městské divadlo

Městské divadlo rozezní světové melodie v podání hobojisty Viléma Veverky

ilustrační foto

V divadelním sále se v úterý 15. června v 19 hodin uskuteční abonentní koncert BA/ROCK GOES TO HOLLYWOOD. Přiveze jej Vilém Veverka se svým Ultimate W Bandem.

Hobojista ve svém zcela unikátním multižánrovém projektu, inspirovaném skladateli jako je E. Morricone, M. Varga, M. Žbirka či Led Zeppelin, představí svůj  Ultimate W Band zaměřující se na crossover, tedy žánrovou fúzi.

„Nabízíme antigenní test na místě, v přednáškovém sále v 1. patře, firmou KoRo Medics s. r. o. Diváci musí přijít 60 minut před začátkem koncertu,“ doplnila ředitelka divadla Jana Maršálková. (Zdroj Městské divadlo Prostějov)

Divadlo informuje. Máme novou podobu webových stránek

ilustrační foto MD

Na úvodní stránce uvidíte čtyři nejžhavější tipy. V záložce program najdete aktuální program, ale můžete pročítat i měsíční plakát uveřejněný v tisku, který už tak aktuální v danou chvíli není. Věříme, že si jimi rádi budete listovat, jak sdělují pracovníci divadla.

Předplatitelé jistě ocení stránky předplatných. Nalistujete předplatitelskou skupinu a sezónu. Sezóna 2019/2020 ještě neskončila, a tak na stránkách uvidíte sezóny dvě. Ta nová se jmenuje Sezóna leden – červen 2021. V rozbalené skupině zjistíte, kolik představení Vás ještě čeká, jestli je znám náhradní termín apod.

Nová sezóna začne až v roce 2021, vzkazuje divadlo

ilustrační foto Divadlo Kalich

Od ledna 2021 se prolnou termíny představení předplatitelských skupin sezóny 2019/2020 s termíny sezóny 2021 (leden–červen).

Vánoční koncert Orchestru Václava Marka je zrušen a od pondělí 23. listopadu do pátku 18. prosince bude divadlo vracet vstupné. Částka za vstupenky, zakoupené online, bude řešena v systému Ticketportalu dle jejich obchodních odmínek. Originál vstupenky můžete zaslat i poštou. Uveďte jméno a příjmení, telefon a číslo účtu, na který mají být peníze zaslány.  

Provoz divadelní pokladny není omezen, a tak využijte předvánoční čas k nákupu netradičního vánočního dárku pro své blízké v podobě divadelní vstupenky či voucheru.

Kupujme předplatné, vracejme vstupenky. Divadlo otevřelo pokladnu

ilustrační foto ND

Od středy 4. 11. 2020 Městské divadlo Prostějov znovu otevřelo pokladnu v pravidelné otevírací době. Pokračuje prodej předplatného, a to až do čtvrtka 26. listopadu 2020.

"Současně je možné vracet vstupenky na koncert Nota Bene Prostějov a Slavnostní koncert Rotary Club (Dechový orchestr ZUŠ), a to do čtvrtka 26. listopadu 2020. Prosíme, dodržujte všechna epidemiologická opatření – používejte roušky, dezinfekci a vstupujte jednotlivě. Všechna představení naplánovaná na listopad a prosinec přesouváme na jaro 2021, prosíme, sledujte webové stránky, aktuální termíny postupně doplňujeme," říká Hana Šprynarová z Městského divadla Prostějov. (red)

Městské divadlo Prostějov zahajuje prodej předplatného na rok 2021

ilustrační foto

Městské divadlo Prostějov zahajuje prodej předplatného na rok 2021, konkrétně se jedná o měsíce leden - červen.

Všechny informace lidé naleznou na přebalu nabídkové brožury, kterou divadlo všem stávajícím abonentům zaslalo poštou. Vše potřebné je také na webových stránkách http://www.divadloprostejov.cz/…ne/. (red)

 

Saturnin bude, máme náhradní termín, hlásí divadlo

ilustrační foto MD PV

Z důvodu karantény v souboru není možno odehrát představení Saturnin (skupina 5P) v neděli 4. října 2020.

