městské divadlo

Městské divadlo Prostějov zahajuje prodej předplatného na rok 2021

ilustrační foto

Městské divadlo Prostějov zahajuje prodej předplatného na rok 2021, konkrétně se jedná o měsíce leden - červen.

Všechny informace lidé naleznou na přebalu nabídkové brožury, kterou divadlo všem stávajícím abonentům zaslalo poštou. Vše potřebné je také na webových stránkách http://www.divadloprostejov.cz/…ne/. (red)

 

Saturnin bude, máme náhradní termín, hlásí divadlo

ilustrační foto MD PV

Z důvodu karantény v souboru není možno odehrát představení Saturnin (skupina 5P) v neděli 4. října 2020.

„Máme však radost, že se nám podařilo najít náhradní termín – 26. listopad 2020. Pokud Vám nový termín nevyhovuje, je možno vrátit doprodejové vstupenky do čtvrtka 15. října 2020,“ vzkazuje ředitelka Jana Maršálková. (red)

Město Prostějov zakoupí dva defibrilátory. Jeden pro kino, druhý pro divadlo

ilustrační foto Městská policie Prostějov

Další krok pro bezpečnost Prostějovanů udělalo Město Prostějov, když zakoupí dva defibrilátory. Jeden bude mít k dispozici kino Metro 70, druhý pak městské divadlo. Rozhodla o tom rada města na svém jednání. Defibrilátor mají k dispozici už také prostějovští strážníci.

„Jsem ráda, že jsme se s kolegy shodli na pořízení defibrilátorů, i když bych si zároveň přála, aby nebyly vlastně nikdy potřeba. Na druhou stranu, třeba do divadla na představení může přijít více než 500 diváků a v případě náhlého zhoršení zdravotního stavu někoho z návštěvníků může defibrilátor zachránit život,“ říká náměstkyně primátora Milada Sokolová s tím, že konkrétně pracovníci městského divadla prošli v loňském roce školením, jehož součástí bylo i předvedení defibrilátoru.

Městské divadlo zahraje představení pod širým nebem

ilustrační foto plakát

Městské divadlo v Prostějově připravilo na letní scéně na nádvoří zámku nevšední program, který se bude netradičně konat přímo pod širým nebem.

Ve středu 26. srpna 2020 od 16 hodin se představí Divadlo Paravánek. Pohádku O Palečkovi předvedou Kateřina Rakovčíková a Pavel Putna. Představení je určeno pro veřejnost, v případě nepřízně počasí se přesune do Městského divadla.   

V pondělí 31. srpna 2020 od 18 hodin se můžete těšit na LiStOVáNí č. 6. Vstupenky jsou v doprodeji.

Lukáš Hejlík a Pavla Dostálová (alternuje Věra Hollá) uvedou hru Jérome Colina Bitevní pole. (red)

Nová divadelní sezóna je tříhvězdičková. Předprodej začne v říjnu

Foto Divadlo Kalich

Městské divadlo v Prostějově prodlužuje stávající sezónu 2019–2020 do konce roku 2020. Nová sezóna proto začne v lednu 2021 a nabídne do konce června ve všech předplatitelských skupinách tři divadelní skvosty.

Diváci se mohou těšit na inscenace ověnčené cenami, inscenace vycházející z filmových i knižních bestsellerů, inscenace zbrusu nové či léty prověřené. Výjimečné divadelní hry přinášejí především témata mezilidských vztahů opírající se o mimořádné herecké výkony.

V pražských a brněnských divadelních souborech budou excelovat výrazné osobnosti – Milan Kňažko, Jan Révai, Matouš Ruml, Martin Hofmann, Chantal Poullain, Tereza Dočkalová, Jakub Albrecht, Igor Orozovič, Aleš Háma, Milan Šteindler, Adrian Jastraban.

