Karel Gott

Vzpomínáte? Karel Gott

Foto Karel Gott

Prvního října 2019 zastavila život v Česku smutná zpráva. Ve věku 80 let zemřel po dlouhé nemoci zpěvák Karel Gott.

Muž, jehož role je na poli české hudby nezastupitelná, za svůj život vydal 293 sólových alb na domácí scéně i v zahraničí. Zpíval nejen česky, ale i německy, latinsky, anglicky, italsky a rusky a nazpíval kolem 2 500 písní.

V letech 1965–2019 se prodalo 50 milionů nosičů alb s jeho nahrávkami, což z něj učinilo nejúspěšnějšího českého interpreta.

Film o Karlu Gottovi je hotov, hlásí vdova

ilustrační foto

1. října 2019 zemřel fenomenální zpěvák Karel Gott. Vdova Ivana ovšem zůstává na Mistrově fanouškovské stránce na facebooku stále aktivní. Teď se podělila o potěšující novinu.

"Milí manželovi příznivci, s velkou radostí vám mohu sdělit, že celovečerní film o Karlovi je dokončen. Jsem šťastná, že vám zde mohu poprvé představit první plakát filmu Karel. Mějte se krásně, Ivana," napsala Gottová v pátek odpoledne na facebooku.

Zároveň k příspěvku připojila jednoduchý plakát, na němž se kromě názvu snímku a jména režisérky Olgy Malířové Špátové vyjímá i časové období, kdy "celovečerák" dorazí do českých a moravských kin.

Hostem posledního představení Aplausu bude Karel Gott!

Foto FB Karel Gott

Letošním desátým ročníkem končí divadelní přehlídka Aplaus, která na prkna prostějovského městského divadla přivedla desítky českých hereckých hvězd. Host úplně posledního představení byl tajný. Až do středečního večera. 25. října Prostějov navštíví Karel Gott! 

Podle pořadatelů bude vystupovat spolu s Marií Rottrovou a skupinou Neřež, Karlem Šípem a Josefem Náhlovským v pořadu Superparty zaslouží aplaus. (ber)

 

Božský Kája slaví narozeniny! Mistrovi je 78!

ilustrační foto gott.cz

Amerika se pyšní Elvisem, Británie zase Beatles. A my máme Božského Káju, jímž není nikdo jiný, než král českého popu Karel Gott. Někdo ho oslovuje Mistře, jiný mu říká Zlatý hlas z Prahy.

Majitel úctyhodné sbírky Zlatých slavíků - vlastní jich 41 - získal svého prvního v roce 1963 díky písni Jiřího Šlitra a Jiřího Suchého Oči sněhem zaváté, která se stala hitem roku.

Karel Gott slaví právě dnes 78. narozeniny. Gratulujeme! (ber)

Dnes slaví narozeniny Mistr. Gratulujeme Karlu Gottovi!

ilustrační foto FB Karel Gott

Legenda české hudební scény, Karel Gott, dnes slaví 77. narozeniny. Je mnohonásobným držitelem ocenění Zlatý slavík a po roce 1996 Český slavík. Dohromady jich má, i s posledním získaným v roce 2015, čtyřicet.

Můžete ho milovat, můžete ho nemít rádi, jedno ale nezměníte. Nazpíval nesmrtelné hity, které nás provázejí dodnes - Včelku Máju, Kdepak ty ptáčku hnízdo máš, Jdi za štěstím či So Far z Limonádového Joe.  Připojujeme se s přáním všeho nejlepšího a hlavně zdraví! (red)