„Máme však radost, že se nám podařilo najít náhradní termín – 26. listopad 2020. Pokud Vám nový termín nevyhovuje, je možno vrátit doprodejové vstupenky do čtvrtka 15. října 2020,“ vzkazuje ředitelka Jana Maršálková. (red)

Město Prostějov zakoupí dva defibrilátory. Jeden pro kino, druhý pro divadlo

ilustrační foto Městská policie Prostějov

Další krok pro bezpečnost Prostějovanů udělalo Město Prostějov, když zakoupí dva defibrilátory. Jeden bude mít k dispozici kino Metro 70, druhý pak městské divadlo. Rozhodla o tom rada města na svém jednání. Defibrilátor mají k dispozici už také prostějovští strážníci.

„Jsem ráda, že jsme se s kolegy shodli na pořízení defibrilátorů, i když bych si zároveň přála, aby nebyly vlastně nikdy potřeba. Na druhou stranu, třeba do divadla na představení může přijít více než 500 diváků a v případě náhlého zhoršení zdravotního stavu někoho z návštěvníků může defibrilátor zachránit život,“ říká náměstkyně primátora Milada Sokolová s tím, že konkrétně pracovníci městského divadla prošli v loňském roce školením, jehož součástí bylo i předvedení defibrilátoru.

Městské divadlo zahraje představení pod širým nebem

ilustrační foto plakát

Městské divadlo v Prostějově připravilo na letní scéně na nádvoří zámku nevšední program, který se bude netradičně konat přímo pod širým nebem.

Ve středu 26. srpna 2020 od 16 hodin se představí Divadlo Paravánek. Pohádku O Palečkovi předvedou Kateřina Rakovčíková a Pavel Putna. Představení je určeno pro veřejnost, v případě nepřízně počasí se přesune do Městského divadla.   

V pondělí 31. srpna 2020 od 18 hodin se můžete těšit na LiStOVáNí č. 6. Vstupenky jsou v doprodeji.

Lukáš Hejlík a Pavla Dostálová (alternuje Věra Hollá) uvedou hru Jérome Colina Bitevní pole. (red)

Nová divadelní sezóna je tříhvězdičková. Předprodej začne v říjnu

Foto Divadlo Kalich

Městské divadlo v Prostějově prodlužuje stávající sezónu 2019–2020 do konce roku 2020. Nová sezóna proto začne v lednu 2021 a nabídne do konce června ve všech předplatitelských skupinách tři divadelní skvosty.

Diváci se mohou těšit na inscenace ověnčené cenami, inscenace vycházející z filmových i knižních bestsellerů, inscenace zbrusu nové či léty prověřené. Výjimečné divadelní hry přinášejí především témata mezilidských vztahů opírající se o mimořádné herecké výkony.

V pražských a brněnských divadelních souborech budou excelovat výrazné osobnosti – Milan Kňažko, Jan Révai, Matouš Ruml, Martin Hofmann, Chantal Poullain, Tereza Dočkalová, Jakub Albrecht, Igor Orozovič, Aleš Háma, Milan Šteindler, Adrian Jastraban.

Koncertní sezóna v Městském divadle v Prostějově je vybroušená!

foto sveceny.cz

V září se uskuteční poslední abonentní koncert sezóny 2019/2020. Podivná doba přinutila diváky sledovat koncertní vystoupení pouze na malých či velkých obrazovkách. Kulturní aktivity přerušeny nebyly, přesunuly se do on-line režimu a paleta nabízených záznamů koncertních výjimečných událostí byla pestrá. Avšak zážitek z živého vystoupení nenahradí nic! Městské divadlo v Prostějově „využilo“ nucené pauzy k výběru nádherných perel a křišťálových skvostů vážné hudby.

V září se uskuteční poslední abonentní koncert sezóny 2019/2020. Náhradním titulem za Šanson v gala bude Lobkowicz trio, které tvoří Lukáš Klánský – klavír, Jan Mráček – housle a Ivan Vokáč – violoncello. Všichni tři členové jsou uznávání sólisté a komorní hráči. Soubor na mezinárodní soutěži Johannese Brahmse v rakouském Pörtschachu získal v roce 2014 první cenu a cenu publika a je také laureátem Dvořákovy mezinárodní soutěže.

Vánoční čas je doba stvořená k rozjímání a nostalgii. Obé najdeme v připravovaných vánočních koncertech.