Koncertní sezóna v Městském divadle v Prostějově je vybroušená!

foto sveceny.cz

V září se uskuteční poslední abonentní koncert sezóny 2019/2020. Podivná doba přinutila diváky sledovat koncertní vystoupení pouze na malých či velkých obrazovkách. Kulturní aktivity přerušeny nebyly, přesunuly se do on-line režimu a paleta nabízených záznamů koncertních výjimečných událostí byla pestrá. Avšak zážitek z živého vystoupení nenahradí nic! Městské divadlo v Prostějově „využilo“ nucené pauzy k výběru nádherných perel a křišťálových skvostů vážné hudby.

V září se uskuteční poslední abonentní koncert sezóny 2019/2020. Náhradním titulem za Šanson v gala bude Lobkowicz trio, které tvoří Lukáš Klánský – klavír, Jan Mráček – housle a Ivan Vokáč – violoncello. Všichni tři členové jsou uznávání sólisté a komorní hráči. Soubor na mezinárodní soutěži Johannese Brahmse v rakouském Pörtschachu získal v roce 2014 první cenu a cenu publika a je také laureátem Dvořákovy mezinárodní soutěže.

Vánoční čas je doba stvořená k rozjímání a nostalgii. Obé najdeme v připravovaných vánočních koncertech.

Přijďte do divadla, zve ředitelka Jana Maršálková

Foto FB

Každé úterý a čtvrtek v sedmnáct hodin ožívá jeviště divadla a přicházejí diváci, kteří si mohou vyzkoušet roli herce, podívat se zblízka na práci kulisáků, osvětlovačů a zvukařů.

"Prozatím bylo stále vyprodáno, což při limitovaném počtu návštěvníků není zase tak těžké. Ale přesto z toho máme radost! A největší radost máme, když dětský návštěvník po skončení řekne, že bych chtěl přijít znovu... Neváhejte, do konce června opakujeme již jenom pětkrát," přidala pozvání ředitelka Městského divadla v Prostějově Jana Maršálková. (red)

 

Co nakouknout do zákulisí městského divadla? Nenechte si ujít zajímavé prohlídky!

ilustrační foto MD Prostějov

Každé úterý a čtvrtek od 17 hodin přijďte společně s dětmi nakouknout do zákulisí a na jeviště Městského divadla v Prostějově.

„Můžete objevovat, co všechno se může ukrývat za oponou nebo v divadelní věži,“ přidala pozvání ředitelka Jana Maršálková. Počet osob je omezen. (red)

 

Divadelní předplatné LiStOVáNí pokračuje!

ilustrační foto

V pondělí 15. června 2020 se v osmnáct hodin v přednáškovém sále prostějovského Národního domu uskuteční další díl LiStOVáNí.cz. Tentokrát nabídne Špeky (Rob Grant) v podání Pavla Oubrama a Věry Hollé.

Humorný příběh autora Červeného trpaslíka vypráví o tom, jak těžký život mají tlusťoši. A a někdy i ti ostatní. Hrdiny jsou kuchař, který se už na sebe nemůže podívat, protože je nesmírně otylý a anorektička, která se na sebe nemůže podívat, protože si připadá odporně tlustá.

Není to příběh o tlustých lidech, je to pojednání o tom, jak moc je tohle téma ožehavé pro celou společnost. A pochopíte, že s sebou přináší i spoustu grantovského tučného humoru, budete se možná i popadat za břicho. Už také proto, že... "Existují tři druhy lží: lži, hnusné lži a statistiky!" (red)

Divadlo zve na jeviště! Nenechte si ujít netradiční prohlídky!

ilustrační foto plakát

Pro milovníky nevšedních zážitků připravilo Městské divadlo v Prostějově netradiční prohlídku divadla, ve které se mohou ocitnout v záři reflektorů, přivonět k nedojedenému štrúdlu Járy Cimrmana nebo přiblížit oko ke škvíře v kulisách na jevišti.

„Začínáme od 14. května 2020 a prohlídky se budou konat vždy v úterý a čtvrtek v sedmnáct hodin,“ přidala pozvání ředitelka Jana Maršálková s tím, že prohlídky jsou naplánovány do konce června. "Budeme je korigovat dle zájmu," doplnila ředitelka. 

Kapacita je omezena na dvacet návštěvníků. Vstupenky v hodnotě dvaceti korun si mohou zájemci rezervovat nebo koupit v pokladně divadla. (red)