městské divadlo

V rolích průvodců v Národním domě v rámci prohlídkových okruhů bude pokračovat personál divadla

ilustrační foto MD

Prohlídky prostějovského Národního domu nejsou žádnou novinkou. Zájemce pravidelně provádí personál divadla. Jenv loni od června do prosince to bylo asi 350 návštěvníků. Ředitelka divadla Jana Maršálková proto navrhla, aby byl Národní dům zahrnut do prohlídkových okruhů.

„Iniciovala jsem, aby prohlídka Národního domu byla zahrnuta do prohlídkových okruhů, které v létě město nabízí turistům. Myslím, že byla škoda, že dosud v prohlídkových turistických okruzích Národní dům zahrnut nebyl, vždyť je jedinou národní kulturní památkou v Prostějově. A navíc třeba vloni bylo výročí narození Jana Kotěry, který má s Národním domem mnoho společného,“ sdělila Jana Maršálková PvNovinkám.

Balet Kytice zahájí nový rok 2022 v Městském divadle v Prostějově

ilustrační foto

Je mnoho důvodů proč chodit do divadla – na rozdíl od kina máte v divadle po představení šanci potkat, či dokonce sbalit hlavní herečku, protože tam opravdu je. Nebo můžete potkat životního partnera, předvést nové šaty či si rozšířit obzory. Důvodů je přehršle, a tak Městské divadlo v Prostějově připravilo novou sezónu leden – červen 2022. Je úspornější, protože minulé sezóny stále nejsou zcela odehrány, ale skvostná.

Než se však do ní divák bude moci ponořit, čeká ho dlouho očekávaná událost ze sezóny 2019/2020 – baletní představení Kytice. Legendární Pražský komorní balet s tanečním divadlem KYTICE choreografa a režiséra Petra Zusky na původní hudbu Ondřeje Brouska vystoupí v úterý 11. ledna.

Městské divadlo ruší některá představení

ilustrační foto

Městské divadlo rozeslalo návštěvníkům i novinářům e-mail.

"Epidemická situace se mění každým dnem, nezlepšuje se a zjevně, podle všech prognóz, tomu tak bude i v následujících týdnech. Nemoc nebo karanténa se pochopitelně nevyhýbá ani divadelnímu prostředí, realizace každého plánovaného představení či koncertu je vždy nejistá do poslední chvíle. Navíc hromadné akce, přes všechna dodržovaná opatření, nejsou za současné situace místem, které bychom měli vyhledávat.

Městské divadlo rozezní světové melodie v podání hobojisty Viléma Veverky

ilustrační foto

V divadelním sále se v úterý 15. června v 19 hodin uskuteční abonentní koncert BA/ROCK GOES TO HOLLYWOOD. Přiveze jej Vilém Veverka se svým Ultimate W Bandem.

Hobojista ve svém zcela unikátním multižánrovém projektu, inspirovaném skladateli jako je E. Morricone, M. Varga, M. Žbirka či Led Zeppelin, představí svůj  Ultimate W Band zaměřující se na crossover, tedy žánrovou fúzi.

„Nabízíme antigenní test na místě, v přednáškovém sále v 1. patře, firmou KoRo Medics s. r. o. Diváci musí přijít 60 minut před začátkem koncertu,“ doplnila ředitelka divadla Jana Maršálková. (Zdroj Městské divadlo Prostějov)

Divadlo informuje. Máme novou podobu webových stránek

ilustrační foto MD

Na úvodní stránce uvidíte čtyři nejžhavější tipy. V záložce program najdete aktuální program, ale můžete pročítat i měsíční plakát uveřejněný v tisku, který už tak aktuální v danou chvíli není. Věříme, že si jimi rádi budete listovat, jak sdělují pracovníci divadla.

Předplatitelé jistě ocení stránky předplatných. Nalistujete předplatitelskou skupinu a sezónu. Sezóna 2019/2020 ještě neskončila, a tak na stránkách uvidíte sezóny dvě. Ta nová se jmenuje Sezóna leden – červen 2021. V rozbalené skupině zjistíte, kolik představení Vás ještě čeká, jestli je znám náhradní termín apod.

