městské divadlo

Město hledá ředitele/ředitelku Městského divadla!

ilustrační foto

Statutární město Prostějov vypisuje výběrové řízení na obsazení funkce ředitel/ředitelka Městského divadla v Prostějově, příspěvkové organizace. Jde o pozici na dobu neurčitou s předpokládaným nástupem 1. 7. 2023.

Podmínkou pro uchazeče je, mimo jiné, vysokoškolské vzdělání, výhodou pak zaměření studijního oboru na ekonomii a znalost řízení příspěvkové organizace, manažerské schopnosti.

Termín podání přihlášek je do 19. 5. 2023 včetně. Podrobné informace poskytne Petr Ivánek, vedoucí odboru školství, kultury a sportu Magistrátu města Prostějova, tel.: 582 329 330. Uchazeči budou k výběrovému řízení pozváni písemně. (red)

Operní Gala pro Prostějov s hvězdami první kategorie. Již 4. listopadu

Foto plakát

Jedna z nejuznávanějších sopranistek současnosti Zuzana Marková a operní legenda Simon Keenlyside budou hvězdami koncertu Operní Gala pro Prostějov, který proběhne u příležitosti předsednictví České republiky v Radě Evropské unie 4. listopadu od 19 hodin v Městském divadle v Prostějově.

Během večera zazní výběr z děl klasické hudby za doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů ze Zlína pod taktovkou Lukasze Borowicze z Poznaňské filharmonie.

Městské divadlo Prostějov zve na koncert a audienci

ilustrační foto MD

Sezónu abonentních koncertů otevře v pondělí 24. října jeden z předních českých a středoevropských symfonických, klasicko-romantických orchestrů – Moravská filharmonie Olomouc. Slavnostní koncert ke Dni vzniku samostatného československého státu bude v pondělí 24. října dirigovat nový šéfdirigent MFO Zsolt Hamar, jako host vystoupí houslista Ivan Ženatý.

Chcete nahlédnout do života britské monarchie v moderním světě? Vtipnou i dojemnou hru Petera Morgana Audience u královny, si do svého repertoáru zvolilo Východočeskédivadlo Pardubice. Její Veličenstvo Alžběta II. jeden den v týdnu přijímá své premiéry ke konzultacím. Každý z dvanácti předsedů vlády – od Churchilla po Camerona – si během těchto schůzek ujasňuje své postoje a často se zpovídá i ze svých intimních pochyb a problémů. V hlavní roli uvidíme Petru Janečkovou, která za roli Královny Alžběty II. byla nominovaná na cenu Thálie.

Hodové slavnosti v Městském divadle budou patřit převážně prostějovským interpretům

ilustrační foto plakát

Hodové slavnosti budou již tradičně zahájeny v neděli 11. září v 11 hodin pohádkou. Cirkusárium je loutkové představení vytvořené na počest kočovných loutkářů, jenž se se svými pimprlaty do dalekých dálek vydávali. Tvořili si trikové loutky, které dokázaly svými pohyby a kejkly udivovat nejedno zahraniční publikum. Podobné trikové principy budou k vidění v cirkusovém představení, které je věnováno i všem ohroženým živočišným druhům na této planetě. Hrají Tomáš Podrazil a Tomáš Běhal z Divadla Toy Machine.

Slavnosti budou pokračovat od 13 hodin komentovanou prohlídkou Národního domu. Klenot české moderny a secese Jana Kotěry byl v roce 2008 zařazen mezi národní kulturní památky České republiky. Prohlídka se koná v rámci Dnů evropského dědictví.

V rolích průvodců v Národním domě v rámci prohlídkových okruhů bude pokračovat personál divadla

ilustrační foto MD

Prohlídky prostějovského Národního domu nejsou žádnou novinkou. Zájemce pravidelně provádí personál divadla. Jenv loni od června do prosince to bylo asi 350 návštěvníků. Ředitelka divadla Jana Maršálková proto navrhla, aby byl Národní dům zahrnut do prohlídkových okruhů.

„Iniciovala jsem, aby prohlídka Národního domu byla zahrnuta do prohlídkových okruhů, které v létě město nabízí turistům. Myslím, že byla škoda, že dosud v prohlídkových turistických okruzích Národní dům zahrnut nebyl, vždyť je jedinou národní kulturní památkou v Prostějově. A navíc třeba vloni bylo výročí narození Jana Kotěry, který má s Národním domem mnoho společného,“ sdělila Jana Maršálková PvNovinkám.

