bohumilu Kleplovi, Janě Krausové, Kryštofu Hádkovi, Mojmíru Maděričovi, Janě Plodkové, Petru Čtvrtníčkovi, Jiřímu Vyorálkovi a dalším hercům budou v Prostějově v říjnu tleskat návštěvníci desátého ročníku divadelní přehlídky Aplaus 2017. Potlesk nepochybně sklidí také Marie Rottrová se skupinou Neřež, Karel Šíp s Josefem Náhlovským a do poslední chvíle utajeným hostem posledního programu, kterým je SUPERPARTY ZASLOUŽÍ APLAUS.

„Letošní přehlídka bude tečkou za desetiletým divadelním svátkem, díky němuž se mohli prostějovští diváci setkat s plejádou českých i slovenských hereckých osobností a odnášet si domů nezapomenutelné divadelní zážitky,“ uvedla ředitelka Městského divadla v Prostějově Jana Maršálková.

Aplaus 2016 přiveze známé tváře. Polívku, Langmajera či Švandovou

ilustrační foto

Jiřímu Langmajerovi, Bolku Polívkovi, Anně Polívkové, Karlu Heřmánkovi, Josefu Cardovi, Janě Švandové, Daně Morávkové a dalším hercům zatleskají v říjnu diváci devátého ročníku prostějovského divadelního setkání Aplaus 2016. Spolupořadatelé z marketingové společnosti TK PLUS a Městského divadla v Prostějově pozvali tentokrát pražské ansámbly Divadlo pod Palmovkou a Divadlo Bez zábradlí, z Brna zavítá na Hanou Divadlo Bolka Polívky.

Přehlídku zahájí ve čtvrtek 13. října Divadlo Bez zábradlí dvěma aktovkami Woody Allena, jejichž režie se chopil principál a herec Karel Heřmánek, který si v aktovkách také s chutí zahraje.

V pondělí 17. října je na programu hra holandské autorky Marie Goos FUK! v nastudování Divadla pod Palmovkou.

Přehlídku uzavře ve čtvrtek 20. října autorské představení Bolka Polívky DNA Divadla Bolka Polívky Brno. 

Milan Lasica do Prostějova přijede. V dubnu

ilustrační foto L+S

Prostějovská divadelní prkna se přece jen stanou dějištěm představení Život na trikrát bratislavského Štúdia L+ S. Zrušeno bylo pro náhlou nemoc hlavního protagonisty Milana Lasici.

„Podařilo se vyjednat náhradní termín pro představení Život na trikrát bratislavského Štúdia L+ S, které bylo v říjnu zrušeno kvůli náhlému onemocnění Milana Lasici. Diváci divadelní kus uvidí v neděli 17. dubna 2016 v 19 hodin,“ informovala Věra Janálová z Městského divadla o náhradním termínu představení ze série APLAUS 2015.

Všem držitelům vstupenek divadlo děkuje za trpělivost při čekání na termín představení. „Onemocnění Milana Lasici vyžadovalo delší rekonvalescenci. Pokud někomu nový termín nevyhovuje, v divadelní pokladně vrátíme vstupné,“ ujistila Janálová. (red)

Život na trikrát Aplaus neotevře – představení odloženo!

ilustrační foto MD

Pro náhlé onemocnění Milana Lasici je odloženo představení Život na trikrát Štúdia L + S Bratislava, kterým měl být v pondělí 5. října zahájen 8. ročník přehlídky Aplaus pořadatelů ze společnosti TK PLUS a Městského divadla v Prostějově.

„Jednáme s bratislavským divadlem o náhradním termínu. Jakmile dohodneme nové datum, budeme diváky všemi dostupnými prostředky informovat,“ sdělila k nenadálé situaci ředitelka Městského divadla v Prostějově Jana Maršálková s tím, že vstupenky zůstávají v platnosti.
Prvním představením Aplausu se tak stane Amadeus brněnského Divadla Husa na provázku, které je na programu v pátek 16. října v 19 hodin.
(eze)

Aplaus představí Amadea

ilustrační foto divadelni-noviny.cz

Městské divadlo v Prostějově uvádí v rámci Aplausu v pátek 16. října 2015 v devatenáct hodin divadelní hru Petera Schaffera Amadeus (Tj. milovaný bohem) - Hommage a Miloš Forman. Představení nastudovalo brněnské Divadlo Husa na provázku.

Amadeus. Chová se jako z řetězu utržený výrostek a skládá geniální hudbu. Antonio. Prohlašuje se za patrona všech průměrných a jeho frustrace ho dožene k zločinu. Do toho zní pořád dokola Requiem a cosi nadpozemského vznáší se vzduchem. Brečet se chce jednomu, kát se a tu a tam i modlit - není už nicméně ke komu. Salieri Boha umlčel...Divadlo Husa na Provázku inscenaci dedikovalo Miloši Formanovi, který tvůrcům umožnil pracovat s motivy jeho filmu.
Hrají: M. Donutil, M. Matoušková, M. Donutil, S. Zmrzlá, J. Kolařík/R. Mikluš,P. Zatloukal/P. Oslzlý, N. Maláčová, I. Hloužková, ad.

Tři divadelní ozdoby přinese v říjnu přehlídka Aplaus 2015

ilustrační foto

 

Jiřině Bohdalové, Emílii Vášáryové, Miroslavu Donutilovi, Milanu Lasicovi, Milanu Kňažkovi, Martinu Donutilovi, Ivaně Hloužkové, Radku Holubovi, Petru Vackovi a mnoha dalším umělcům budou v Prostějově v říjnu tleskat návštěvníci osmého ročníku divadelní přehlídky Aplaus 2015. Pozvání spolupořadatelů z marketinkové společnosti TK PLUS a Městského divadla v Prostějově přijala tentokrát divadla z Prahy, Brna i Bratislavy. 

První ozdobou bude v pondělí 5. října úspěšná francouzská komedie Život na trikrát bratislavského Štúdia L+S. Současná autorka Yasmina Reza vytváří vtipnými charaktery postav prostor pro skvělé herecké výkony, které předvedou Milan Lasica, Emília Vašáryová, Milan Kňažko a Marta Sládečková. „Jsou to osobnosti, které s charismatem a bravurou sobě vlastní přetaví banální situace v zážitek, ve kterém nechybí ironie, humor ani mrazení v zádech,“ prohlásila ředitelka Městského divadla Jana Maršálková.

Náměstek Fišer kazisvětem, ředitel Šmucr kulisákem

ilustrační foto

Včera večer vyvrcholil v prostějovském divadle festival Aplaus. Posledním představením akce, pořádané společností TK plus, bylo Souborné dílo Williama Shakespeara v podaní herců pražského Divadla v Dlouhé.

Jak rozhodli diváci hlasováním, bylo toto představení nejúspěšnější a stalo se s velkým náskokem vítězem letošního Aplausu. A není divu. Strhující představení celého díla velkého dramatika ve "zrychlené" podobě stálo za to. A záhrali si v něm i diváci. Na úvod byl z publika vytažen ředitel gymnázia Michal Šmucr a musel jako kulisák pomoci se stavěním rekvizit. Později došlo i na náměstka primátora Zdeňka Fišera, který musel držet v ruce výbušné zařízení,a když nevybouchlo, nazývali ho herci po zbytku představení "kazisvětem," který překazil akční stvárnění Macbetha.