Aplaus

Smrt obchodního cestujícího bude k vidění až v únoru!

ilustrační foto MDP

Prostějovští návštěvníci festivalu Aplaus se měli v pondělí 11. října kochat dramatem Arthura Millera Smrt obchodního cestujícího. Kvůli nemoci hlavního představitele Miroslava Donutila se představení odsunulo na 9. února 2022. Začne v 19 hodin.

Requiem za sen jednoho obyčejného člověka, který se probouzí z třpytivého snu do nemilosrdného rána reality. Snu o úspěchu, popularitě, ocenění, naplnění, rodině jako z reklamy na životní pojištění. Ale Willy Lohman je jenom obchodní cestující za volantem otřískaného auta. V rozpadajícím se domě s hypotékou a ledničkou na splátky. Kde skončí jeho jízda čím dál složitějším světem? Komu by ještě prodal vlastní důstojnost? Na sklonku života zjišťuje, že dosáhl jediného – pro všechny má větší cenu mrtvý než živý… V inscenaci Městských divadel pražských exceluje v hlavní roli Miroslav Donutil.

Dnešní představení Smrt obchodního cestujícího se ruší!

ilustrační foto Městská divadla pražská

Představení, které se mělo konat v rámci akce Aplaus 2021, se odkládá. Důvodem je nemoc jednoho z herců.

"Již na pátečním představení přehlídky Aplaus bylo avizováno možné odložení druhého představení Smrt obchodního cestujícího. Představení, plánované na pondělí 11. října, se opravdu z důvodu nemoci ruší, hledáme náhradní termín. Vstupenky zůstávají v platnosti", avizuje divadlo. (red)

Čtrnáctý APLAUS 2021 přivítá umělce zvučných jmen!

ilustrační foto

Prostějovští návštěvníci festivalu se mohou těšit na Jiřího Langmajera, Pavla Lišku, Milana Heina z pražského Divadla Ungelt, Miroslava Donutila, Zuzanu Kronerovou a další herce z Městských divadel pražských nebo Vendulu Novákovou a Romana Vencla z Moravského divadla Olomouc.

„Jsem ráda, že návštěvníci prostějovského festivalu uvidí skvělou inscenaci Moravského divadla Olomouc Sluha dvou pánů. V Národním divadle v Praze titulní roli brilantně léta ztvárňoval Miroslav Donutil. Ale Roman Vencl již léta dokazuje, že neodolatelný Trufaldino může být i Hanák!“ svěřila se ředitelka Městského divadla v Prostějově Jana Maršálková.

13. ročník Aplausu se neuskuteční

ilustrační foto mestskadivadlaprazska.cz

Kvůli koronavirové situaci se třináctý Aplaus původně přeložil z podzimu 2020 na březen 2021. Ale ani v březnu 2021 se nebude moci divadelní přehlídka uskutečnit.

„Pořádající společnost TK PLUS věří, že se některé vybrané divadelní tituly podaří zrealizovat na podzim roku 2021 již jako čtrnáctý ročník. O to bude chystaný ročník více hvězdnější,“ doplnila ředitelka Městského divadla Prostějov Jana Maršálková. (red)

Vstupenky na Aplaus jsou ještě k mání

ilustrační foto vecernikpv.cz

Letošní desátý ročník divadelní přehlídky Aplaus je ve své druhé třetině. Vstupenky na představení Hamleti jsou ještě k dispozici.

"Vstupenky na první představení Poprask na laguně pražského Studia DVA byly velmi rychle vyprodány. Není divu, excelovaly zde hvězdy jako Bob Klepl, Eva Holubová či Jana Krausová," vysvětlila ředitelka Městského divadla Prostějov Jana Maršálková. 

Druhé představení s názvem Hamleti odehraje Divadlo Na zábradlí Praha ve středu 11. října 2017. "Na toto představení jsou vstupenky ještě stále v prodeji. Neváhejte, i tato inscenace nabídne skvělé herce, mimo jiné Petra Čtvrtníčka," dodala Maršálková.

Hostem posledního představení Aplausu bude Karel Gott!

Foto FB Karel Gott

Letošním desátým ročníkem končí divadelní přehlídka Aplaus, která na prkna prostějovského městského divadla přivedla desítky českých hereckých hvězd. Host úplně posledního představení byl tajný. Až do středečního večera. 25. října Prostějov navštíví Karel Gott! 