Balet Kytice zahájí nový rok 2022 v Městském divadle v Prostějově

ilustrační foto

Je mnoho důvodů proč chodit do divadla – na rozdíl od kina máte v divadle po představení šanci potkat, či dokonce sbalit hlavní herečku, protože tam opravdu je. Nebo můžete potkat životního partnera, předvést nové šaty či si rozšířit obzory. Důvodů je přehršle, a tak Městské divadlo v Prostějově připravilo novou sezónu leden – červen 2022. Je úspornější, protože minulé sezóny stále nejsou zcela odehrány, ale skvostná.

Než se však do ní divák bude moci ponořit, čeká ho dlouho očekávaná událost ze sezóny 2019/2020 – baletní představení Kytice. Legendární Pražský komorní balet s tanečním divadlem KYTICE choreografa a režiséra Petra Zusky na původní hudbu Ondřeje Brouska vystoupí v úterý 11. ledna.

Městské divadlo ruší některá představení

ilustrační foto

Městské divadlo rozeslalo návštěvníkům i novinářům e-mail.

"Epidemická situace se mění každým dnem, nezlepšuje se a zjevně, podle všech prognóz, tomu tak bude i v následujících týdnech. Nemoc nebo karanténa se pochopitelně nevyhýbá ani divadelnímu prostředí, realizace každého plánovaného představení či koncertu je vždy nejistá do poslední chvíle. Navíc hromadné akce, přes všechna dodržovaná opatření, nejsou za současné situace místem, které bychom měli vyhledávat.

Městské divadlo rozezní světové melodie v podání hobojisty Viléma Veverky

ilustrační foto

V divadelním sále se v úterý 15. června v 19 hodin uskuteční abonentní koncert BA/ROCK GOES TO HOLLYWOOD. Přiveze jej Vilém Veverka se svým Ultimate W Bandem.

Hobojista ve svém zcela unikátním multižánrovém projektu, inspirovaném skladateli jako je E. Morricone, M. Varga, M. Žbirka či Led Zeppelin, představí svůj  Ultimate W Band zaměřující se na crossover, tedy žánrovou fúzi.

„Nabízíme antigenní test na místě, v přednáškovém sále v 1. patře, firmou KoRo Medics s. r. o. Diváci musí přijít 60 minut před začátkem koncertu,“ doplnila ředitelka divadla Jana Maršálková. (Zdroj Městské divadlo Prostějov)

Divadlo informuje. Máme novou podobu webových stránek

ilustrační foto MD

Na úvodní stránce uvidíte čtyři nejžhavější tipy. V záložce program najdete aktuální program, ale můžete pročítat i měsíční plakát uveřejněný v tisku, který už tak aktuální v danou chvíli není. Věříme, že si jimi rádi budete listovat, jak sdělují pracovníci divadla.

Předplatitelé jistě ocení stránky předplatných. Nalistujete předplatitelskou skupinu a sezónu. Sezóna 2019/2020 ještě neskončila, a tak na stránkách uvidíte sezóny dvě. Ta nová se jmenuje Sezóna leden – červen 2021. V rozbalené skupině zjistíte, kolik představení Vás ještě čeká, jestli je znám náhradní termín apod.

Nová sezóna začne až v roce 2021, vzkazuje divadlo

ilustrační foto Divadlo Kalich

Od ledna 2021 se prolnou termíny představení předplatitelských skupin sezóny 2019/2020 s termíny sezóny 2021 (leden–červen).

Vánoční koncert Orchestru Václava Marka je zrušen a od pondělí 23. listopadu do pátku 18. prosince bude divadlo vracet vstupné. Částka za vstupenky, zakoupené online, bude řešena v systému Ticketportalu dle jejich obchodních odmínek. Originál vstupenky můžete zaslat i poštou. Uveďte jméno a příjmení, telefon a číslo účtu, na který mají být peníze zaslány.  

Provoz divadelní pokladny není omezen, a tak využijte předvánoční čas k nákupu netradičního vánočního dárku pro své blízké v podobě divadelní vstupenky či voucheru.