Nová sezóna začne až v roce 2021, vzkazuje divadlo

ilustrační foto Divadlo Kalich

Od ledna 2021 se prolnou termíny představení předplatitelských skupin sezóny 2019/2020 s termíny sezóny 2021 (leden–červen).

Vánoční koncert Orchestru Václava Marka je zrušen a od pondělí 23. listopadu do pátku 18. prosince bude divadlo vracet vstupné. Částka za vstupenky, zakoupené online, bude řešena v systému Ticketportalu dle jejich obchodních odmínek. Originál vstupenky můžete zaslat i poštou. Uveďte jméno a příjmení, telefon a číslo účtu, na který mají být peníze zaslány.  

Provoz divadelní pokladny není omezen, a tak využijte předvánoční čas k nákupu netradičního vánočního dárku pro své blízké v podobě divadelní vstupenky či voucheru.

Kupujme předplatné, vracejme vstupenky. Divadlo otevřelo pokladnu

ilustrační foto ND

Od středy 4. 11. 2020 Městské divadlo Prostějov znovu otevřelo pokladnu v pravidelné otevírací době. Pokračuje prodej předplatného, a to až do čtvrtka 26. listopadu 2020.

"Současně je možné vracet vstupenky na koncert Nota Bene Prostějov a Slavnostní koncert Rotary Club (Dechový orchestr ZUŠ), a to do čtvrtka 26. listopadu 2020. Prosíme, dodržujte všechna epidemiologická opatření – používejte roušky, dezinfekci a vstupujte jednotlivě. Všechna představení naplánovaná na listopad a prosinec přesouváme na jaro 2021, prosíme, sledujte webové stránky, aktuální termíny postupně doplňujeme," říká Hana Šprynarová z Městského divadla Prostějov. (red)

Městské divadlo Prostějov zahajuje prodej předplatného na rok 2021

ilustrační foto

Městské divadlo Prostějov zahajuje prodej předplatného na rok 2021, konkrétně se jedná o měsíce leden - červen.

Všechny informace lidé naleznou na přebalu nabídkové brožury, kterou divadlo všem stávajícím abonentům zaslalo poštou. Vše potřebné je také na webových stránkách http://www.divadloprostejov.cz/…ne/. (red)

 

Saturnin bude, máme náhradní termín, hlásí divadlo

ilustrační foto MD PV

Z důvodu karantény v souboru není možno odehrát představení Saturnin (skupina 5P) v neděli 4. října 2020.

„Máme však radost, že se nám podařilo najít náhradní termín – 26. listopad 2020. Pokud Vám nový termín nevyhovuje, je možno vrátit doprodejové vstupenky do čtvrtka 15. října 2020,“ vzkazuje ředitelka Jana Maršálková. (red)

Město Prostějov zakoupí dva defibrilátory. Jeden pro kino, druhý pro divadlo

ilustrační foto Městská policie Prostějov

Další krok pro bezpečnost Prostějovanů udělalo Město Prostějov, když zakoupí dva defibrilátory. Jeden bude mít k dispozici kino Metro 70, druhý pak městské divadlo. Rozhodla o tom rada města na svém jednání. Defibrilátor mají k dispozici už také prostějovští strážníci.

„Jsem ráda, že jsme se s kolegy shodli na pořízení defibrilátorů, i když bych si zároveň přála, aby nebyly vlastně nikdy potřeba. Na druhou stranu, třeba do divadla na představení může přijít více než 500 diváků a v případě náhlého zhoršení zdravotního stavu někoho z návštěvníků může defibrilátor zachránit život,“ říká náměstkyně primátora Milada Sokolová s tím, že konkrétně pracovníci městského divadla prošli v loňském roce školením, jehož součástí bylo i předvedení defibrilátoru.