Podle pořadatelů bude vystupovat spolu s Marií Rottrovou a skupinou Neřež, Karlem Šípem a Josefem Náhlovským v pořadu Superparty zaslouží aplaus. (ber)

 

Čtvrtníček, Rottrová, Holubová či Klepl. To je desátý Aplaus!

ilustrační foto vecernikpv.cz

Evě Holubové, Bohumilu Kleplovi, Janě Krausové, Kryštofu Hádkovi, Mojmíru Maděričovi, Janě Plodkové, Petru Čtvrtníčkovi, Jiřímu Vyorálkovi a dalším hercům budou v Prostějově v říjnu tleskat návštěvníci desátého ročníku divadelní přehlídky Aplaus 2017. Potlesk nepochybně sklidí také Marie Rottrová se skupinou Neřež, Karel Šíp s Josefem Náhlovským a do poslední chvíle utajeným hostem posledního programu, kterým je SUPERPARTY ZASLOUŽÍ APLAUS.

„Letošní přehlídka bude tečkou za desetiletým divadelním svátkem, díky němuž se mohli prostějovští diváci setkat s plejádou českých i slovenských hereckých osobností a odnášet si domů nezapomenutelné divadelní zážitky,“ uvedla ředitelka Městského divadla v Prostějově Jana Maršálková.

Aplaus 2016 přiveze známé tváře. Polívku, Langmajera či Švandovou

ilustrační foto

Jiřímu Langmajerovi, Bolku Polívkovi, Anně Polívkové, Karlu Heřmánkovi, Josefu Cardovi, Janě Švandové, Daně Morávkové a dalším hercům zatleskají v říjnu diváci devátého ročníku prostějovského divadelního setkání Aplaus 2016. Spolupořadatelé z marketingové společnosti TK PLUS a Městského divadla v Prostějově pozvali tentokrát pražské ansámbly Divadlo pod Palmovkou a Divadlo Bez zábradlí, z Brna zavítá na Hanou Divadlo Bolka Polívky.

Přehlídku zahájí ve čtvrtek 13. října Divadlo Bez zábradlí dvěma aktovkami Woody Allena, jejichž režie se chopil principál a herec Karel Heřmánek, který si v aktovkách také s chutí zahraje.

V pondělí 17. října je na programu hra holandské autorky Marie Goos FUK! v nastudování Divadla pod Palmovkou.

Přehlídku uzavře ve čtvrtek 20. října autorské představení Bolka Polívky DNA Divadla Bolka Polívky Brno. 

Milan Lasica do Prostějova přijede. V dubnu

ilustrační foto L+S

Prostějovská divadelní prkna se přece jen stanou dějištěm představení Život na trikrát bratislavského Štúdia L+ S. Zrušeno bylo pro náhlou nemoc hlavního protagonisty Milana Lasici.

„Podařilo se vyjednat náhradní termín pro představení Život na trikrát bratislavského Štúdia L+ S, které bylo v říjnu zrušeno kvůli náhlému onemocnění Milana Lasici. Diváci divadelní kus uvidí v neděli 17. dubna 2016 v 19 hodin,“ informovala Věra Janálová z Městského divadla o náhradním termínu představení ze série APLAUS 2015.

Všem držitelům vstupenek divadlo děkuje za trpělivost při čekání na termín představení. „Onemocnění Milana Lasici vyžadovalo delší rekonvalescenci. Pokud někomu nový termín nevyhovuje, v divadelní pokladně vrátíme vstupné,“ ujistila Janálová. (red)

Život na trikrát Aplaus neotevře – představení odloženo!

ilustrační foto MD

Pro náhlé onemocnění Milana Lasici je odloženo představení Život na trikrát Štúdia L + S Bratislava, kterým měl být v pondělí 5. října zahájen 8. ročník přehlídky Aplaus pořadatelů ze společnosti TK PLUS a Městského divadla v Prostějově.

„Jednáme s bratislavským divadlem o náhradním termínu. Jakmile dohodneme nové datum, budeme diváky všemi dostupnými prostředky informovat,“ sdělila k nenadálé situaci ředitelka Městského divadla v Prostějově Jana Maršálková s tím, že vstupenky zůstávají v platnosti.
Prvním představením Aplausu se tak stane Amadeus brněnského Divadla Husa na provázku, které je na programu v pátek 16. října v 19 hodin.
(eze)